Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

psikolojik dayanıksızlık

Milamber

Öne çıkan mesajlar

ocean evrime de inanmayan bir adam olunca rol mü yapıyor ciddi mi anlamıyorsun, şüpheci olmamız normal...

evden çalışınca kesinlikle bir an önce işi bitirip öyle goygoy yapmak istiyorum. savsaklayınca asla bitmiyor yoksa. ofiste ise akşama kadar mahsur olduğun için, çaya çıkanlardan birinden ayrılıp öbürüne yapışıp bir saat dışarıda iki saat ekranda goygoy yapardık falan. verimsiz yani.

Sosyal ağlarda paylaş

su ofisten calismayi evden calismaya yegleyen adamlar beyaz yakalilarin cikar telefonunu amcalari heralde. abi, iki monitor, bir ikea koltugu atip calisamiyor musunuz cidden? hatta bir sonraki adim olarak sirketlerin istedigin yerden calisma ozgurlugu vermesi lazim. gerci anlasilabilir bir suru guvenlik problemi var, VPN di, laptop calinabilir vs ama ipe ipe o yone dogru evrilecek, bugun kambocyadan yarin vietnamdan calisma > evde cakili calisma > ofis

Sosyal ağlarda paylaş

Genellemeler sacma abi. Herkesin rahat ettigi bir ortam var. Eger bir iste 10-12 saat calisiyorsam gunde sosyallesmek isterim; ofis ortami bunu sagliyor. Musteri ile bulusacaksam yuzyuze gorusmek isterim zoom yerine. Mindset olarak is kiyafetlerini giymek bile farkli bir hava getirebiliyor. 

Haftalar sonra takimla beraber ofiste calistik, kahve yemek vs gayet eglenceli oldu. Kendi acimdan konusmam gerekirse yolda kaybettigim vakti efficiency olarak kat kat aliyorum. En azindan laptopu kapadiktan sonra gun bitti duygusunu ozlemisim.

Bir de bence en onemli sey - bilgi transferi. Yakininda olan birisinden herhangi bir bilgiyi almak cok daha kolaydi eskiden simdi bircok sey arada kayniyor bence veya kendin bulup ugrastigindan belki vakit kaybediyorsun. Atiyorum ben daha junior pozisyonlarda eger hep evden calissaydim bugun bildiklerimin yarisini filan bilirdim heralde. 

Zaten butun gun laptop basinda sifir interaction ve enerji transferiyle geciyor gunler. Sosyallesmek onemli sacma sapan muhabbet bile olsa kendi acimdan en azindan. Esi/cocugu olanlar elbette farkli dusunuyordur benimkisi daha cok genelde yalniz isini yapanlar icin. 

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, Sotto dedi ki:

Bir de bence en onemli sey - bilgi transferi. Yakininda olan birisinden herhangi bir bilgiyi almak cok daha kolaydi eskiden simdi bircok sey arada kayniyor bence veya kendin bulup ugrastigindan belki vakit kaybediyorsun. Atiyorum ben daha junior pozisyonlarda eger hep evden calissaydim bugun bildiklerimin yarisini filan bilirdim heralde. 

Inanilmaz cekiyorum bundan, architecture uzerine tartisirken hele, ya bi whiteboard ya kagit kalem bisiler sart. Zor anliyoruz birbirimizi.

Intellij pair programming tool fln cikardi o isleri biraz kolaylastirdi ama yine de yanyana ayni monitore bakip is cozmek kadar efficent degil.

Sosyal ağlarda paylaş

ofise gitmek, iş arkadaşlarınizla yüzyüze iletişim kurmak, işiniz yürümesi için daha verimli, daha efektif, tamam.

peki ya iş dışındaki hayatınız? evden çalışıp yolda vakit harcamamak, ev yemeği yemek, ailen eşın dostunla daha fazla vakit geçirmek hayat standardınıza iyi gelmiyor mu? 

fırsatım olsa asla işe mişe gitmem, evimde sistemi kurar ayağımı uzatır pijamamla çalışırım, çocukken hayalini kurduğum gibi bir hayat...

benim hanım da evden çalışıyor, arada `konstanre olamıyorum` diye ofise gidiyor, nerdsün, enayisin sen diye dalga geçiyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Arada bir denge olması şart hani ofise gidersin tabii ki, ofis kahvesi, arada ofisten çıkıp etraftaki restoranlarda yemek yemek, hatta toplu taşımanın o iğrenç kokusunu çekmek otobüste podcast dinlemek falan arada beyine farklı sinyaller gelmesi için güzel aktiviteler. Ama bunun haftanın beş günü sabah yedi akşam sekiz yapmak mazosizm‘den başka bir şey değil. 

İnsanlara evden çalışmak güzel bir şey deyince sanki ofisin kapısına zincir vurmuşlar gibi tepki gösteriyorlar. arada bir denge var kardeşim ya hep ya hiç de neyin kafasıysa?

Sosyal ağlarda paylaş

On 5.01.2022 at 14:34, senko dedi ki:

Inanilmaz cekiyorum bundan, architecture uzerine tartisirken hele, ya bi whiteboard ya kagit kalem bisiler sart. Zor anliyoruz birbirimizi.

Intellij pair programming tool fln cikardi o isleri biraz kolaylastirdi ama yine de yanyana ayni monitore bakip is cozmek kadar efficent degil.

abi 1 saniyelik bir teams toplantısı ile aynı monitöre bakıyormuş gibi iş çözebiliyorsun ya. kamon. whiteboard da var ıvır zıvır da var her şey var. hatta yüzyüzeden daha efektif sıfır dikkat dağıtan olduğu için. yüzyüze olsa abi çay ister misin ekonomi şöyle böyle of geçen karıya bak vs kafa iyicene dağılıyor

Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle uzaktan daha iyi bilgi paylaşır ve odaklanır olduk özellikte bizim işte. önceden roketin dediği gibi oruçlu müslemin saat 16daki ağız kokusunu çeker, ünülever israyilliymiş geyiğini zorla dinlerdim, şimdi "hadi başkası arıyo bye" deyip çakıyorum suratına call'u sdf.

aptal danışman gelir tammaen windows altyapılı çalıştığımız halde 11" macbook air almıştır sleek diye, o minnacık ekrandan işi anlamaya çalışırız, toplantılarda ekran / projeksiyon nolursa olsun kendi bilgisayarın gibi olmaz, bir anlatıcının kablosunu çıkarır birini takarsın, ay benim hdmi ucum yok dp dönüştürücüsü olan kikiki der birisi, illa bilgisayarının masaüstü falan kayar düşük çözünürlüğe geçerken, hatta çağdışı dsub'lı projektörlü oda kalmıştır sadece, o pinlerden biri kırıktır sarı tint sunum izlersin bütün gün offf düşündükçe fenalaştım bi gofret yiyim

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, roket adam dedi ki:

abi 1 saniyelik bir teams toplantısı ile aynı monitöre bakıyormuş gibi iş çözebiliyorsun ya. kamon. whiteboard da var ıvır zıvır da var her şey var. hatta yüzyüzeden daha efektif sıfır dikkat dağıtan olduğu için. yüzyüze olsa abi çay ister misin ekonomi şöyle böyle of geçen karıya bak vs kafa iyicene dağılıyor

alman disiplini var olm burda kari kiz dersen arbeit arbeit diye kafana vuruyorlar

Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, goldbären dedi ki:

kesinlikle uzaktan daha iyi bilgi paylaşır ve odaklanır olduk özellikte bizim işte. önceden roketin dediği gibi oruçlu müslemin saat 16daki ağız kokusunu çeker, ünülever israyilliymiş geyiğini zorla dinlerdim, şimdi "hadi başkası arıyo bye" deyip çakıyorum suratına call'u sdf.

aptal danışman gelir tammaen windows altyapılı çalıştığımız halde 11" macbook air almıştır sleek diye, o minnacık ekrandan işi anlamaya çalışırız, toplantılarda ekran / projeksiyon nolursa olsun kendi bilgisayarın gibi olmaz, bir anlatıcının kablosunu çıkarır birini takarsın, ay benim hdmi ucum yok dp dönüştürücüsü olan kikiki der birisi, illa bilgisayarının masaüstü falan kayar düşük çözünürlüğe geçerken, hatta çağdışı dsub'lı projektörlü oda kalmıştır sadece, o pinlerden biri kırıktır sarı tint sunum izlersin bütün gün offf düşündükçe fenalaştım bi gofret yiyim

hacı sen gerçek hayatta nasıl tekpiler veriyosun, içini nasıl tutuyorsun çok merak ettim

Sosyal ağlarda paylaş

On 7.01.2022 at 21:46, goldbären dedi ki:

hahahahah kesinlikle abi. üstüne bir de işe gidip gelirkenki stresi, tantanayı ekle. asgari ücretle çalışıp şirket arabasına doluşmuş 4 mavi yakalı abinin sinir stresini altındaki egea'dan ve trafikten çıkardığı anlarda aynı trafikte olduğunu düşün. 1 cm2'lik boşluğa bile dalmaya çalışan hafif ticariler. yeşil yandığı anda kornaya basan ayı oğlu ayılar. sabah karanlığında ağzına kadar dolu ve camları buhar yapmış metrobüse binme mücadelesi veren abileri düşün. iş yerinde bir süredir karısı ile seks yapmadığı için gergin olan bir sürü adam. motor yağıyla yapılmış mide yakıcı poğaça ve bilimum hamur işi. düz börek yerine kürt böreği söyleyip kendini şımartma. kürt böreği deyince kürt değil o küt böreği diyen gereksiz milliyetçiler. öğle yemeği niyetine yenen besin değeri 0 tostlar (direkt göbeğe gider) o öyle demiş bu böyle demiş anlamsız dedikodular. 

ben bu hayatı yıllarca yaşadığım için yemin ediyorum şükürler olsun diyorum evden çalışmayı bulana. interneti bulan adam cennetliktir. 

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...