Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1899 - Netflix (2022)

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

izlemeden erken konusacagim.

mando, andor gibi dizilerin guzel tarafi bir yol planlarinin olmasi.

dizinin 1sn.sini, trailerini dahi izlemeden yorum yapiyorum. umarim tukurdugumu yalarim ama sadece gizem yaratmak icin yapilmis diziler, bana berbat click bait gibi geliyor. dark mesela, nasil bitti bilmiyorum. dogrusu merak dahi etmiyorum.

umarim oyle olmaz.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Scalanova dedi ki:

...sonunu baglarlarsa...

netflixdeki çoğu dizinin sonu yok. dizi izlememeye başladım sırf bu yüzden... dasanın dediği gibi bi gaza gelip "hadi şöyle böyle dizi yapalım" diyorlar. sonra da "ya nasıl bitirsek ki bunu" haline dönüyor. vakitlere yazık.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoilere baktiysan eger aciklamaya gerek yok ?

sonunda su neydi bu neydi diye bir on dakika esim ile konustuk tartistik falan, darkida bu yuzden pek sevmemistim, eee bilader yeter demistim ne bu sacma sapan her gizemin sonunda cevap yerine bir baska gizem bir baska soru, hele hele diye izletiyor ama sonunda bir suru yerde ben sorularima yanit alamadim. nedir yani dedim bitti gitti.

ha dersen madem dark sevmedin ne diye izledin? ben bunu aylar once atmisim tv show takip etme programima cikinca izlerim diye ve sanirim terror ile benzer sandim da attim izledim. terror kitabi olsun dizisi olsun cok guzeldi gemi var deniz var gizem var falan. 

oyunculuklar, mekanlar, gorsel vs yerli yerinde ama. ha gay de var cok lazimmis gibi ki kel alakalar yani. ve tabiiki en iyi iliski nerdeyse onlarda masallah. abv netflix. at zikine kelebek oldu yeter olmuyor iste hic hos degil hele hic alakasiz bir konuda ve ortamda.

cok basit bir seyi anlatirken inanilmaz karisik ve suslu cumle ve kelime kullananlar vardir ya dinlersin, dinlerken kafan karisir vs, sonunda da ha bi zittir git bunu mu anlattin dersin ya, aha bende bu etkiyi yaratti.

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 17.11.2022 at 21:14, dasaaa dedi ki:

izlemeden erken konusacagim.

mando, andor gibi dizilerin guzel tarafi bir yol planlarinin olmasi.

dizinin 1sn.sini, trailerini dahi izlemeden yorum yapiyorum. umarim tukurdugumu yalarim ama sadece gizem yaratmak icin yapilmis diziler, bana berbat click bait gibi geliyor. dark mesela, nasil bitti bilmiyorum. dogrusu merak dahi etmiyorum.

umarim oyle olmaz.

Katılıyorum. Hala dark ın son sezonunu bitirmedim ben de.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Kaliteli çekimli metaverse eleştirisi mi izledik ne yaptık şimdi?

En son sahne kesinlikle 2099 değildi bence. Daha çok 70lerden ya da 80lerden bitinin 2099 hayali gibi. Teknoloji olarak, uzay gemisi hariç tabi, çok geride. Konsol tarzı yazılar olsun odanın genel görünümü olsun 2099 ya da sonrası değil.

Olur da orası da simülasyon çıkarsa cidden çok tatsız olacak bu arada.

Direkt en son bölüm en son sahne spoilerı var, demedi demeyin.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Aket-Atum dedi ki:
  İçeriği gizle

Kaliteli çekimli metaverse eleştirisi mi izledik ne yaptık şimdi?

En son sahne kesinlikle 2099 değildi bence. Daha çok 70lerden ya da 80lerden bitinin 2099 hayali gibi. Teknoloji olarak, uzay gemisi hariç tabi, çok geride. Konsol tarzı yazılar olsun odanın genel görünümü olsun 2099 ya da sonrası değil.

Olur da orası da simülasyon çıkarsa cidden çok tatsız olacak bu arada.

Direkt en son bölüm en son sahne spoilerı var, demedi demeyin.

iste dedigim sahneler onlar, orasi cok hos.

ancak iki olasilik var bence.

Spoiler

1- bu bir uzay gemisi ve uzun bir seferde derin uykuda similasyondalar, ancak boyle berbat depresif bir simulasyon olamaz. yani herhalde 100 sene uyuyalim ama dert cekelim olmamali, tek aciklama abisi hackleyip ya da herkimse buna iskence cektiriyor. ama bu olasilik zayif. ancak bu seviyede bir simulasyonun 2099 senelerinde gerceklesmis olmasi dogal, 1970 lerde bu simulasyonun olup 1899 senesini islemis olmasi da cok dogal. dark ve bu dizinin yapimcilarinin bizi surukledigi olay hep bu, hmmm evet dogru aaa evet yanlis , hmmmm evet yanlis aaaa evet dogru. ki zor is.

2- senin dedigin, ve abisi bu uyaninca bunu bir baska simulasyona soktu. e o da yeter dayi zaten ilkinde ic ice karman corman bir sim icindeler. ancak burada da gene ustteki, dediklerin 1970 havasindalar ama gemi ciddi ciddi cok ileri bir dusunce gibi. kizin suuratinin damar damar olusu ve bembeyaz teninin saydama yakin gorunmesi de bir baska detay. gene hmmm olabilir de olmayabilirde.

bence ikinci sik cikacak. o odada tum o en son arkadaslari var zaten. ve aynen denizdeki gemi gibi murettebat ve yolcu sayisi ayni.

sonuc kocaman bir ?

her sahneden sonra oldugu gibi. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 17.11.2022 at 21:14, dasaaa dedi ki:

. umarim tukurdugumu yalarim ama sadece gizem yaratmak icin yapilmis diziler, bana berbat click bait gibi geliyor.

Cidden, şunu aksi bir dizi var mı ya? Gizem vs. diye başlayıp da  iyi biten? Lost'tan sonra tümden dizi izlemeyi bırakmayı bile düşünmüştüm ama sonradan sadece gizem olanları ciddiye almamaya karar verdim.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Sotto dedi ki:

Dark'in sonu planliydi yalniz, basindan 3 sezon ve hikaye belliydi diye biliyorum. O dediginiz gizem plansizligi direk Lost'un tanimi..Malesef..

hayır değildi, ilk sezon tutunca devam edecek şekilde yapmışlardı. (bunu netflix istemişti) ilk sezonun sonundaki sahne çok off kalıyordu diziye.

Sosyal ağlarda paylaş

bu baran bo odar'ın ilk hype olan filmi de böyleydi, kein system ist sicher. eften püften gizemle çok akıllıca yazdık tribinde akan ama plot hole'lar ve inandırıcılığı düşük olaylar barındıran bir filmdi. bilgisayarda kopyala yapıştırı sağ klik menüsünden yapan, faresiz macbook kullanan insanlardansanız beğenirsiniz anca.

Sosyal ağlarda paylaş

Dark 1. sezon iyiydi de konuyu biryere baglamak yerine parabolik bir sekilde karmasiklastirarak ilerledigi icin baydi dizi. Dizi sana bir gizem gosteriyor, sonra o gizemi cozecegine daha da karmasiklastiriyor. Diyaloglar sadece seyirci icin var; 2 kisi konusurken ikisinin de bildikleri seyleri tekrar ediyorlar birbirlerine. Ya da konusmayi yarim kesip baska bir zaman devam ediyorlar araya baskasinin sekansi girsin diye. Herkeste bir "bavul dolusu sirla geziyorum" havalari. Insan 1 sezon katlaniyor, keyif aliyor ama sonra bu hic inmeyen, hep yukari istikametteki gizem formulune katlanamiyor.

Lost izlemeyen biri olarak ben bu formata Dark ile alisip yine Dark ile baymistim zaten, haliyle ustune bu dizi hic cekilmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...