Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Glovo

fresia

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
On 22.06.2019 at 13:56, Goering dedi ki:

hmm biraz shady, OK.

kabul ettim.

yan sirket kurup onun ustunden part-time calisan olarak gosteriyorlar. yan sirketten bordrolamak tamamen serefsizliktir, acik ve net.

Bu niye kötü bişey? Hani part time çalışan göstermeyi geçtim ben olsam serbest meslek erbabı diyip hizmet sözleşmesi yapar bir kuruş sgk masrafı ödemem (yoksa öder miyim detaya çok hakim değilim - yoksa şahıs şirketi mi kurması gerekir moto kurye olarak?). Yine kötünün iyisi değil mi bu?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Şirkete aylık kazancı kurye başı (tüm risk ve ödemeleri düşünürsen) 5000TL'yi bulur. Asgari desen 3000 oradan, benzin, kasko ve sigorta da var üstünde. Bunlar da aylık 600-700 bulur sanırım. Üzerine ihbar ve kıdem riskleri var. Sonra fesih olduğunda fazla mesai ödeneceği genelde Allah'ın emri oluyor, haklı haksız fesih de fark etmiyor. Bir de üzerine trafik kazalarından doğacak tazminat risklerini katarsan...

Adam çalıştırmanın masrafı çok, bundan oluyor bunlar hep.

Sosyal ağlarda paylaş

uber veya doordash, hatta ve hatta youtube dan ne farki var bunun ben anlamadim?

altyapisi olan bir sisteme balinaya yapisan planktonlar gibi yapisip artanlardan besleniyorsun iste.

kimi gider motorsiklet agi kurar toptan kazanir, kimi kisisel katilir sigara parasini cikarir.

gerge niye bu kadar atarlanmis, serbest piyasa ekonomisi is this.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...