Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

Aynen ben de öyle 10 lu level'larda shaman yapmıştım. Warrior kadar melee giriyorsunuz, heal ediyorsunuz, shock atıyorsunuz, her bi şeyi yapıyorsunuz.

Ama 40-50'yi geçen shaman'lar "hani benim überim noldu sana" diye ağlamaya başlıyor. Talent'lere gelince de, shaman'lar talent ile çok feci şekil değiştirebiliyor.

Natural swiftness vs gitmiş bir shaman görüyorsunuz, deli gibi heal ediyor. Melee gitmiş bir shaman görüyorsunuz, %25 gibi bir crit oranı var, elinde arcanite reaper ile windfury'yi gömüyor kafanıza. Ya da elemental görüyorsunuz, takır takır crit earth shock'ları atıyor.

Sonra da alliance oyunları bu üç süper shaman'ı birleştirip: "shaman'lar hem süper heal ediyor, hem dehşet melee giriyor, hem de crit shock atıyor" diye kombo yapıyorlar. Bunların üçünü bir arada efektif yapmak her babayiğidin harcı değil ama.

Bir shaman gördüğünüzde onun talent'lerini ve nasıl bir shaman olduğunu da bilemeyebiliyorsunuz, ona göre nasıl savaşacağınızı belirlemeniz gecikiyor.

Her neyse, shaman tabii ki güçlü bir class. Özellikle 1v1 de alaşağı edemediği class çok az. Her bir şeyi yapıyor. Ama bunların sadece bir tanesinde uzmanlaşabiliyor. Nerflenecek yerleri olabilir, ama shaman'ların tanrı gibi gösterilmesi de abartı. Günün anlam ve önemini ifade eden bir atasözü ile bitiriyorum.

"Learn how to play yer class n00b."[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Gloria | Level 38 | Orc Warrior | Burning Legion | Grimsoul Legion
Sosyal ağlarda paylaş

Aha abi benim istediğim mesajlar mirage'ın attığı gibi mesajlar.
Adam gayet mantıklı içinde hiç ağlama olmayan düzgün bir msj atmış.Ama aramızdaki bazı kişiler ne yazık ki bunu bir türlü yapmıyor.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

hayır her işte iyisiniz ben gayet iddialıyım. finkle's skinner ile bile windfury aynı verime sahip. elemental/restoration şamanları ağırlıkta görüyorum, mage gibi nukeleyip priest gibi healliyor, hani insan der ki "yakınına gireyim herhalde meleesi zayıftır" hooop bakıyorsun plate zırha 500 dmg yemişsin 1 sn'de. her haltı yapıyorsunuz, hepsini de verimli yapıyorsunuz. ama talent verirseniz über oluyorsunuz. mage'in 1200 critleyen instacast nukeü yok istediği kadar talent versin. priestin instant 1500 heal atan spelli yok istediği kadar talent versin. warriorun 800 küsur attack bonuslu 2 free attackı olamıyor istediği kadar talent versin. siz talent vermeden her işi verimli yapıyorsunuz, talent verince o alanın ustalarıyla aşık atıyorsunuz. ben biliyorum ne dediğimi gayet iyi..

ekleme: totemler ile buff uzmanı diye sunulan paladinin yapamadığı işleri yapabiliyorsunuz, (grounding ile polyleri geçersiz kılma, tremor ile seduce bozma, earthbind ile aoe slowing debuff) armorunuz da oyundaki en fazla üçüncü armor, öyle kırılgan hiç değilsiniz. madem ofansif classmış şaman, o halde kalkan + mailin işi ne be? paladin > warrior > şaman > diğer 6 sınıf armor olarak, e yuh yani![signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 11 Ağustos 2005 14:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten başından beri kabul ediyom güçlüyüz tamam da cidden abi shaman hakkında bilgisi olmayan adamlar gelip acayip acayip yorumlar diyorlar.Zaten Sam artık dengeyi kaybetmiş zıvanadan çıkmış.Ne yapsın eartbind+frostshock+ghostwolf bla bla adamı gıcık eden shamanlar yüzünden delircek yakında.Benim tek derdim shaman güçlü diyenlerin adam gibi demesi.Neyse bu tartışma uzar hatta kavgaya dönüşür en iyisi burda bırakmak.(bırakabiliriz inşallah)[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

bende 57 Shaman sahibi bir oyuncuyum.. gerçektende iyi oynandığı zaman acayip güçlü bir sınıf olabiliyor shaman; ama abi öyle yerlerden kırpılmasını istemişsinizki hayatı kaymış sınıfın.. mesela mail giymesin denmiş biyerde! Armor'u zaten zar zor arttırıyoruz (enchantmet son talent 5puan istiyo), plate giyen sınıflarla PvP'den çıktıktan sonra bir vuruşlukda can kalıyor, birde mail giymessek Tauren - Priest eklenmiş olur heralde oyuna..[signature][hline]Tüylü[Tauren-Shaman]
Burning Legion

FOR THE HORDE!!!
Sosyal ağlarda paylaş

evet songoku dengem bozuldu benim haklısın, dengemi bozan herhalde dün gece yediğim 1200lük earth shock olsa gerek, onunla bina yıkılır, benim dengem mi bozulmayacak :lol:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece Warsong'da çok çekiyorum shamanlardan, abartıya kaçmadan 1-2 şeyde ben söyliim.

Heal cast süresi veya gücü düşürülmeli, ikisi aynı anda değil ama biri olmalı mutlaka. Bir rogue olarak combat sırasında heal'a başlamış bir shaman'ı tekmeyle 1 defalığına silence etmek büyük refleks işi cidden, üstelik önceden farklı bir skill kullanmışsanız 1-2 sn. cooldown için bekliyorsunuz -ki shaman çoktan heal etmiş oluyor kendini.

İkincisi sadece Shamanlar için değil aynı zamanda druid'ler içinde geçerli, shape shifting'le (ghost wolf veya travelling) beraber bayrak taşınmazsa oyunların biraz daha çekişmeli geçeceğini düşünüyorum.

Son olarak totem'lerle ilgili ufak bi düzenleme yapılsa, cooldown veya farklı birşey bilemiyorum ama iyi olurdu.

Şuan bu şekilde warsong'da shaman kovalamak işkence gibi, free action potion almaktan para kalmadı... Paladin'ler supporter olduklarını unutup warrior olmaya özenmeyip blessing of freedom falan atsalar bi derecede işte... neyse benim dertlerim bunlardı :)[signature][hline]Daedroth @ Bloodhoof
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ondskan, 11 Ağustos 2005 14:41 tarihinde demiş ki:
Şuan bu şekilde warsong'da shaman kovalamak işkence gibi, free action potion almaktan para kalmadı... Paladin'ler supporter olduklarını unutup warrior olmaya özenmeyip blessing of freedom falan atsalar bi derecede işte... neyse benim dertlerim bunlardı :)

ben freedom atıyorum ama 10sn süren ve 20sn cooldown'lı birşey freedom. tek kişiye atabiliyorsun sadece, öyle earthbind gibi 40 kişiyi birden etkilese durum başka olurdu. onu da attığım gibi purge ile kaldırabiliyorlar gene. şaman acemi değilse önce purge sonra frost shock atıyor gene çivileniyor freedomlu kişi..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ya abi shock manyak olay lvlimden 4 düşük bir mage i bir shock bir wf ile yere indirmiştim.Zaten herife arkadan vurmuştun ne olduğunu anlamadı bile yazık :)[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 11 Ağustos 2005 14:44 tarihinde demiş ki:
Shaman'ın ghost formu interrupt edilebilen 3-4 saniyelik bir büyü ve "magic" olarak geçiyor. Yani dispel edilebiliyor. Çok da sorun olmasa gerek. Druid'lerinki cidden iyi bg'lerde.

3-4 ne yahu? random mu bu? 3 saniye (yazıyla üç). acındırma girişimlerinden kaçınalım.. :-p tier 2 talent ile 1sn oluyor casting time. ayrıca alliance'da priest dışında kimse yok rakipten büyü kaldırabilen. 10 kişilik takımda bizde azami 1-2 priest oluyor onlar da olursa şayet. ama kesin 2 tane şaman var en az, 4-5'e kadar da çıkıyor..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

İyide sen ona targetlayıp vurmasını beklerken shaman ot mu topluyor akşam yemeğine? Yani totemi yokedecem dediğin an zaten kafan 2 saniye gidiyor. Ki totemler oluyor genelde tek totemde değil :)
Genelde pek totemleri yokedecek vaktim olmuyor shaman bana daldığında o da ayrı bi konu :)[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Sosyal ağlarda paylaş

earthbind, grounding totem, fire nova totem gibi PvP'nin gidişatını doğrudan etkileyen totemlerin, veya bianda çok kişiye yüksek dmg veren totemlerin cooldown süresi 25-30 saniye arasında zaten, daha neki?

earthbind koyar koyulmaz harekete geçmiyor zaten arkadaşında dediği gibi, e ozaman karşıdaki oyuncu sınıfına göre yapacağı çevik bihareketle earthbind'dan 30saniyeliğine kurtulabilir, zaten druid veya pala'da değilse 30saniyede Release Spirit yazar bi tarafa :)[signature][hline]Tüylü[Tauren-Shaman]
Burning Legion

FOR THE HORDE!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 11 Ağustos 2005 14:47 tarihinde demiş ki:
Ayrıca earthbind'da 15 saniye cooldown var ve attıktan biraz sonra etkisini gösteriyor. 5 hp'si var, wand ile bile yok edilebiliyor.

biraz sonra? 1sn filan var ya da yok o biraz sonra dediğin. ama etkisi 6sn sürüyor atar atmaz patlatsan bile. 6sn. altı saniye. bir dakikanın onda biri. 10 kişi olsun isterse hepsi birden.

oyunda plymorph, mind control gibi çok über görünen speller var pvp için ama bir numaralı overpowered olay nedir diye bir araştırma yapılsa kesin earthbind çıkar. 15sn cooldown hiçbirşey değil, 6sn sürüyor etkisi, (o da hemen kırıldıysa) 9sn sonra gene 6sn'lik bir yavaşlama dönemi. yani şaman ustaysa 10 kişiyi birden (evet 10 kişiyi birden, haritada zigzag çizerek carrier kovalayan varsa bilemem) her dakikanın 24 saniyesi boyunca %50 hıza düşürebiliyor.. ve 40 mana! talent aldıysan 36!

eğer earthbind'ı acındırmaya kalkarsanız konuşacak birşey kalmamış, cidden pvp ve sınıfların yetenekleri hakkında zerre kadar bilgisi olmaması lazım insanın überliğini kabul etmemesi için..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu totem'i seçip yokedemiyorsanız o da sizin sorununuz. :p

Sam: Süresinin 3 mü 4 mü olduğuna emin olamadığım için 3-4 yazdım, çarptırmaya gerek yok. Üşengeçim işte açamam öyle her yazdığım cümle için thottbot'u. :horace:[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

mirage tekrar gözden geçir son postunu bence, yukarıda rakamlarla yazdım earthbind'ın gücünü, istersen sadece totem patlat başka iş yapma gene de her 60 saniyenin 24'ünde slow effect çalışıyor..

ekleme: valla ben sallayarak yazmıyorum işte miraj sizin iddia ettiğiniz gibi. herşey rakamla. "hatırlayamadım edemedim" de dediğim yok. "şamanı tanımıyorsun" filan da derken düşünür şaman arkadaşlarımız artık..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 11 Ağustos 2005 15:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 11 Ağustos 2005 14:55 tarihinde
biraz sonra? 1sn filan var ya da yok o biraz sonra dediğin. ama etkisi 6sn sürüyor atar atmaz patlatsan bile. 6sn. altı saniye. bir dakikanın onda biri. 10 kişi olsun isterse hepsi birden.

O sürenin tam olarak ne kadar olduğunu bilmiyorum. Ama bu süre totemin ne olduğuna bakıp, seçip, etkisini göstermeden yok etmeye yetiyor... ki benim öyle usta refrekslerim falan da yoktur, büyük ihtimalle Türkiye ping'lerinden kaynaklı o zaman yetişememen.

edit: Shaman'ı tanımak thottbot'a bakıp 2 rakam yazmakla olmuyor ne yazik ki. Level 16 shaman yapmakla da olmuyor.
[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]

[Bu mesaj Mirage tarafından 11 Ağustos 2005 15:00 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Mirage tarafından 11 Ağustos 2005 15:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...