Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman gücü.

RedBaron73

Öne çıkan mesajlar

said:
TheFury, 29 Haziran 2005 15:51 tarihinde demiş ki:
İlk 2-3 sayfada tartışma fikir alış veriş vardı ama sona doğru yine kim kral o aranmaya başladı heh

Şöle bi göz gezdirdim de burda sidik yarışı en başından başlamış. konuyu acan kişi shaman dışında ki diger classları shamanların test aracı olarak görmüş. diğer shamanlarada değişik pozisyon soruyor...[signature][hline]WOW
Damodar-lvl 60-Night Elf-Rogue
Sardokar-Human-Paladin
DAOC
Katil-lvl 50 parasız asker-kay

Sosyal ağlarda paylaş

said:
fab, 29 Haziran 2005 06:36 tarihinde demiş ki:
ileride gelecek olan bloodlust'ın durumuna göre sam'in yeni yorumlarını bekliyorum.

mike morhaime şaman oynamayı bırakmadığı sürece beklerim ki bloodlust %25 attack speed, %50 movement speed bonus versin..

şamanlar şu anda diablo 2'deki buriza'lı amazonlar gibi, kendileri dışında herkes kabul ediyor fazlaca güçlü olduklarını..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler shaman o kadar guclu deil abartmayın olayı sadece shamanla oynamayı bilcen shaman her işin uzmanı deil o yüzden shamnı kendi uzmanı oldugunuz skilleri yapmaya zorlacanız(ornek mage e karsı spell duel gibi) ama shaman laar da habire guclerinin dusurulmesinden yakınmasınlar bloodlust istiolarsa buna katlanacaklar oyunun demi godı olur yoksa shaman...
Sosyal ağlarda paylaş

Shaman level 60a kadar çok zevkli ve pvpdede üstüne yok bence, ama 60ta molten core gibi instancelar için restoration talentına dönüldüğü için şokların falan çok büyük bir önemi kalmıyor , pvpdede eskisi kadar iş yapmıyor bence.

İlk levellarda çok güçlü olamsına karşın ielrki levellarda birazdaha düşüyor. örneğin fireblastın bir sonraki ranki 300ken 350ye çıkıyorken shamanın shcoku 300den 320ye çıkıyor, ve ilerledikçe çok büyük bi artış göstermıyor. ayrıca özel vuruşlarımız olmadığı içinde levelımıza göre extra güçlü vuramıyoruz.. anca 20% ihtimal windfuryle sıkı vuruyoruz .. :)

Neyse teşekkürler ^^[signature][hline] Sohto | Orc Shaman of Lordaeron @ Sylvanas Realm

Sosyal ağlarda paylaş

şaman bg'de paladinden kat kat daha etkili, nuke var, aoe slow var, hızlı, interrupt edilmesi imkansız gibi healler var, her buffı ikişer ikişer (birer olsa hadi vakit alıyor diyeceğim, kimse bufflanamıyor horde buffları dizerken kendine) kaldıran purgeler var, varoğlu var. gruplar çarpışırken üç tane şaman alliance mageine nukeleri dizince oldu da bitti maşallah. totem mana bitiriyor diyorsunuz lakin her çeşit totemden var her çarpışmada. earthbind kırılsa bile effect 6sn sürüyor, 2sn filan olması lazım. herkese birden hamstring atmış gibi yani..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sohto, 30 Haziran 2005 01:08 tarihinde demiş ki:
Shaman level 60a kadar çok zevkli ve pvpdede üstüne yok bence, ama 60ta molten core gibi instancelar için restoration talentına dönüldüğü için şokların falan çok büyük bir önemi kalmıyor , pvpdede eskisi kadar iş yapmıyor bence.

İlk levellarda çok güçlü olamsına karşın ielrki levellarda birazdaha düşüyor. örneğin fireblastın bir sonraki ranki 300ken 350ye çıkıyorken shamanın shcoku 300den 320ye çıkıyor, ve ilerledikçe çok büyük bi artış göstermıyor. ayrıca özel vuruşlarımız olmadığı içinde levelımıza göre extra güçlü vuramıyoruz.. anca 20% ihtimal windfuryle sıkı vuruyoruz .. :)

Neyse teşekkürler ^^

mage kadar güçlü nuke atamıyorsunuz vah vah, yazık size.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ears öle deme :=P
Paladini sadece Sam gibi insanlar oynuo ;=)
o bakımdan 3 paladinde bişi yapamaz 4 te
dimi Sam ehe , siz gimped classsınız
Kaçıyo herkes sizden gimped olduğunuz için...

Paladinleri aglaması süper oluyor.
Yaaa öldüremiyorum ben bunları kaçıyolar ama ben çok gimped bir classım.
[Eeee madem güçsüzsün , neden kaçsın adamlar lol ]
Sosyal ağlarda paylaş

hangi shamanın manası yeticek o kadar adamı kesmeye :=)
BGde oturup sumu içiceksin :)

Onu bırak bu adamlar karşına hep mi tek çıkıcak

Hadi öle çıktı , aralarında paladin yok mu ?
Aralarında rogue yok mu ?
Aralarında mage yok mu ?
Aralarında druid yok mu ?
Hepsimi gimped hunter veya warlock ki öle bile olsa üst üste o kadar dotdan aldıgın damage nasıl kaldırcaksın :)

Yoksa üstüne charge etmiş wariorın kollarında can mı vericeksin :=P

Shamana güçsüz demek isteyen bulunmuyor ama gelip shaman güçlü diyenlerin Paladin olması çok komik kaçıyor , rogue olması çok komik kaçıyor , Druid olması açıkcası beni yerlere yatırıyor gülmekden :=)

Bir warlock çıkıp Shaman güçlü derse ona verilicek cevap
hazırdır. Shaman güçlü deil , siz güçsüzsünüz genel olarak ve iyileştirme hak ediosunuz.
Bir huntera Asli olarak PvE karakteri oldugu ve buglardan çok çektiklerini söleyebilirsin :=)

Ama zaten oyundaki güçlü classlar gelipde shaman böhüü diye ağlayınca :=))

Peki neden Shamandan çok ağlanıyor.
Çünkü tek taraflı bir class kendisi :P , Alliance oynayan , ve horde oynamayan insanların saldırmak isteyecegi tek class :)

birde Daha AV görmemiş insanların gelip PvPde şöle güçlü böle güçlü demesi AHhhhh Ahhhh :=)))))
( Son lafım direkman Samedir :=P , gereksiz alınma yapmayalım )

[Bu mesaj Szasstam tarafından 30 Haziran 2005 01:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 30 Haziran 2005 01:11 tarihinde demiş ki:
şaman bg'de paladinden kat kat daha etkili, nuke var, aoe slow var, hızlı, interrupt edilmesi imkansız gibi healler var, her buffı ikişer ikişer (birer olsa hadi vakit alıyor diyeceğim, kimse bufflanamıyor horde buffları dizerken kendine) kaldıran purgeler var, varoğlu var. gruplar çarpışırken üç tane şaman alliance mageine nukeleri dizince oldu da bitti maşallah. totem mana bitiriyor diyorsunuz lakin her çeşit totemden var her çarpışmada. earthbind kırılsa bile effect 6sn sürüyor, 2sn filan olması lazım. herkese birden hamstring atmış gibi yani..

off anladik ayni seyleri aglayip durma burda.hepsi kaldirilacak bunlarin aglamaya devam edin[signature][hline]--------------------------------------
Kam-Orc Shaman BL
www.grimsoul.co.uk
--------------------------------------
Sosyal ağlarda paylaş

Kam bu arada selamlar hatırladınmı benı bilmyiorum ama - Lyrent Grimsoul Leg- eski Cursed den.. 5 ay önce bırakmıştım serverı , hatta shamanla ilgili bazı sorular sormuştum..

Valla keşke yenı serverdada mage açsaydım shamandan çok daha zevklıymış, anca 60 olunca anladım :)[signature][hline] Sohto | Orc Shaman of Lordaeron @ Sylvanas Realm

Sosyal ağlarda paylaş

yoo gayet nde rogue gelsin kesiyor.. pala kgelsin draw oluyor..

hoş BG de durum nedir bilemem ama BG de benimle beraber 3 şaman daha olamsını isterim :)[signature][hline]Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

szass senin zerre kadar fikrin yok BG hakkında konuda ikna ettin beni, oynadım moynadım diyorsun ama alterac valley'i anlatma bana, cheese spear'ı alan bir daha girmiyor oraya..

ears arkadaşımız "3 tane paladin aynı etkiyi yapar" demiş de ne etkisi? nuke mü atarlar shield diyorsunuz zaten attığın anda purge. heal diyorsunuz interrupt oluyor sizin gibi 1 sn castle 1k'ya yakın basan healimiz yok. arcane explosion atan mage'i öldürebiliyor muyuz? hayır, earthbind atmış şaman oluyor kesin, totemi bulup patlatana kadar mage öldürmüş oluyor herkesi zaten. peki şamanlar öldürebiliyor mu? evet, yerlerine çakılsalar da nukeleri var, bonkıraşır'ın deyimiyle uzaktan yakından 10 kendileri. totem çok mana çekiyor diye ağlanıyor da warsong'da area effect veren herşey çok kıymetli. öyle birebir kapışma filan hiç olmuyor neredeyse. manayı yerine göre healinge, yerine göre dmg'ye yerine göre de support castinge ayırabilme açısından şaman birinci sırada. bizim blessinglerimiz de iyi diyebilirdim belki ama nasılsa purge olduğu için paladinler kendilerine bile atmıyor neredeyse..

şamanın sahip olduğu spell, skill vs'ye bakınca ne eksik diye düşünüyorum, sadece plate eksik. mail, kalkan, parry, çeşit çeşit melee silah training imkanı, kısa süreli castinge sahip kuvvetli healler, aoe effectli her işi yapan totemler, 6sn cooldownlı yerine göre slow effectli yerine göre interruptlı, güçlü (sadece mage'de daha güçlüleri var ki 7 sınıf var geride yarısı caster) nukeler, (holy shock var 31 talent ile alınan, 30sn cooldown, düşünün ağladığınız 6sn cooldown neymiş) ikişer ikişer buff kaldıran purgeler (cleanse pve'de pvp'den daha çok işe yarıyor, herkes dot atmıyor ama herkes bufflanabiliyor, düşmandan ikişer ikişer -bunu da çok söylüyorum doğru, ama cleanse ikişer kaldırsa inanılmaz farkeder mesela, %100 zaman ve mana tasarrufu olur) var, hayatta kalmanın manası yok çünkü herkes hızlıca öldürebiliyor rakibi bir kişiye odaklanınca, rakibin dmg veren elemanlarını en hızlı nötralize eden hayatta kalan oluyor, plate giyen ya da 5dk cooldownlı immunity shield açan değil. (shield için o kadar ağlanıyor da bir maç sırasında 3-4 defa filan kullanılıyor en fazla, takım arkadaşlarınıza saldırıyorlar birşey değişmiyor)

akıl var mantık var, diğer sınıfların skill, spell, talent listlerini açın bakın kim neler alabiliyor. bir de warsong gulch'da neler yapılabildiğine bakın. warsong gulch diyorum çünkü oyunun pvp'sinin kalbi orası, mob kesen adamlara arkadan dalarak marshal olunmuyor..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu söylemek istiyorum, shaman gerçekten bglerde en çok işi yapan class. Gerek chain lightning olsun gerek frost shocku gerek totemleri, gerçektende bir takımda shaman varsa o takım daha avantajlı. İki dezavantajları var: Manaları az ve teketek karşılaşmalarda çok kötüler. (Duelden bahsetmiyorum, Alteracda grupsuz dolaşırken bi anda karşınıza çıkan adam büyük tehlike)[signature][hline] Let me in, i'll bury the pain.
Sosyal ağlarda paylaş

bir sınıf ölmeden önce manasını healing, dmg ya da supporta çevirebiliyorsa her zaman için manasını sadece bu üç gruptan birine çevirebilene kıyasla üç kat avantajlıdır..

şamanı tek başına 5-6 kişi kovalarken earthbind atıp onlara zaman kaybettirebiliyor ve hatta kaçabiliyor, (bir mage nukelemiyorsa kaçamadığı zaman yok gibi) ya da ölmeden önce nuke basıp rakibi zayıflatabiliyor. ama mesela güya alliance karşılığı diye gösterilen paladin sadece heal atabiliyor, heal de kesinlikle tutmuyor 5-6 kişi çeşit çeşit interrupt uygularken, "aaa hayatta kaldım daha çok adamlara zaman kaybettirdim" diye birşey yok yani..

isterseniz ragnaros gibi vurun, her zaman için sizden kaçabilen sınıf daha güçlüdür. o hayatta kalır, siz vakit kaybedersiniz, kovalamaktan vazgeçip başkasına dönünce o geri gelip işini yapmaya devam eder. "aa güçsüzseniz niye kaçıyoruz" gibi birşeyi ancak pvp hakkında zerre bilgisi olmayan biri söyleyebilir ki szass'ın böyle olacağına inanamıyorum.. :-p

şaman = uo'da e-bolt atıp vanq sallayan tiplerin wow uyarlaması[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ben paladin güçsüz demiyorum ama oyunda pvp BG ise (ki öyle) şamanlar kesinlikle çok daha faydalı takım oyununda.
ben platei verip yerine earthbind, frost shock filan alabilsem takımıma katkım çok daha fazla olurdu.. ancak sağdan soldan rogue warrior filan heallemeye çalışıyorum, shield atsan mage'e purge oluyor, blessing desen harcadığın manaya yazık purge daha ucuz herbirinden. resimiz var lakin reslik iş yok, hani şöyle takım arkadaşlarını reslemek gerekse avantaj olabilirdi..

3 paladin -> teksen birini öldüremezsin
3 şaman -> teksen kesin ölüsün

siz kıyaslayın hangisi daha önemli..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

selemlar ben lvl 60 paladinim 1-1 de nezaman bi shamanla karsilassam kaciyolar . lutfen bunun aciklamsini yaparmisin _? dedigin gibi olabilir ama 1-1 karsilastigim mage druid rouge savasirken neden warior we shamanlar dovusmek yerine kacmayi tercih ediyolar ? wede bugune kadar yaptigim shaman pvp lerinde %80 hayatta kalan ben olmusumdur . Amylee lvl60 paladin silywaanass Amylee lvl 60 warrior kor gal
Sosyal ağlarda paylaş

Paladini seviyorum gerçekten değişik bir class ama haddinizi bilin :) Kagıt taş makas fenomeni hehe warrior>rogue druid>warrior shaman>paladin gibi ..Ama olay en ama en sonunda yine o karakteri oynayana kalıyo ben üstteki örnekler kesindir demiyorum AMA iki tarafda kaliteli ve hata yapmadan oynarsa orneklerdeki sonuclar ortaya çıkar. Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...