Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metal Gear Solid - Half life

Eternal

Öne çıkan mesajlar

şaka di mi bu soru?

half-life'ın konusu belki güzel ama asla mgs kadar derin ve sürükleyici değil. elinde bıçakla adam öldürmeye karşıyım diyen birisinin oyunun yüzde 80i boyunca elinde levyeyle koşturduğu halde bunu söylemesi çok ilginç geldi bana ayrıca.

half life normal bir fps. metal gear solid ise türünün tek örneği ve yeni bir metal gear çıkana dek hep en iyisi bir önceki metal gear olacak bu da bir gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
toggie, 17 Ağustos 2007, Cuma - 23:25 tarihinde demis ki:

niye tartışamıyoruz ya uzaydan mı indi bu oyun. tüm oyunlar gibi o da cd den yüklenmedi mi :)
evet türünün iyi örneklerinden biri olabilir ama sıradan bir fps, öldürerek dümdüz gidiyosun. var mı başka bi action oyunda? yaratıcılık ne kadar? diger fps lerden farkı ne?

Sen Half-Life oynadın mı? Yorumlardan oynamadığın anlaşılıyor.

[ Mesaj 17 Ağustos 2007, Cuma - 23:47 tarihinde, SadGamer tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

E ben oynadım? Tamam ikide fizik modellemesi coştu, AI hoş, gravity gun ok ama FPS be abicim işte? Vuruyorsun geçiyorsun. Dünyayı uzaylılar işgal etmiş işte kabaca konu budur? Var bir iki geyik uzaylıları işgale zorlayan uzaylılar falan, bizim siyah giyen adam misali genç gibi ama o kadar işte.
MGS'yi beğenmeyip bilim kurgu konu arıyorum diyenler mgs evrenini çözememiş demektir bu arada. Metal Gear'ı ninjası yeter bea..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vuruyorsun geçiyorsun. Dünyayı uzaylılar işgal etmiş işte kabaca konu budur? Var bir iki geyik uzaylıları işgale zorlayan uzaylılar falan, bizim siyah giyen adam misali genç gibi ama o kadar işte.

Bu kadar komik yorum beklemezdim.
O zaman MGS'yi senin dilinle tarif edeyim.

"Vuruyorsun geçiyorsun, arada yere yatıp sürünüyorsun, Dünyayı metal gearlar işgal edecek işte kabaca konu budur? Var bir iki geyik general, bizim snake'in generali gibi sonradan bize yamuk yapan ama o kadar işte."

Al bak senin yorumunla aynı yere geldik. Daha da eklenebilir.

[ Mesaj 18 Ağustos 2007, Cumartesi - 03:49 tarihinde, LathspeLL tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

nası en rahatı sims.bi kız arkadaşım oynuyor arada bir oynarken görüyorum o bizim ilk bildiğimiz sade sims gitmiş yerine kaos makinası gelmiş.adammı bakıyosun bilgisayarın nazınımı çekiyosun ben anlamadım oyundan tırstım bi kere!

sakın diyim! bu simsin üniversiteli olanı falan varmış aman diyim uzak durun beyin emiyo!
Sosyal ağlarda paylaş

ben hayatımda lathspell kadar dogmacı biri daha görmedim. adama bak sizi men ederim tartışamazsınız diyor otoriteye sahip değilmişiz. ben 3 sene büyük bir oyun sitesinde yöneticilik yaptım zaten kaç tane var. sen kimsin oyun dünyasıyla ilgili kaç tane yazın var ? kaç haberin var ? kaç incelemen var ? kaç rehberin var ? kaç söyleşi röportajın var oyun yapımcılarıyla ? otoriten ne ? benim 150'den fazla imzam olan yazım var yüz binlerce kez okunan otorite benim burda.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
boş konuşanın sen olduğunu biliyoruz zaten de sen bilmiyorsun. sen snn'den kovulan ekipte miydin yoksa yanlış mı hatırlıyorum ?

1. Boş konuşuyorum? En baştan bütün dünyanın kabul ettiği bir gerçeği söyledim, ardından bende kesin yargımı belirttim. Boş konuşmuyorum doğruyu konuşuyorum. MGS'ninde seveni olacaktır tabi, bende severim, ama ben genel yorumu söylüyorum. HL'nin oyun dünyası üzerinde yaptığı etkiyi bilmiyorsan zaten 150 makale yazsan ne yazar, yazmasan ne yazar. Dünya üzerinde hala yüzbinlerce insanın bilgisayarında Half-Life kurulu ise bunun nedenleri var, hala insan dönüp o oyunu oynuyorsa bir nedeni var, Best PC Game of All Time ödülünü aldıysa bir nedeni var.

Demek ki neymiş? Boş konuşmuyormuşum. Ha boş konuştuğum tek nokta burda sizinle savaşmak, niye savaşıyorum ki fikriniz değişmeyecek.

2. Sanane'den kovulan tayfada tabikide değilim, moron nitrogamer ekibinin içinde yer almam söz konusu bile olamazdı. SNN'e kurulduğunda ben vardım, adminlikte yaptım, OSN'de geçen aylara kadar admindim zaten. Hala da adminim galiba, uzun zamandır girmiyorum falan neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL
genel olarak msglarını okudum.. Çok çelişkili buldum.
Öncelikle oyunları karşılaştırmışsın fakat Platformların yanlış.

Şöyleki.. Birçok konsola ve Pc ye sahibim. Half life Pc oyunudur. Mgs Konsol oyunudur.. Sen gidipte Pc ye çıkan Dandik uyarlama Mgs ile Pc nin son özelliklerini Kullanabilen Half life ı karşılaştırıp.. Sonrada Gerekli otoriteye sahip olmadığımızı söylüyorsun :)
Konsol a sahipsen bilirsin.. Konsolda bir devrim gerçekleştirmek Güçtür. Çünkü konsol Upgrade imkanının olmadığı, Genel olarak Sadece ''Eldeki malzeme ile en iyisinin yapılmaya çalışıldığı'', Oyunlarının Türleri.. Önceden belirlenmiş Ve zaten oyunları Personal Computerler ile yapılan bi platform.
Çok merak ediyorum Half life ın Ps2 için uyarlanan versiyonunu oynadınmı.. Herhangi bir devrim yarattığını ve hatta Mgs nin yakınından bile geçemeyeceğini Bilmen gerek eğer oynadıysan :)

Mgs Gerek Senaryo, Gerekse oynanış açısından Mükemmel bir oyun Serisidir.. Ki Ps3 e Gelen oyun içi videosunu izlerseniz.. ''Konsolda bile'' bir devrimin yaklaştığını Görebilirsiniz..

Half life Da gerçekten oyun dünyası açısından Büyük bir devrime imza atmış. Bir Fps için bile Senaryosu Sağlam Çok kaliteli bir oyundur.. Alanının en iyisidir.
Fakat Bu platformları bile aynı olmayan 2 oyunu bu şekilde karşılaştırmak Yanlış sonuçlara ve yargılara yol açar.

Ayrıca Kişisel fikrim. Half life ın senaryosu Çok iyi olmakla birlikte.. Bırakın Mgs yi geçmek, Yakınına bile yaklaşamaz. Genel olarak iki oyunu bu yönde karşılaştırabilecek düzeye gelen her insan bunu rahatça anlayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

MGS'yi PS'te oynadım...

İki oyunun karşılaştırılmasının anlamsız olduğunu bende söyledim ama konuyu açan ben değilim, bilmem kaç sayfaya kadar getiren ben değilim, getirilince bende girdim fikrimi söyledim.

Ayrıca gerçekleride sıraladım. Bazı şeylerin "bence"'si vardır, bazı şeylerinde gerçekleri vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...