Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix 1 again

Depressive

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

ha pardon duzeltiyorum su filmide kendilerine borcluyuz, en kotu reloaded demek baya haksizlik olmus :(

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/37/61/1c/37611cd1c86b3b2c22ac0f5c4c3b67e7.jpg

reis bile daha iyi bence :P

ben sevmiştim bu filmi ya, kocaman bi masal gibiydi
Sosyal ağlarda paylaş

ps2'ye çıkan bi oyunu vardı, niobe'yle kankasını oynuyorduk. filmde bizimkiler asıl olayları hallederken santral patlatıyorlardı falan.

hah ya enter the matrix. ne hype yapmıştım liseli beynimle, max payne de görmüşüz tabi, becerebilirler sanmıştım :(

nostalji thread'e mi geçsek ya, yoksa hijack'licez gibi burayı sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

matrix 2 3 çok güzeldi lan niye sevmediniz

ilk filmin kalitesinde değiller ama 2-3 te aksiyon filmi olarak bakınca başarılı bayağı.

ilk film aksiyon olarak diğerleri kadar dolu olmasa da, çok daha doyurucuydu gerek konu, gerek anlattıkları olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ilk filmi işin teorik kısmı, ikinci-üçüncü filmleri de pratik kısmı olarak görüyorum ben. ilkinde anlattı olayı işte robotlar nedir ne yer ne içer diye. diğer filmlerde bi daha mı anlatsın "kardeş 10 yıldır hava kapalı diyor ajanslar" diye.

bütün teorik kısmını tek seferde verdiği için ilk filmin yeri ayrı tabi. bi daha denk gelsem izlerim yine.
Sosyal ağlarda paylaş

fun fact: ilk filmde Switch'i iki farklı oyuncu canlandıracakmış.

biri erkek biri kadın. Bu şekilde Switch, Matrix'te kendini gördüğü gibi, erkek olarak bulunacakmış (Switch adı da oradan geliyor zaten).

warner brolar, wachowski broların bu fikrini geri çevirmiş tabii.

http://iruntheinternet.com/lulzdump/images/gifs/matrix-reaction-not-like-this-switch-unplugged-1385293342s.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Gits ten arakladıklarıyla, ibrani mitoslu yüzeysel holywood senaryosu,
Tek olayı görsel efektlerdi hakkaten o zamana kadar bu kadar net kullanılmamıştı, bir de soundtrack; manson, prodigy, rob zombie vs....post rock çıların son feci bisikletcilerin olmadığı bir çağda bizi hayatta tutan bir müzik kültürüydü.

reboota göz ucuyla bile bakmam

Ha birde baudrillard'ın simalkra kitabını yalan yanlış eklemişlerdi de Baudrillard başkan "la öyle bişey değil benim olayım anlamamışsınız" demişti :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...