Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2023 🏆 2024 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

buyurun;

GS'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki 6 maçında;

GS: 72 Faul - 12 Sarı Kart (f/k=6)
Rakipleri: 80 Faul - 13 Sarı Kart (f/k=6.2)

ligte durum şu şekilde;

GS: 16 faul başına 1 sarı kart
FB: 4.3 faul başına 1 sarı kart

gs ligte itiraz dışında neredeyse kart görmüyor.

not: lig istatistiği şubat-mart civarında alınan bir istatistik, güncel halini bilmiyorum ama bir şey değiştiğini de sanmıyorum.

S-H tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ecnebi ile mücadele için kurulduğu için daha sert giriyorlar tabi

ya neyi anlatıp, neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz. AI eğitir gibi, buna ikna etseniz gelecek sene istatistik düzeltmek için zararsız kartlar almaya başlarlar. 

uğraşıp yabancı hakem getirildi, sanki yabancı hakem incorruptible angelic entity, maaşı kimin verdiğini, içerideki yapıyı çözsün, yol bile gösterir. yozlaşma konusunda avrupalı çıkarı söz konusu olduğunda sulu götürür susuz getirir.

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Akp nin dis guclerine laf eden adamlar futbolda tamamen ayni mantikta ilerliyor isin ironisi bu. Kendisine x macta y penalti verildi rekor istatistik diyorsun hepsi dogru diye itiraz ederken rakibin sari kartlari yuzunden basaririsiz oldugunu iddaa ediyor.

Bu ulkede bize karsi komplo yapiliyor diyip, u19 la kupa macina cikip, kendini gosterebilecegi arena olan avrupa kupasi macina tam kadro cikmayip tamamen kendi aptalligindan eleniyor, suclu yine kendisi olmuyor.

yabanci hakem geliyor, bu sefer onun maasini kim veriyor oluyor bakiyorsun gecmis federasyonlara, besiktas baskanligi yapmis, fenerbahce de yillarca top yoneticilik yapmis, gs den direk nefret eden tipler tarafindan yonetilmis federasyonlarda bile basarisiz olmus. Feto feto derken 15 temmuzdan beri sampiyonlugu olmayan, ama feto nun cafcafli zamanlarinda 2000li yillarda en az gs kadar sampiyonlugu olan bir takim bu. 2015 ten 20 yil geriye gittiginde gs 10 defa fb 7 defa sampiyon olmus. Ki bu dilimde tarihin en iyi yerli kadrosuyla alinmis gs basarilari bir daha tekrarlanmamis avrupa basarisiyla taclanmis. Bunlarin icinde denizliyi gectim kezman yuzunden kacirdigi sampiyonluk vs var fenerin. 2-2 bursa var. 

neyi iddaa ettigini neyle savastigini kendisi de bilmiyor da iste laf ola beri gele. Yarin rams parkta kazanip sampiyon olursa herseye ragmen sampiyon olduk diye kendini kandirmaya devam edecek. 

Sotto tarafından düzenlendi
  • Kustum 2
Sosyal ağlarda paylaş

benim bicok gsli arkadasim fb'nin sampiyon olmasini istiyordu su son olaylara kadar, cunku fenerliler kafayi siyirdilar iletisim kuramiyorum arkadaslarimla minvalinde seyler soyluyorlar.

neyse ki benim yakinimdakiler kendilerini snooker'a, kadin voleyboluna, f1'e falan veriyorlar her sene ligin ilkyarisindan sonra

• Haha 1
  • Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Cthulhu, 03.05.2024 09:27 tarihinde dedi ki:

Aynen konyaya karşı aynen Bayerne yaptığımız şekilde faul yapıyoruz. Pozisyonlar hep aynı. Müthiş mantıklı istatistik gerçekten. 

konyayla her takım oynuyor. dünyada buna benzer başka bir istatistik yok.

final maçlarını konuşana kadar finale gelirken neler yaşanıyor asıl onlar mesele. gs şampiyonluğunu ligin ilk yarısında kazandı. fb final maçlarında çok şampiyonluk kaybetti doğru ama finale gelene kadar neler yaşandı asıl sorun orada.

S-H tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Daha ortada biten birsey yok puan farki 4. Fb gs mac yapacak daha gider rakibini yenersen gs takilabilir bu surede.

finale gelene kadar elinde derbi avantaji vardi kullanamadin. 2 senedir direk rakibine ustunluk saglayamiyorsun. Simdi dezavantaji avantaja cevirmen icin ekstra oynaman lazim. Fb ne ilk kez ne son kez deplasmanda kazanmis olur.  

iki takim da gayet tutuldu ust tarafta bu sene hep konustuk zaten. Anadoluya karsi o sari kart bu penalti ikisi de ittirildi. Bu kadar bicak sirti yarista rakibini evinde yeneceksin. Iki takim icin de gecerli bu. Bu sezon 10/15 sene onceki sezonlardan farkli. Derbileri yenip gidip takilabiliyordun anadoluda. Bu sene kimsenin gucu yok.

Sotto tarafından düzenlendi
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 03.05.2024 19:41 tarihinde dedi ki:

iki takim da gayet tutuldu ust tarafta bu sene hep konustuk zaten.

bu zaten futbolun ve hayatin icinde olan bisey. gs de manu, real ile mac yapinca hakemler catir cutur dogruyorlar.

o yuzden 1 veya 2 pozisyon gostermek galaksi organizasyonunu kanitlamaktan cok uzak bir delil.

Sosyal ağlarda paylaş

bizim ligde olağan değil bence ama neyse, senelerdir birilerini itekleyecekleri zaman açık açık kolluyorlar. TS yi de felaket kollamışlardı mesela, saçma sapan penaltılar  , atamadılar mı sudan sebeplerle tekrarlar falan. Aman kazara şampiyonluk gider diye deli gibi puan farkı yaptırmışlardı hatta.

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 05.05.2024 19:42 tarihinde dedi ki:

şu sivas'a puan verdik. adamlar elini kolunu sallaya sallaya gol atıyor. tadic şu barış alper'i izleyip utanıyor mudur acaba? ferdi ile al ver 70 dakika oyun öldürüyorlar sadece. 

Tadic'in utanacak bir tarafı yok ki. Adam 35 yaşında, bu sezon 52 maça çıkmış. 15 gol 14 asist yapmış. Barış Alper cozuttu, yamyamlaştı falan ama zaten farklı tipte oyuncular. Barış rakibini hızı ya da gücüyle ezdiği zaman istemsiz olarak YÜRÜ BEEĞĞĞĞ dedirtiyor. 

Fenerbahçe'de sezon geneline bakınca bu sene kötü oynadığını düşündüğüm oyuncu sayısı 3-5 falandır herhal. Cengiz, Çağlar, Liva ve Krunic ilk aklıma gelenler. Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısında kendi kendisini dinamitlediğini (en başta da berbat kadro planlaması sonucu) düşünüyorum sadece.

Sosyal ağlarda paylaş

fenerbahçe'nin bu sezon özelinde bir sorunu yoktu bence. gayet şampiyon olacak oyunu , kadrosu ve puanı var. bildiğim kadarıyla 2. yarı 2 yada 3 beraberlik hariç tüm maçlarını kazandı. lig genelinde de 1 kere mağlup oldu.

beğenilmeyen cengiz bile kaç kere bireysel yetenekle maç aldı.

sadece devre arası takımı güçlendirmesi gerekirken stoper hariç diğer mevkilerde daha kötü duruma getirdi.

koç 6 senedir her sene şöyle kadro kursaydı min 2-3 şampiyonluğu vardı.

galatasaray bu sene çok ekstra kadro kurdu.sanıyorum 15/16 galibiyet serisi var. zaten kadro kaliteli , hocada ortalamanın üzerinde olunca durum bu.

yusema tarafından düzenlendi
  • Like 3
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında sezon başındaki üüüff Los Galatacticos kadrosu tam olarak tutmamıştı.

Angelino patladı. Zaha 2 maç kötü 1 maç eh. Ziyeh aylarca yoktu. Kerem var ama yok mu tam emin olamıyorduk. Kaan ŞL maçlarında ön libero takıldı. Dombili zaten malum..... Kerem Mertens'in poziyonunda fakat tamamen alakasız bir rolde oynuyordu. Onda da son derece verimsiz kaldı. Son maçtaki 11'den Ziyeh, Kerem ve Kön yeni transfer. 

Ben senin aksine bu sene Galatasaray'ın transferlerinin iyi değil kötü olduğunu düşünüyorum. Tamamen Okan Hoca'nın filexıbıl olup lig devam ederken hemen uyum sağlaması ile alakalı.

Yılın başında Tete'yi oynatıyoduk. Aklıma geldikce gülesim geliyor.

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace, 06.05.2024 15:05 tarihinde dedi ki:

Tadic'in utanacak bir tarafı yok ki. Adam 35 yaşında, bu sezon 52 maça çıkmış. 15 gol 14 asist yapmış. Barış Alper cozuttu, yamyamlaştı falan ama zaten farklı tipte oyuncular. Barış rakibini hızı ya da gücüyle ezdiği zaman istemsiz olarak YÜRÜ BEEĞĞĞĞ dedirtiyor. 

Fenerbahçe'de sezon geneline bakınca bu sene kötü oynadığını düşündüğüm oyuncu sayısı 3-5 falandır herhal. Cengiz, Çağlar, Liva ve Krunic ilk aklıma gelenler. Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısında kendi kendisini dinamitlediğini (en başta da berbat kadro planlaması sonucu) düşünüyorum sadece.

Son maçlarda hiç inisiyatif almıyor abi ya. Ne bir çalım ne bir şut. O istatistikler muhtemelen ilk yarıdandir çoğunlukla. Şu son puan kayıplarında hiç elini taşın altına koymadi. Tamam yorgunluk olabilir ama o zaman bunu hocayla cozselerdi keşke bir şekilde. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi tadiç sezon boyunca zaten ne şut çekti ne de çalım attı. adamın olayı ya pas ya da ferdi ye koşu yolu açması zaten.

devre arası krunic aşkına takımın tüm düzenini bozdular. sırf krunic'i oynatabilmek için ekstra yerli ihtiyacından dolayı çağları aldılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...