Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elden Ring

Shadow

Öne çıkan mesajlar

gamepad için kimseyi suçlamıyorum yani ben real-time hiçbir oyunu onla oynamıyorum, beceremiyorum da hoşlanmıyorum da. polygon doom oynayandan 1-2 tık üstteyimdir onunla. sadece turn-based oyunlarda kullanıyorum. ya da ancak twin stick shooter filan.

img_5a3b3555dee67.png?trim=1,1&bg-color=

aslında şöyle birşey almam lazım da hep sol el için yapıyorlar, simetrik olanı bulamadım.

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.03.2022 at 13:00, reyou dedi ki:

bu oyunlarda tek istedigim sey oyunu bitirdikten sonra istedigimiz boss u secip god-mode tadidan oynamak.

varmis buna benzer bisi hehe de, kimbilir napmak lazim buna ulasmak icin, tek turda bu level alinmiyordur sanirim sadf

acmayin ayi gibi boss spoiler'i var.

Spoiler

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

hmm bakayım ona.

bu arada full melee gitmeye çalışıyordum da bazı yerlerde çok zorlanıyorum, özellikle Preceptor Miriam kitledi (yanına yaklaşmaya çalıştığımda hemen teleport oluyor, uzaktan da iyi damage veriyor)
böyle düşmanlara karşı Rotten Breath öneriyorlar. gerektiği zaman Rot / Bleed kullanabileceğim esnek bir karakter yapmayı düşündüm.
Rotten Breath: Faith 15 Arcane 12, Eleonora's Poleblade: Dex 21 Arc 19, Rivers of Blood: Dex 18 Arc 20 istiyor.
Faith 15, Dex 21, Arc 20 versem, geri kalanı Str ve Vigor'a dağıtsam (maximum 60) bu şekilde bu silahları ve Rotten Breath'i kullanmak işe yarar mı, yoksa Faith / Arcane az kaldı diye boşa giden bir build mi olur?

Sosyal ağlarda paylaş

Elden Ring'in combatını neden sevmediğimi şu videoda anladım:

1:08:20'de başlıyor esas bahsettiğim kısım. bosslar (ve birçok normal mob) hep aynı taktikten ibaret: o yaratığın yaptığı comboları ezberle, combonun ne kadar süre gittiğini ezberle, combonun ne zaman biteceğini ezberle, ve bu sırada ne zaman roll yapman gerektiğini ezberle, combo bittiğinde bossun yanında ol ve o 1-2 saniye içerisinde saldırını yap.

Sekiro'da (çok zor, sadece boss kesmekten ibaret, ve oyun çok zor dedikleri için hiç oynamamıştım şimdiye kadar) anlattıkları çok ilgimi çekti: düşman saldırırken her saldırısını parryleyebiliyoruz, saldırısını engelleyip counter-attack yapabiliyoruz, ve saldıracağı sırada biz agresifleşip onu defansa çekilmeye zorlayabiliyoruz.

Elden Ring'te melee oynadığımda böyle bir mekanizmaya çok ihtiyacı olduğunu hissettim. Roll yapmaya alışkın bir Dark Souls'çu bile böyle bir analiz içine girdiyse, Roll yapmakla alakası olmayan ve seriye uzak olan benim gibi birisinin rahatsız hissetmesi normal...

"Forcing you to wait around while the boss has fun"

Oyun tüm sitelerden ve dergilerden 150/100 puanları aldığı ve şimdiden "Best Game of the History" ödülleri topladığı için gelecek oyunlarda da bu kötü mekaniği sürdürecekler demek ki ama yapacak bişi yok.

Sosyal ağlarda paylaş

istiyorsan iki önceki post'unda "bu nası yapılıyor?" diye sorduğun parry'yi kombolayabilirsin sekiro'daki gibi ? o kadar git gud'layabilirsen tabi. ben 2-3 filan tutturabildim max, sonra chad turtle knight with a sword playstyle'ıma geri döndüm başım dik şekilde sdfghs

elden king'in sekiro'dan en önemli farklarından biri 3y427899 tane seçenek sunması.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...