Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doğal gıda a.k.a organik

paspatur

Öne çıkan mesajlar

8 liraya yok. 18 dediğin google arama sayfası eski fiyat gösteriyor girince esas fiyatı görebiliyorsun. aynı şekilde googleda arama yapınca çıkan sonuçlar 250 gram için hep. girince 1 kg seçmelisin.

https://urun.n11.com/kuru-yemis/yer-fistigi-no-1-extra-kavrulmus-P300602479?Gramajlar=250+Gr&gclid=EAIaIQobChMI6aiLoozD4QIViumaCh0_1gL0EAQYAiABEgLH7fD_BwE&gclsrc=aw.ds

Sosyal ağlarda paylaş

imkanı yok abi 8 liraya 18 liraya 1kilo fıstık satılsın. ha mesela 20 liraya bulursun belki ama o geçen seneden kalan üründür, ölmek üzeredir artık çabuk satılsın diye fiyatı düşük tutar. seyyar kuruyemişçiyle konuşmuştum bu konuyu.

Mal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Fıstık ezmesini ben evde kendi yapanlardanım.

Genelde https://www.yemisim.com/ adresinden fıstık aldım son zamlarla beraber fiyat 23,50 TL olmuş kilo fiyatı. Yada aktarlardan çiğ fıstık alıyorum hemen hemen 18 - 25 TL arası şuan kilo fiyatı

Sadece fıstık ve tuz kullanıyorum. Çiğ fıstığı kavurup soyup tuz ile blenderda da uzuncana çekiyorsunuz. Krema kıvamına yakında gelse ek yağ ve şeker olmadığı için maks 1-2 tatlı kaşığı yersiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
On 10.04.2019 at 12:34, Narstil dedi ki:

Fıstık ezmesini ben evde kendi yapanlardanım.

Genelde https://www.yemisim.com/ adresinden fıstık aldım son zamlarla beraber fiyat 23,50 TL olmuş kilo fiyatı. Yada aktarlardan çiğ fıstık alıyorum hemen hemen 18 - 25 TL arası şuan kilo fiyatı

Sadece fıstık ve tuz kullanıyorum. Çiğ fıstığı kavurup soyup tuz ile blenderda da uzuncana çekiyorsunuz. Krema kıvamına yakında gelse ek yağ ve şeker olmadığı için maks 1-2 tatlı kaşığı yersiniz.

Ne sahtekar siteymis bu yahu ahaha

40lira diyor, sepete ekliyorsun 85 lira oluyor.

36 lira dedigi 71 lira oluyor. bayagi sahtekarlikmis.

tam anadolu comari mantigi lan.

nope. 500 gr fiyati + kdv gosteriliyor ana ekranda.

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 14.03.2019 at 08:43, paramecium dedi ki:

Selam,

• Beyaz peyniri Metro'dan Tahsildaroğlu 12 aylık keçi sütü ağırlıklı olan mavi ambalajdan alıyorum.
  • Kaşar peynir türevlerini de yine Metro'dan Mesnevi Çiftliği markasıyla alıyorum.
  • Tereyağını Kerry Gold alıyordum ama artık gelmediği için onu da Metro'dan Mesnevi Çiftliği'nden alıyorum.
  • Yumurtayı JD Organik'den internetten alıyorum.
  • Yoğurt evde yapılıyor veya Metro/Carrefour'da satılan manda sütlü güveç yoğurdu alıyorum.
  • Zeytinyağını ise Nermin Hanım'ın Çiftliği'nden erken hasat filtresiz olarak alıyorum. Erken hasat çabuk tğkenebildiği için stokluyorum.
  • Zeytin alımını da Nermin Hanım'dan yapıyorum ama hasat döneminde pazardan çeşit çeşit yeşil zeytinler almak daha güzel oluyor. Zeytin tüketimimiz fazla bizim.
  • Süt, Adapazarı tarafından geliyor ama sokak sütçüsü olduğu için içime sinmiyor. Butik bir üretici arayışındayım.

Saygılar.

sana da saygilar abi, saygi duydum hakketen.

Ben marketten lan bunun ambalaji guzelmis diyip aliyorum genelde. 7-8 cesit yumurta oluyor en ucuzunun bir pahalisini aliyorum. Artik ne yiyoruz kim bilir.

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, senko dedi ki:

sana da saygilar abi, saygi duydum hakketen.

Ben marketten lan bunun ambalaji guzelmis diyip aliyorum genelde. 7-8 cesit yumurta oluyor en ucuzunun bir pahalisini aliyorum. Artik ne yiyoruz kim bilir.

hiç merak etme bizden önce kanser olur böyleleri. o kadar ürünün sağlıklısını kovalamak stok kasmak falan, o stres, eyvah nasıl sağlıklı süt bulcaz :Sss

Sosyal ağlarda paylaş

kuruyemis konusunda en buyuk 1-2 firmaya danismanlik verdik:

yer fistigi konusunda aflatoxin B1, B2, G1, G2 lab testi yapildigindan emin olun. insana en zararli toxinlerden...

hasat zamani 1 hafta tarla ustunde duruyor mahsul, o arada yagmur yagarsa gg.

bu kanserojen illeti baska sekilde saptamanin yolu yok.

acik yer fistigi almayin, mallik yapmayin.

Sosyal ağlarda paylaş

49 dakika önce, goldbären dedi ki:

hiç merak etme bizden önce kanser olur böyleleri. o kadar ürünün sağlıklısını kovalamak stok kasmak falan, o stres, eyvah nasıl sağlıklı süt bulcaz :Sss

kimse kanser olmasın da

sağlıksız beslenenler daha hızlı mutasyona uğrayıp daha sağlıksız besinlere daha iyi adapte oluyor olabilir mi

organik beslenenler kazara sağlıksız bir şey yese yamuluyor filan

Sosyal ağlarda paylaş

neyse, aflatoksin oldukca ciddi bir konu: 

cok dikkat edilmesi gerekiyor, kimse de bilincli degil.

http://tyhm.cu.edu.tr/Tr/detay.aspx?pageId=1487

Hasat sonrası sökülmüş yerfıstığı bitkileri ters çevrilmiş halde soldurulurken yağış olur ve bunun sonucu uzun bir ıslak dönem yaşanacak olursa aflatoksin kirliliği söz konusu olabilir. Çünkü yerfıstıkları söküm yapıldıktan sonra aflatoksin gelişimin önlemek için esas yaklaşım nem yönetimidir. Aflatoksin kirliliği yavaş kurutma ile teşvik görür. Yerfıstıkları söküldükten sonra nem içeriği pazarlama ve güvenli depolama için azaltılmalıdır. Yerfıstığı nem içeriği kurutma öncesi sıralarda soldurma işlemi ile taze ağırlık esasından %20-25 neme kadar düşürülmelidir. Kurutma sonrası bu düzey %10-11'e çekilir. Ürünün ellenmesi esnasında dış kabuktan kendiliğinden çıkmış tohumlar, zarar görmüş taneler ve meyveler kurutma esnasında aflatoksin kirliliği için en uygundur. Güvenli depolama için kritik maksimum nisbi nem 300C'de %84+1'dir. Bu kabaca kabuklu yerfıstıklarında %10-11 ve kabuksuz yerfıstıklarında %6-8 bir nem içeriği demektir.

sokakta kamyonetle satilan yer fistiklari vs. denetlenmiyor.

(kuruyemisciler de denetlenmiyor, sikayet olmadigi surece)

// fistiktan sonra en cok findikta ve kayisida olabiliyor.

supermarket vb. acik satilan yer fistiginda indirim gorurseniz almayin.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...