Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman gücü.

RedBaron73

Öne çıkan mesajlar

etkisi kalkmıyor, 6sn sürüyor, 15sn cooldown ve 40 mana. totem mana cost düşüren talent'ı hesaba katmıyorum. frost shock etkisini ancak paladine yaparsan kendisinden kaldırır, başkasının her debuff'ına yetişecekse paladin zaten durduğu yerde sürekli cleanse basması lazım. paladin basee girip bayrak filan alamaz savunma bomboş değilse, hele caster varsa zaten oh oh..

sanılanın aksine paladin bg'de uzun yaşayamıyor, neden:

plate denilen armor sadece fiziksel dmg'yi düşürür ki warrior, rogue ve hunter'dan ibaret fiziksel dmg dışında seçeneği olmayanlar. ana dmg kaynağı mage ve evet bilin bakalım kim, şamanlar. plate pve için avantajlı doğru ama grup pvp'sinde sanıldığı kadar ciddi bir fark doğurmuyor..

flash light casting süresi 1.5sn ama 375hp veriyor ortalama. siz bunu cast edene kadar daha çok dmg alıyorsunuz, tek mantıklı seçenek 1250hp'lik holy light. onun da casting süresi 2.5sn, rogue, warrior, ayı druid, mage counterspell, earth shock yemeden bu 2.5sn'yi geçirebilme imkanı yok eğer düşmandan sayıca üstün değilse grubunuz çarpışma alanında. şamandaki lesser healing wave 850hp kadar bir değere sahip lakin 1.5sn. bu 1.5sn'lik casting talent da alınmışsa 1sn oluyor. ama 1.5sn iken bile interrupt yemeden atabiliyorlar eğer 3-4 kişi şamana odaklanmadıysa..

ha bir de horde ile alliance'ın farkı bu iki sınıf olduğundan şamanlar rakibin power word: shield, mage armorları vs'sini kaldırabilen ilave bir sınıf olarak bulunuyorlar ki horde mageleri, priestleri çok daha uzun bir süre yaşıyor. düşmanın efektif hp'sini 75mana harcayıp 800-900 indirebilen ilave bir sınıfı oluyor horde'un. pve'de purge faydalı olmayabilir, kabul ederim ama pvp'de tam tersi çünkü hayatı bufflara bağlı olan pekçok sınıf var. sadece priest gibi cloth giyen bir sınıfın kaldırması makul bence ama mail kalkan giyip nuke atan bir sınıfın bir de buna sahip olması nasıl desem, hani free shardlarda edit olur ya öyle birşey yani..

divine shield'e gelince, 5dk cooldown ile bütün bir maç sırasında taş çatlasa 3 kere filan kullanılıyor. ben onu açınca hayatım da kurtulmuyor, takım arkadaşlarımı öldürüp shield geçince bana odaklanıyorlar, 5sn'de ölüyorum full hp'den gene. (platedi auraydı kurtarmıyor gelin deneyin :-p ) dediğin gibi shield açmışken saldırmaya devam edecek kadar acemi horde 2-3 tane gördüm en fazla. çevrede başkası varsa hemen ona saldırıp öldürüyorlar, hedef azalmış oluyor. shield 12sn sürüyor nerede 30 sn oyalıyorsun, o olay earthbind'a mahsus.. :-)

1 druid 1 paladin dans ede ede gitmesi için horde'un inanılmaz acemi olması lazım. paladin düşmanı yavaşlatacak debuff atamadığı gibi taşıyıcıya attığı her çeşit buff da hemen kalkıyor. heal da atamıyor dediğim gibi o 2.5sn içinde animasyonu gören kesin earth shock, counterspell, charge vs atıyor. lesser healing wave gibi 1sn'de basılsa o zaman mani olamaz kimse..

ha ayrıca paladin support class ise support edemeyen bir support class şamanın aksine. healleri kesilebiliyor, buffları kaldırılabiliyor. eee? şamanın ne heali kesilebiliyor ne de totemleri yıkılsa bile etkisi geçiyor. 40 manaya 10 kişiyi birden frost shock yemiş gibi yavaşlatıyorsun, %50 yavaşlamak ne demek tabii yaşamak lazım onu. druid bir adım ötemdeyken totem yıkılıp etkisi geçene ya da etki alanından çıkana kadar sahayı yarılıyor nerdeyse.. 15sn cooldown diyorsunuz lakin 10 kişilik horde takımında rahat 2 şaman oluyor, paladinle beraber bunlar çok oynanan ve pvp ile ilgilenenlerin özellikle tercih ettiği sınıflar, bu bir gerçek. oyuna etkilerini konuşmak lazım..

mesela szass yukarıda birşeyler dedi efendim paladin buff atıyor cleanseliyor carrierı. atılan her çeşit buff zaten kalkıyor kesin bir şaman oluyor takibe katılan. öyle earthbind gibi yıkılsa bile etkisi 6sn devam etmiyor buff'ın. dotlar kalkıyor kalkmasına lakin ben kovalayanların yoluna earthbind atsam zaten dot atamaz ki kimse, aldığı dmg'yi heallerim geçer.. :) cleanse ile ben kaldırdıkça yenisi geliyor dotun, purge gibi ikişer ikişer de değil, her defasında bir tane magic effect kalkıyor..

ha ayrıca bir de free mount olayı var o geldi aklıma şimdi, bedava bedava diye başımıza kakılan mount summon için mana cost 530. evet, 1500hp'lik heala denk mana costu var eğer ata bineyim de carriera yetişeyim derseniz. reslendikten sonra her maça 530 mana eksik başlıyor direkt paladin, warlocklara bakıyorum onlar da yazık mounta binmiyor bile mana hayati öneme sahip. öbür sınıflar gibi istenildiği zaman inilip binilemiyor. epic mount questlerini aldım ama istediği malzeme ve para bağışlarını hesapladım, aşağı yukarı normal epic mount fiyatına yakın masraf etmem lazım. ha sadece masraf da değil onun questleri için item toplamak da lazım, farmlayıp para toplamak gibi değil. hal böyleyken, ben de bg ile ilgilenen birisi olarak sanırım sınıfa özel mount yerine gidip normal epic alacağım. warlocklara da yazık, onların mount için istenen malzeme tutarını bilmiyorum ama sınıfa özel mount koyup da bunu mana costa bağlamak hangi akla hizmet hiç bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Shamanın iki tane heal ı vardır Healing Wave ve Lesser Healing Wave. Healing Wave 3 saniye cast time ı vardır LHW nin 1,5saniye. O dediğin talentle Healing wave 2,5saniye cast time a sahip olur ama LHW hala 1,5 saniye olarak kalır. Improved LHW ise alınan hasarı %70 şansla casting time ı uzatmamasını sağlar.

Totem konusunda bilakis test serverında 60 rogue açtım. Earthbind alanına girdiğin zaman direk 4 saniye köşede belirtiyor ve yokedildiği zaman etkisi geçiyordu.

Divine Shieldı w3 teki gibi 30 saniye sanıodum değilmiş hehe :P. Ayrıca bizim serverda genelde WG maçları ya 5 dakika sürüyor ya 2 saat onun için 5dakika cooldown fazla önemli değil. Çoğu zaman sprint+prep+sprintle kaçırıp yarı yolda druid veya shamana bırakıyoruz bayrağı. Ama rogue hammer of justice yiyince pek iç açıcı olmuyor. Purge pvpde süper bir büyü olsada cleanse in önemini WG de sorgulamamak lazım :P.[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]
Bonus 05 February 2004 20:02 tarihinde demiş ki:

Siz bir de çırpıya para mı veriyorsunuz?
*casts spell:Summon iyi çırpı*
Magrin lvl60 Tauren Shaman(Skullcrusher)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam ve bilmeden uydurmaları :=)
1 saniyelik şu heali bizde görsek ya :)

Zaten bayrak taşıyanın kafasına uzakdan stun yemesi hiç etkilemiyor savaşı :=)

Kasmaya gerek yok Sam ve hurafeleri adlı kitap yayınlıcam :=P

Daha dün spamleniyor diyede bağırıyodu burda bas bas Earthbind totem için lol

Zaten bayrak taşıyan adama root atıcak druid yok.
Zaten bayrak taşıyanm adama fear atıcak warlock yok
Zaten Bayrak taşıyan adama uzakdan stun edicek paladin yok
Zaten Bayrak yaşıyan adama rank 1 frostbolt atıcak mage yok
Zaten bayrak taşıyan adama frost nova atıcak mage yok

Shaman earthbindi koydumu bayrak kesin kaçırılıyor lol
Bunların hiçbiri etkimiyor bir şu totem yok mu war yaaa :)
Sosyal ağlarda paylaş

sam arkadaş şimdi sen diosun ki o istatistik siteleri yanlış, shaman oynayan onlarca adam shamanı tanımio sen shamanı ii tanıyon sitelerden daha ii istatistik mi tutuyon benim anlamak istediğim bişi war shaman 2 effect kaldırıo pala bir purge purge die o kadar sızlanmanın nedeni bumu yani. ayrıca plate bişi deil şu deil bu deil dion asıl damage magic dion peki wariorlar napsın onlar hiç macig magic dio mu yoksa wariorların plate armorları magic damage i azaltıo mu
bi de shaman melee de uber heal de uber magic de uber diosunuz bizim bahsettiğimiz shaman aynı deil galiba melee de uber class dediğiniz mail giyiyo (simdi kimse kalkıp mail şööle mail bölee demesin o zaman nie mail i bırakıp plate alıonuz) mail giydiği için (bide hitpoint az oldugundan [plate gore])fazla damage alamıo üstüne süper healler e gelince heal shaman için manayı boşa harcamasıdır mana heal oranına bi bakın isterseniz zaten az manası war onlada heal yapsın olay bitsin mana sız kalsın uber magic olayına gelince walla shock tan başka 2 tane daha damage spellimiz war zati shockun da war 5 sn cooldown ı ee ne zaman spell yapcaz yaptık dielim hangi manayla shaman anlatan arkadaşlar dionuz ki "purge atıyo heal yapıyo sonta bi de shock atıo tamam sonra savaş savaşabilirsen" bunu yapan shamanın bana adını verirmisiniz soracam bi nerden buluo bu kadar manayı evet shamanın belki özellik sayısı çok ama hepsini kullanacak kadar manası yok toteme gelince bu totem korkusunu anlayamıom bu totem denen şey sabit rahatca etki alanından çıkar savaşa devam edersiniz yada toteme yakınsanız tek bi atakla aşşağı alırsınız ne yani bundan mı korkuyonuz bilemiom ama fazla abartıyonuz yani oldu olacak hiç spell yaptırmayın bize...
bi de son bi not arkadaşlar wow sadece bg deildir hatta bg hiç deildir bence blizzard bunu millete eglence olsun die yaptı bu kadar odullu olmasının nedeni ise bunun biras yaygınlaşmasını istemesi yakın da ödüllerin azalacağı kanaatindeyim[signature][hline]Your blood is my water

[Bu mesaj Bloodthirst tarafından 02 Temmuz 2005 13:15 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Bloodthirst tarafından 02 Temmuz 2005 13:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ah en son bişi demiş Sam
Paladin Shaman kadar yararlı deil WGde demiş

Haklıdır AVde veya PvEdede shaman Paladin kadar yararlı deil grubuna :=)

Shaman overpower falan deil artık :)

Bu overpower hikayeleri biteli 1 aydan fazla oldu ama siz uyuyosunuz hala :)

1) Frost shock nerflendi diger frostlarla beraber. Dogru karar

2) WFde sık sık 2 yerine 3 attack yapmanı saglayan bugı kaldırdılar.Bugdı ama shamana teh winn denmesinin nedenlerinden biriydi :=)

Ama hala bunlardan sonra shaman overpowered ühühü
demek komik kaçıyor :=)
Sosyal ağlarda paylaş

eet biz shamanlar 0v3rp0w3r3diz ve bu hiçbir zaman düzelmeyecek ve biz bütün dünyayı ele geçiriceeeez MWHAHAHAHAHHAHAHAHAAAA.

ahem. aç bir shaman oyna. shamanımı çok seviyorum, ama mesela bir mage bir rogue bir hunter da çok düzgün classler bence. paladinlerin ve warlockların düzelmesi gerekir doğru, iki altım var biri paladin biri warlock :)

bence shamanlar warriorları mageleri hunterları rahat alır (warriorlar daha zorlar ama,, eğer yeterince süre hamstring-charge mesafesini ortalayabilirseniz alıyosunuz). paladinler, roguelar, druidler zorlar. shadow priestler beni afiyetle yiyolar durmadan. warlocklar zaten bir class değil.

ama duel yapmak kadar sıkıcı bir şey yok (özellikle bg filan çıktığından sonra) o yüzden 1v1de naaptığın önemli değil. ya full restoration gidicen mc için ya da elem-rest. ench e de fena değil diyolar da beni pek inandıramadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim dediklerimin hemen hemen aynısını söleyen bir sürü insan varda :=)
Senin sölediklerinin hemen hemen aynısını söleyen insanlar nerde Sam :=P

Ayrıca anlayamadığın nokta şudur ki :=)
>Shaman çok güçlü dersem birşey değişmicek lol
>Ki bug fixden önce Mageimle girip tüm guilde bagiriyodum salakmısınız Ally oynuyosunuz Shaman dururken diye lol
>Keşke dedigin gibi olsa Shaman , zaten senin veya başkasının demesi ile değişicek birşey deil :=)
>Hala anlatamadıgım noktayı umarım anlamışsındır :=)
Zor anlaman ama bir ümittir. Kafandaki Shaman şöle böle düşüncesi olmasa , birçok classın en az shaman kadar etkili oldugunu göreceksindir.
Sosyal ağlarda paylaş

sam in haklı olduğu şeyler de var cidden ağladığı şeyler de var.

shaman ın totem hp oalrak güçsüz ama elinde yavaş bir2h silaho lan hiç bir pala 3sn sini totem için harcamaz. Zaten paladin yavaşlatıcı efectleri kaldırabiliyor. Asıl sorun shaman ın her şeyi purglemesi. VE büyüleri counterlayabilecek abilityleri de olması. palanın 1 dk cooldown lu ranged (10 yard da ne range ama) stun ı var. Bu stun sayesinde büyüyü interrupt edebiliriz. ama shamanlarda earthshock var (range 20 yard) hem büyü interrupt lıyor hemde 2 sn büyü attırmıyor aynı türden ve cooldown u da 6 saniye tüh bir de dmg koyuyormuş.

ama shamanlar ağlamakta manamız bitiyor diye. 450 manaya 500+ dmg koyup hemde büyü counterlıyon. arada baltayla da vurmaya devam ediyon.

hadi diminishing returns olayından sorna frosthock u saymıyorum ama effect i cooldown undan uzun süren büyüyü anca blizz yapar.

plate armor mail armor diye tutturanlara isterseniz 9k armor yapın karambolde dmg ları büyü ile koyduklarını belirtirim.

burada sahamanın baı özellikleini saydım siz diyeceksiniz ki bu da ağlıyor. Valla aslında paladinimden memnun sayılırım tek sorunum kaçanları kovalamak ve her combatta soc vursun diye dua etmek.

tabi kalabalık combatlarda felan bir şey yapamamak feci sıkıyor. Anca cloth userlara saldıranları kovalamaya yarıyorum.
insan düşünüyor paladin dediğin warriorlarla beraber en önde savaşır felan da wow da öle şeyler olmuyor.[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
Sandrue
human paladin (Burning Legion)
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

Walla kardeşimle beraber Test server WG de takılıyorum ben talent deneyeceğim diye Rogue açtım yine kardeşimede shaman açtırdım. Rogue ( hani şu sizin en çabuk ölen class dediğiniz class varya ) ile 3-4 Kişinin arasına girip hobarey diye kesip çıkıyorum. Neden ? Arkamda 1.5sn de heal basan ve 67 Agi 67 str totemlerini dikmiş kardeşim var :)

Ben nerf falan demeyi sevmem. Zaten shamanları gayet normal kesiyorum rogue um ile ( aman tartışmayalım senin savaştıkların salakmış diye evet salkalr hepsi). Paladinden daha çok PvP de supporter class şaman ancak paladin kadar PvE de suppporter lık yapamıyor.

Eartthbind totemin etkisi yıksanızda geçmiyor. ( bu yazıyı yazmaya başlamadan 1 dakika önce kardeşim ile test ettim)

Paladinlerin ağlamasının tek nedeni adam kesememeleri. DMG veremiyorlar ( SoC ile nadiren 1.5-2k DMG i vuruyorlar) verselerde düşman kaçarsa yakalayamıyorlar ( Engineer falan demeyin diğer her class bir şekilde düşmanını yakalayacak skill e sahip)

Paladin adam PvP yapmasın sinirlenmek istemiyorsa zaten nasıl PvP yapıyorlar biliyorum bi adamı kesmen 2 dakikadan aşağı sürmüyor ( oda kaçmazsa)[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

dediğim gibi paladin altım var ve doğrudur paladinlere buff lazım

1 lvl 58 bi 59 paladin beni ganklemeye çalışmışlardı ben 55 iken, level kasıyodum geldiler stunladılar, eb totem attım ghost wolf oldum rangeden çıktım ata bindim kaçtım. bu bikaç kere oldu sonra vazgeçtiler.

ama demek istediğimiz şu, diğer classlarında çok hoş özellikleri var.

mariaa ne be
Sosyal ağlarda paylaş

pfff gına geldi yeter be shaman muhabbeti:P

shaman atına sıcan...bak ne güzel uydu boşverin shamanı falan eninde sonunda ya palaları bufflayacaklar ya da güçlü classları yicekler:)[signature][hline]WOW
Damodar-lvl 60-Night Elf-Rogue
Sardokar-Human-Paladin
DAOC
Katil-lvl 50 parasız asker-kay

Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi shaman advanced target dummy olana kadar devam eder bu muabbet.[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]

Sosyal ağlarda paylaş

Nature's Swiftness a da laf gelcek. Hissediyorum.[signature][hline][a.k.a: Sage, Bloodyblade, Gilquaril,Firebat,[Fire]Sage, [SCKF]Firebat, [SoFD]Firebat, Fire-M@n]

Sosyal ağlarda paylaş

Dün 6 paladin 1 priest 1 mage 2 rogue yaptık, 3-1 yenildik.
3. yenilgim wgde, ağlayan paladinlere diyecek söz yok, zaten paladin nüfusunun 35% i ya da fazlası 15 yaş altı oluyor sanırım.
Bakın arkadaşlar, gerek WGde, gerekse organize bir AVde, kazanmanın yolu, healerları öldürmekten geçer.Ve arkadaki caster kampını yok ederseniz öndeki meleeler kolay ölür.
Ama paladin dediğin adam ölmeyen healer olduğu için, bütün oyun dengesini mahvediyor. Sırf support healer class olarak asla ölmeyerek oyunu bitiriyor. Canı isterse araya girip damage veriyor, ya da babıl babıl diye salak salak dolaşıp rakibi dağıtıyor.
Herşeyi cleanseliyor, adamı akıl hastası ediyor.
Ağlamayın allah aşkına, insaf.[signature][hline]Yaşamın ALTIN kuralı: Altını Olan,Kuralı Koyar.
Pyotr .Infernal Affairs.
Punch the gnomes!
Sosyal ağlarda paylaş

yazdıklarımı ağlama olarak kabul edenlerin (ha bir de böyle bir ilkokul muhabbeti var da sırrına vakıf olamadım, ben horde olsam şaman açarım gene yazarım aynılarını, o zaman da mı ağlamak olacak heh) yazdıklarına bakıyorum, ciddi, tecrübeye dayanan 1-2 şey var sadece..

talent ile süresi kısalan healingi yanlış söylemişim, olabilir. öbür yazdıklarıma bişi denememiş gene bakıyorum..

istatistik sitelerine göre benim karakterim halen 58. guildimizdeki 40 üzeri chardan sadece 5'i var. pek güvenmiyorum demem az gelir, hiç güvenmiyorum doğrusu çünkü güncellenme metodları belirsiz..

haa peki ben neden şamana laf ediyorum da bg'de şamandan daha etkili olan druid ya da mage'e laf etmiyorum:

mage: en büyük dmg'leri en kısada veriyor, pvp seti giymiş bir mage freeze ile takımın yarısını yere çakıp 10 sn'den kısa sürede hepsini öldürebiliyor ae ile. lakin aynısını bizim mage deneyince purge yiyor, (her zaman şaman ve paladin çok tercilen ve bg'de bol bulunan sınıflar söylediğim gibi) buffının chill özelliği kalktığından melee ile warriorlar kovalayıp vurup öldürebiliyor. oynayarak, deneyim ederek görülebilecek birşey. lakin mail ve kalkan giymiyor, melee gelip çatır çutur vurmuyor, kendine heal atmıyor. bir tek işi yapıyor, onda da en güçlü, normal..

druid: bayrağı kapıp gidiyor, vs vs vs zaten herkes biliyordur ctf'deki gücünü. ölmüyor ölmüyor denen paladinden daha çok ölmüyor, lakin şaman gibi nuke atamıyor. 2-3 druid görünce yolumu değiştirmiyorum ama şaman görünce kesin değiştiriyorum çünkü critsiz bile olsa 550 550 şokluyorlar. healing yapayım diyene kadar birinin şok cooldownı geçmiş oluyor. plate plate diye ağlanıyor ama şamanın paladine verebildiği dmg'yi paladin ona veremiyor. druid ise ölmüyor tamam ama öldüremiyor da, ancak carrier olacak heallenecek filan..

totem kırıldığında yavaşlatıcı efekt hemen kalkmıyor, test edin görün. bir arkadaş özel olarak denemiş, görmüş. yavaşlatıcı etkiyi cleanse ile kaldırsam bile hemen geri geliyor ayrıca. 40 mana değil de 400 mana olsa gene çok kıymetli bir araç, küçük görenlere bg'de dikkatli gözlem yapmalarını tavsiye ediyorum..

"ağlama ağlama" diyerek kendi mesajlarınızın içeriğinin inanılırlığını zedelemek yerine ne nasıldır düzgün bir üslupla yazarsanız aynı şekilde cevap bulursunuz. burada ilkokuldaki "sen ağlama" "hayır sen ağlama" itişmesi yapılmaya alışılmış belli ki lakin karşınızdaki kişinin üslubuna göre değiştirin siz de..

bazı tanıdıkları hariç tutuyorum bu ricamdan.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Malibu, 28 Haziran 2005 13:53 tarihinde demiş ki:
bu konu nerf şamana kadar gider ordan da şamanı kesemeyen class yoktur a sapar :)

ehh artık bole topic lerin nereye gidecegini tahmin eden arkadaslar cıkıyo bu sevindirici bi olay :)

shaman in savunulacak tarafı yok 1vs1 alamaacagı class yok rogue da indiriyo stun lock falan yaparım keserim diyene test etme garantisi verebilirim..ona shock buna shock arada windfury 2k+ dmg sora gg..

simdi buraya yazacak cok sey var neden bole oldugunu ama ben benim acımdan en sinir bozanını soylemekle yetinecem..

N00B bliz shaman a earth shock gibi bi buyu veriyosun ustune hangi zihniyet hangi mantık vs ile bu class a purge veriyosun??

ama daha onceleri de dedigim gibi olmeyecek class degil herhangi bi class ı kesmek icin 1 caba harcıyosam bunda 10 harcamak gerekiyo..

not olarak sunu soleyeyim bliz tam turkleri dusunerek shaman diye bi class acmıs..uo freeshardlardan gelen b@plar kral olma istegiyle buraya geliyolar gerisi belli zaten yazmayayım..bole topic acıyolar sanki bliz bu forum a bakıyomus gibi shaman dengeli her class shaman i kesebilir diyolar vs vs..

bliz in shaman mantıgı guzel herseyi kullanabilme ozelligi sadece shaman da var ama bu herseyi kullanma olayı onu herkesten ustun kılıyosa burda sorun var..

horde um ama ciddi rahatsızlık duyuyorum shamanların kral gibi doasmalarını vs..bi de sole diyolar ya ona lol diyorum:ben cok ii pvp yapıyorum.. bu alliance aptal 2 tane ally kestimpot ictim 3. ü zorladım sora ghost wolf olup kactım 3hu..sunu bilmenizi isterim ki kimse aptal degil ya da biz turkler olarak kimseden ustun degiliz..tek ustun olan shaman baska bisi degil..

su oyunu hikayesi icin oynadıgımı oyunda M tusuna basınca bile keyif aldıgımı solemek isterim..yoksa su an ki haliyle oynanacak oyun degil..

not:ne alliance im ne alliance fanatigiyim ne de shaman dusmanıyım..sadece biraz denge diyen birisiyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Way, 03 Temmuz 2005 10:40 tarihinde demiş ki:
said:
Malibu, 28 Haziran 2005 13:53 tarihinde demiş ki:
bu konu nerf şamana kadar gider ordan da şamanı kesemeyen class yoktur a sapar :)

ehh artık bole topic lerin nereye gidecegini tahmin eden arkadaslar cıkıyo bu sevindirici bi olay :)

shaman in savunulacak tarafı yok 1vs1 alamaacagı class yok rogue da indiriyo stun lock falan yaparım keserim diyene test etme garantisi verebilirim..ona shock buna shock arada windfury 2k+ dmg sora gg..

simdi buraya yazacak cok sey var neden bole oldugunu ama ben benim acımdan en sinir bozanını soylemekle yetinecem..

N00B bliz shaman a earth shock gibi bi buyu veriyosun ustune hangi zihniyet hangi mantık vs ile bu class a purge veriyosun??

ama daha onceleri de dedigim gibi olmeyecek class degil herhangi bi class ı kesmek icin 1 caba harcıyosam bunda 10 harcamak gerekiyo..

not olarak sunu soleyeyim bliz tam turkleri dusunerek shaman diye bi class acmıs..uo freeshardlardan gelen b@plar kral olma istegiyle buraya geliyolar gerisi belli zaten yazmayayım..bole topic acıyolar sanki bliz bu forum a bakıyomus gibi shaman dengeli her class shaman i kesebilir diyolar vs vs..

bliz in shaman mantıgı guzel herseyi kullanabilme ozelligi sadece shaman da var ama bu herseyi kullanma olayı onu herkesten ustun kılıyosa burda sorun var..

horde um ama ciddi rahatsızlık duyuyorum shamanların kral gibi doasmalarını vs..bi de sole diyolar ya ona lol diyorum:ben cok ii pvp yapıyorum.. bu alliance aptal 2 tane ally kestimpot ictim 3. ü zorladım sora ghost wolf olup kactım 3hu..sunu bilmenizi isterim ki kimse aptal degil ya da biz turkler olarak kimseden ustun degiliz..tek ustun olan shaman baska bisi degil..

su oyunu hikayesi icin oynadıgımı oyunda M tusuna basınca bile keyif aldıgımı solemek isterim..yoksa su an ki haliyle oynanacak oyun degil..

not:ne alliance im ne alliance fanatigiyim ne de shaman dusmanıyım..sadece biraz denge diyen birisiyim :)

alliance da kendilerindeki debuff i kaldirabilecek 2 class var.priest magic kaldirirken paladin magic,posion ,diseise kaldiriyor.horde da ise sadece priest var bunu yapbilen.purge da karsi tarafin magic ini kaldiriyor.paladin cleanese shaman purge.bence gayet dengeli.ikisi de kritik öneme sahip büyü.simdi gelip bana shaman buff birakmior cart curt demeyin.sürekli karsi tarafi debuffl ayan shaman ben görmedim.sadece kendi targeti purge lar shamanlar genelde.ama atilan her dotu kaldiran paladin cok gördüm.kac mana harciyorlar onun icin bilmiyoruma ma atilan büyülerin mana larindan daha az oldugu kesin.[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------

[Bu mesaj xrex tarafından 03 Temmuz 2005 11:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

201 msj ve ben Shaman hala nerf diyorum
şaka şaka :-P[signature][hline]Shaded by the trees, calling out to the wind, I'm lying face-down crying
I saw a version of myself I didn't even recognize
On this guitar I'm playing the melody of someone who's passed on
A star falls in the grief of someone who'll never be seen again
Sosyal ağlarda paylaş

öyle dediğin gibi şaman varsa acemidir. az değil çok acemidir hem de. purge gibi ice armor, power word: shield, blessing of kings, power word: fortitude, mark of the wild gibi efektif hp'yi yüzlerce birden indirebilen purge yanında cleanse hafif kalıyor biraz. purge herşeyi kaldırırken cleanse curse kaldıramıyor mesela. herkesde dot yok ama herkesde buff var nerdeyse, buff'lara bağlı yaşamı olan sınıflar var mage, priest gibi. ha kaldı ki ikişer ikişer kaldırıyor purge, cleanse birer birer, pve'de cleanse daha iyi ama purge pvp'de daha avantajlı..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

en azından kendine atıyor herkes, bizim mage ae'yi basarken power word: shield'ini ya da blessing of protection'ı hoop kaldırıyor şamanlar. onların mage'i ae basarken biz ne ice armorunu ne shield'ini kaldırabiliyoruz, bizim mage 5 sn'de telef olurken onlarınki ölmek bilmiyor.. magelerin en büyük dps kaynağı olduğunu düşünürsek ölü mage ile yaşayan mage arasındaki fark bir bayrağa bedel..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bu şekilde düşündünüzmü bilmiyorum ama; shaman'a overpowered denmesinin sebebi BENCE abilitylerinden çok, diger classlara göre çok daha kolay oynanabilirliği olmasındandır.Earth shock, windfury, purge ile pvp'si iyi olmayan pek çok oyuncuyu alt edebilirsiniz.Ama çoğu class için shaman'a göre çok daha stratejik ve dengeli oynamak gerekiyor..Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...