Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yazılım uzmanı aranıyor

Loex

Öne çıkan mesajlar

6 saat önce, Oce4n dedi ki:

10 küsür senedir .net stack'inde çalışıyorum. mobil uygulama geliştireceksem xamarin kullanmak yerine yeni bir yazılım dili öğrenirim daha hızlı sonuç üreteceğimi düşünüyorum.

xamarin en son ne zaman kullandın bilmiyorum am bill satın aldıktan sonra baya ilerlettiler sürekli daha iyiye gidiyor xamarin kullanması ve öğrenmesi zor diye sevilmiyor aslında pek bence o dezavantajlarıda azaldı baya son zamanlarda

Sosyal ağlarda paylaş

yazılım konusunda da genel olarak tek birşeyde uzmanlaşmak yerine mümkün olduğunca fazla dil öğrenip hepsinin bir arada geliştirebilecek ortamlarda çalışmak çok önemli. Her dilin yerine göre artısı eksisi var. Zaten internette tüm kodlar var derlemekte mesele

Sosyal ağlarda paylaş

Loex'in ihtiyacı açısından bakınca her boku bilen tek eleman en güzeli. Türkiye'nin klasik sevdiği eleman profili. Çoğu yeni startup şirketinde yüz binlerce kullanıcıya hizmet veren uygulama yapılmadığından lazım bile olmuyor alanında uzman arkadaş. "çalışan bir şeyler yapsın yeter" bakışı daha hakim. yeri gelecek format bile attıracak o elemana hatta paralar azaldığında bana para kazandırmıyorsun diye kızacak, sinir stres atacak filan..

ne zaman ki yapılan yazılımda performans ihtiyacı doğar o zaman uzman lazımdır. (he tabi her şey için çok geç olacak...)

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Loex dedi ki:

yazılım konusunda da genel olarak tek birşeyde uzmanlaşmak yerine mümkün olduğunca fazla dil öğrenip hepsinin bir arada geliştirebilecek ortamlarda çalışmak çok önemli. Her dilin yerine göre artısı eksisi var. Zaten internette tüm kodlar var derlemekte mesele

3 saat önce, senko dedi ki:

aksine, tek bir alanda uzmanlasip o konuda aranan adam olmak gerektigini dusunuyorum.

ikisinin kombini lazım direkt. bi alanda gerçekten uzman. 2-3 başka platformda da orta seviye olmak en temizi.

biz unity uzmanı + orta backend bilen adamla backend uzmanı + orta unity bilen adam olarak pair çalışıyoruz. çok temiz oluyor. birisi yokken diğeri diğer tarafı ayağa kaldırıp debug edebilecek, ufak tefek düzeltmeleri yapacak şekilde çalışıyor. 

backend altyapısını ve scale olaylarına oranın uzmanı, oyunun temel sistemi ve framework ü oranın uzmanı kurunca iş bitiyor. yüzde 80 hammaliyet kalıyo. orta seviye bilende  diğer tarafta aynı mimariyi koruyarak ilerleyebiliyor. uzmanı olmadığı alanda mimari karar vermediği içinde kalite korunuyo vs gibi. 

df tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, Oce4n dedi ki:

Loex'in ihtiyacı açısından bakınca her boku bilen tek eleman en güzeli. Türkiye'nin klasik sevdiği eleman profili. Çoğu yeni startup şirketinde yüz binlerce kullanıcıya hizmet veren uygulama yapılmadığından lazım bile olmuyor alanında uzman arkadaş. "çalışan bir şeyler yapsın yeter" bakışı daha hakim. yeri gelecek format bile attıracak o elemana hatta paralar azaldığında bana para kazandırmıyorsun diye kızacak, sinir stres atacak filan..

ne zaman ki yapılan yazılımda performans ihtiyacı doğar o zaman uzman lazımdır. (he tabi her şey için çok geç olacak...)

sen ne kadar toksik bir adamsın ya 20bin tl vereceğim adama neden format attırayım. Ofiste bissürü  bebe var canavar gibi zaten hayatında iş yapmamış adam fikir yürütüyor kaç tane uygulaman var marketlerde kaç tane exe yaptın hayatın boyuncada millete laf yetiştiriyosun 20 gram aklınla

sinir stres bizim ofisimizde 1 dakika bile olmadı olmazda para kazandırması içinde adam almıyorum zaten param var iş yaptırmak için adam alıyorum 

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Saeros dedi ki:

kızdırmışsınız lan adamı

yapmayın böyle, ne güzel ilk buraya açmış işte, vericeğim para yabancıya gitmesin demiştir belki.

pozitif olun

good vibes only

Mantıklı bence de. Yazılımcı değilim. İşin doğrusu, maaş skalası nedir bilmiyorum ama paticikte açması gayet güzel. Belki ''aha tam benlik iş'' diye bakan biri olacak aramızda..

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, Gizli dedi ki:

Bu çucuğu hep üzüyorlar ya

Hacım sen de her seferinde ne lanet forum burası allah kahretsin diyip gidiyorsun 2 ay sonra yine gelip aynı şeyleri yaşıyorsun

kendim için değil onlar için üzülüyorum sadece

19 saat önce, GERGE dedi ki:

Bilerek dil bilgisini yanlış kullanıyorum filan dediğin için takılıyor insanlar, kaç yıldır öğrenemediniz mi ortamı?

ya bırak ne alakası var bayaa toksik tipler var içeride demirbaş

Sosyal ağlarda paylaş

hayır bide baya iyi iş imkanı çok sağlam bi uygulama geliştirdik 7 aydır bayaa neredeyse herkesin indirmek isteyeceği bir uygulama

yayınlandıktan sonra birilerini bulmak çok daha kolay olacak aslında ama işte bir an evvel hammallıkları devredecek insan arıyorum ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...