Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2024

neokrasi

Öne çıkan mesajlar

kendi takımlarında bile yedek olan adamlar için juve'den madrid'ten gelen pırlanta gibi çocuklar yedek oluyor, bunun neyini savunuyosunuz. semih,cenk veya bertuğ 2 maçta 0 şut çeken bay'dan kötü performans verebilir mi? veremez net. ama bay kendi mevkisinde oynatılırsa kendi takımlarında yedek olan adamlar ilk 11 başlayamayacak. çer çöp yunus, kerem piyasa yapacak diye arda, kenan, semih hatta bay harcanıyor.

eskiden güney amerikadan, portekizden gelen hocalar yanlarında çer çöp bi kaç transfer yaptırırdı, sametin pana'ya alınması da birebir aynısı. oraya kadar bizi bağlamaz ama iş artık milli takıma kadar girince insanlar isyan ediyor. sametten iyi yerli belki de 5-6 stoper vardır, çıkıp da bunlara komplo falan deyip yutmayın. bu takımda sameti oynatıp ardayı kesecek oyuncu yok. bunlar basit tercih hataları olarak gözükmüyor.

S-H tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Okudugunuzu da anlamiyorsunuz ki. Cevap yazmayacaktim su dediginden sonra artik da son olsun. Gerci baskanlari da ayni. Imam osursa cemaat sicar hesabi.

Bir daha da ugrasmam su futbol forumuyla, herhangi bir arguman nedir, tartisma nedir bilmeyen adamlarsiniz. En azindan Fuckir duzgun sekilde yaziyor iyi kotu ben de cevap veriyorum.

Benim su son iki sayfada ne yazdigimi anlamayacak kapasitedeysen zaten forumla ugrasma. Git kahveye bolca yaparsin zaten muhabbetini ona buna fetocu diye atip tutabilirsin.

Koydugunuz argumanlarla aslinda iddaa ettiginiz seyleri desteklemiyorsunuz. O yuzden karsidaki bu argumana karsi birsey dediginde neyi demek istediginin de farkinda degilsiniz. Savunuyormus. Neyi savunuyorum ben mesela aciklasana. Montellayi mi Hamiti mi.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

S-H, 23.06.2024 17:00 tarihinde dedi ki:

kendi takımlarında bile yedek olan adamlar için juve'den madrid'ten gelen pırlanta gibi çocuklar yedek oluyor, bunun neyini savunuyosunuz. semih,cenk veya bertuğ 2 maçta 0 şut çeken bay'dan kötü performans verebilir mi? veremez net. ama bay kendi mevkisinde oynatılırsa kendi takımlarında yedek olan adamlar ilk 11 başlayamayacak. çer çöp yunus, kerem piyasa yapacak diye arda, kenan, semih hatta bay harcanıyor.

eskiden güney amerikadan, portekizden gelen hocalar yanlarında çer çöp bi kaç transfer yaptırırdı, sametin pana'ya alınması da birebir aynısı. oraya kadar bizi bağlamaz ama iş artık milli takıma kadar girince insanlar isyan ediyor, çıkıp da bunlara komplo falan deyip yutmayın. bu takımda ardayı kesecek oyuncu yok.

Iyi de bunlarin sacmaligini zaten konusuyoruz sayfalardir, kimsenin fikir ayriligi yok ki. Savunuyorsunuz. Neyi savunuyoruz hocam?

Ne yapti hocam GS'liler aradi Arda'yi oynatma mi dedi nedir. Burada esas problem nedir bir aciklayin da bilelim.

Adam cikmis diyor ki GS alttan para yediriyor zaten menajerlere demek ki bunun parasini oyuncularini oynatarak cikariyor. Vay anasini buyuk resme gel.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Milli takımda torpilli GS'li var gibi saçma bir algı var.

Oynayan 4 adam var zaten.

Abdülkerim taş gibi oynadı tüm sezon. Zaten o olmasa stoper yok. Çağlar balayına gitmek için sakatım palavrası çekmese biraz rahatlardı belki kadro.

BAY sezon boyu her hafta farklı pozisyonda haftanın oyuncusu seçildi, özellikle son haftalar banko 11 çıktı, yaptığı katkı da ortada.

Kerem sezon genelinde gayet iyi, son haftalar verim gösteremedi ve yedek düştü. Bunun sebebi de kişisel performansı değil, sol kanat dolu olunca ortaya çekilmesi ve kendine uygun olmayan pozisyonda oynaması. Milli takımda oynarsa kendi pozisyonunda oynuyor zaten.

Sonuncusu da Kaan Ayhan, ki milli takıma GS'den çok önce geldi. Kendisi hem bu sezon GS'nin arkasını topladı, sağ bek - ön libero - stoper demedi oynadı, CL'de bile performans verdi. Hem de milli takımda stoper azken, ön libero yokken zaten iki tarafa da oynayabilecek tek adamdı.

Gereksiz tekil örneklerle yanlış algı oluşturulmaya çalışılmış. En iyi döneminde Abdülkerim bu takıma alınmadı diye 2 maç kaybetti mesela milli takım. O zaman GS lobisi tatildeydi heralde. Berkan ortasahada dirençli tek adam yokken bile hazırlık maçlarında es geçildi pek çok zaman.

FuCKiR, 23.06.2024 23:07 tarihinde dedi ki:

Bu arada manager olayına benim gördüğüm en adaletsiz kişi olan @Rewendor bile değinmiş.

Bu şımarıkça laf atma ne şimdi? Adaletten bahsedip değerlendirebilmen için önce ahlaki olarak belli bir olgunluğa gelmiş olman gerekir. İki büyük örnekle zaten buna erişemediğini kanıtladın geçtiğimiz aylar içerisinde. Haliyle çarpık adalet sisteminle doğru değerlendirme yapamadığın aşikar. Benimle muhattap olma, beni tagleme, benimle konuşma. Bunu da moderasyon kuralı falan algılayıp yaygara yapma, başka herhangi bir üye olarak söylüyorum bunu.

Sosyal ağlarda paylaş

S-H, 24.06.2024 00:00 tarihinde dedi ki:

Bu biraz taraflı bakış açısı. "Kendi takımında yedek" dersek eğer unutmamak lazım, Arda ve Kenan da kendi takımlarında yedekler. Arda ancak şampiyonluk belli olunca maçlarda oynamaya başladı, 3-5. Kenan ise bu sezon 10 maç falan ilk 11 çıkmış, toplam maçların yarısında oynamış, maç başına ortalama 35 dk sahada kalmış. Yani Kerem'in bu sezon hem ilk 11 çıktığı maç sayısı hem oynadığı dakika sayısı bu ikisinin toplamının iki katından fazla. Kerem yedek oyuncu değil GS'de, Uğurcan'ın bahsettiği takımında süre alamayan oyuncu da Kerem değil.

Ha, Yunus'un Kerem'in yedek kaldığı takımla bunlar arasında fark var dersen o da doğru.

Ama Yunus ve Kerem de gayet iyi oyuncular. Kerem bu sezon gayet iyi oynadı, son maçlar hariç de ilk 11 oyuncusuydu. Son kulvarda yedek kalma sebebi de zaten o pozisyonu BAY'a kaptırmış olması, ortada da verimsiz oynaması. Yunus ne yaptı çok takip edemedim açıkçası, ama sadece bir maç oynadı diye Arda'yı kesmiş olmuyor.

Kaldı ki Arda'nın esas pozisyonu zaten kanat değil. Sağ kanatta da oynamaya başladı, ama esas mevkisi yer orta saha / 10 numara. Arada maç içi pozisyon swaplar kanatla zaten yeri gelirse. Arda neden Kerem'in yerine oynamadı yanlış soru. Kerem zaten sol kanat, Arda'yla alakası yok pozisyonunun. Kerem'i isterseniz BAY'la kıyaslayın niye BAY kanatta değil de Kerem orada deyin.

Arda neden Orkun'un yerine oynamadı, Çalhan'ın yerine oynamadı diye sormak gerçek soru. Çalhan'ın Orkun'un ne katkası oldu bu turnuvada? Yok. Ama onlara GS lobisi diye komplo teorisi üretilemeyeceği için Kerem'e Yunus'a yükleniliyor.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

kendin de demişsin zaten yedek kaldıkları takımlar bir değil, üstüne söylecek bir şey yok.

34 maçta 2 golü olan yunus, kenan ve ardayı yedek bırakacak kadar iyi mi? 1 maç oynadı diyosun zaten 3 maç var. sakatlık, ceza vb. durumlar dışında oynamaması gereken hatta kadroya neden alındığı belli olmayan bir oyuncu.

ardanın pozisyonu konusuna gelirsek fikirlerini don carloya da ilet istersen. o da genelde kanat olarak oynatmış ardayı, bu işlerden çok anlamıyor herhalde. arda oynadığı 11 maçın 7'sini kanat olarak oynamış, 6 maçı sağ kanat. en çok golü de sağ kanatta atmış.

hakan milli takımda iyi performans veremiyor doğru fakat kendisini takımında ispat etmiş bir oyuncu her zaman fark yaratabilir, bence milli takımda taktiksel olarak da verimli kullanılamıyor. orkun yerine de oynatılabilir evet ama orkun aslen merkez orta saha oyuncusu diye biliyorum, hakan+arda orta sahası mücadele gücünü çok düşürürdü belki ismail dönerse olur. hoş bu hali de düşük.

S-H tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 24.06.2024 00:19 tarihinde dedi ki:

Bu şımarıkça laf atma ne şimdi? Adaletten bahsedip değerlendirebilmen için önce ahlaki olarak belli bir olgunluğa gelmiş olman gerekir. İki büyük örnekle zaten buna erişemediğini kanıtladın geçtiğimiz aylar içerisinde. Haliyle çarpık adalet sisteminle doğru değerlendirme yapamadığın aşikar. Benimle muhattap olma, beni tagleme, benimle konuşma. Bunu da moderasyon kuralı falan algılayıp yaygara yapma, başka herhangi bir üye olarak söylüyorum bunu.

Yazdıklarına bakarak anlıyorum ki benim yazım sende derin yaralar açmış. Samimi olarak özür diliyorum seni incittiğim için. Bu kadar hassas biri olduğunu bilsem taglemezdim.

Senin yazdıkların ise mervenin erkek arkadaşına "sen de şöylesin" demesi gibi olmuş. Ben böyle şeyleri sallamam çok. 

Sonuçta milli takımda bir takım lehine olan kayrılmanın senle bir alakası yok. 

Sosyal ağlarda paylaş

S-H, 24.06.2024 02:03 tarihinde dedi ki:

ardanın pozisyonu konusuna gelirsek fikirlerini don carloya da ilet istersen. o da genelde kanat olarak oynatmış ardayı, bu işlerden çok anlamıyor herhalde. arda oynadığı 11 maçın 7'sini kanat olarak oynamış, 6 maçı sağ kanat. en çok golü de sağ kanatta atmış.

Arda'nın durumunu Carlo'ya ilettim. "Lan olm ben adamı hepi topu 440 dakika oynattım. 5 maç bile etmiyor. 11 maçı kıçından mı uyduruyon?" diyip telefonu yüzüme kapattı.

Çok içerledim. Senin yüzünden Carlo beni okuma yazması olmayan biri olarak biliyor.

• Haha 1
  • Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

shit happens. ispanya-italya maçında spaletti de kenardan izlemekle yetindi. ispanya 90 dakka ezdi italya'yı. bazen oluyor böyle şeyler.

sizleri rasyonaliteden uzaklaşmamaya, komplo teorilerine kapılmamaya davet ediyorum. portekiz maçı sonrası gs karşıtlığı yapan insanla aşı karşıtlığı yapan insan arasında hiç fark yok.

Sosyal ağlarda paylaş

Liebe, 24.06.2024 09:38 tarihinde dedi ki:

Dakika olarak tamam da reyiz ayrı ayrı 11 değil hatta 12 tane maçta sahaya çıkmış adam istatistikler yalan mı söylüyor diyemedin mi

Diyemedim. Diyemezdim. Çünkü zaten çocuğu sezon bittikten sonra kullanmaya başladı. Hani seneye Kroos emekli olsun da bakarız demiş olma ihtimali de var.

Ayrıca Montella da tam kamil. Oynatma işte. 3-0 olmuş maç. Sahaya sürmese sonra basın toplantısında "Kardeşim çocuk koca sene 5 maç yapmamış. 7 günde 3 tane maç yaptırmamı mı bekliyonuz? Siz kafayı peynir ekmekle mi yediniz?" dese kimse gıkını çıkaramaz. 20 dakika oynattı başına iş aldı.

Sosyal ağlarda paylaş

kendin de demişsin zaten yedek kaldıkları takımlar bir değil, üstüne söylecek bir şey yok.

34 maçta 2 golü olan yunus, kenan ve ardayı yedek bırakacak kadar iyi mi? 1 maç oynadı diyosun zaten 3 maç var. sakatlık, ceza vb. durumlar dışında oynamaması gereken hatta kadroya neden alındığı belli olmayan bir oyuncu.

Kerem ile kıyaslarsak zaten Kerem'in kadroda olmasını eleştirecek bir şey yok, onu açıkladım. Yunus için dediğim gibi ne kadar oynadı takip etmedim. Kışın bi iki kere yine gol attı falan haberi çıktı onu gördüm sadece.

Benim iletmeme gerek yok, o da yeni başladı kanatta değerlendirmeye dedim zaten. Bunun bi sebebi de kadro yapısı. Kroos ve Modric var, başka bir wonderkid Cavaningha var falan göbekte. Öte yandan zaten çoğunlukla sonradan girdiği maçlarda boş pozisyonda oynuyor işte. Öte yandan orada da güzel bir kariyer yapabilir. Skill seti itibariyle Beckham etkisi yapabilir (ki Beckham çalım atamıyordu, buna ihtiyaç da duymuyordu).

Ortasaha konusunda da, Orkun milli takımda iki maçtır en azından 10 numara oynuyor, tamamen verimsiz. Onun yerine oynasa Arda'nın arkasında Hakan + Kaan olacak. Ya da Arda-Kaan önü Hakan olacak. Hakan oynamasa yine aynı şekilde. Dolayısıyla düşük ortasaha etkisi olmaz, Orkun'un da çok etkisi yok.

akan milli takımda iyi performans veremiyor doğru fakat kendisini takımında ispat etmiş bir oyuncu her zaman fark yaratabilir

Bunu diye diye 5 senedir adamı takımda tutuyoruz, 5 senedir henüz o yaratacağı farkı göremedik, 5 senede bir kere bile fark yaratmayan adamın bundan sonra yaratacağı farka ihtiyacımız olmaması lazım.

FuCKiR, 24.06.2024 03:02 tarihinde dedi ki:

Yazdıklarına bakarak anlıyorum ki benim yazım sende derin yaralar açmış. Samimi olarak özür diliyorum seni incittiğim için. Bu kadar hassas biri olduğunu bilsem taglemezdim.

Hassaslıkla alakası yok. Bende bir yara ya da çizik açtığın da yok. Manipülasyon yapmaya çalışıyorsun. Daha önce bir kere özellikle bakın bu yasak denen şeyi bilerek ve inadına yaptın ceza aldın, bunu adaletsizlik olarak yansıttın. Bir kere de yine alakasız başka bir cezalık hareket yapınca "bak yine ceza alacaksın yapma" diye iyi niyetle uyarınca da bunu çarpıtıp "beni nasıl başkası içinde uyarırsın" diye iyi niyeti suç olarak çarpıtmaya çalıştın (alternatifi bir şey söylemeden direkt bandı). Esas ikinci olaydan sonra gördüm zaten artniyetini. Orada da sana iyi niyetle yaklaşılmaması gerektiğini net şekilde ortaya koydun. Şimdi yine olur olmaz alakasız konularda hiç ortada konusu yokken beni tagleyip aynı manipülasyonu sürdürmeye çalışıyorsun. Ben de bunu yapma diyorum.

---

Konuya dönersek TFF açıklama yapmış, Arda'nın sakatlığı var kasıktan, o yüzden kendisiyle anlaşarak belli antrenmanlarda düz koşu yaptırttık ortada bi olay yok demiş. Videoyu izleyince Arda'nın yüz ifadesi yalanlıyor, kendisi bildiğin önce şoke oluyor, yüzünde hayal kırıklığı okunuyor, sonra da ne yapacağını bilmez boş gözlerle yardımcı antrenöre gidiyor, belli ki hiç beklemediği bir şey.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor, 24.06.2024 11:29 tarihinde dedi ki:

Hassaslıkla alakası yok. Bende bir yara ya da çizik açtığın da yok. Manipülasyon yapmaya çalışıyorsun. Daha önce bir kere özellikle bakın bu yasak denen şeyi bilerek ve inadına yaptın ceza aldın, bunu adaletsizlik olarak yansıttın. Bir kere de yine alakasız başka bir cezalık hareket yapınca "bak yine ceza alacaksın yapma" diye iyi niyetle uyarınca da bunu çarpıtıp "beni nasıl başkası içinde uyarırsın" diye iyi niyeti suç olarak çarpıtmaya çalıştın (alternatifi bir şey söylemeden direkt bandı). Esas ikinci olaydan sonra gördüm zaten artniyetini. Orada da sana iyi niyetle yaklaşılmaması gerektiğini net şekilde ortaya koydun. Şimdi yine olur olmaz alakasız konularda hiç ortada konusu yokken beni tagleyip aynı manipülasyonu sürdürmeye çalışıyorsun. Ben de bunu yapma diyorum.

Özür diledim ya ne istiyosun daha? 

Sosyal ağlarda paylaş

Aceace, 24.06.2024 08:12 tarihinde dedi ki:

Arda'nın durumunu Carlo'ya ilettim. "Lan olm ben adamı hepi topu 440 dakika oynattım. 5 maç bile etmiyor. 11 maçı kıçından mı uyduruyon?" diyip telefonu yüzüme kapattı.

Çok içerledim. Senin yüzünden Carlo beni okuma yazması olmayan biri olarak biliyor.

hahaha 4 maçta 6 gol atan cevherden iyisini mi bulacan carlo deseydin. 

ama carlo müthiş dk/90 istatistiğini duyunca hakkını vermiş.

Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman, 24.06.2024 13:59 tarihinde dedi ki:

gecen sezon 11 gol 3 asistle oynamis ve U17 U19 her macta gol atmis semihin oynatilmamasinin hicbir mantikli aciklamasi olamaz !

Semih o Polonya maçında 45 dk oynamasaydı belki bir kaç dakika şansı olabilirdi bence, meraktan son bir kaç dakika sokabilirlerdi. Malesef o maçtaki performansı 1dk bile oynamayarak turnuvayı bitirmesine sebep olabilir. Çünkü sadece o maça bakıp karar verse sahadaki varlığı bildiğin 0 dı. 10 üzerinden 0. 1 bile değil. O kadar maç izledim böyle etkisiz kimse görmemiştim. Dediğim gibi bu sezon içindeki performansından bağımsız bu Montella sadece o maça bakıyorsa diyorum. Montellayı görüyorsun işte ne yaptığı belli değil Yunus falan oynatıyor.

AmoRPHouS tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...