Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

said:
ssj4songoku, 11 Ağustos 2005 15:39 tarihinde demiş ki:
Birde bence o büyünün dmg i lvl60 da filan artar.Çünkü yanılmıyorsam lvl44 de alcaksınız ve 16lvl boyunca aynı kalmaz herhalde.LVL60 da 600 civarı vurur gibi geliyor bana.

lol zaten bu 500-550 dmg lvl 60'taki hali!

ears arkadaşımız da 800 filan yazmış lol diyorum tekrar..

damdaki kedi kardeşim, tabii 3-4 kişi herkesi bırakıp şamana dalarsa, şamanın arkadaşları da yemek tatiline giderse olur o dediğin..

ekleme: neyse ayrı mesaj atayım çok karıştı..

[Bu mesaj Sam tarafından 11 Ağustos 2005 15:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 11 Ağustos 2005 15:43 tarihinde demiş ki:
said:
ssj4songoku, 11 Ağustos 2005 15:39 tarihinde demiş ki:
Birde bence o büyünün dmg i lvl60 da filan artar.Çünkü yanılmıyorsam lvl44 de alcaksınız ve 16lvl boyunca aynı kalmaz herhalde.LVL60 da 600 civarı vurur gibi geliyor bana.

lol zaten bu 500-550 dmg lvl 60'taki hali!

ears arkadaşımız da 800 filan yazmış lol diyorum tekrar..

damdaki kedi kardeşim, tabii 3-4 kişi herkesi bırakıp şamana dalarsa, şamanın arkadaşları da yemek tatiline giderse olur o dediğin..

holy shock la beraber 800+ dedim
Sosyal ağlarda paylaş

holy shock (30sn cooldown ve oyundaki en iğrenç mana/dmg verimine sahip nuke) almak için 31 talent veren paladin zaten rakibin hp'sini %20'ye indiremez.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

lvl60 da 500 pek de birşey değil ya.keşke 600-650 filan yapsalarmış maa yinede hiç yoktan iyidir be Sam.Ona da şükretmek lazım.Bak ben durmadan totem renkleri değişmesinden sıkıldım.Nerdeyse nerf e bile rağzı olcam yeter ki bir yenilik gelsin :)[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 11 Ağustos 2005 15:02 tarihinde demiş ki:
mirage o dediğini yapmak için paris'te yaşayan, cs'te awp ile 2-3 yıl oynamış biri olmam gerekli. ben mmorog oynadığımı düşünüyorum, street fighter'daki qcf+qcf+punch gibi şeyler yapmamı beklemiyorsun herhalde?

ekleme: o zaman ben de "şamanı tanımak lvl 60 şaman sahibi olmak yetmiyor, gelip alliance oynamak gerekli" diye yazarım. oldu mu? senin şamanın varsa lvl 60 nasıl ghost wolf'un casting süresini akıldan yazamıyorsun merak ettim cidden..

Hayır Sam, Paris'te yaşamıyorum. CS'de 2-3 yıl awp ile de oynamadım. Street fighter kültürüm de yok.

Dediğin doğru bir class'ı tanımak için çift yönlü bakmak gerekir. Betalarda warrior oynadım, oyun başladığı günden beri de warrior oynuyorum. PvP'den çok tanklık yaptım. "instance'larda nasıl priest oynanır, nasıl damage dealer oynanır" bunları en iyi şekilde öğrenmeniz için warrior oynamanız lazım. Ya da tanklık konusunda uzmanlaşmanız için priest de oynamış olmanız lazım ki onların bakış açısından görebilesiniz olayı. Ha bunu yapmadan olmaz mı? Olur, ama sallıyorum, birinin 1 ayda alacağı tecrübeyi siz 3 ayda alırsınız.

Aynı şekilde shaman hakkında bu kadar asıp kesmek için yüksek level bir shaman da oynamış olmak lazım bence. Yoksa ölüp ölüp de "aha bu beni öldürüyo, neeeerf beüüv" diye ağlamakla bir yere varamazsınız. Ben de daha önce yazmıştım, en fazla level 10 küsür shaman oynadım. Shaman'ı çok iyi bildiğimi de iddia etmiyorum. Ama eski karakterim Kane ile xrex (oyunda kam) ve omen (yine omen)'e karşı geceler boyunca duel yaptığımı biliyorum. Gece hiç yatmadığımız sırf duel yaptğımız zamanlar oldu (ikisi de shaman).

Noldu peki? İlk başlarda prot warrior'dum. Bildiğiniz gibi prot warrior'lar pvp'de acizdir. Kam beni parmağında oynatıyordu, sonra onlarca duel'den sonra bir şeyler öğrenip arada yenmeye başladım (arada :horace:). Sonra aradan zaman geçti, arcanite reaper'i aldım, arms'a geçtim. Herkes warrior ezik diye ağlarken shaman'ları şöyle %80 oranda yenmeye başladım. Çok iyi ekipmanlı shaman gelince şansa bakıyordu gerçi, kim bir iki crit alır, kim ıskalarsa ona göre değişiyordu. Sonunçta 1v1 de şans önemli, neyse...

Duyduğuma göre benim sattığım eski karakter Kane şimdi sadece pvp yapıyormuş ve nerdeyse bütün pvp epic'lerini toplamış. Dün duyumlara göre bir shaman'la duel sonucunda şöyle olmuş: Kane %30 hp ile shaman tam hp ile başlamış savaşa ve Kane yenmiş. Tabii o shaman'ın pvp bilgisi ya da item'ları eksik olabilir, ama yine de %30 diyoruz, istediği kadar kötü olsun.

Totem hedefleme olayına gelince:

Dediğim gibi ben warrior'um. 3-4 totem eskiden cosmos vs programlarla aynı anda atılıyordu, artık atılamıyor. Birden çok totem arasından seçim yapmak zorunda değilsiniz yani. Her neyse, totem'i attığında, mouse'la totem'in çıkacağı yere gelince, totem daha görünür bile olmadan totem'in ismini görebiliyorsunuz. Ondan sonra tek yapmanız gereken şey -eğer yoketmeye değecek bir şeyse- totem'e doğru dönüp tab'a basmak. Zaten saldırıyor olduğunuzdan tekrar saldırı tuşuna basmanız gerekmiyor. Totemi daha görünür bile olmadan yok edebiliyorsunuz böylece.

(Taba basmak yerine, sağ tuşla da direk saldırabilirsiniz, ama ben biraz kazmayım hep yanlış şeylere tıklıyorum falan, seçim sizin)

İkinci bir ihtimal, mouse'la hedeflemek istemiyorsanız tab'a basarak totem'in adına bakabilirsiniz, ama o sırada saldırıyı keseceğinizden pek tercih etmem.

Uzaktan savaşan class'lar için tab ile seçmek bazen abuk subuk şeyleri hedeflemenize sebep olabiliyor. En iyi yol nasıldır bilmiyorum, benimle pek ilgisi olmadı hiç.

@sam: Burda da, daha önceki yazdığım bir yazıda da dediğim gibi level 60 shaman'ım yok. Büyülerinin kaç saniye olduğunun tam olarak bilmemem doğal. İlla her lafıma bir şeyler sokmak için uğraşmak yerine biraz daha objektif yorumlar yaparsan ne güzel olacak.[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Gloria | Level 38 | Orc Warrior | Burning Legion | Grimsoul Legion
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeşim shaman kral tamam sizin karakterlerinizde çok ezik shaman güle oynaya kesiyor sizi evet evet.Peki neden hala o karakterle oynama gereği duyuyorsunuz ki?Bana seviyorum falan hikaye gelir pvp serverında bi class sana zevk vermiyorsa çok ezikse sürekli seni üzüyorsa son çare "delete" dir daha ötesi yok...
Yine belirtiyorum shaman her class ile başa çıkabiliyorsa bu onun dengeli olduğunu gösterir über olduğunu değil.Lütfen kendi karakteriniz için yenilik isteyin nerf shaman değil yeter beee.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu 1 saniye süren bir şey nasıl yarıya indirecek. Ha ben totem'leri bu şekilde yok edebiliyorum, ama yok etmiyorum. Gerek duymuyorum zaten, hamstring diye bir şeyim var, 15 saniye süren %50 yavaşlatan. Ha bir şekilde 2-3 kere miss geçerse de adam uzaklaşırsa, ben de biraz uzaklaşıp intercept ile dibinde bitiyorum.

Zaten paladin hariç her class'ın bir şekilde yavaşlatacak, kurtulacak bir şeyleri var. En çok ağlayanlar da bu yüzden paladinler olsa gerek. :horace:[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Gloria | Level 38 | Orc Warrior | Burning Legion | Grimsoul Legion
Sosyal ağlarda paylaş

Bu postta kaç sayfa ilerlemiş ama hala değişen birşey yok gibi..
Sam hala "1200 critledi abüüüüüü" diyor..
Başkaları hala sanıyorki shaman bütün özelliklerini aynı anda kullanıyor..
Kimisi sanıyorki Flurry kasmış üstüne elemental kasmış 1200 critliyo ( kassan kassan %15 civarlarında olur criti halbuki oda LIGHTNING in criti öyle olur) hatta bide NS açıyor 1500 heal oluyor..
Hey yawru hey öyle shaman görürseniz NASA'yı arayın biraz araştırma yapsınlar bari..

Sam'cim 1200 critleyen shaman gelip capır capır heal atmaz..Flurry kasmış bi shaman patır patır da 1200 critlemez..

Madem o kadar iyi biliyorsun shamanları ozaman Spell crit shamanın gear ınıda biliyorsundur..
Örnek verecek olursak wow.allakhazam.com a gir US serverların birisinde spell crit gitmiş bi shaman var ismi "Sham" onun bi gear ına bak ondan sonra konuş yok mail giyiyor fln diye..

Adamın 3-4 parçacı CLOTH.. çünkü cloth caster işi oldugu için spell criti en çok veren itemlarda cloth oluyor haliyle..
Mail ve plate parçalar ise genelde hitchance yada critchance gibi özelliklerde oluyor örnegin Leggings of Destruction gibi..

Her adam yenildiği adam için nerf %class diye bagıracak olursa yandık valla işimiz var demekki..

Totemlerde bazılarının hiç hoşuna gitmemiş bana çok abartı bi totem göstersene adama 400-500 vuracak?
EarthBind dedigini duyar gibiyim caster arkadaşlar wandla kıramıyorlarsa hiç konuşmasınlar zaten..
E sende sana zahmet bi dön kır ya zaten 15sec cd si var aletin..
Seering totem fln dersin şimdi 25 civarı vuran bi totemede laf edersin..
Yada kesin Fire Nova totemede laf gelir o toteme talent vermezsen zaten 2 yıl sonra patlıyor :) bi zahmet onuda kırı ver yada 2 adım geri çekil sana vurmasın..

Tekrar dile getirmek istiyorum shaman her işi yapıyor her türlü totemi atıyor suda yürüyor kurt oluyor zart ypaıyor ama bunların yarısı size zaten işlemiyor ..
25 vuran totem seni kaç yılda öldürür (ki dönüp vurmadıgını farzedelim)

1 sn kurt oluyor onun için talent harcıyorsun
1200 crit atıyor onun için elementalin sonuna kadar gitmen gerekiyor 26 puan harcıyorsun
NS atıyor onun için restoration kasmalısın bi o kadarda ona harcıyorsun
Flurry si var onun içinde talent harcıyorsun..
Ama bazılarının anlamak istemedigi şey yada dikkat etmediği şey shamanlarda sizin kadar talent puanına sahip full talent tree dolduruyoruz sanki..

Daha öncede birisi demişti bi shaman geliyor 1200 critliyor
Başka bi shaman geliyor cayır cayır heal atıyor..
Bi shaman geliyor melee de çok iyi dayanıyor..

Ama iş forumlara dökmeye gelince bu 3 shamanı nedense 3in1 yapıp karşımıza getiriyorsunuz ve saçmalık derecesinde iddialar ortaya atıyor bazıları..
Yuh ya[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ad3m, 11 Ağustos 2005 16:05 tarihinde demiş ki:
Kardeşim shaman kral tamam sizin karakterlerinizde çok ezik shaman güle oynaya kesiyor sizi evet evet.Peki neden hala o karakterle oynama gereği duyuyorsunuz ki?Bana seviyorum falan hikaye gelir pvp serverında bi class sana zevk vermiyorsa çok ezikse sürekli seni üzüyorsa son çare "delete" dir daha ötesi yok...
Yine belirtiyorum shaman her class ile başa çıkabiliyorsa bu onun dengeli olduğunu gösterir über olduğunu değil.Lütfen kendi karakteriniz için yenilik isteyin nerf shaman değil yeter beee.

1. PvP serverda değilim
2. Horde değilim
3. Über olması benim keyif alacapım anlamına gelmez.
4. Güç delisi değilim farketmişsindir yoksa zaten shaman açardım :)[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 11 Ağustos 2005 16:08 tarihinde demiş ki:
said:

1. PvP serverda değilim
2. Horde değilim
4. Güç delisi değilim farketmişsindir yoksa zaten shaman açardım :)

O zaman shaman açsana ?
Güç delisimi yoksa insanların gözünde büyüttüğü birşeymi görürsün[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece Heala cooldown gelsin. . . Baskada bisi istemem. . . Ozmn gorurum shaman neymiş. . . paladine laf atıolar shield+hs basıo die ama shamana laf atan yok earthbind+ghostwolf+topuk die ? shaman overpowered ama shaman oynayanlarla tartısamazsın bunu. . . siz burda ne kadar yazarsanız yazın blizz hicbiriyle ilgilenmio bile emin olun. . . bu kacıncı topic shamn nerf die yani yeter artık hergun giriorum 10 topicten 3ü nerf shaman nerf shamn. . . burda nerf shaman demek yerine sole bi topic acsanız "shaman oldurme taktikleri" ??? biraz calısın cabalayın baktınız olmuo ozmnda gidin shaman acın icinize oturduysa. . . bıktım nerf shamn nerf shaman. . . biseyler uretmek yerine bosuna agız dalası yapmanızın mantıgı yok. . . modlardan isteim artık nerf shamn topiclerini kitleyin. . insanlır isin bkunu cıkarmaya basladılar. . .

Saygılarımla. .[signature][hline]Kalitzburg LvL 7* Troll Rogue
Kalitz LvL 3* Human Priest
Sosyal ağlarda paylaş

Shaman oynamak istemiyorum ki shaman açayım. Derdim sevdiğim class ile karşımdaki rakiplerimi yenme şansım olması. Bakarsan her classta how to beat shamans veya is it possible to beat shamans diye topik var EU forumlarında. Yani bizim uydurduğumuz birşey değil shamanların diğer classlardan avantajlı olduğu.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Sosyal ağlarda paylaş

güç delisi değilseniz bir classın güçlü olması sizi niye bu kadar rahatsız ediyor.
ha birde hunterla niye yenemiyorsun.en çok sikayet ettiğiniz şeylerden biri olan petinizin saf dışı bırakılmasını ve dead zone da saldırılmasını shaman yapamıyor.

[Bu mesaj EarS tarafından 11 Ağustos 2005 16:19 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj EarS tarafından 11 Ağustos 2005 16:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
said:

1. PvP serverda değilim
2. Horde değilim

Ya bırak güç delisi 1vs1 de güçlü diye mükemmelmiş gibi lanse edilmesi saçmalık ben bıraktım shamanı valla 2 kişiye karşı hiç bir şansımın olmaması kaçmakda dahil soğutur beni.Solo kasıyorsunuz 2 ally dalınca ölümünüzü bekliyorsunuz sadece neden se sam in bahs ettiği mükemmel ötesi über eb totem hiç bir işe yaramıyor yoksa yanlışmı dikiyordum ben?2 hybrid class var druid ve shaman kişisel fikrim her türlü druid...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ad3m, 11 Ağustos 2005 16:18 tarihinde demiş ki:
said:
said:

1. PvP serverda değilim
2. Horde değilim

Ya bırak güç delisi 1vs1 de güçlü diye mükemmelmiş gibi lanse edilmesi saçmalık ben bıraktım shamanı valla 2 kişiye karşı hiç bir şansımın olmaması kaçmakda dahil soğutur beni.Solo kasıyorsunuz 2 ally dalınca ölümünüzü bekliyorsunuz sadece neden se sam in bahs ettiği mükemmel ötesi über eb totem hiç bir işe yaramıyor yoksa yanlışmı dikiyordum ben?2 hybrid class var druid ve shaman kişisel fikrim her türlü druid...

ad3m sana 3 şey diyorum.saçma saçma saçma :)[signature][hline]Lorrotar-60 Human Mage-BL

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...