Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2020-2021 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

falcao'nun klasina bak bos kaleye gol atmiyor, direkten takim arkadasina atiyor asist yapmak icin.

kuru fasulye siparisini verdim,

ha bi de ilk yariyi izleyememistim var mi hakemin gs'ye vermedigi sari falan?? takip ediyordu burdaki bazi arkadaslar ?

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Pozisyon tamamen topa ve refleksif olarak bir hareket, dahası ilk topa dokunuyor zaten. Ve hatta o hamleyi yaptığı sırada orada rakip de yok. Rakip sonradan bacağı sokuyor araya.

Dün apple ile de konuştuk, bence sarı biraz orta karar hareket, ne şiş yansın ne kebap demiş. Bu tarz durumlarda biraz bulanıklaşıyor kurallar.

Sosyal ağlarda paylaş

bulanıklaşmıyor artık net, kırmızı tamamen hakem insiyatifine bırakılıyor. Nani olayındaki tepkilerden dolayı da çok çok ciddi bir şey ile sonuçlanmadıysa kırmızı çıkmaz bu pozisyonlarda hakemlerin zihin ve niyet okuma kabiliyetleri olmadığı için o ihaleye girmeyi kimse istemiyor. 

En son benzer olarak 4-5 ay önceydi sanırım Son'a bir kırmızı çıkmıştı. Tamamen istemsiz şekilde taban kaldırıp, bi elemanı sedyelik yapmıştı unuttum kimdi ve hangi takımdaydı. Hakem önce vermeyecek gibiydi bir şey ama sonra durumu çakınca kırmızı çıkarttı. Kimse itiraz bile edemedi paşa paşa çıktı. Son falan resmen ağlıyordu hatta ne yaptım ben diye

Şu olayda da sarı tamamen formalite icabı yani oyuncu sağlığını güvenceye almak için standart hareket diyelim. Kartsız kalınması pek istenmiyor bu tip pozisyonların UEFA tarafından belli ki %95 ihtimalle falan hep sarı çıkıyor EPL ve Bundesliga'da da 

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Kazalar olmasına rağmen, kurallar oyunu olabildiğince güvenli hale getirmeli- dir. Bunun için, oyuncuların rakiplerine karşı saygılı olması gerekir, aynı zamanda hakemler de çok agresif ve tehlikeli oynayan oyuncularla çok güçlü bir şekilde başa çıkarak güvenli bir ortam yaratmalıdırlar. Kurallar disiplin ifadelerinde tehlikeli oyunun kabul edilemez olduğunu somutlaştırmıştır, örneğin “kontrolsüz müdahale” (ihtar = sarı kart / SK) ve “rakip oyuncunun sağlığını tehlikeye düşürme” veya “aşırı güç kullanma” (ihraç = kırmızı kart /

https://www.tff.org/Resources/TFF/Images/MHK/2019-2020-Oyun-Kural-Kitabi.pdf

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ee galatasarayli diye bi tarafindan mi uyduruyor kurdurduklari ekibi veya ekibin raporunu yalan olarak mi basina acikliyor?

fb savunucusu apple gelmis kosarak ?

veya basin sozcusu hakem heyetinin kararlarini mi dikte ediyor?

anlatmak istediginizi soylerseniz belki mantikli biseyler dusunuyorsunuzdur.

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Adam GS'li diye kulüp adına, resmi ve kurumsal kimliğini kullanarak böyle kafasına göre açıklama yapabileceğini, tutup heyet ve rapor hakkında yalan beyanda bulunabileceğini, hadi yaptı diyelim kulüp başkanının ve yönetiminin hemen bir düzeltme/geri çekme yayınlamadan takılacağını mı düşünüyorsun gerçekten apple?

Sosyal ağlarda paylaş

sağlık bakanının sırf akp'li diye hükümeti koruyup aşı-covid ile ilgili bilgileri ve kararları çarpıtıp kafasına göre rakam açıkladığını düşünüyor musun rew ??

Aynısını Antalya'nın fb'li başkanı da yapıyor.. fb maçı önü sonrası açıklamaları ve tavırları ile gs veya bjk maçındaki bir olmuyor. gerçekten TR insanının ne olduğunun farkında değil misiniz, yoksa sadece işinize geldiğinde mi farkına variyorsunuz nasıl bir bok çukurunda yaşadığımızın ya ?

applev0dka tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın. AKP ile hükümet de birbirlerine rakip olduğu ve AKP hükümetin kendisine haksızlık yaptığını düşündüğü için çok benzer örnekler. Hükümet bakanı akpli diye hükümetin isteği dışında ve hükümet karşıtı kafasına göre akp koruyacak açıklama yapıyor olur o sayılar çarpıtarak açıklarsa, tam bu olayla örtüşen örnek.

Sosyal ağlarda paylaş

demek istediğimi anlıyorsun da, işine geldiği şekilde işte..

sen mevki makam sahibi insanların yalan açıklama yapmayacağını söylüyorsun, ben de sana en tepeden örnek veriyorum..

konu gs olunca kayserili yöneticinin yalan beyanda bulunma ihtimalini yok sayıyorsun

o zaman akp 19 yıldır bize doğru söylüyor diye de düşünmen gerek diyorum ben de sana.. gayet örtüşüyor ama dediğim gibi bakmak istediğin nokta önemli burada..

ben dün akşam sana dedim pozisyonu görmedim bile, hala da açıp izlemedim özeti. kırmızı veya sarı doğru yanlış bilmiyorum, belki faul bile yok.

ben sadece yukarıdaki noktaya takıldım.

applev0dka tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada,

derbi öncesi hakemlerin çocukluk fotolarının çıkartıldığı,

babaları ile "oğlunuz hangi takımı tutardı" diye telefon görüşmesi yapıldığı,

komşularına hakemin tuttuğu takımın sorulduğu bir ülkeden bu mesajları yazdığını ututmamanı tavsiye ederim abi ?

senin düşüncen biraz ideal, düzgün Türkiye hayali, benim yazdığım gerçekler malesef. papağan gibi aynı şeyi tekrarlamaktan sıkıldım ama ülke boğazına kadar boka batmış, ama bazıları (futbola çok romantik bakanlar + benim takımım pis iş yapmazcılar) nasıl oluyorsa futbolun bundan hiç etkilenmeyip temiz kaldığını savunuyor. vallahi inşh öyledir, yanılmayı çok ama çok isterim.

Sosyal ağlarda paylaş

16 dakika önce, applev0dka dedi ki:

sen mevki makam sahibi insanların yalan açıklama yapmayacağını söylüyorsun, ben de sana en tepeden örnek veriyorum..

konu gs olunca kayserili yöneticinin yalan beyanda bulunma ihtimalini yok sayıyorsun

o zaman akp 19 yıldır bize doğru söylüyor diye de düşünmen gerek diyorum ben de sana.. gayet örtüşüyor ama dediğim gibi bakmak istediğin nokta önemli burada..

İlla uzun uzun yazdıracaksın.

Hayır. Ben mevki sahibi insanların, bulunduğu mevkinin olduğu kurumun aleyhinde ve kafasına göre konuşma yapmayacağını söylüyorum (Elon Musk olmadıkça). Kendileri ve kurum leyhine tabii ki yalan açıklama yaparlar. Onu da sözcü seviyesinde adam kafasına göre yapamaz tabii, başkan falan yapabilir, o ayrı.

Sen, bu adamın kendi çalıştığı, maaş aldığı kurumun aleyhinde bir açıklamayı sırf tuttuğu takım sebebiyle kafasına göre yalan dolan yapabileceğini iddia edip sonra onunla çok alakasız bir örnek göstermeye çalıştın.

Edit: Senin örnekle gidelim. F. Koca gerçek sayı 5000 ise bunu 1000 açıklar. Çünkü bakanlığı ve hükümet leyhine. Ama 5000 olan rakamı 10.000 açıklamaz. Kayseri "biz hakemlerimize baktık, GS hak yemiş" der (GS yememiş bile olsa), ama yalan söyleyip GS hak yemişken "yok yemedi" demez. Kaldı ki Koca bulunduğu kurumun en tepesinde, bakanlıkta hesap vereceği kimse yok (c.başkanı yine hesap sorar o ayrı), söz konusu kişiyse o rahatlıkta konuşacak bir kulüp başkanı değil sıradan bir basın sözcüsü.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

uzun uzun yaz abi iyidir daha kolay anlaşılırsın 2-3 kelime kısa yazdığında daha zor olabiliyor ?

işte sen orada o adamın iç dünyasını bilemiyorsun. tuttuğu takım > şehrinin takımı durumu olabiliyor, bunun tonla örneğini gördüğümüz için göz ardı edilmemesi gerek bence. GS için yazdığı tutkuyu kayseri için göremiyoruz mesela. 

fanatik gsli adam çıkıp böyle bir açıklama pek tabi yapabilir, içten içe bağlılığı tuttuğu takıma mı yoksa ünvanına mı bilemezsin. Daha çok siyasi örnek verip google aramasına düşelim istemiyorum sdsafas

"Hayır. Ben mevki sahibi insanların, bulunduğu mevkinin olduğu kurumun aleyhinde ve kafasına göre konuşma yapmayacağını söylüyorum"

dediğim gibi buna inanmayı o kadar çok isterdim ki. TR anında 50 yıl ileri giderdi ama malesef ?

Sosyal ağlarda paylaş

Hah işte o ihtimali gördüğüm için de mesajımın ikinci kısmını yazdım zaten. Diyelim ki o adam gerçekten GS fanatiği, "on bin fenerliyi yok eder" kafasında bi adam, ve çılgınlık edip öyle bi açıklama yaptı.

Aradan geçen 24 saatte heralde Kayseri kulübü "bu sözcü saçmalamış, böyle bir heyet yok/böyle bir rapor verilmedi/raporda da kırmızı kart gerekiyordu. kendisinin kulüple ilişiğine son verildi" der miydi demez miydi?

Hadi sözcü fanatik GS'li de, tüm Kayseri kulübü komple mi fanatik GS'li?

Adam işini düzgün yaptığı, fanatik olmadığı, çok etik bi insan olduğu için açıklamaz demiyorum. Açıklamaya kalksa o yalan beyanı ona yedirir, üstüne de yalan olduğunu kulüp açıklar diye öyle bir şey yapmaz diyorum.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim gibi ben adamın iç dünyasını bilemem. Belki görevini her şeyin önüne koyan dürüst birisidir, belki fanatiğin teki.

Aynı şekilde kayseri'nin iç işlerini de bilemem, bjk maçından sonra bunların mhp'li milletvekilleri tribünde yönetici dövmüştü. işin siyasi tarafının etkisini de bilemem. ya ben pozisyonu bile izlemedim diyorum dsafasfa

sadece TR insanını bildiğim için paylaştım o eski gönderiyi. o da bu sabah twitter'da önüme düşmüştü, kim bu adam demiştim. ekşideki yazar bile tipik bir TR insanı profili, sırf adı aranır da bu görsel ortaya çıkar diye ismini yazmayıp basın sözcüsü yazıp geçmiş lul

benim insanların dürüstlüğüne, liyakatına inancım ve güvenim kalmadığından, böyle geçmişinden bagajı olan adamların açıklamaları da yaratması gereken etkiyi yaratmıyor bende açıkçası.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Rewendor tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...