Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

Şr Native Expension'ı açtım, Swadian seçtim her zamanki gibi. Topladım köylüleri süvari yapamıyorum...

%&!?*'nın herifi Swadian'ın tek olayı olan Knightları kaldırmış, piyade ülkesi olmuş güzelim süvari ülkesi...

Bende topladım köylüleri, elimde 70 süvari olacağına 70 piyade var. O piyadelerde Khergitlere karşı çerez oluyor!

Ne biçim mod lan bu? Swadianların süvarilerini geri istiyorum!

Edit: Yok efendim süvari ağacı sadece şehirlerden çıkıyormuş, Noble takımıymış bla bla...

Ulan Şehirden süvari çıkarmak için Swadian'a katılmak lazım, o zamanda her şehir 1-2 adam veriyor zaten... Off off. Ulan North ve Swadian hariç bütün ülkeler köylü askeri süvari yapabilirken şu işe bak. Elimde full piyade ordusu dolanıp duruyorum etrafta boş boş.

İsyan fln edeceğim yada kendi krallığımı kuracağım, bu seferde şehirlerden süvari alamayacağım gene. Ne zulümmüş bu...
Sosyal ağlarda paylaş

ee iyide ortaçağda zaten önüne gelen süvari olamazdı ki, ortam öyle gerektirdiği için anca soylu ailelerden gelenler atlı birliklere alınıyordu. eğer illa swadian knight tipi süvari istiyorsan, lady knightlara yönelceksin. ben nord oluyorum genelde, berserkerlar süper:)
bu arada 130 kişilik elit birliğimle 250 kişilik vaegir kalesini aldım 25 kadar has adamım öldü alırken. neyseki kral piçlik yapmadı kermite yapılan gibi ve bana verdi kaleyi. şimdi bize düşman 2 ülkenin ortasında bir kalem var:D
edit: daha önce bizim memlekette bir köyüm vardı, ama dediğim gibi kral bana destek çıktı ve bu yeni kaleyi de verdi. marshall seçimlerinde aday gösterilmiştim önceden, belki onun da etkisi vardır. seviyolar beni lordlarB)
Sosyal ağlarda paylaş

Mohi said:
ee iyide ortaçağda zaten önüne gelen süvari olamazdı ki, ortam öyle gerektirdiği için anca soylu ailelerden gelenler atlı birliklere alınıyordu.

Ok. Tamam ama Swadian ve North dışındaki bütün ülkelerin köylüden ata giden bir ünite ağacı var... Sen git onlara dokunma. Şövalyeleriyle ünlü ırkın süvarisini kaldır.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:
Mohi said:
lordu savaştan sonra serbest bırakmak, sadece lordla aranı düzeltiyor diye biliyorum ama?

evet lordla aranı düzeltiyo ama asker kapasitenide arttırıyo
deneyin isterseniz
ben sürekli böyle yaptım.

abi lordları savaştan sonra bırakmak arttırmıyor asker kapasiteni. Renown değeri arttırıyor o da savaşın büyüklüğüne göre değişiyor. Her savaş zaten renown verir ama atıyorum senin ordun 50 kişi düşman ordusu 200 kişi bu savaşın renown değeri yüksektir baya 40 50 renown gelebilir yani. ama kaç renown kaç limit arttırıyor bilmiyorum. yani lord serbest bırakmakla bi ilgisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ya adi, para düşkünü lord larda değil de böyle hak hukukçu amcalara "ama kurallara uygunu budur dediğinde" filan işe yarıyor sanırım. ben paragöz adamları çekiyordum, honorım filan da yerlerdeydi :P yani honorın çok bi fonksiyonunu hatırlamıyorum.

oyun şu an yüklü olmadığı için kesin konuşamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...