Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Meeeeh  5. Bolum spo

Spoiler

Sızan senaryo birebir doğru çıktı. 

Danerisin  cildirmasi böyle işlenmemeliydi. Kimse beni sevmio bff mi de öldürdüler hadi çoluk çocuk yakalım. Sansa beni sevmiyor. Jon beni sevmiyor.

Çanları çalmasalardı bari.

Meh  oğlu meh. 

5dk da kings landing yakacaksan  3 ejderha 483838 asker v varken direkt dalaydin  uğraşmadan. Sonra kuzeye giderdiniz.  Rhaegal  bütçe kurbanı oldu garibim. Danerisin  gördüğü visiona  anca bu kadar kötü bağlanırdı.

Euron ceymi  kavgası abo 

Jaime nin 8 yıllık karakter çöp e gitti. Brienne in muamele kötüydü herhalde hemen tülay geri  dön.  Cersei  ye üzülelim diye çocuğum  da çocuğum  dedirtmisler. 

Red tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

görsel şölendi bölüm ama senaryo, karakterler komple butcherlandı.

Spoiler

anakin'den bile rezalet işlendi ya dany'nin bir anda mad queen'e bağlaması.

ulan seven kingdom'ı siktiret bi daha uğramayacağım kıtadaki köleleri özgürleştireyim diye ambition'ını iteliyordu lan

salak daha kendi ordusunu command edemiyo Jon

YAHU BU DURUN AMA diyo. adamlar dalıyo borazan falan yok mu abi

tyrion'a yorum bile yapmak istemiyorum içine ettiler, bomboş bi karaktere dönüştü.

sürekli arya'yı göstermeleri de bıktırdı. tyrion, jon armut topladı.

So Jamie “never really cared for the innocent,” despite killing the Mad King in order to save innocents

Stannis only burned ONE innocent child.

bEsT SeAsoN Evah

Written by Michael Bay

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

şu paraya, şu emeğe, onca sezonda biriken hikayeye yazık. bu kadar mahvedeceklerini hayal bile edemezdim yani. kit harington'ın dediği gibiymiş. inanamadım resmen bölümü izlerken, fanfiction yazılsa bu kadar olmaz herhalde.

Spoiler

önce varis resmen komedi şeklinde kendini öldürttü. bu adam son sezona nasıl hayatta kalabilirdi bu kadar beyinsiz olsaydı? inanılmaz resmen, kelimeler kifayetsiz.

ejderha alev değil de artık devamlı güdümlü füze sallıyor herhalde, üflüyor taşlar yıkılıyor. kuleler falan bir geçişte. geçen bölümde İLK ÜÇ BALİSTA saplanırken burada YÜZLERCE balistadan bir tanesi bile isabet etmedi. gemiler, surlar filan çarpraz ateş yani böyle bir plot armor eşi benzeri zor görülür. anlat anlat bitmez yani o kadar saçmaydı ki böyle beynimi kapamaya filan çalıştım ama imkansız.

cleganebowl filan da zerre anlamı yoktu yani, millet beklemiş diye koymuş olalım demişler. bütün mekan yıkıldı zaten. hound'a da basmışlar editi, kingsguard bari taşlar altında filan kalaymış tam komedi. qyburn filan yok yoluna gitti zaten. sonra da aşıklar devamlı cruise füzesi püskürten ejderin altında kaldı.
danaryos neden saykoya bağladı bunun bir anlamı, açıklaması da yok. ne oldu yani aşkı ihanet etti diye ele geçirmeye çalıştığı tahtı yoketmeye mi karar verdi bir anda nedir? arya'ya öldürtüp jon'u mu kral yapacaksınız? hoş gerçi o da ölüp sansa'ya filan kalırsa şaşmam artık.

tam bir fiyasko, en büyük bütçe ve en büyük uğraşa şu mu layık görülmüş yani? hadi finali görelim ama evangelion tiere geçecek neredeyse son bölümde.

d0357ed095bba0592fa1f1f568b9e055.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Dizinin  leşliği  şu sahnede bile belli abi

Spoiler

Çekilin bu kiz cerseiyi  öldürmeye gidiyor. Öldürürsek savaş biter ne lan.

Hem bu dialog ile arya nin cerseiyi  öldürüp öldürmeyecegi  merakını öldürüyorsun. O diyalogdan sonra öldürmeyecegi belli çünkü. Hem de aşırı cheesy. Selam biz cerseiyi  öldürmeye geldik.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

All those poor kids named Khaleesi after a terrorist. SMH.

+

S8E05 Patch Notes: Nerfed scorpions to rebalance Targ vs Lannister battles.

Reduced auto aim by 90%

Decreased slew speed by 50%

Decreased damage by 75%

Increased flammability by 100%

Golden company de NK'den büyük balon çıktı.

EXPECTATIONS SUBVERTED ?

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, sanssizsansli dedi ki:

kötü diyenlere all taunt çekesim var. subjektf subjektif leş oldu ortalık. mükemmel bir görsel seyirlikti bölüm. 

pace'dir, hikaye eksikliğidir bambaşka tartışmalar. 

Görsel olarak çok kaliteli elbette. Ama senaryo ilk 4 sezon mükemmeldi, 5. sezon da fena değildi, son üç sezonda ise epey kötüleşti.

Ben bunu kabullendim. Diziyi fazla ciddiye almadan izliyorum ve olduğu kadarından bir zevk alıyorum. Ama asıl beklediğim son iki kitap.

Sosyal ağlarda paylaş

^ en güzelini yapıyosun. bunu savunuyorum ben de 

@Sam görsellikte kastım kuru gürültü piksel değil. sahneleme, tutarlı müzikler

Spoiler

( mesela büyük aksiyonun geleceğini hatta ve hatta dany'nin bi pislik yapabileceğini bile müziğin yarım dakika önce sustuğunu ve sonra bi anda kreşendo gibi yükseldiğinden anlıyorsun.

bu olay bal değil teknik işte.

buyrun efem

bunun gibi daha tonla sayabileceğim detay görsellik denen şeyin sebepleri.

sadece gözüm korkuyor şu an çoğu manada pek önem verdiğimi düşünmediğim bir dizi için tek tek tartışmaktan.

hevesim kaçınca cevap vermiyorum mesela o yüzden cooldowna girmem lazım yoksa yardırcam burdan her söylenene sdfdsf

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim eleştirim kötü çekilmiş/iyi çekilmiş üzerinden değil ki, iki kere yazmışım bu prodüksiyona yakışmamış senaryo diye. adamlar nihayet kısmadan kırpmadan savaş çekmeye başladığında hikaye kalitesi dibe vurdu inadına.

yazık yani 10 yıl izledik, üstüne şurada kimbilir kaç saat tartışmışızdır bölümleri. hem zaman hem zihin olarak o kadar yatırımımız var aslında. hani bir film bekleyip de kötü çıkar gibi de değil hani, hooop bütün dizi çöpe gitti adeta.

fma brotherhood gibi yeni baştan çeksinler fillersız lol.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

senaryo konusunda tatmin olmasam da kendi içerisinde timingler ve fasforwardlar dışında bir hata da pek yok.

misal danynin değişimi de facto değil gayette olabilecek bir çıldırma. bunu emarelerini kaç sezondur gösteriyorlardı.

Spoiler

dany savior of people diye anlattılar katil çıktı demek çok basite kaçmak mesela

. belli bir aşamadan geçti ve sonunda her şeyini kaybetti kadın. 

bu kısım biraz daha uzun anlatılıp yedirilebilirdi deniyorsa anlarım ama dizinin yapımcılarını da anlıyorum. ortada kitap yok, produksiyonun ömrü bütçesi belli. bi yerlerden sıkıştırıyolar ki bence görünen köyün klavuz istemeyeceği kısımların bu şekilde hızlıca geçilebilmesi pekala OK

bunları sen dedin diye yazmadım yalnız yanlış anlama genel kanılara istinaden yazıyorum.

hani senin senaryo babında eksik gördüğün yerler farklıysa bilmiyorum yazarsan ona göre hak verebilirim, karşı da çıkabilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Yani jakuzi keyfi yaparken kingslayer  olmaktan mutsuzlugunu  belirten ve masumları kurtardığını söyleyen jaimenin. Kuzeye yaşayanlar için savaşmaya gidip sonra ben masumları sallamadım hiç demesi normal yani fjdj. Bi de ayak üstü karı için birbirlerini bıçakladılar. 2 sağlam darbe almasına rağmen utanmasa molozlari  kaldıracaktı.

Bu tarz şeyler zaten baydi milleti. Yoksa müzik görsel falan dert değil 

Sosyal ağlarda paylaş

@sanssizsansli

Spoiler

dany'nin değişimi filan yok işte, önceki bölüm aşığıyla sevişip insanları kurtarıyordu. "jon ihanet etti herkesi yakayım" mı nedir yani bu mu olay? hayır ben danaryos'u zaten millet kızlarına kalisi adını verdiği zamanlarda bile sevmiyordum taht adayı olarak, uygunsuz buluyordum. ama HERKESİ yakmasını gerektiren bir kurulum yoktu bu bölümde. hayır çıldırdıysa da bunu gösterin yani ne oluyor anlayalım. ne oldu bran beynine girip babası gibi çıldırttı mı nedir yani olay.

kaybettiği birşey de yok bütün kıtayı ele geçirmiş. bütün dötrakiler yokolmuştu, tekrar mantardan biter gibi bitmişler. unsulliedler zaten o 10000 kişi bitemedi resmen matematiği kırdılar artık.

ha ne bileyim böyle jon kumpas kurar, tyrion, varis filan herkes destek verir, hatta mor dudaklı hadım figüran bile onlara katılıp satar, böyle gerçekten HERŞEYİ kaybeder de çıldırır, gider herşeyi yakar, eyvallah o zaman anlaşılır delirmesi.

neyse göreceğiz zaten önümüzdeki bölüm kendini nasıl açıklayacak, havada şu anda delirmesi tamamen.

video top comment:

Spoiler

If only we knew in the beginning that one dragon is enough to conquer the seven kingdoms.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Sam dedi ki:

@sanssizsansli

İçeriği gizle

dany'nin değişimi filan yok işte, önceki bölüm aşığıyla sevişip insanları kurtarıyordu. "jon ihanet etti herkesi yakayım" mı nedir yani bu mu olay? hayır ben danaryos'u zaten millet kızlarına kalisi adını verdiği zamanlarda bile sevmiyordum taht adayı olarak, uygunsuz buluyordum. ama HERKESİ yakmasını gerektiren bir kurulum yoktu bu bölümde. hayır çıldırdıysa da bunu gösterin yani ne oluyor anlayalım. ne oldu bran beynine girip babası gibi çıldırttı mı nedir yani olay.

kaybettiği birşey de yok bütün kıtayı ele geçirmiş. bütün dötrakiler yokolmuştu, tekrar mantardan biter gibi bitmişler. unsulliedler zaten o 10000 kişi bitemedi resmen matematiği kırdılar artık.

ha ne bileyim böyle jon kumpas kurar, tyrion, varis filan herkes destek verir, hatta mor dudaklı hadım figüran bile onlara katılıp satar, böyle gerçekten HERŞEYİ kaybeder de çıldırır, gider herşeyi yakar, eyvallah o zaman anlaşılır delirmesi.

neyse göreceğiz zaten önümüzdeki bölüm kendini nasıl açıklayacak, havada şu anda delirmesi tamamen.

@sam

danynin değişimi bal gibi var.

Spoiler

zaten kaç sezondur mad queene bağlayabileceği ihtimali heryeri kasıp kavurdu. alev olmayan yerden duman çıkmaz.

herkes kurtarıcak gönüllerin kraliçesi şeklinde bir karakter olmadığını başından geçenler/amacı/sevdikleri olarak analiz ettiğinde contextinde hiçbir tutarsızlık yok.

kadın kaç sezondur heryeri yaktı, yeri geldi göz dağı vermek için insanları, yeri geldi liderleri, yeri geldi dizinin samwise gamgee'sinin ailesini yaktı. canavarlık tohumlarının atılı olduğu ben kafayı yiyorum galiba şeklindeki karakter gelişiminden ortaya çıkıyor. yok ejderham ne istiyorsa onu yer, yok bana yamuk yapanı affetmem vs...

sonunda bir tutam kişiyle kalıyor ve hepsini tek tek kaybediyor.

en güvendiği ve ona en insancıl yanını anlatan kadını missandeyi kaybediyor. 

sevdiği kişiyi kaybediyor. etrafında ona biat edebilecek, ona sahip çıkacak kimsenin kalmadığını tahtım elimden gidecek korkusuyla daha derinden hissediyor.

sonunda da nefretine yenik düşüp olması gerektiği karaktere dönüşüyor.

en kısa bu şekilde yazabildim mazur gör daha da uzatırsam kendime kızıcam.

@Red

senaryo gelişiminde antagonistin confession'ı nedir diye biraz bişeyler okumanı tavsiye ederim. onu bilince sorun kalmıyor. o karakterdeki değişim rules 101'e şıp diye oturuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

zorlama falan yok abi, wow x sezonda blue eyes green eyes brown eyes falan dedi bak meğersem bundanmış gibi bir şeye bağlamalarından çok daha bariz bir gerçek bu.

inanmıyorsan "işte bak biz dedik" demekten daha kaliteli dizinin kendi içerisinde gizlediği bir takım sebepler.

Spoiler

king robert bunların babadan oğula nesil olduğunu biliyordu o yüzden sülalesini kurutmak istiyordu da kaderin cilvesine yenildi sdf deseler bile daha tutarlı mesela üsttekinden.

o zinciri bir tek jon kırıyor. o da ne olduğun değil nasıl yetiştiğin önemlidire çıkıyor.

jon özünde buz gibi bir stark. targaryenlik vasfı falan yok. bence bu durumda MVP ned stark.

Sosyal ağlarda paylaş

@sanssizsansli ahaha şaka mısın?

iki saattir flipper gibi debelene debelene "bize bişey anlatmaya çalışıyorsun" ama boş söylediklerinin alayı.

yok efendim müzik girişi çok iyiymişte yok görsellik çok mükemmelmişte...

senaryo bok senaryo 

alooooo?

tüm sezon tutarsızlıklarla, plot armorlarla  kaynıyor. karakterler bir bir saçma sapan katlediliyor.

hele kitap kısmına hiç girmiycem bile.

beğendiysen beğendin, olabilir bişey demiyoruz da gelip burda "alayınızı tauntlarım" , "antono bilmem ne okuyun anlarsınız" falan deyince komik oluyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...