Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çocuklar için...

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Ehh çocuk sahibi olanlar artıyor :) Çocuklar için destek ve eğitim amaçlı neler var paylaşalım. Programlama öğrenmesinden çok problem çözme becerilerini arttırıyor bu tarz uygulamalar.

Benim ufaklıklar tablette şunları oynadılar:
-Lego Mindstorms Fix Factory
-Lightbot

Bu ikisi de mevcut durumu çözmek için karaktere verilen komut dizilerinden oluşuyor.

Büyük oğlum şimdilerde codecombat.com'da Python temelli bir arayüz ile oynuyor. Scratch ile azcık haşır neşir ama codecombat kadar eğlenceli gelmiyor ona :)

Ufaklık ise code.org'un eğitimine geçecek şimdilerde.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok da önyargılı olmamak lazım, her insan farklıdır. Çocukların 24 saatini bilmiyoruz, kod dışında neler yapıyorlar bilmiyoruz. Kod yazmaktan zevk alıyor olabilirler.
Çocukluğunu yaşamak da değişen bir kavram neticede.
Ayrıca basketbol oynamayı öğretiyorum deseydi, bırak çocukluğunu yaşasınlar diyecek miydiniz mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Çok da önyargılı olmamak lazım, her insan farklıdır. Çocukların 24 saatini bilmiyoruz, kod dışında neler yapıyorlar bilmiyoruz. Kod yazmaktan zevk alıyor olabilirler.
Çocukluğunu yaşamak da değişen bir kavram neticede.
Ayrıca basketbol oynamayı öğretiyorum deseydi, bırak çocukluğunu yaşasınlar diyecek miydiniz mesela?

hayır her çocuk aynıdır. çocukların 24 saatini biliyoruz. bilmediklerimiz de anne baba kurbanı olanlardır. yazık.

siz kimsiniz çocukları sınıflandırıyorsunuz abi öğretmen misiniz yoksa 4 5 tane çocuk mu büyüttünüz?

çocuk oynamak ister, gülmek ister, soru sormak ister, saçma sapan bağırmak ister, abuk subuk harektler yapmak ister, hayal kurmak ister... basketbol da "oyun" adı altında geçtiği için hoşuna gider. ama kodlama yapmak istemez mesela çocuk. onu siz empoze edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

çocuk oynamak ister, gülmek ister, soru sormak ister, saçma sapan bağırmak ister, abuk subuk harektler yapmak ister, hayal kurmak ister... basketbol da "oyun" adı altında geçtiği için hoşuna gider. ama kodlama yapmak istemez mesela çocuk. onu siz empoze edersiniz.

güzel empoze etmemekmiş kardeş. sen niye karar veriyosun ki çocuk ne ister ne istemez. ana babanın genel görevi çocuğa yaşayabileceği olanakları, imkanları önüne sunmak değil midir?
sonra bırak çocuk sevdiği hoşlandığı yöne doğru ilerlesin. işinde en iyisi olsun, hayatında mutlu olsun.

girdikleri üniversite bölümünde ne iş yapıldığını bilmeden random o mesleğe yönelen kaç yüz bin milyon çocuk var ülkede...
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

ne alaka ya cocukken catır catır radyo televizyon acıyordum hiç biri de "oyun" değildi..

ya televziyonu radyoyu açsan nolur? ben şimdi durup telefonu açsam içini baksam ne anlayacğaım kücük parçalar dışında. ama telefonumu bozacağım belki bana bile zarar vermesine sebep olacağım. sana çocukken radyo televizyon açtıran, bu tehlikeli harekete müsade eden annen ve baban senin "çocuğum mühendis olacak hehe" diye değil "aman ağlamasın sussun kafamızı şişirmesin" diyedir büyük ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

escape said:

güzel empoze etmemekmiş kardeş. sen niye karar veriyosun ki çocuk ne ister ne istemez. ana babanın genel görevi çocuğa yaşayabileceği olanakları, imkanları önüne sunmak değil midir?
sonra bırak çocuk sevdiği hoşlandığı yöne doğru ilerlesin. işinde en iyisi olsun, hayatında mutlu olsun.

girdikleri üniversite bölümünde ne iş yapıldığını bilmeden random o mesleğe yönelen kaç yüz bin milyon çocuk var ülkede...

aşağı yukarı aynı şeyi demişiz sen kulağını diğer elinle göstermişsin. çocuk, kodlama gibi ağır bir olaya yönlendirmek çocuk psikolojisine ve fizyolojisine saygısızlıktır diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

Flassh said:

ne alaka ya cocukken catır catır radyo televizyon acıyordum hiç biri de "oyun" değildi..

ya televziyonu radyoyu açsan nolur? ben şimdi durup telefonu açsam içini baksam ne anlayacğaım kücük parçalar dışında. ama telefonumu bozacağım belki bana bile zarar vermesine sebep olacağım. sana çocukken radyo televizyon açtıran, bu tehlikeli harekete müsade eden annen ve baban senin "çocuğum mühendis olacak hehe" diye değil "aman ağlamasın sussun kafamızı şişirmesin" diyedir büyük ihtimal.

ee oyun değildi işte. yine de egleniyordum cürüttüm sacma argumanını. demek ki "oyun" kategorisinden başka şeylerde de cocuklar eglenebilip ilgi duyabiliyormuş

üstüne gidip sacma sapan cevap veriyorsun. sana ne ailemin ne için izin verdilğinden
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de sen tanımadığın bir çocuğun ne sevdiğine hakim olabiliyorsun da, ben bu kadar kesin konuşmamak lazım deyince hatalı mı oluyorum?

Sınıflandırma yapma diyerek bir yandan da kafanda uydurduğun çocuklar diye bir şeye uymaya zorluyorsun herkesi.

Kod yapılacak... yap! diye bir şey söz konusu olsa hak veririm. Ne kadar şey verilse o kadar iyi olabilir tabii. Pratikte ebeveyn kendi kültürü ve ilgileri çerçevesinde birkaç şey verecek çocuğuna çocuk bunlardan hangisini beğeniyorsa ona yönelecek.
Bunlardan biri neden kod olmasın?
Spor yapmayı sevmeyen çocuklar da gayet var. Kod yazmak o kadar atla deve bir şey değil. Dil öğrenmek gibi bir şey. Bunu oyun olarak seven çocuk neden olmasın?
Sosyal ağlarda paylaş

cok iyi.

https://edu.google.com/computer-science/?modal_active=none

"welcome to the real world" said:

More than 65% of students will work in jobs that don’t even exist today.¹ We want to help prepare them for that future by getting them excited about where computer science (CS) can take them. So we’re building programs and supporting partners that reach millions of students every year, with a focus on girls and others who are underrepresented in the field today.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Büyük oğlum şimdilerde codecombat.com'da Python temelli bir arayüz ile oynuyor. Scratch ile azcık haşır neşir ama codecombat kadar eğlenceli gelmiyor ona :)

Ufaklık ise code.org'un eğitimine geçecek şimdilerde.

Saygılar.

amk ben bu yasimda beceremiom bachelor + master ile
milletin cocugu neler yapiyor

dunyaya aptal gelmemek lazim...

saygilar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...