Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple M İşlemcili Mac'ler

cabiria

Öne çıkan mesajlar

On 16.10.2022 at 13:33, Gungor dedi ki:

siz patlıcan dan kabak olmasını bekliyorsunuz. ofis işi için değil bu aletler, kreatif sektörlere yönelik. ki onda bile kısıtlı bir kesime hitap ediyor.

Hahaha bilgisayardan çıktı almayı bekliyoruz allah belamızı versin. 

Ama öyle deme gayet kreatif çözümler üretiyorum, belgeyi kaydedip paralellsde çalışan windowsdan alıyorum çıktımı, veya telefondan gönderiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Hahaha bilgisayardan çıktı almayı bekliyoruz allah belamızı versin. 

Ama öyle deme gayet kreatif çözümler üretiyorum, belgeyi kaydedip paralellsde çalışan windowsdan alıyorum çıktımı, veya telefondan gönderiyorum.

yahu sen araba yerine kalorifer kullanan adamsın, ne işin var apple ile

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, MrLevie dedi ki:

Google sheets kimin isine yariyor ya afsd?

33 milyar dolarlik fintech sirketin accounting technology bolumu olarak kullaniyoruz gayet, ben yazilimciyim cok isim olmuyor ama DA'ler BA'ler falan da kullaniyor

ne var excel'de farkli olarak? daha mi cok satir acabiliyorsun daha mi hizli daha farkli komutlar mi var

2022'de nasil bi neden olabilir offline m*sft bi urun kullanmak icin cok merak ediyorum, bazi buyuk firmalar cloud'a koymak istemiyor/koyamiyor datalarini onu anlayabiliyorum

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, sardalya dedi ki:

ne var excel'de farkli olarak? daha mi cok satir acabiliyorsun daha mi hizli daha farkli komutlar mi var

Power query var, farklı kaynaklardan (yalnızca excel sheet değil) veri çekip işleyip standardize edebiliyorsun. Relationshipler tablelarla sınırlı değil data modele ekliyorsun pivotlar için de geçerli oluyor, pivot measurelar keza farklı tablelar arası çalışıyor. Baya baya amatör bi BI tool haline gelmiş durumda excel, departmana ve ihtiyaca göre insanlara Power BI falan öğretmektense excel in bu görece kolay yeni toollarını öğretip 1-2 haftada çat diye ihtiyacım olan raporları almaya başlıyorum.

Ha bunun üstüne nötrionun dediği gibi zaten tüm bu exceller direk sharepointte duruyor her yerden erişebiliyorum tüm dosyalara, artı baya rahat bi izin arayüzü var istediğim insan editliyor istediğim insan sadece okuyup veri çekebiliyor falan. Bu arada eski array formüller yerine çok daha hızlı çalışan ve çoklu kriterlere göre süzme yapabilen filter formülleri falan da geldi son versyonlarda, sheets mi önce getirdi MS mi bilmiyorum ama geri de kalmıyor MS. Online versyonda eskiden çalışmayan çoğu pivot fonksyon slicer vs. de çalışır hale geldi son zamanlarda, offline + online olarak bakınca excel daha fonksyon sahibi bi uygulama.

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, sardalya dedi ki:

33 milyar dolarlik fintech sirketin accounting technology bolumu olarak kullaniyoruz gayet, ben yazilimciyim cok isim olmuyor ama DA'ler BA'ler falan da kullaniyor

2022'de nasil bi neden olabilir offline m*sft bi urun kullanmak icin cok merak ediyorum, bazi buyuk firmalar cloud'a koymak istemiyor/koyamiyor datalarini onu anlayabiliyorum

BAler falan iş takibi yaparlar, google ss max kullanımı budur zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...