Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

Beta halinde çok daha hızlıydı bu oyun. Şimdi baya takılıyor. Ayrıca ya savaşlarda çok daha kolay indiriliyorsun (Evet Options tan o ayarlanabiliyor ama sonuçta hile) yada ben baya paslanmışım...

Native expended'ı deniyorum şu aralar. Şu ana kadar gözüme ilişen tek kötü şey ağır zırhlarla donanmış haydut çeteleri. Öyle etrafta pataklayacak 4-5 adamdan oluşan çelimsiz çeteler yok.
Sosyal ağlarda paylaş

başlangıçta çantanda 1200 goldluk külçe var native exp modunda, onu sat bir 2hand uzunkılıç ve bir de bozkır atı al. 20-30 kişilik çeteleri bile indirirsin o ekipmanla, ama tabii swing olayını iyi kapman lazım. atın adama yaklaşmadan önce kılıcı salmış olman gerekli, ki düşman sana vurmak için elini kaldırıp gardını açtığında, kılıcın onun böğrüne girmiş olsun(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Mohi said:
başlangıçta çantanda 1200 goldluk külçe var native exp modunda, onu sat bir 2hand uzunkılıç ve bir de bozkır atı al. 20-30 kişilik çeteleri bile indirirsin o ekipmanla, ama tabii swing olayını iyi kapman lazım. atın adama yaklaşmadan önce kılıcı salmış olman gerekli, ki düşman sana vurmak için elini kaldırıp gardını açtığında, kılıcın onun böğrüne girmiş olsun(tu)

İşte keratalar crossbow'u çok çok iyi kullanıyor. En fazla 3. geçişimde indiriyorlar. Belki biraz sadece taş atan herifleri arayıp bulmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:
Mohi said:

İşte keratalar crossbow'u çok çok iyi kullanıyor. En fazla 3. geçişimde indiriyorlar. Belki biraz sadece taş atan herifleri arayıp bulmak lazım.

ya onunda çaresi var, düz sürmeyeceksin okun üstüne atını ve paralel geçişler yapacaksın. düşmanın açık alana dağılmasını sağlayacaksın ve kenarlarda kalan tipleri teker teker alacaksın. başlarda okçuları çabuk kesmek ve atlıların atlarına vurmakta bir çözüm, ondan sonrası basit zaten.
@Greeny, pis hilebaz:D
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
crossbow'un normal bow'dan avantajı nedir ben çözemedim. daha fazla hasar veriyor gibi görünüyor ama ben veremiyorum daha fazla. Head Shot ile 30 40 vuruyor. normal bow'la 70 80 vurduğum vaki.

Betada ağır zırhlara (Full Plate gibi) karşı avantajı vardı, ayrıca normal zararıda Bow dan yukarıydı. Son halini henüz bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

siege x-bow potansiyel dmg'sine ulaşmak için tonla power draw lazım, ve power draw skill'i bow'un istediğinden 3 fazla değilse yine isabet penaltısı alınıyor. bow şöyle 10 power draw filan yapamazsan x-bow kadar iyi değil.

ve bu da çok güzel simüle edilmiş bir gerçek, yaylar gerçekten de x-bow kadar kuvvetli değildi ve yıllarca çalışmış adamlar ancak doğru düzgün kullanabiliyordu. x-bow ise buradaki gibi veriyorsun köylüye çakıyor direkt. şövalye tarzı melee karakterleri de tamamlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:
bişey diicem. Şu vergi toplama görevlerinde vergiyi toplayıp adama vermezsek ne olur ? Şu an 3.level im gittim vergi topladım 8bine yakın param var =)

oha lan zimmetinemi geçirecen gariban halkın dinarlarını:D
quest fail olur, aran bozulur görevi veren lordla ve quest fail olunca trip yapan NPC varsa grubunda sana laf eder.
Sosyal ağlarda paylaş

bişey sölimmi quest fail olmuyor. vergiyi topladıktan sonra quest completed oluyor, lorddan ödülünü almak için gidip tamamlıyorsun. ben birkere tamamlamadım, baya uzun bir süre bende kaldı hatta unutmuştum, bigün quest loga baktım orda duruyor quest hala:) bi çeşit bug denilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bide bişi sorcam
şimdi rodok krallığının emrindeyim
şerefsiz bi tane lord var adama yardım edeyim dedi 54 kişilik ordusu var karşısında 175 kişilik vaegir ordusu vardı.
her neyse yardıma gittim yendik
adamın bana cevabı " leş kargası gibi bişi oldu bu benim savaşım uzak dur gibisinden"
tabi bunları savaş bitince söyledi
ben bu adama savaş açmak istiyorum çok ciddiyim. varmı böyle bi imkan
ama rodok hizmetime son vermeden tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:
bide bişi sorcam
şimdi rodok krallığının emrindeyim
şerefsiz bi tane lord var adama yardım edeyim dedi 54 kişilik ordusu var karşısında 175 kişilik vaegir ordusu vardı.
her neyse yardıma gittim yendik
adamın bana cevabı " leş kargası gibi bişi oldu bu benim savaşım uzak dur gibisinden"
tabi bunları savaş bitince söyledi
ben bu adama savaş açmak istiyorum çok ciddiyim. varmı böyle bi imkan
ama rodok hizmetime son vermeden tabiki.

aslında 5-10 düşman kalmadığı sürece lordlar böyle demiyor sana niye öyle demiş anlamadım :) rodoklardan çıkmadan saldıramazsında çık gitsin boşver rodokları :P
Sosyal ağlarda paylaş

native expansion oynayıp da kral olup da lordları toplamayı deneyen oldu mu hiç?
şey hani, bi lorda gidip "diğer lortlara haber sar buraya kamp kurucaz, savaşa gidicez" vs diyoruz
dark knight işgali için lazım oldu bu, hadi çağır milleti dedim, 5-6 gün geçti haber yok kimselerden
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...