Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2024

neokrasi

Öne çıkan mesajlar

önümüz açık, gelecek için umut verici bir kadromuz var. sonuca üzülsem de herkes elinden geleni yaptı, bence finale kadar yol alabilirdik ama en azından mücadelemiz güzeldi.

ben açıkçası forvetsiz taktiği beğenmiyorum, bu zamana kadar işe yaradı körlemeye bir eleştiri de yapmak istemiyorum ama 2. yarıda rakip hamle üstüne hamle yaparken sen de bir önlem al ya, izleme kenardan yap bir şeyler en azından sahadaki dizilişe müdahale et bir dokunuş yap, bu kadar geç hamleler yapmasak bence bu maç böyle bitmezdi, yazık oldu.

montella kovulur mu bilmiyorum ama duble lokçu başkan ve tayfası defolup gittikten sonra önümüz daha da açılır.

Sosyal ağlarda paylaş

abi iyi falan değiliz mücadeleyi gazı iyilik sanıyoruz.

arda kötü. topu çok eziyor, ayağında tutuyor, saçma paslar kısa alanda hareketler yapıyor. hoca demiş olabilir tut diye ama bence kötüydü.

ferdi savunmada iyi ama kısa kaldı, hücumda yine bence daha iyi olması lazım. 

paslarımıza bakın lütfen tek pas çok az yapıyoruz öyle bakıyoruz, ileri koşular dışında alan açacak pozisyon açacak bir oyun yok, 

boşta olan adamı bir türlü görmüyorlar görselerde düzgün top atma yok kontrol yok

mücadele var gaz var ama taktik yok bam bam bam ile bu oyun bu kadar.  wergostu soktu pat pat 2 pas 2 oyun 2 tane attılar gittiler. 

ilerde gerçekten organizasyon yok, santraforsuz belki böyle oluyordur bilmiyorum ama bana planlı bir oyun yapıyorlar taktikleri var gibi gelmiyor zaten bir şeyle karşılaşınca panikliyoruz. 

neyse ilerki turnuvalara.

Sosyal ağlarda paylaş

S-H, 07.07.2024 00:23 tarihinde dedi ki:

ben açıkçası forvetsiz taktiği beğenmiyorum, bu zamana kadar işe yaradı körlemeye bir eleştiri de yapmak istemiyorum ama 2. yarıda rakip hamle üstüne hamle yaparken sen de bir önlem al ya, izleme kenardan yap bir şeyler en azından sahadaki dizilişe müdahale et bir dokunuş yap, bu kadar geç hamleler yapmasak bence bu maç böyle bitmezdi, yazık oldu.

Forvetsiz taktikleri genel olarak ben de beğenmiyorum. İyi takımın bir tane gerçek santrafor 9 numarası olmalı bence ileride. Almanya Havertz ısrarı yerine Füllkrug'u ilk 11 başlatsa muhtemelen bugün İspanya yerine yarıfinaldeydi.

İspanya dünyanın en iddialı ortasaha ve kanat oyuncularına rağmen boşuna bir zamanlar yedeğin yedeği dede Morata'da ısrar etmiyor.

Hollanda ne zaman Weghorst'u alsa oyunu 2 kademe yükseldi.

Fransa'nın elinde müthiş bir kadro var, yedeklerden ikinci takım çıkartsa finalde iki Fransa birbiriyle oynayabilir. Turnuvaya getirmeyip evde bıraktıklarından üçüncü bir takım kursa o da yarı final oynar. Ama ileride düzgün 9'ları olmadığı için henüz gol atmayı beceremediler, kör topal gidiyorlar.

Öte yandan bizde sürekli position swapli 9suz oyun tuttu bir şekilde. Bence böyle başlamak hata değildi. Ama rakip Weghorst'u almışken taktik değiştirmişken buna ayak uydurmayıp sabit kalmak büyük eksiklikti. O sırada bir adam ileride 9 numara olmalıydı. Defansın böyle ileri bindirip rahat rahat atağa kalkmasını engellemeliydi. Cenk'se Cenk, Semih'se Semih, Yusuf'sa Yusuf (ki forvet değil), Serdar Dursun'sa Serdar Dursun.

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Kotu plan degildi ama iste hamleyi yapman gerekiyor. Oyun gidiyor belli 60-70 gibi 2 degisiklik yap sogut uzun top at kim girmisse zaten iyicene danduna baslayacak hollanda. Malesef cok bekledi iste hocalar skor ellerindeyken korkuyorlar goz gore gore gidiyor. Kenan sahada yoktu mesela. Okan da yapiyor bu hatalari. Degisiklik yaparim oyun gider derken 10-15 dk daha olsa alirdik maci da o son nefes yetmedi. Neyse canlari sagolsun. 

Sotto tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 07.07.2024 01:00 tarihinde dedi ki:

Kenan sahada yoktu mesela. Okan da yapiyor bu hatalari. Degisiklik yaparim oyun gider derken 10-15 dk daha olsa alirdik maci da o son nefes yetmedi. Neyse canlari sagolsun. 

Bu biraz da yedek kulübesi zayıflığı. Salih bitmiş, aksıyor, ortasaha düşmüş belli. Ama onu çıkartırsa Okay'ı koyacak. O zaman da 80+'da hala 1-0 öndeyse ortasahayı kalabalık tutma şansı olmayacak. Çünkü bir ortasaha daha yok elinde benzer özellikte basacak.

Kenan yerine iki opsiyon var. Ya Kerem alacak (ki bunu Discord'da falan yazmıştım sanırım), ama Kerem pres yapmıyor ve defansif futbolda katkısı yok. Öte yandan kontratak futbolunda çok etkili ve 2-0a taşıyabilir. Ya da forvet alacak, bu da gol atmayı zorlaştırır ve elde güvenilir forvet yok (Semih fetişistlerine saygıyla 🙂 ), ama forvet de ileride top tutar. Ama forvet alırsa da ileride Kerem sokması zorlaşır.

Hani maç bittikten sonra regresif olarak geriye dönüp bunu yapsaydı keşke demesi kolay, ama o anda farklı seçenekler de var.

Ama orada bir 9 soksa mesela DeVrij falan öyle rahat rahat ileri çıkamaz, kafayla golü atamazdı.

Sosyal ağlarda paylaş

Kerem beginilmiyor ama pozisyona girmede cok ilginc bir oyuncu aslinda. Kerem'in oynadigi maclara bakin illa takim pozisyona girebiliyor bir sekil. Bitirebiliyor, bitiremiyor o ayri. Zeki'ye cikardigi pas golluk pas. Kendi atamadigi var. Kafayi kotu vurdugu var.

Dk 65 olmus bariz geliyorlar. Senin bir sekil tehditle dengelemen lazim. Uzun topu atarsin 2-3sn elinde tutar oradan Baris kacar vs. Kenan top tutamiyor, Baris onune almak zorunda. Kerem kenarda bir tik daha playmaker bir oyuncu.

Keremi almadin, Cenki alirsin. Kenan cikti diye yenilmezdi bu takim ama 2 taze kan, bir oyunu sogutma, 1-2 faul alma cok seyi degistirirdi. Artik o dakikalarda satranca doneceksin.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Kerem'in pozisyona girmesi ve atak katkısı tartışılacak şey değil zaten. Twitter ve Ekşi'deki tırt ergenler ve GS lobisi iddiaları dışında pek konuşulacak konu değil.

Kerem'in sıkıntısı top rakipteyken defans yapmaması, pres yapmaması. Öyle olunca da adamların  senin kaleye yığılmasını engelleyemiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

batugol son iki mactaki kehanetleri nolcak lan peki.

herif nokta atisi baba vanga yapti resmen. 

monti'ye kizamiyorum artik ya, dersini almistir bence, cunku portekiz macindan sonraki 3 macta da dunya standartlarinda oynadik.

tek eksik zamaninda yapilacak oyuncu degisikligi, degisikliklerde iyi aslinda, zamanlama da gec kaliyor. onu da yapti mi, dunya kupasi yari finalize.

----

bir de, macin uzatmaya gidecegini dusunerek bekledi herhalde ki gercekten oyle olsa, ve degisiklikler sonradan gelse, her turlu alirdik maci. bos kaleye atamadigimiz iki toptan biri gol olsa, penaltilara da kalmazdi mac, monti de kraldi. fitbol iste, kalle$ oyun.

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...