Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

Sam said:
programlama değil elbette ama tasarım açısından, bütün oyuncular için oyun pause olacak birisi rt savaşa girdiği zaman, ya da rt savaşlar yerine auto-resolve olacak ki o zaman esprisi kalmıyor oyunun. campaign turn-based olmadığından daha da zor hatta, turn sırasında millet dövüşürdü belki, bekleme daha az olurdu.

total war serisindeki gibi bir durum var burada, ona da 10 yıldır aynı nedenle campaign için mp koyamıyorlar. ben de çare düşünmüşümdür ama bulamadım, bulan oyunu ya da oyuncuyu da görmedim daha. :)

Aslında iki kişilik MPlerde şöyle bir şey mümkün, bir kişi savaşa gireceği zaman, diğer kişi de otomatikman karşı tarafı yönetir (kendi ordusu olsa da olmasa da). En azından sıkılmaz savaşlar da baya eğlenceli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
ya ben hatırlıyorum, ilk oyun çıktığı zamanlarda da yeni bir mount and blade II çıkmadan multiplayer gelmesinin mümkün olmayacağını söylüyorlardı :p bana nedense çok zor gelmedi. yani oynanabilirlik düşebilir baya ama oyunu o hale çevirmek programlama açısından neden imkansız olsun göremedim :p

0.6xx zamanları ekipleri sadece iki kişiydi (Armağan ve eşi) ve oyunun multiplayera uygun yazılmadığını söylüyorlardı. Şu anda ise hem ekipleri daha geniş hem de arkalarında Paradox var. Yani gene zor ama hem imkanları daha geniş olduğu için hem de Paradox multiplayer istediği için yapmaya karar verdiler sanırım. Bu arada forum.taleworldsden aratırsanız 500 tane multiplayer isteyen konu çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

meydan savasında svadlarla khergıtler kapıyıso, kaleye saldırıken nordlar barız ustunde, savunmada khergıtler yıne fena degıl.

adamların asıl guzellıklerı son derece bomba bı bırım olan khergıt lancer. adamlar ya one hand/spear kalkan agır zırh cıllop at, yada one hand/bow kalkan zgır zırh cıllop at seklınde gıyınıp kusanıyo.

yanı suralara bı dızıyosun adamları, hem ok yağmuru gelı gıbı hemde olduakca ıyı skıllerle one hand cekıyolar.

acık arazıde hele duz yerlerde, barız ustunler adamlar. svandian knighttan hızlılar, vaegir knightlar gibi kalkansız değiller.

üstelik rakiplerinden cok daha hızlı eğitiliyolar
Sosyal ağlarda paylaş

rhodoklara niye bu kadar bok atıyosunuz anlamıyorum.

4 günde 100 recruiti sharpshooter yapıyorum kalede bekleyerek (kaç gün tam hatırlamıyorum, ama anlayın işte upgrade sayısı kadar :P). 100 sharpshooter kale savunmasında inanılmaz. yani eğer ladder varsa, adamlar tepeye ulaşamadan ölüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...