Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultimate World (ServUO)

ygtkms

Öne çıkan mesajlar

Herkese merhaba! Ultimate World ekibi olarak, yeni sunucumuzu duyurmanın gururunu yaşıyoruz.

Uzun emekler sonucu sunucumuzu tamamen hazır hale getirdik. Yeni sistemler ekledik, gereksizleri kaldırdık ve birçok hatayı giderdik.

Uzun soluklu bir maceraya atılmaya hazır olun, çünkü bu sunucuda daha önce tatmadığınız tüm Ultima Online sürümlerini deneyimleyeceksiniz. Açılışı, ML (Mondain's Legacy) ile yapmayı tercih ettik. ML sistemlerimiz tamamen hazır, AOS (Age of Shadows) ve AOS öncesi sistemler iyileştirildi ve geliştirildi. ML'den sonra SA (Stygian Abyss)'e geçiş yapacağız. Bu geçiş öncesinde yaklaşık 1 yıl boyunca ML'de kalacağız. 1 yılın sonunda tamamen SA'yi kullanacak ve oyuncu sayımızı artırmaya devam edeceğiz.

Sunucumuzda kendi istemcimizi kullanıyoruz ve istemcimize entegre edilmiş Razor bulunmaktadır. Başka bir istemci veya yazılım kullanmak mümkün değildir.

Sunucumuzda üyelikleri Web sitemizden almanız gerekmektedir.

Sistemlerimizle ilgili detaylı bilgilere discord sunucumuzdan ve web sitemizden ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz konular için bana mesaj atabilirsiniz.

Sunucumuzun açılış tarihi 15.12.2023 (Cuma Saat 18:00).

Client indirme linki 12 Aralık tarihinde discord sunucumuzdan paylaşılacak.

Youtube kanalımız : https://www.youtube.com/@ultimaonlineworld
Discord Sunucumuz : https://discord.gg/3UFqfvBd5T
Web Sitemiz : https://ultimateuo.com

Sunucumuzdan bazı kareler:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

Saeros, 01.12.2023 00:36 tarihinde dedi ki:

merak ettim, neden sistemden sisteme atlamak istiyorsunuz?

ve bu süreçte karakterler patlamaz mı?

Türkiyede UO sunucularının (RunUO ve ServUO) %99'u AOS sunucusu ve biz bu alışkanlığı değiştirmek istiyoruz.
Bir çok problem ile karşılaşacağımızı bildiğimiz için bunun testlerini sunucumuzdaki sistemleri geliştirirken yaptık. Hiçbir item kaybolması karakter silinmesi ve buna benzer hatalarla karşılaşmayacağız (testleri yaparkende karşılaşmadık).

GERGE, 01.12.2023 00:40 tarihinde dedi ki:

Ciddi olarak soruyorum, hala UO oynayanlar var mı? 20 sene önce oynadım ben en son.

Eskisi kadar çok olmasa da oynayanlar var. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ultima Online zamanları aklıma geldikçe aşırı hüzünleniyorum keşke tekrar o yıllar yaşattıklarına tekrar tanık olabilsem 😪

Benim bilgisayarımda hala kurulu hani format atarım gene ilk iş kurduğum oyunlardan biri olur. Yıllardır bir sunucuda duran evimi yenileyip çıkıyorum. Bazen at ile haritada dolanıp nostalji yapıyorum. Arka planda oyunun müzikleri falan 🥺

Pandemi zamanı bir heves UO Outlands'e girişmiştim ama kaldı. Gece gece aklıma geldi. Stones atıp kaçıyorum 😔

Benzer tadı verecek bir oyun hala yok biliyorum ama biraz daha yaklaşabilen yeni bir oyun olsa keşke...

• Like 3
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 01.12.2023 00:40 tarihinde dedi ki:

Ciddi olarak soruyorum, hala UO oynayanlar var mı? 20 sene önce oynadım ben en son.

Bana da şaşırtıcı geliyo ama var ya, bu arada SNN sayesinde nasıl yer ettiyse oyun, dünyadaki resmi sunucudaki UO oyuncularının %9'u falan Türkmüş şu anda. Muhtemelen böyle gayrıresmi sunucularla daha da fazladır oran. Hiçbi ülkede bu kadar sunucu açıldığını sanmıyorum başka.

Sosyal ağlarda paylaş

Oynayan var cidden ya, 2-3 yıl önceydi galiba en son oynadığımda, aşırı zevk almıştım bir dönem. Akşamları belli saatlerde 20-30 kişi toplansa yetiyor zaten keyif almaya. Bir de dönen paralar çok şaşırtıyordu beni, oyun içi satılan eşyalar için millet 3-5 ay sonra kapanacağını bildiği serverlara deliler gibi para yatırıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Yok, zaten sezonluk server oluyorlar, 3-6 ay arasında ömrü oluyor. Bir noktadan sonra server dengesizleştiği için keyif düşüyor, bırakanlar oluyor vs. O yüzden bir kaç değişiklikle yeniden açılıyor. Bilmiyorum hala devam ediyor mu bu cycle, garip bi camia vardı 2-3 sezonluk server arasında dönüp duruyordu sürekli

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...