Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

said:
Saeros, 11 Ağustos 2005 05:10 tarihinde demiş ki:
bana da göster, göremiyorum ben. "paladin'i gizle" butonu mu koyulsun horde UI'lerine? sona bırakmak için filan. divine shield mı kaldırılsın?

Sana gösteremem çünkü shaman'ı ally tayfası öyle bir görüyorki tek başına ragnaros kesebilecek kadar güçlü sanki.Shamanda gördüğüm sadece 2 büyük abartı purge büyüsünün sildiği buff a nazaran giden mana ve earth shock un hem interrupt özelliği hem dmg özelliği daha fazla bir eksisi yok.
Zaten hybrid kelimesinden ne anlıyorsunuz bilmiyorum ama tek lafınız bu ne kardeşim nasıl bir class herşeyden var!!!
Ben söyledim abartı özellikleri bu 2 si diye belki bunlara bir şekil nerf gelir ama gerisinden neyden kısarsanız bu karakter yok olur...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
zlorwf, 11 Ağustos 2005 09:38 tarihinde demiş ki:
Druidde hybrid ama millet laf etmiyor ona. Çünkü, druid her classın şekline bürünmek için şekil değiştiriyor. Ama shamanlar über1337form, herşeye sahipler.

Ya işte ben böyle yorumlara gıcık oluyorum.Druid şekilde değiştiriyor plate giyer hala giriyor charge atıyor stun ediyor.Biz edebiliyomuyuz, HAYIR.Druid şekilde değiştiriyor stealth oluyor; biz olabiliyormuyuz, HAYIR.Druid şekilde değiştiriyor suyun içinde km hız yapıyor biz yapabiliyormuyuz, HAYIR.Druid instant olarak travel forma giriyor; Biz girebiliyor muyuz, HAYIR.Biz WF ve shocklar ile dps yapıyoruz druid yapaibliyor mu?, hayır.Biz lighting shield ile 450dmg koyuyoruz druid koyabiliyor mu?, hayır thorns ile idare ediyor.

Şimdi iki karşılaştırma yaptığın şeyin arasındaki dağlar kadar farkı gördün mü?Peki druidin combat esnasında res atabilen tek class olduğunu biliyor musun?İkisine de hybrid dediğin classlar arasında uçurumlar kadar fark var.Birde arada hiçbir mantıklı sebep göstermeden ortalığüa laf atıyorsun.Yok druide laf etmiyorlarda neden shamana laf ediyorlarmış.İlk önce shamanın nerflenmesi gereken yerleri adam gibi destekleyerek anlat sonra böyle yorumlar yaparsın.Bende shaman güçlü diyorum ama gelip böyle nedensiz, desteksiz isyanlardan da gına geldi artık.Madem birşeyi savuncaksınız adam gibi savunun.Saçma karşılaştırmalar yaparak değil.Bu oyunda her classın yeri farklı.Yok şu ile şu falan filan cümlelerini geçin lütfen.Yoksa burası warrior classı kaldırılsın diyen roguelar ile dolardı.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 60 shaman oynadım, nasıl bir class olduğunu biliyorum. Hybrid classlarda herzaman birşeyden kısılır ama shamanda kısılmamış. Bunu anlatmaya çalıştım. Shamanda olmayan şeyleri söylemeye çalışmışsın. Söyle düşün stealth olamamayı, druidlere rogue verilmiş size mage. İnstant travel forma ihtiyacınız yok, warstomp + wolf form. Suyun içinde nefes almadan gidiyorsunuz.
Bence shamana gereken nerfler:
*Windfury extra 1 attack sağlamalı.
*Healları güçsüzleştirilmeli.
*Wolfun cast time ı arttırılmalı.
*Totemlerin bir şekilde 2 handerlar tarafından yok edilebilmesi sağlanmalı.
*Flurrynin tieri arttırılmalı.
Shaman gereken boostlar ise:
*Chain healın ae si arttırılmalı, tüm raide işlemeli.
*Healing stream ve mana spring totemlerin işlevi arttırılmalı.[signature][hline] Let me in, i'll bury the pain.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu wolfun cast time ı daha ne arttırılsın? Zaten talentsız 3sec cast time var.6sec'lık pyro mu olsun bu yani?Ama dersin ki talentlardan 0.5sec düşse daha iyi olur o biraz mantıklı.Birde healı biraz düşürülebilir ama gerisini yaparsan adamda hiçbirşey kalmaz.Enchanctment treesine iyi baktığında zaten hiçbirşey yok.Birde Furryyi yükseğe çıkartsan bir işe yaramaz.Zaten sadece 3 attack geçerli bir özellik.Koskoca enchancment treesinde % 5 critic, % 5 fazla mana birde furry var zaten.
Stormstrike desen hayvan gibi mana götürüyor.Ayrıca warstompu örnek vermişsin sanki sadece taurenler shaman olabiliyor gibin.Dahası harcadığı mana ile healing steam totemi karşılaştırırsan gayet makul olduğunu görürsün.Ayrıca düşün bir Arcanite Reaper kullanan bir warrior patır patır totemleri yıkarsa neye yarar?Bazı totemlerimiz var ki 500 mana götürüyor.Arada 700 götüren bile var.Bu shamanın totemlerini çok fazla nerfler.

Açıkcası ben senin verdiğin listeden şu anlamı çıkarttım.Sen ya public test'de shaman oynamışsın yada arkadaşının shamanı ile oynamışsın.Açıkcası verdiğin o liste bana lvl60'a kadar kasmış bir shamanın verceği birl iste gibi gelmiyor.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

Testte oynadım shamanı. 100den fazla duel yaptım ve %80 civarı kazandım yaptığım duelleri. Sadece stunlock roguelar ve warriorlar zorladı. Onuda shamandaki kite acemiliğime veriyorum. Shaman çok güçlü bir class, oynayan fark etmiyor ama düşmanı olunca fark ediyorsunuz. Özellikle deneyimli eller altında yenilmeyecek bir class. Levellaması hiç fark etmez, önemli olan karakterin level 60da ne olduğudur.[signature][hline] Let me in, i'll bury the pain.
Sosyal ağlarda paylaş

Yürüme hızı yavaşlatılsın..
Shock büyüleri 25s cooldownı olsun..
Lightning lerin range'i 3 yard olsun..
Hiç bir silah kullanamasın..
Cloth bile giyemesiz doğayla iç içe yaşasın..
Yürüme hızı yavaşlatılsın..
Konuşma yetenegi kaldırılsın...

Konu başlığı öyle güzel koyulmuşki bi an eski sphere uo serverında paradarbe değişiklikleri için anket yapılmış gibi geldi..

Shammy ye nerf gelsin nerf nerf diye bagıranlarada akıl mantık gelsin bence..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

shaman classinin degisecegini sanmiyorum bir shaman olarak, degismesini istesem bile.

shaman acmadan once aklimdaki shaman suydu:

5-6 totemimiz olacak, totemler wc3 gibi ise yarayacak, bloodlust cekecez, ama cloth giyecez armor olarak, ve de melee olarak kotu olacaz. yani genel olarak bir buffer class olacaz diye dusunuyodum ve istiyordum.

tabii su saatten sonra degistirirlerse saatlerce farmladigim +heal itemleri, +crit itemleri ve EF setini atmam gerekir ki oyle bir sey olursa direk silerim shamani.

fakat tekrar soyluyorum, burada bir sey soylemek bir sey degistirmediginden icten olarak da soyluyorum, shamanlar tahmin ettiginiz gibi ubar degil. ama dinlemeyeceksiniz o ayri. bi kere moda olmus shaman overpowered demek :P
Sosyal ağlarda paylaş

Sen testte shaman oynarken bende armut topladım değil mi? Bende hunter ile priest oynadım ve sana şunu diyim.Eğer bir karakteri lvl1 den lvl60 a kadar geliştrmiyorsan ve sadece yapılan duellerden bir iki haftalık oyun süresinden bir anlamlar çıkartıyorsan, yanlış şeyler çıkıyor demektir.Git bir shaman karakter aç, lvl60'a kadar kas ondan sonra bir daha düşün.Kesin birkaç birşey değişcektir.Bende testte hunter açtım bir sürü duel yaptım milletide patır patır yendim.Zaten daha önceden lvl40 hunterım vardı alışmam o yüzden sorun olmadı.Ama hiç düşündün mü? Mage oynuyan adamın biri testte warrior karakter açtığında ne kadar zamanda ona alışıp adam gibi bir duel yapabilir? Gelip test serverdaki duelleri bana anlatma.Orda kimin neyi nasıl oynadığı belli bile değil.Yorum yapılmayı hakkeden konu bile değil hatta.Belki sen shamanına test esnasında hmen alışıp düzgünce oynamış olabilirsin ama herkes öyle değil.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

Shock dmg ler azaltılmalı, cooldownları artırılmalı(Frost Shock kalkmalı bence, storm, earth, fire denilen 3 element üzerine kurulmuş bir kere su özelliklerinden faydalanamaması gerekir), ghost wolf kalkmalı(ki kalkmaz onun yerine hızı düşürülmeli) blink filan eklenmemeli saçma sapan bişi olur o zaman (bu Shamanlarda diğer charlarda ne görse istiyor walla:))
Sosyal ağlarda paylaş

Blizz hata yaptı başından shamanı wc3 teki gibi yapacaktı.Hepimiz için daha rahat olurdu bence.İnşallah expansion geldiğinde birşeyler yaparlar.Yeni class olarak eklesinler ona da rağzıyım.Ayrıca bence frostshock kalkmamalı ama etkisi belki düşürülebilir.Yoksa frostshock kalkarsa ench gitmeyen shamanlar kimseyi yakalayamaz.Zaten stunımız yok iyice rezil oluruz.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

Bilmeden konusup komik oluyorsunuz.
Yok Druid plate giyermish.
Yok Druid combat res yaparmish. Yapar evet 30/1 ve duz resi yok. Adam Combat res yapiyor siz kendinizi resliyosunuz.
Bu arada biliyormuzunu ey shamanlar,
Ben Warriorum ve hesap yapildiginda benden fazla AP Aliyorsunuz ortalamada. Sizin tier 3 te aldigniz seyi ben tier 5 te aliyyorum/ Magelerin 5 skill verdip kazandigi ozelligi 1 skill veripte kazaniyorsunuz. Yok shaman iyimish bole. Evet super ustune biz gucsuzuz diye yaziyiyorsunuz utanmadan. Ha bu boyle kalmicak elbet. O zaman gorucem sizin paladinler gibi aglamanizi. Ha ben memnunum 1vs1 de zaten 6 aydir warrior ile oynuyorum artik ezbere. %70 shamanlari dovuyorum eh iyi oyunculari da dovemeyiveririz simdilik.[signature][hline]Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi furry ile shamanın furrysini karşılaştırman zaten ne kadar bilgisiz olduğunu gösteriyor.Git shamanın ench treesine iyi bak furry sende ne kadar işe yarıyor shamanda ne kadar işe yarıyor gör.Biz clearcastingı daha erken alıyoz çünkü toplamda 4-5dmg büyümüz var ama istersen mage in bir listesine bak da rezil ol.Neden o zmn mage e 5 talentta bize 1 talentta geldiğini anlarsın.Classı ve talentları düzgünce araştırmadan gelip burda yorum yapıyorsunuz birşeyden anlarmış gibi ya ne diyim daha.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

hemen demogoji yapanları görüyorum , yok işte silah kullanmayalım cloth giyelim bilmemne.

adam gibi tartışmayı bilenler de azalmış.

bence ;
-mail armorun talent ile alınabilmesi kulağa mantıklı geliyor.
-WF extra 1 attack sağlamalı bence de , toteminin yaptığı gibi.
-aslında totemler warriora gelmeli , grounding veya tremor bile yeter yani hehe.
-ayriyetten shamanların aldığı attack power düşürülmeli , warriorun çok çok üstünde attack powerları var ; ki warriorlar sadece melee kullandığı için shamanlardan daha ihtiyacı var.
-ayriyetten yarım saatte bir reagent isteyip combat res yapabilen druide laf atana da oeh.[signature][hline]valandil ownz j0o!
city sick,something's wrong in it.
WoW - Kelvin /BL , Xrzug /TM
Sosyal ağlarda paylaş

Druidin resine laf atıyoruz çünkü adam UBRS'de combatın ortasında bile atıyor.30min cooldownu olupta reagent istemesine rağmen çok süper bir özellik.Ayrıca reagentlarda çok süper pahalı şeyler değil.

Bu arada kalkan kalksa bencede iyi olur.Kalkan olayı cidden işi bozuyor.
[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

[Bu mesaj ssj4songoku tarafından 11 Ağustos 2005 13:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

valla şamanın nerflenmeyecek hiçbirşeyi yok. ya da diğer sınıfları baştan aşağı bufflayacaklar ki dengeye otursun..

heallarının efektifliği fazla, melee dmg verebilme kapasitesi fazla, şokları instacast cooldownları düşük, damage kapasiteleri fazla ve verdikleri dmg yetmiyor bir de başka etkilere sahip. 4 ayrı totem dikebiliyor hepsi ayrı haltı yapabiliyor, (paladin tek blessing atabilirken millete, mana bitiyorsa su için kardeşim sanki parayla) purge ubar birşey zaten, her halt var hepsi de çok güçlü. talent treeleri müthiş zaten, talenta veriyorsun bütün healler güçleniyor ya da shock'a veriyorsun bütün şoklar güçleniyor. "şamanın şu büyüsünün heali zayıf/dmg'si zayıf ya da şu toteminin etkisi az" gibi birşey söyleyememesi lazım diğer sınıfları bilen oyuncuların ama maalesef thott'a gidip sınıfların spellerine bile bakmaya yeltenmeyen tonla arkadaşımız var..

yani şamanın nerfü sadece pruge manası 3-5 gıdım artsınla olacak iş değil, ya her işi yapamayacaklar bir alan komple kalkacak (nasıl paladinde hiç nuke yoksa, verdikleri melee dmg daha iyi zaten, melee dmg arttıran talentları da paladinden iyi) ya da gene her işi yapabilecekler ama şimdikinden daha mana verimsiz olacak. öyle 1200'lük şokla sniper gibi milleti avlayıp sonra kendine 1500lük heal atıp, o da yetmezse earthbind + ghost wolf çekip kılıç kalkan gezemeyeceksin ortada..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ssj4songoku, 11 Ağustos 2005 13:49 tarihinde demiş ki:
Kendi furry ile shamanın furrysini karşılaştırman zaten ne kadar bilgisiz olduğunu gösteriyor.Git shamanın ench treesine iyi bak furry sende ne kadar işe yarıyor shamanda ne kadar işe yarıyor gör.Biz clearcastingı daha erken alıyoz çünkü toplamda 4-5dmg büyümüz var ama istersen mage in bir listesine bak da rezil ol.Neden o zmn mage e 5 talentta bize 1 talentta geldiğini anlarsın.Classı ve talentları düzgünce araştırmadan gelip burda yorum yapıyorsunuz birşeyden anlarmış gibi ya ne diyim daha.

mage kendine heal atamıyor, mage kalkan + mail giyemiyor, mage staffla ikisi 655 attack powerlı 3 attack birden yapamıyor, aoe debuff totemleri ya da purgeü yok. kendi nuke veriminizi onlarla kıyaslamanız ne kadar ayağınızın yere değmediğini gösteriyor sadece..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen overall da benden fazla AP al, benim aldigim TALENT OZELLIGININ AYNISINI tier 3 te al ben tier 6 da alirken. Bilmiyorum ben. Zavallilarin 4-5 tane buyuleri varmish. Ondan daha hizli aliyorlarmish. Komigim ben bilmiyorum oyunu.
NERF TEH WARRIOZ[signature][hline]Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 11 Ağustos 2005 14:01 tarihinde demiş ki:
Merak ettim Sam, shaman oynadın mı hiç? Ya da ne kadar oynadın?

lvl 16 şamanım var, arasıra girip biraz oynuyorum ama barrens filan çok bayıcı. böyle birkaç ayrı low-lvl karakterim var ama mailsiz bile en rahatı şaman, mob yanıma gelmeden hp'si yarılanıyor, gelir gelmez de kaçmaya başlıyor. add gelirse earthbind + topuk. low-lvl paladinden çok daha kolay oynaması..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Sam kusura bakma ama clearcasting ile healın filan ne alakası var? Sadece dmg büyüleri ile işe yarıyan bir özellikten böyle saçma yerlere laf dokundurman açıkcası artık senin mantık sınırını geçtiğini gösteriyor.İstersen bende burda shaman kuzu yapamıyor, milleti nukeleyemiyor, 5 kişi yi birden frostnova ile yere çakamıyor filan derim.Bazen cidden çok alakasız yorum yapıyosun.Eğer birşeyi quote ettiysen onlan alakalı mesaj at.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...