Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

Siz söylemeseniz dünyada fark etmeyecektim head bob falan, hiç dikkat etmemiştim şu kadar senedir =)
Tartışma iyi hoş ta, burada ne denirse densin çıktığında bodoslama alacağımdan benim için bir şey değişemiyor gibi. Oynayıp görücez artık nedir ne değildir.

Ha içimde filizlenen gazın içine ettiniz orası ayrı =/
Sosyal ağlarda paylaş

Çok eğlenceli yazılar var nette. 11 ways Fallout 3 will kick Oblivions ASS
Vaktiniz varsa aynı adamların oblivian reviewına da bakın. Neyse artık tes5 çıktığında falloutun da eleştirecek bi yanını bulurlar.

Bide bir polonya sitesinden alıntı

said:
I have only one grievance with Bethesda. This game should not be called Fallout 3. It could have any other name, like Fallout: Super Duper Mart, and it would take care of many of the issues. JoWooD was smarter. The new Gothic game, being made by a different company (Spellbound) than the previous installments (Piranha Bytes) will be called Gothic Tale. Maybe the change is not big, but it takes care of many problems. Besides, other problems like this will soon come up. How much Deus Ex will there be in Deus Ex 3? How much Beyond Good & Evil in Beyond Good & Evil 2? It's also worth looking at and comparing to Bethesda's Fallout.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
Ap sırasında giden bi sn falan yok bone, çatır çatır vuruyor.

1 saniye bekliyorsun demedim ki zaten.
dedimki eskiden tabancayla ateş etmenin AP'si 1 ise, onu oyun içinde 1x time (örneğin 1 saniye) olarak ayarlarlar, roketatarla ateş etmenin AP'si 5 ise, onu oyun içinde 5x time (örneğin 5 saniye) olarak ayarlarlar.
bu sayede 5 saniye içinde tabanca kullanan 5 kere ateş edebilecekken (her ateş edişi 1 saniye sürecek), roketatar kullanan o 5 saniye içinde sadece bir kere ateş edebilecek (bir ateş edişi 5 saniye sürcek)
yani ateş ediş süresinin yavaşlığını AP'ye göre ayarlarlar, yoksa ekstra bir sn bekletiyorlar demedim.

axedice said:
Bildiğin facepalm ama. Ne tribi?

trip işte, 4chan gibi yerlerden özenilerek, laf atmak için kullanılan trip.
gerek yok böyle triplere.

Kaede said:
E yeni veya şaşırtıcı birşey değilki. Boktan firmanın, boktan oyununun, boktan sunumu işte. İki alternatif var

1. Oyunun rpg kısmı çok kötü. Oyuna Fallout demeye bin şahit lazım. Bir sürü şey hazır olmasına rağmen bethesta fanboyları için yeterli olan tek kısmın sunumunu yaptılar. Hedef kitle belli. Headshotta ayağı kalkıp alkışlayan çocuklar.

2. Oyunun konu dahil hiçbir RPG öğesi hazır değil. Ellerinde sadece combata yönelik materyel var. Onu gösteriyorlar.

Hangisi doğru bilemiyorum da benim gözümde F3 için bütün beklenti ve heyecan bitmiştir

aynı tribi ben yapayım :D
"Kaede'yi okurken facepalm yaptım..."

Kaede oyunu nerde oynadın söyle de biz de oynuyalım.

Dragonutopia said:
Yalnız bin sayfa boyunca epic bi mucadele var :D..

High defender and protector of Bethesda

vs.

All :D

şöyle diyelim,
high defender and protector of Bethesda
vs
fallout fan wannabe of Nma

oldu mu :P

anlaşılmayan konu şu anladığım kadarıyla sizde.
Sam ve ben gibi kişiler burda Bethesda'yı savunmuyoruz.
Ha illa savunmam gereken bir şirket varsa o Blizzard olurdu zaten.
Özellikle benim bu topicte vurguladığım şey, oyunu hiç oynamadan gameplay hakkında esip gürleyen insanların desteksiz sıkış yaptıkları.
Tüm oyun camiasının Fallout 3'ü çıkmadan yargısız infaz etmesinin gerekliliğini savunuyorsanız, o ayrı mesele.
Ama grafikler dışında demoyu veya retail game'i oynamadan yapılan yorumlar ve eleştiriler sadece desteksiz yorumlar olmakta. Bu desteksiz yorumları "the absolute truth" gibi göstermek de sadece çocukça oluyor.
Oyun çıksın ondan sonra bakalım gameplay'e
kötüyse zaten "defender of Bethesda" değiliz ki, kötü olduğunu söyleriz.
Ama tutup da yeni bir Planescape Torment kalitesinde oyun çıkarsa bu sefer ne yapılcak işte ben onu çok merak etmekteyim.
Sosyal ağlarda paylaş

AP sırasında derken aslında vats sırasında demek istemiştim. Olay zaten senin dediğin gibi düşük apli silahlarla daha hızlı ateş ediyorsun ama Samin bahsettiği olay, vats sayesinde fazladan attack yapabilmen. Real time hareketlerde apye penaltı gelmesi lazım bi şekilde.

Bone said:
Real Time'da neden AP gitsin ki sam?
Onu anlamadım ben.

Ohoo bone on kere anlattık niye bethesdaya karşı olduğumuzu, niye bu previewları eleştirdiğimizi ve neleri beğenmediğimizi. Tam hah iki taraf da birbirini anladı galiba derken başa sarıyosun sen. Cidden merak ediyorum hiç okumuyo musun yazdıklarımızı?
Sosyal ağlarda paylaş

Karton gibi görünmüyor. Bence plastik + nikel/kromdan falan yapmışlar. Çok ağır olmaması lazım, dünyanın dört bi yanında mağazalara koyacaklarmış satış promosyonu diye. Sonra da açık arttırmayla falan satılırlar heralde.

Tasarımı beğendim ben. Omuzluk çok wow işi ama maske güzel olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
Ohoo bone on kere anlattık niye bethesdaya karşı olduğumuzu, niye bu previewları eleştirdiğimizi ve neleri beğenmediğimizi. Tam hah iki taraf da birbirini anladı galiba derken başa sarıyosun sen. Cidden merak ediyorum hiç okumuyo musun yazdıklarımızı?

Ohoo ben sana söylemedim ki onu, Sam'e söyledim. Cevabını da verdi Sam.
Hala ne kastırıyorsun böyle abudik gubudik. Yazmadan önce daha önce yazılanları okusaydın keşke...
Sosyal ağlarda paylaş

Bana karşı yazmış olman önemli değil, şunu yazmış olman önemli

said:
Özellikle benim bu topicte vurguladığım şey, oyunu hiç oynamadan gameplay hakkında esip gürleyen insanların desteksiz sıkış yaptıkları.
Tüm oyun camiasının Fallout 3'ü çıkmadan yargısız infaz etmesinin gerekliliğini savunuyorsanız, o ayrı mesele.
Ama grafikler dışında demoyu veya retail game'i oynamadan yapılan yorumlar ve eleştiriler sadece desteksiz yorumlar olmakta. Bu desteksiz yorumları "the absolute truth" gibi göstermek de sadece çocukça oluyor.
Oyun çıksın ondan sonra bakalım gameplay'e
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...