Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spider-Man: Far From Home [2019]

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Şimdi bu mysterio ilüzyonist falan ya, acaba elementalları sırf kargaşa yaratsın diye bu dünyaya o getirmiş de işte efendim daha çok güç kazanmak için onlarla savaşıp yeniyor ilüzyonu yaratacak maratacak böyle mi bağlayacaklar hikayesini? Meri ceyni de kaçırır klasik, o kadar tatilime sevgilime geri dönmek istiyorum Q_Q vurgusu yapmışlar trailerda. Ama meri ceyn empavırd bi kadın olduğu için jake in kafasına bi tane çakar spideynin kendisini kurtarmasını beklemez.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

9,5/10 

espiri seviyesi vs süper ama kimileri fazla diye mırın kırın edebilir. Peter parker’ı ancak üniversite zamanında çizgi roman peter parker olarak göreceğiz belli oldu.

hani direk strict bir şekilde çizgi roman spiderman değil ama eğlencesi ve kurgusu gayet tatmin edici. Beğenmeyen de gitsin dceu izlesin artık. 

Sosyal ağlarda paylaş

48 dakika önce, dreagloth dedi ki:

en az 8`i var, mj e alışamadım ?

abi şu ana kadar ki en perfect fit mj için neden beğenmedin? kıvırcık zenci saçları yüzünden mi?

Nothing-but-Respect-for-MY-Mary-Jane-Wat

zpxrcsjk8tvf5jyzod2m.png

bi lense bakar takıldığın göz rengi ise sdfs

hem esmerliği ile sjw proof. mis gibi işte. ben ufak nüanslarını kabul ederim en azından KIRSTEN D. değil allahım yüzyılın en itici bayık bakışlı mj idi.

Sosyal ağlarda paylaş

Acayip tırt bir filmdi.

Spoiler

Öncelikle Peter'ın bu liseli döneminin lise dönemi gibi bile olmadığını, baya orta okul level olduğunu söylemem gerekir. Peter örümcek tarafından ısırıldıktan sonra lisede hiçbir zaman böyle sünepe bir tip olmadı. Homecoming'de çok hissetmemiştim bunu ama bu filmde baya hissettim. Peter'ın liseli dönemini en çok gördüğümüz zamanlardan olan Ultimate Spider Man serisinde bile Peter böyle herkese 'evet efendim' modunda değildir. Örümcekten sonra Peter'ın kendine olan güveni artar, ayakları yere çok daha sağlam basar. Ağırlığı vardır. İki filmdir bu konuda hiçbir ilerleme olmadığı gibi tam tersine geriye bile gitmişler. 

Tom Holland role uyuyor olabilir, ama betimlediği Spider-Man kesinlikle iyiye gitmiyor.

Bir kere filmin ilk yarısı resmen bir romantik komediydi. Liseli gençlerin komikliklerini, yok uçakta yan yana oturalım triplerini, komik olmaktan fersah fersah öte lise öğretmenlerini, iğrenç bir Flash Thompson'ı, evrenin anasını bellemiş bir olaydan 'blip' falan diye bahsedilmesini gördük. Brad diye ne idüğü belli olmayan bir çocuğu kıskandığını gördük Peter'ın. Peter'ın iki kere yine romantik komedilerden fırlama donuyla sahnelerini gördük. Saymakla bitmez ilk yarının bir Spider-Man filminden ne kadar alakasız olduğu.

MJ rolü olmamıştı, olmuyor ve bu kafayla olmayacak. Çizgi romanlara paralel oyuncu seçmiyor olmalarını da geçtim artık, gerçekten böyle bir beklentim kalmadı, ancak bari karakterleri/kişilikleri uygun olsun yahu. Bu mudur yani binlerce kez Spider-Man çizgi romanlarında yer almış MJ? Peter'ın biricik aşkı, ilerde arkasında kapı gibi duran karısı olan MJ'in orjinleri buna mı dayanacak? Her şeye çığlık atan Kirsten Dunst'ı bin kere yeğlerim şu Zendaya'lı MJ'e. 

Yine Peter'ın hayatında belki MJ kadar önemli olan bir diğer kişi olan May Hala da inanılmaz gözüme batıyor. Uğruna MJ ile olan evliliğini bile kenara atıyor Peter bir dönem May Hala'nın. Filmlerde ise MILF bir May Hala görüyoruz kaçtır. Nerde Sam Raimi'deki Rosemary Harris'in oynadığı May Hala, nerde bu. Happy ile aşna fişne peşinde, Peter için endişelenip endişelenmediği bile belli olmayan, garip gurip bir May Hala.

Jake Gyllenhaal'u beğendim Mysterio rolünde. Eğer Mysterio ile team up yapmış olarak devam etseydi Spider-Man başka büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaktım, ama şükür ki olmadı. Günümüz teknolojisinde de yararlanarak Mysterio'yu güzel aktarmışlar. İlüzyon sahneleri hoştu, bunun Stark teknolojisine bağlanmasını ve Quentin'in Stark'ın gölgesinde kalmış biri gibi gösterilmesini istemezdim ama hadi bunları da görmezden geliyorum.

Bir başka büyük hayal kırıklığım (ki bu zaten filmin adı ve trailer'ı açıklandığında belliydi) iki filmdir Spider-Man'i asıl mahallesi olan New York'ta göremiyor oluşumuz. Hatta Avengers'ları da dahil edersek Peter'ı New York'da gördüğümüz süre 12 dk falan galiba. Bu 12 dk'nın 5 tane Spider-Man'li filmin toplamı olduğunun da altını çiziyorum. Filmin sonunda az da olsa New York'da gökdelenler arasında süzüldüğünü gördüğümde sevindim. İlk fimde Queens ön plandaydı, eyvallah Peter Queens'li oraya da değinsinler dedim. Ama şu filmde ne Venedik'i, ne Prag'ı, ne Hollanda'sı ya?

Peter Tinkle bir başka LOL benim için. Kırk yıllık Spider-Sense'i de çöpe atmış olduk böylece, tebrikler. Çok zor bir şey olsa gerek tabi iki kelimeye sadık kalmak.

Stealth Suit'i görünce salondakiler 'oğğğğhh' falan oldu, güldüm. Earth 90214 Noir Suite'ü baya baya Stealth Suit diye önümüze koymuşlar işte.

İkinci kostümü ise beğendim epey. Detayları çok hoştu kostümün. Keşke onu daha çok giyseydi.

Velhasıl kelam, filmin son 30 dakikası dışında hiç memnun kalmadım. Son fight güzeldi, Peter'ın film boyunca eksik olan öz güveni sonunda yerine geldi. Güzel websling sahneleri vardı Tower Bridge'de. Mysterio'yu biraz daha Elementals ile savaşır gibi yaptığı haliyle görseydik fight'da daha ihtişamlı olabilirdi. O kadarına takmıyorum.

Filmde en mutlu olduğum an sanırım en sondaki New York sahneleri ve tabi ki J.JONAH JAMESON! J.K Simmons'ı tekrar bu rolde görmek ve Daily Bugle'ın adının bile geçmesi çok sevindirdi. İçimde bir sonraki filmde bir şeylerin toparlanmaya başlayabileceği inancını sadece son 5 dk'ya borçluyum diyebilirim.

Not verecek olursam sanırım 5.5 veririm bu filme.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

şimdi efenim misteryo kimdir nedir bildiğimiz için şaşırtmadı o "twist". bu corporate yauşakların "aman öncekilere callback olmasın, niye x şirkete bara kazandırayım"cılığı dolayısıyla marvel/disney'den öyle bi hareket beklemiyorduk + mükemmel casting + endgame'de hll valla 10 yıllık callback derken 2002'den gelen mega fanservice ❤️

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.07.2019 at 10:14, scorch dedi ki:

sen git justice league izle

DC? No way punk.

14 saat önce, quixef dedi ki:

Veya git lightsaber salla ya hakkaten bu kadar kötü bir review görmedim hayatımda bir de mod yapmışlar lel

İnanılmaz eğlendim 9/10.

Yaz bir review görelim paşam. İnanılmaz eğlendiğin sahneler Ned'in tatlişko sevgilisi ile olan 'BAAAABE'li sahneler miydi yoksa ????

Sosyal ağlarda paylaş

trailer'i izleyen herkesin %98 cozebilecegi twist var, ama meh

bence para verilecek bir film degil, yarisindan sonra kalitesiz black mirror bolumune donuyor.

mandarin nasil hayal kirikligi yarattiysa, misteryo aynisini yaratti.

Laorx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...