Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Threads

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Meta'nın Twitter'a direkt rakip olarak çıkardığı uygulama dün kullanıma açıldı. Instagram üzerinde takip ettiğiniz hesapları kolayca takip edip paylaşım yapmanıza yardımcı oluyor. 500 karaktere karar gönderi, 5 dakika uzunluğunda gönderi ve fotoğraf paylaşımına izin veriyor. Mastadon ve Wordpress gibi ActivityPub'ı destekleyen protokollere de destek vereceklermiş.

Eksikleri yok değil ama Meta'nın rakip ürünleri kopyalayıp ilerletebilmesindeki yetenekleri düşünülürse hızlıca ilerleyecek gibi görünüyor. 2 saatte 2 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama 7 saat dolmadan 10 milyon sınırını geçmiş. Üye olduktan sonra Instagram hesabınızdaki profile kaçıncı sırada üye olduğunuzu gösterir bir sayı ile Threads yönlendirmesini sağlayan simge geliyor. Şimdi Twitter'ı satın aldığından beri kötüleştirmeyi başaran Musk düşünsün 🤭

01_Sign-In.jpg?resize=960,836

02_Feed.jpg?resize=960,836

Uygulama linkleri:

Google Play Store

App Store

Web

Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel, 06.07.2023 14:06 tarihinde dedi ki:

benim anlamadığım neden bunca yıldır kimse twitter alternatifi kasmaya çalışmadı da herkes elon'ı bekledi. zamanında tutmasa bile kasıp nadasa atan şimdiye herkesi toplamıştı.

Şöyle ki...

Twitter kullanıcıya ulaşabiliyor ancak monetization kısmında ciddi sıkıntılar var. Sektör lideri (microblog) iken para kazanamayan bir uygulamaya rakip olmak ne derece karlı?

Zükerberk ne var ne yok kendi uygulamalarına kopyalamasına rağmen, maddi getirisinin ne olacağı meçhul twitter'ı çok uzun süre kopyalamadı. Tabii bunda tw'nin dünya çapında aşırı derece politize olmuş yapısının da etkisi var.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

benim anlamadığım neden bunca yıldır kimse twitter alternatifi kasmaya çalışmadı da herkes elon'ı bekledi. zamanında tutmasa bile kasıp nadasa atan şimdiye herkesi toplamıştı.

Çünkü uzun zaman kar etmedi Twitter. Belki hala da kar etmiyordur. Bir de tekel durumundaydı. Orayı terk etmeyi gerektirecek bir şey yoktu. Elon'a chosen one muamelesi yapan tipler hayal kırıklığına uğrayınca yeni alternatiflere gün doğdu işte. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

bir de su var, instagram'in yeterli kullanici sayisi var mobilize etmesi kolay.

ama google+'ta dahi gorduk ki insanlar her trene binmek istemiyorlar.

ayni sekilde mastodon gibi asiri teknik, ne oldugunu anlamadiklari seyler ile ugrasmak istemiyorlar. bu biraz "hmm twitter gibi ama yeni kullanici accountu acmama, isim secmeme bile gerek yok. click clik, kullan" diyor. basarili bir baslangic oldu dogrusu.

para kazanabilmek evet, en onemlisi bu insanlari reklama,dataya cevirebilmek tabii.

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa, 06.07.2023 14:47 tarihinde dedi ki:

bir de su var, instagram'in yeterli kullanici sayisi var mobilize etmesi kolay.

ama google+'ta dahi gorduk ki insanlar her trene binmek istemiyorlar.

ayni sekilde mastodon gibi asiri teknik, ne oldugunu anlamadiklari seyler ile ugrasmak istemiyorlar. bu biraz "hmm twitter gibi ama yeni kullanici accountu acmama, isim secmeme bile gerek yok. click clik, kullan" diyor. basarili bir baslangic oldu dogrusu.

para kazanabilmek evet, en onemlisi bu insanlari reklama,dataya cevirebilmek tabii.

Burada şöyle bir detay var. Twitter'da anonim takılan tipler Instagram hesaplarında aile üyeleri ile falan daha normal bir profil çiziyordu. Twitterdaki personayi buraya aktaramama şikayeti gördüm bir kaç. 

Bir de siyasilerin bu platformda olması çok önemli. Ben ülke gündemini siyaseti falan takip etmek için kullanıyorum çoğunlukla Twitter'ı. Bir muhabir ile aynı anda bir siyasinin açıklamasına şahit olmak falan güzel bir his. Kanada başbakanı ile macron dışında birilerinin de katılması lazım buraya. 

Sosyal ağlarda paylaş

cokacaip lan, facebook normalde su uygulamanin etrafinda 10 tur atacak kadar fonksyonelligi varken, cikip sifirdan lite fb cikariyor adam. aynisi insta icin de gecerliydi ama neyse. 

bu hangi app daha kaliteli degil de, elon vs zukerberg savasina dondu iyice. neyse hangisinin stogu 3x yaparsa gonlum orda. 

twitter ya seve seve su salak sinirlama yasaklarini kaldirir bir an once, ya da millet her limite carptiginda direkt olarak thread e kacar. bazen su elon'in roket firlattigina inanmak zor.

Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü bu zamana kadar böyle bir ihtiyaç yoktu. Başarı imkanı da yoktu. Twitter çoktan yerleşmiş dev bir kitle. Bu tür "community driven" ve gücünü kullanıcı sayısından alan uygulamalarda sonradan gelip yerleşik sistemi geçmen için çok şansın yok. Anca lider firma bi büyük çuvallama yapacak, ve üstüne senin hazırda bi kitlen olacak ki o shift gerçekleşsin. Bu açıdan müthiş bir zamanlama yaptı Zuck. Elon Twitter'ı katledip patlattı, hatta üstüne tecrübeli çok çalışanı kovdu, onları toplayıp direkt patlak tepki çeken Twitter'a en doğru zamanda alternatif çıkarttılar. Hatta üstüne instagram'ın user database'ini direkt entegre ederek büyük boostla başladılar.

Şöyle bi baktım, ana sıkıntı ve eksikler bence şunlar:
1- Öncelikle donuna kadar her şeye izin istiyo başta. Büyük kepazelik. EU bu yüzden izin vermemiş zaten kullanımına. İzin olayını düzeltmeleri şart.
2- Ana sayfaya düşen spamler filtresizlik sıkıntı. Üstelik hiçbir ilgi alakan olmayan şeylerde random düşüyor (heralde takipçi sayısı fazla hesapları görünür yapıyor). Dün gece baktım mesela, görgüsüz zengin influencer kadın heralde içmiş içmiş sağa sola anlaşılmayan random hakaretler ediyodu. Benim feedimde böyle random kezbanın ne işi var? Bana bunu göstereceksen niye gireyim appine?
3- Instagram'da blokladığınız tipler burada unblocked ortaya çıkıyormuş sfds, arkadaştan exiyle ilgili drama dinledik gece gece
4- Web client olmaması muhtemelen indirilme sayısını boostlamak için bilerek yapılmış bir şey, ama büyük eksiklik. Muhtemelen 1-2 aya çıkartırlar.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

thread mread tutmaz tr'de. ing bilmeyenler için okunuşu, yazılışı vs zor. he bence zuckerberg twitterı kopyalayıp tüm eksikleri kısa sürede giderecektir ama kitleyi taşımakta ne kadar başarılı olur göreceğiz. US kitlesinin bir kısmını çeker, dünya genelinde o kadar yayılamaz bence. şu anki hype google plus ilk çıktığı zamanki hype'a benziyr, bir süre sonra sönecektir.

hem face, insta, whatsapp sende zaten zuckçığım bırak twitterı da elon reyiz alsın.

Sosyal ağlarda paylaş

Google plus baştan tırt bir sistemdi. Burada iyi potansiyelle çıkıyor Zuck. En büyük engeli EU'ya uyum. Çok ahlaksızca etik dışı erişim hakkı istiyor olması. Onun dışında bir problem pek yaşamaz gibi globalde. Sıfırdan bir kitle oluştursa ben de karamsar olurdum, ama direkt instagram'dan databse taşıması büyük kurnazlık. O kitle farkını kapatmak için çok akıllıca hamle.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...