Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.91 [2023 versiyon]

GERGE

Öne çıkan mesajlar

bu itopya ne iş. sistem bulup ekliyorum bu ay alırım diye, neyi eklesem iki haftada bir 2 bin lira artıyor. ivme hesabı yaparsak ben alana kadar 6 bin falan artacak. 

https://www.itopya.com/gizem-kusku-brushintel-core-i3-12100fgigabyte-geforce-rtx-4060-windforce-oc-8gb16gb-ddr4512gb-nv_h24634

şunu alıcam dedim saçma sapan artıyor fiyatlar haftalık. daha iyi bir yer varsa aynı sistem için link alabilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

ryzen 9000 serisi komple bombladı bu arada, boşuna bekleyin demişiz. bu kadar kötü çıkabileceğini düşünmedim. daha pahalı ama neredeyse aynı performans, hatta bazı oyunlarda daha kötü. kimsenin beklemesine gerek yok görünüşe göre.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ordan da gelse gelse 10% gelir, bos kaleye gol atamadilar bi

gerci daha fazla gelse de release de bu kadar batirmalari da sacmalik. Reviewerlara w11 de bug var, administrator acccounta acmayinca fark var demisler. 

gercekten de 7-8% fark var. Ama gidip 7xxxx serisiyle de ayni sekidle aciyosun, bi onceki nesille 6% olan fark soyledikleri adimdan sonra 5% e dusuyor 😅

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

4790k+rx6600 sistem var. ddr5 biraz daha güncel bir sistem istiyorum. işlemci olarak sanırım r5 7600 iyi gibi başka yerlerde daha ucuza var sanırım ama bulunduğum yerdeki vatana elimdeki ekran kartı + ssd ile gideyim önümde kursunlar istiyorum. Şuan büyükşehirde değilim seçeneklerim kısıtlı. ram için 6000mhz cl30 öneriyorlar genelde. anakartta birden fazla m2 slotu çok iyi olur. Modeme 5ghz kablosuz bağlanıyorum wifi anakart alıp tekar uğraşmak istemedim vasat gibi duruyor. Archer T2U Nanodan iyidir herhalde. İleride yüksek tdp bir işlemci kaldırır mı bilmiyorum. elimde biraz hırpalanmış bir xigmatek kasa 600w psu var bunlar da baya eski. bu ikisinde çok kararsız kaldım. LTT psu listesinde msi sanırım mu modelleri a tier içine yazmışlar. bol hava alan soğutma derdi yaşamayacağım rgb olarak da en azından anakarta uğraştırmadan bağlansın bunu bulabildim. bütçe olarak 25 geçmek istemiyorum ancak vatan olunca elimiz mahkum gibi. önerilere açığım.

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
sylvanas, 05.09.2024 23:49 tarihinde dedi ki:

https://www.vatanbilgisayar.com/intel-i5-13400f-rtx-4060-8g-h610m-500gb-ssd-16gb-ram.html

bunu aldık. bir iki kişi onaylayan tonda konuşursa çok sevinirim.

Keşke amd alsaydın, intel 13 ve 14. nesil işlemciler problemli. Şuan senin aldığın seri / model için sorun var mı bilmiyorum. Ama epey bir süredir artarak devam ediyor. Anakart üreticileri yeni bios yayınladı, ama sorun işlemci de, yani bi nevi kanamayı yavaşlattı diyelim.

Sosyal ağlarda paylaş

konu hakkında niyetlendiğim zamanlar dışında bilgim olmadığı için direkt karpuz alır gibi aldım gidip. tarih öncesi sistemimle bile spidermanleri falan bitirdim 10 fps, 800x600 çözünürlükte. 35 fps'yi de çok sevdiğim için baya uzun süre götürür gibi her türlü ayarlarda. yakın zamanda ram takviyesi yapacağım sadece. birkaç güne monteleyecekler alıp acısını çıkaracağım yılların.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...