Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon, ben çırpındıkça daha çok ...

stormeagle

Öne çıkan mesajlar

Evet amazon da kendi çabamla boka batış hikayem ve tavsiyeleriniz.

Hesabımın şifresini hatırlamıyordum resetledim. Bu tür bir işlem yapıldığında genelde login olurken kullandığınız k.kartın son kullanma tarihini soruyor güvenlik sebebiyle. Her zaman ana kredi kartımın tarihini soran amazon bu sefer yıllar önce tanımladığım ve kullanmadığım bir kartın skt sini sordu.

Amazonun sorduğu cepteteb kartını, eskidiği için geçen yıl yenisinin gönderilmesini istedim. Haliyle kart bilgileri değişti ve şuan ki kartımın üzerinde bulunan SKT'i kabul etmiyor uyumsuz diyor.

Neyse amazon a 18 tane falan mail attım, telefonla arayın deyip duruyorlar dedim İngilizcem yeterli seviyede değil telefonla görüşmek için. Bildiğin ortalığı ayağa kaldırdım başka hesapla farklı farklı tipler chat den yardımcı olmaya çalışıyorlar falan en sonunda illallah dediler sanırım ki;

Chat de bağlandığım kişi; bu kartı sistemden silmem için son siparişinizin fatura adresini bizimle paylaşın dedi.

Dedim nasıl yani?
-34234324 numaralı bilmem ne siparişinin fatura adresi nedir dedi?

kendi bacağıma sıktım.
ulan o saati eski kız arkadaşımın annesinin evine falan göndermiştim ben. ona da cevap veremedim bilmiyorum falan dedim. başka soru sorun dedim.

adamda muhtemelen bsg dedi, sonlandırdı chati. hesabı da askıya aldı.

Tanımlı olan bir kredi kartının bilgileri güncellendiği zaman sıçıyor muyuz yani özetle bu mu?

ya kart bilgilerini söyle diyor
ya fatura adresini istiyor başka da bir şey demiyor.

şunu düşünüyorum, bu teb kartımı gidip bankadan tamamen iptal edip kapattırsam. amazonda bunu tespit edip bu kart artık geçersiz kapatılmış deyip, artık son kullanma tarihini sormayı bırakır mı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Fatura mailleri hep silinik. Hesapta 90$ çek tanımli. Birde yillarin hesabı..

Ben bilmiyorum dedikçe adamlar hepten killanip daha ust seviyede askiya aliyorlar hesabi. Fatura adresini bilmiyorum deyince Askidan cikarmak icin kimlik fotokopimi istedi mesala.

Bir daha biseye bilmiorm derseme perma delete cekecek hesaba galiba

Ben o karti komple iptal etsem, amazon sistemi iptal olduğunu anlayip artik o karti sormaktan vazgeçer mi sistem nsl isliyor acaba
Sosyal ağlarda paylaş

Ben olsam direk evine kiralık katil gönderirdim ya bu kadar yetoluğa

Kartlar bankadan bankaya değişmekle beraber X yıllık şeylerdir yani son elindeki kartın SKT si atıyorum 03/22 ise bir önceki de 03/(22-X) tir, ay değişmez yenilemede.

Adresi de mail adresine gelen mesajdan bulabilirdin.

Yani her aşamada yapabileceğin bir şey varken yapmamışsın şimdi gelmişsin şikayet ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 8 ay onceki amazon faturasinin maili durur mu hic yani siliyorum haliyle.

K.karti yenilemede ay değişmiyorsa eger; suanki kartimin yili 2028 mesala.

Ilk kartimida 2015 de almıştım. Yani 2015 üzerine kaç yil eklemem lazim ki? Kartlar kaç yillik gönderiliyor. 5 - 10?

En son istediğim kart 10 yillik skt li gonderilmis mesala
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Abi 8 ay onceki amazon faturasinin maili durur mu hic yani siliyorum haliyle.

K.karti yenilemede ay değişmiyorsa eger; suanki kartimin yili 2028 mesala.

Ilk kartimida 2015 de almıştım. Yani 2015 üzerine kaç yil eklemem lazim ki? Kartlar kaç yillik gönderiliyor. 5 - 10?

En son istediğim kart 10 yillik skt li gonderilmis mesala

neden?
yani neden siliyosun hotmail felan mı kullanıyosun
100 mb mi alanın var
gmail 15 gb ben 14 senede 10 gbsini dolduramadım google pictures dahil
fatura silinirf mi abi
baban hiç mi 15 senelik elektrik faturalarını dosyalamadı senin
Sosyal ağlarda paylaş

abi evet çok olunabilecek bir şey silin gereksiz kartları. yani ben o kartı yenilemiş olabilirim, kapattırmış olabilirim.. (telefonla aradığımda da muhtemelen yine fatura adresi soracak herhalde)

kimlik fotokopimi yolladım, istersen sistemde kayıtlı başka kartlarımın resmini falan yollayayım diyorum.. yok diyor yani o bokum teb kartının son tarihini söyle / kız arkadaşına mesaj at ya da soğuk su iç 90$ ın üzerine diyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Faturalar klasörüm var posta kutusunda, 15 senedir filan tüm faturalar birikiyor orada.

Posta kutusunda klasör kullanmayı bilmemenin sonucu bunlar hep, tanıdığım insanların %99'u filan klasör kullanmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...