Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şamanlarda neler nerflensin, nasıl olsun?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

13-14 sayfa yazı olmuş ama shaman arkadaşlarımın demek istedigi anlaşılamamış..Ben melee gittim full crit kastım 27 critle oynuyorum..Mantıgım basit Unstopable Force ile wf crit beklemek hp azaldıgında ns ile heal atmak castarların speelını warrıoalrında canını azaltmak için es kullanmak..AMA grup pvpsinde 3.5 k mana ile hiçbirşey yapamıyorum "0".Shocklarım 700 critliyo, coodlownları uzun, mana costları fazla dmglerı az..
Full resto bir shaman gibi mana tide totemım veya efegi artmıs bır healım yok yada healing spellerım daha az mana istemiyo.Shaman melee giderse warrıorumsu / resto giderse druidimsi / element giderse mage(imsi) gibi olur.Ama asla 3 ü bir arada olmaz.
1-SHAMANIN HEALLERİ ÇOK İYİ
Cevap:Lütfen beni MC'de main healer yapın görüm halinizi
2-SHAMANIN ARMORU OYUNDA ÜÇÜNÇÜ SHİELD KULANIYO
Cevap:Lütfen beni MC'de Main tank yapın 5.5 k armor 300 def ile
3-SHAMANIN NUKELERI MAGE GİBİ GÜÇLÜ
Cevap:Lütfen beni MC'de bir mage ile yanyana koyun ikimizde durdugumuz yerden nuke atalım ben maxımum 8 kere es 4 k dmg verıcem manam biticek mage ne kadar surede ne kadar dmg verıcek.Demek istedigim shaman zaten üçünü bir arada yapamıyo birde demişsinizki zaten talent vermedn herşeyi yapıyo birde talent verınce uzmanlasıyo.Resto shaman Priest gibi healleyemez, Melee shaman (ben) asla bir warrıor olamaz, element shaman asla bir mage olamaz.Uzaktan yakından alakası yok.
Önemle:Bir shamana yenildiginiz zaman "Benim neyim eksikki kaybettim" diye düşünün."Shamanın nesi fazlaki kazandı" diye degil.
Saygılar.

[Bu mesaj TheFury tarafından 13 Ağustos 2005 08:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

@TheFury, cok uzun quote'lamiyim...

simdiii... iyi guzel soyluyosun arkadasim ama bi miktar aklin karismis. cunku yazinin basinda pvp'den girmissin, ortasinda coklu pvp'ye gecmissin. sonra buna neden olarak MC'yi gostermissin. guzel yaniltiyo ama cok farkli yerlere cekiyosun.

simdi pvp ise pvp'den bahset. 1vs1'de oyle ezilmis falan diilsiniz.
toplu pvp'de yapabildiginiz isler heal atmak ve dmg vermek. genelde dmg veriyosunuz zaten, yeri geldiginde de heal atiyosunuz. kendinizi bi priest, mage ve warrior uclusuyle asla kiyaslamayin, onlar ana siniflar. kendi yaptiklari iste onlarin onune gecemezsiniz. ama verdiginiz dmg gayet iyi. nerf'luk bi durum yok ama oyle rezalet bi durum da yok ortada.
MC'ye gelince. daha oncede soyledigim gibi, ana siniflarin yanina yaklasamazsiniz. kimse priest yerine sizi almaz, ki oyle olsaydi priest'in anlami kalmazdi di mi... onun icin elinizde neler var bunlara bakin, sonra sizi neden almalari gerek buna bakin... self rez... bu kadar... nasi mage'leri sirf water supply icin aliyolarsa sizi de self rez. icin aliyolar. :D tabi biraz daha dusununce hem dps'yi hem hps'yi artirdiginizi anlayabiliriz ama biz o kadar dusunmeye gelemeyiz. ustelik sirf dps'yi yukseltsin diye caster'lara wand'lari 290'in uzerine cikarmak gibi bi sart konulan bi instance'ta, dusunun artik bizim sozde 60dps'mize muhtaclar, sizin heal'in yaninda eklediginiz dmg ve totem'ler, wf falan hic ise yaramiyor canim... niye alsinlar ki sizi MC raid'e...[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheFury, 13 Ağustos 2005 07:58 tarihinde demiş ki:
Cevap:Lütfen beni MC'de bir mage ile yanyana koyun ikimizde durdugumuz yerden nuke atalım ben maxımum 8 kere es 4 k dmg verıcem manam biticek mage ne kadar surede ne kadar dmg verıcek.
Vah canim ya :( Istersen tam olarak warrior kadar af-dps, mage kadar damage, priest kadar heal sahibi olsun shamanlar. Hakkaten gucsuzmussunuz ya, salak miyiz neyiz biz de nerf diyoruz burda..[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek?
Sosyal ağlarda paylaş

riglous gayet açık.."1v1 de shaman kötü" diye birşey yazmadımki orda bana "1v1de ezik degilsiniz bir kere" diyosun bu bir..Hala anlamamışsın çoklu pvpde shaman dmg verıyosa heal atamaz heal atıyosa dmg veremez.Ve "neden ana sınıflarla kendı karsılastırıyosun" diyosun..Arkadaşın biri mage in instant nukesi ve priestın lesserını shamanınkıyle kıyaslamış.Madem onları kıyaslıyosun herseyı kıyasla anlamında soyledım burdada kaçırmışsın.
"dusunun artik bizim sozde 60dps'mize muhtaclar, sizin heal'in yaninda eklediginiz dmg ve totem'ler, wf falan hic ise yaramiyor canim... niye alsinlar ki sizi MC raid'e..."
Burda bana cevap olarak ne yazdıgını anlamadım bile.
Baggio sanadiyecek birşey yok ne demek istedigimi anlamamışsın, üstünede çok ukala bir post atmışsın.

[Bu mesaj TheFury tarafından 13 Ağustos 2005 10:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 13 Ağustos 2005 09:46 tarihinde demiş ki:
said:
TheFury, 13 Ağustos 2005 07:58 tarihinde demiş ki:
Cevap:Lütfen beni MC'de bir mage ile yanyana koyun ikimizde durdugumuz yerden nuke atalım ben maxımum 8 kere es 4 k dmg verıcem manam biticek mage ne kadar surede ne kadar dmg verıcek.
Vah canim ya :( Istersen tam olarak warrior kadar af-dps, mage kadar damage, priest kadar heal sahibi olsun shamanlar. Hakkaten gucsuzmussunuz ya, salak miyiz neyiz biz de nerf diyoruz burda..

Thefury yeterince açıklama getirmiş..
Bir shamana yenildiginiz zaman "Benim neyim eksikki kaybettim" diye düşünün."Shamanın nesi fazlaki kazandı" diye degil.

Hala shamanları 500 talent puanı ile başlayıp 9k manalı 10k armorlı all in one olarak görmeye devam edin..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

o yazinin sadece ilk paragrafi sana yonelikti, gerisi genel bilgi anlamindaydi... sadece sana cevap vereceksem, bunu pm'le hallederdim, kisisel tartismaya donusur yoksa..

ayrica ben nerf shamans konusunda simdilik cekimserim daha cok oldugu gibi kalsin diyorum (bloodlust durumu epey bi degistirecek tabi). ancak "nerf shamans" diyenlere karsilik olarak oyle mesajlar atilmis ki goren shaman'in ucube oldugunu dusunur.

Baggio'nun onceki sayfada soyledigini bi miktar degistirmek lazim.
"shaman bir hybrid icin guclu. yaptigi herseyi "normal - iyi" yapiyor." bunun uzerine soylenecek bi soz yok bence.

"shaman talents work as intended."[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

rakamlari okuyarak shamanin guclu oldugunu savunuyorsunuz, fakat soyle bir sorun var.

iyi healliyoruz. ona bir laf yok. ama sadece bir tane heal buyumuz var (buyuk healimizi ns+heal disinda kullanan bir tane shaman gosterin bana. varsa hic dusunmeden noob derim. hp/s olarak cok buyuk fark var ve m/s olarak fark cok kucuk). ayrica heallamak istiyorsa bir shaman, damage buyusu atmaz. cunku healledigin 800 hp var ya, onun 0 a dusmesi ne av de ne de mc de 2 saniyeyi almaz. yani birisini YA canli tutacaksin YA DA canini dusurmeye calisacaksin.

canli tutmak istiyorsan kendine de heal buyusu atmaman gerekir. cunku bos yere kendine mana harciyorsun ki eger yeterince uzakta durursan hem av de hem de mc de damage yemezsin. o yuzden iki yerde de heallamak icin UZAKTA durman gerekir. butun priestler druidler gelsin onlara sorun. kendin damage yerken heal atmak kadar sacma birsey yoktur.

fakat

shock buyulerinin uzakligi 20 yarddir. yani 20yardda isen mcde bosslarda zaten guildden atilirsin kim bu moloz diye. avde de 20yarddaysan sana 25 tane huntermagelock dalacaktir. tabii olmen biraz zaman alir, ama sadece 1 tane shock atmak icin (6sn cooldown var, 6sn de gereksiz fazla damage yersin) yaklasmazsin.

o yuzden avde sadece CL kullanirim, ki bak o guzel buyudur.

fakat bu yuzden avde sadece CL ve lesser heal kullanirim. cunku +int+heal+spellcrit buildim. eger iceri girip melee yapmaya calisirsam, olurum, adam gibi damage de veremem, cunku zaten azicik health var.

30 ench gitseydim tabiikide +stam+def+meleecrit giyip, dalardim insanlarin arasina. ama degilim. o yuzden meleede cok gereksiz kaliyorum.

wf dediginiz sey var da. 5 vurusta 1 kere oluyor. ayrica o bes vurusu beklemeye degecek gucte vurmak istiyorsaniz yavas birseyle vurmaniz gerekir (aka uns force, lava dredger), yoksa bos yere olursunuz (normal bir av savasinda melee rangeye girerseniz eninde sonunda dotlardan olursunuz bu kesin bisi :P baya denedim ;p) yani bu demekki 15 saniyede bir kere filan wf proc ediyor. ki o abartilan kadar bir sey degil. eet proc ettigi zaman 2-3k koyarsin, ama 15 sn icin cok abarti birsey degil. locklar instant 4k sb atiyor ona bakarsaniz.

nese demek istedigim sey, shaman kendine bir rol belirleyip ona gore oynar.

her isi ayni anda yapamaz. 80 tane is yapabiliriz ama yani hepsi ayni anda olmuyor ayrica itemleri belirli bir ozellige gore alirsiniz, belirli bir ozelliginizi iyilestirmeye calisirsiniz. talentler de oyle.

hybridiz de hybrid olarak gelisme 60. levela kadar. sonra itemleri ya melee icin aliyoruz ya buyu icin. ikisi de iyi sonuclar dogurabiliyor, ama buyucu bir shamanin melee ye girmesi olumu olur.

nese mantikli mantikli bisiler yazdim ama biliyorumki bir altimdaki nerf shamansss!!!!!1!1111!!1one yazacak. niye yaziyorum peki? hech canim sikiliyo o yuzden ;p
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar size başka bir konuda belirttiğimi burda da belirticem. Ne yazıkki bu hayatın acı bir gerçeği. Siz burda nekadar "Shaman nerf nerf!!!!" diye bağırıp birbirinizi yeseniz de blizzard ne isterse onu yapar. Shaman bu oyundaki en dengeli karakterlerden biri. O yüzden oynanımı çok kolay ve herkez biraz da adı yüzünden shamanı seçiyor(aynı nedenden dolayı paladin de seçiliyor). Örnek olarak mage'i elealmak gerekirse hemen hemen masa üstü frp'de bile oynanışı ciddi anlamda yeteneğe kalmış bir karakterdir. Ultima oynamış olan arkadaşlar da pure mage'i bilirler.

Ek olarak paladin benim gördüğüm kadarıyla güçsüz kalmış olabilir(böyle başka karakterler de olabilir). Ama paladin güçsüz kaldı diye shamanın güçlerinin düşürülmesini istemeniz de mantıksız ve bencilce. Lütfen 14 sayfa boş boş, aynı şeyleri söyleyerek tartışacağınıza birazdaha yapıcı olun ve daha işe yarar konularda(örn: bulunduğunuz servara guildinizle iyi anlamda damga vuracak şeyler yapmak gibi ) tartışın.

[Bu mesaj Rock tarafından 13 Ağustos 2005 15:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin degil, tum classlar gucsuz kaliyor shaman yaninda, problem o zaten. Ama madem oyle istiyorsun, bundan sonra "shaman nerflensin" yerine "diger tum classlar boostlansin" diye konusabiliriz tabi, sol kulagimizi sag elimizle gosteririz :)[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam peki, dunya capinda tum diger classlarda WoW oynayan insanlar, hatta bizzat shaman oynayanlarin da yarisi, bos konusuyor, shaman guclu falan degil. Girdigi savaslarin %90'ini kazanmasinin sebebi de bizim dangalak, onlarin super oyuncu olmasi. Bunu mu diyelim istiyorsunuz? Cunku savundugunuz seyin ozeti bu. Biz haksizsak ancak bu gorus hakli.

Bi de hala "mantikli aciklama yapiyoruz" diyosunuz, utanmadan eksik taraflarini sayiyorsunuz shamanlarin, lol ya.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

1) blizz forumlarina ortalama gunde bi kere girerim. hic de oyle degil durum, kimse nerf shaman diye bagirmiyor. girin kendiniz bakin ben mi gostericem. tabii bin yilda bir aciliyor bir tane (ama nerf rogue nerf mage diyenler de oluyor), ama onun icinde "stfu n00b" diyen insanlarin yarisi da baska classlarin lvl60lari oluyor. yani dedigin durumun tam tersi var aslinda.
2) bir arkadasimin warrioruyla shamanlari rahat rahat duelde yenebiliyorum ki duel kadar gereksiz birsey yok, av sirasi beklerken yapiyorum sadece, onun disinda yapmiyorum. shamanimla en son dueli ne zaman yaptim hatirlamiyorum bile.
3) yenildiginiz zaman shaman yuzunden mi yenilmis oluyorsunuz anlamadim? duelden bahsediyorsan o ayri, hos baska insanlarin karakterleri ile shamanlari yenebildigime gore hic de yenilmez degiller ya neyse. ama avde/wsg de yeniliyorsaniz o zaman niye dogrudan shamanlara laf gidiyor anlamiyorum? wsg = grup oyunudur. pug oynarsan ve karsi taraf guild ise yenilirsin zaten. sahsen hep guildle giriyorum, ve genelde de karsi tarafta guild oluyor.

neyse. blizzard shamani nerflemeyecek bir kere, bu zaten 8 patchtir degismeyen bir class olmamizdan belli (sadece FS dimi return aldi, ve eb 15saniyelik cooldown, onun disinda bir degisim olmadi, hatta reinc bufflandi). nerf shaman sadece agizda bir sakiz halini aldigindan dolayi herkes shamanlara yukleniyo, yoksa diger herhangi bir class gibi iyi/kotu yanlarimiz var.

tabii "ben blizzarddan daha iyi biliyorum bu isi nerf lazim aslinda" diyorsaniz o ayri. ama ben blizzard calisanlarinin bu isi bildiklerine inaniyorum sahsen :P[signature][hline]faşist paticik grubu:

area masters ftw!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 13 Ağustos 2005 17:00 tarihinde demiş ki:
Tamam peki, dunya capinda tum diger classlarda WoW oynayan insanlar, hatta bizzat shaman oynayanlarin da yarisi, bos konusuyor, shaman guclu falan degil. Girdigi savaslarin %90'ini kazanmasinin sebebi de bizim dangalak, onlarin super oyuncu olmasi. Bunu mu diyelim istiyorsunuz? Cunku savundugunuz seyin ozeti bu. Biz haksizsak ancak bu gorus hakli.

Bi de hala "mantikli aciklama yapiyoruz" diyosunuz, utanmadan eksik taraflarini sayiyorsunuz shamanlarin, lol ya.

Sen o blizz forumlarını 1 yıl öncemi takip ediyordun ?
Cogu insan shamanlar güçlü diyor ama o güçlü diyenler ne kadar kafa yoruyor shamanla pvp ye ?
Bunları hiç düşünüyormusun?
Ki artık öyle abarttıgın kadar shaman nerf diyen yok eskisi gibi bi çok kişi o kadarda abartı olmadıgını anladıgı içindir belki biraz önyargıdan kurtuldukları için..[signature][hline].:[ Lady Caprice Xante ]:. The Sole Survivor
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon ama hala shamanın overpowered olmadığını mı savunuyorsunuz?
Bana ortalama bir shamanın yapabildiklerini bir yazar mı shaman arkadaşlar. Ne talent gittiği önemli değil.
Bana başka bir class söyle bunları yapabilen.
Heal, Resx2 ve ressickness yok yani 2 canlı olayının gerçek hali, Insta FS, mail giymek, kalkan, totemler (yok edilse dahi etkileme özelliği ve tabi her totemin farklı işlevi), damage reflect ve unuttuğum şeylerde olabilir.
Bunlar öyle üfürükten özelliklerde değil yani her biri savaşın akışını değiştirebilecek özellikler.
Bu özellikleri olupda hala biz normaliz diyorsanız ya siz hakkaten oynamayı bilmiyorsunuz yada bizleri salak yerine koyup normaliz diyorsunuz.
Ve ayrıca overpoweredız yani ne olmuş deseniz ölmezsiniz yani siz burda overpowered oldugunuzu kabul etseniz sanki Bliz nerf mi yapıcak size.

[Bu mesaj Absolut tarafından 13 Ağustos 2005 18:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Biz normal değiliz fakat bazı mesajları düzgünce okumayan nerf shaman demek için, içindeki bastırılmış duyguları dışarı atmak için, saçma ve mantıksız msj atan arkadaşlarda normal değil.Benim tek derdim bu abso.Elimde olsa emin ol bu shaman karakteri hemen değiştirirdim.Fakat yeniden bir lvl60 kascak vaktim yok.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

Yok cidden shaman oynatıyorsan insanların sana bakış açısı farklı oluyor.LVL60 bir warrior ile duel yaptım yendim adam direk nerf shaman dedi.Daha sonra başka bir lvl60 ile duel yaptım adam resmen ezdi geçti.Zaten heryer shaman dolu.Ayrıca canım feci şekilde hunter oynatmak istiyor.Gel charları değişelim :)[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

Mirekis lvl60 Orc Shaman -Frostwhisper
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 13 Ağustos 2005 18:33 tarihinde demiş ki:
Resx2 ve ressickness yok yani 2 canlı olayının gerçek hali,

lol sanki full mana/can la resleniyorlar.ki instance dışında kullanılmıyor pek.yüksek lvl instance larda da 1-2warlock oluyor zaten ss atıcak.ki 3-5manayla fullenen paladinlerin yanında birşey değil bu reincarnation.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...