Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metal Gear Solid - Half life

Eternal

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle bir MGS fanı olarak bu karsılaştırmayı yapmayı düşümüyodum fakat çevremde half life la mgs yi karsılaştırmalar baslayınca hem şasırdım hem de güldüm.

Half Life'ın Mgs in senaryo olarak yanından bile geçemicegini düşünüyorum.
Metal Gear Solid hayatımda beni aglatan ilk oyun ve şuanda tek olma ünvanını elinde bulunduruyor.Solid Snake'i yönetirken hissetiklerim inanın oyunun içinde karakterin bulundugu durumlar aynı boyuttaydı.Tarz olarak MGS nin Tactical Espionage Action yani taktiksel casusluk durumu oyuna bambaşka bir hava katıyor.MGS'nin kişiye vermek istedigi amaç öldürmeden hareket etmek.Oysaki halflife da önüne çıkanı indir mantıgıyla oyuncuyu tekdüze bir action a sürüklemek ne derece başarılı veya keyifli olur orası tartışılır ama ben kesinlikle mgs deki actionda daha fazla zevk alıyorum.
Bu karşılastırmayı yapmak belki cok şaçma olucak ama kimi derin düşünen oyuncuların aklına gelicektir bu.
Metal Gear solid'i bir kere bile oynanamış solid snake i kontrol etmemiş insanlardan takibi mgs daha iyi demelerini beklemiyorum.Half Life a karşı bir sinirim gıcıgımda yok fakat şu karşılastırma o kadar yersiz ve gereksizki bazen gülüyorum.
Mümkünse elinizde imkan varsa Metal Gear Solid 1 ve 2 yi Ps veya PC de oynamanızı tavsiye ediyorum.Daha sonra gerçekten hissetiklerini bu topic i uplayarak yapabilirsiniz.
Ama asıl olay Playstation 2 de oldugu için varsa konsolunuz kesinlikle oynayın diyorum.[signature][hline]Wow da Japonyadan bi adamla konustum evinde 8mbit baglantısı varmış.Ofiste 24mbit.Teşekkürler Türkiye.

[Bu mesaj Eternal tarafından 13 Şubat 2005 17:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Half-Life bence MGS'nin yarısı kadar birşey.Yani HL beni mgs kadar çok etkiliyemedi.Etkiliyebilceğini de sanmıyorum...

edit:fakat HL güzel bir oyundur.Hakkını yemiyelim.
[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

:hrr:"Öğretmek kendinde başlar.İlk önce kendine öğret sonra başkasına" :hrr:

[Bu mesaj ssj4songoku tarafından 13 Şubat 2005 18:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

MGS senaryo olarak Half-Life'ı evire çevire döver.
O ara videolar başlı başına yeter.
Ama oynanabilirlik olarak sıfır bence.
Stealth olayı çok sinirimi bozuyor, biraz daha kolay oynayabileceğim olsa sırf o videolar için oynuycam aslında.
MGS1 oynadım ama fazla sevemedim.
Bir ara hileyle baştan başlamayı düşünüyorum :-P[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Karşılaştırmak biraz saçma ama,
Şöyle bir şey var.
Half-Life bildiğin FPS,
MGS de bildiğin Action olsa,
HL ezer.

Ama MGS'nin senaryosu var, Snake'i var. karizması var, Meryl'i var, Japon işi var, Revolver var, revolverları var, Ray'in üzerine atlama sahnesi var (hastasıyım).

Half-Life da FPS türünde çığır açmış, yapay zekasıyla, fps'lere senaryo eklemesiyle falan yarmış geçmiş ama, MGS daha "sinematik" bir oyun olduğu için oyuncuyu daha çok etkiliyor. Ağzına sinek kaçırıyor.
Hem MGS'de aşk var bi kere ya! :)[signature][hline]horacegoesskiing, 14 Ocak 2005 18:48 tarihinde demiş ki:
iki şey söylicem. birincisi kargaya yavrusu şahin görünürmüş, ikincisi kedi g..ünü görmüş ben bu yaradan ölürüm demiş. :) evet bu kadar.

[Bu mesaj Eraq tarafından 13 Şubat 2005 20:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bi ara da mgsyle splinter celli karsilastirmislardi ama MGS dovmustu onuda... hlyle mgsnin alakasi yok bence ama karsılastıracaksak... mgsde karızma war (snake:P) oyunun senaryo bakımında hl ye bin basar ara videolar muhtesem bu kadar yeter sanırsam:D[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"
Resimlerim||Amma eleştirilmişim sevilmiyorum galiba :(
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 13 Şubat 2005 18:35 tarihinde demiş ki:
MGS senaryo olarak Half-Life'ı evire çevire döver.
O ara videolar başlı başına yeter.
Ama oynanabilirlik olarak sıfır bence.
Stealth olayı çok sinirimi bozuyor, biraz daha kolay oynayabileceğim olsa sırf o videolar için oynuycam aslında.
MGS1 oynadım ama fazla sevemedim.
Bir ara hileyle baştan başlamayı düşünüyorum :-P

normal seviyede çok rahat bitirilir yav.
ayrıca mgs ezer.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam half life fps oyunlarına bambaska bir acı getirdi ama mgs sadece tek bir yönüyle degil tamamı ile bir şaheser

oradaki videoların, senaryonun, müziklerin kısacası her şeyin muhteşem bir sanat eseri oldugnu kimse inkar edemez

half life ise tek yönlü bir oyun
aynı klasmanda bile yarışsalar(tam aynı klasmanda olmadıkları için diyorum bunu) mgs basar

ne yapılırsa yapılsın mgs basar
mgs su anda oynadıgımız oyunların coguna da basar
tek gecilir yani[signature][hline]Notwist fi tarihinde demis ki:
Trouble that we've come to know will stay with us

bad religion xxx tarihinde demis ki:
A smile on the lips and a hole in the head
Sosyal ağlarda paylaş

Ahh Hideo abicimiz MGS yerine bir de fps yapsa güzelinden de, HL'yi buldezer gibi ezip geçse.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

:hrr:"Öğretmek kendinde başlar.İlk önce kendine öğret sonra başkasına" :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
taros, 14 Şubat 2005 13:13 tarihinde demiş ki:
ağbi hl nin konusunu bilmiyorsunuz konuşuyorsunuz mgs pempe dizi gibi kalıyor onun yanında

AHAHAAHAHAHAAHAH
buda güzeldi.Pembe dizi ahaahahahahahah hey allahım ya sabah sabah iyi güldüm vallahi
Konusunu bilmedigimiz nerden biliyosun ?[signature][hline]Wow da Japonyadan bi adamla konustum evinde 8mbit baglantısı varmış.Ofiste 24mbit.Teşekkürler Türkiye.
Sosyal ağlarda paylaş

Half Life'ın yapımcıları MGS'yi oynasalardı depresyona girerlerde,bi köşeye çekilip ağlarlardı,duvarı yumruklarlardı.:D

MGS her yönüyle half lifedan daha iyi bi oyun bence..

John sen mgs'yi oynadıktan sonra mı half life döver diosun?yani mgs oynadın mı hiç[signature][hline]^Dallas Mavericks^
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eraq, 13 Şubat 2005 19:45 tarihinde demiş ki:
Karşılaştırmak biraz saçma ama,
Şöyle bir şey var.
Half-Life bildiğin FPS,
MGS de bildiğin Action olsa,
HL ezer.

Ama MGS'nin senaryosu var, Snake'i var. karizması var, Meryl'i var, Japon işi var, Revolver var, revolverları var, Ray'in üzerine atlama sahnesi var (hastasıyım).

Half-Life da FPS türünde çığır açmış, yapay zekasıyla, fps'lere senaryo eklemesiyle falan yarmış geçmiş ama, MGS daha "sinematik" bir oyun olduğu için oyuncuyu daha çok etkiliyor. Ağzına sinek kaçırıyor.
Hem MGS'de aşk var bi kere ya! :)

mgs ile hl yi karsılastırmak aslen biraz mantıksız mgs ile splinter i karsılastırmak daha dogru olur cunku klassları aynı
ama madem boyle bir konu acılmıs fikrimizi soyleyelim
yukarda eraq arkadasın dediğine genel olarak katılıyorum
hl ın mgs ye gore bence yegane artısı modları mgs nin modunu
hiç duymadım ama hl ın bin tane modu var zaten hl ı dünyaya tanıtanda bu modlar oldu ama modları pas gecersek mgs tartışmasız birinci cıkar herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

MGS bir hikayeyi oynuyormuşum hissi veriyor
HL ise gerçek dünyada macera yaşıyormuşum hissi veriyor.

MGS HL'yi ezip geçemez.
oynanabilirlik düşük
grafik kalitesi daha kötü
görevler tek düze
ve HL'ın mod sayısı bile başlı başına yeter.

Tamam senaryo ilginç, dialoglar, müzikler ve videolar çok hoş.
Ama görevler çok sıkıcı.
Örneğin kameralara veya askerlere yakalanmaman gerekli. Bu çok kastırıyor oyundaki tempoyu düşürüyor. Yakalandığın zaman uzun süre timerla boğuşuyorsun, tamam normalde bile askerleri öldürmek kolay da, limitless askerle uğraşmak çok can sıkıyor.
HL'da ajan oynamadığın için zamana karşı yarışman da gerekmiyor. Alıyorsun eline roketatarı helikopteri indiriyorsun, alıyorsun eline makineli tüfeği, on askerin arasına dalıyorsun.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Evet HL'de 5-10 kişiye kahramanca dalabiliyorsun ama MGS'de Snake'in kahramanlıklarını sadece izlemekle (tabi bu sırada "obaaa!" nidaları yükseliyor) yetiniyorsun.

Tabi MGS'de de "hıyaaa!" deyip dalabilirsin ama sonu gelmeyen adamlara yaptığın kahramanlık beş para etmiyor :-)

Ha bir de şu var, HL'de adamları tarayabiliyorsun, patlatabiliyorsun, 2'de gravity gun'la değişik şeyler yapabiliyorsun vs vs.
Ama MGS'de kafasını (boynunu yani) kırıyorsun, tekme tokat dalıyorsun, canlı kalkan yapıyorsun, bayıltıyorsun, 3'te sorguluyorsun, bir de tarıyorsun :)[signature][hline]horacegoesskiing, 14 Ocak 2005 18:48 tarihinde demiş ki:
iki şey söylicem. birincisi kargaya yavrusu şahin görünürmüş, ikincisi kedi g..ünü görmüş ben bu yaradan ölürüm demiş. :) evet bu kadar.

[Bu mesaj Eraq tarafından 14 Şubat 2005 18:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...