Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2018-2019 ALİ KOÇ Sezonu Genel Tartışma

Phyx

Öne çıkan mesajlar

Iyi de ben yapilanlara gore degerlendiriyorum. Cok iyi yoldayiz diye delusionlara gerek yok yani. Bence Ali Koc zaten uzun vadede basarili olacak ama bu Comolli hamlesi baya hatali oldu kabul etmek lazim. Boyle bir role gerek varsa bile bunun Comolli olmamasi icin aslinda cok neden varmis arastirildigi zaman. Veya futbolu bilen baskan olarak takim kurulurken hocayla beraber calismadiysan zaten daha agir fail.

Yani ben Cocu'nun Frey vs gibi adamlara ok dedigine kesinlikle inanmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan mod on:

kimseye yazmaz ekonomimiz de çöp değil kardeşim
Birgün gazetesini bırak aynı cümlelerle konuşuyorsun sdf
hala kriz var diye zırvalıyorsun aç dinle berat albayrak konusuyo arada orda ne kadar zarar kar faşan anlatıyor tablolarla. halktvde sarayın maliyetini duyup hesap kitap yapma :d bi amda da olmaz öyle yeniden şahlanma. ülkeye karakteri düzgün ekonomistler alındı yavas yavas ülke de yükseliyor sen daha iyi bilmediğine göre bu ekonomik kriz nasıl geçirilir bırak 40 yılını bu işe vermiş adamlar yapsın o kısmı . akıl ihtiyacı yoktur heralde erdoğanın albayrakın bu seviyelerde :d lol
Sosyal ağlarda paylaş

övünmek değil ki bu. Olayın çıkış noktası ve amacı farklı olsa da ben talebin özünde doğru olduğunu düşünüyorum.

110 yıllık koca koca camiaların tarihlerinin yarısını yok saymaya gerek yok. en büyük efsanelerin kazandıkları kupaları yok sayıp sonra isimlerini lige vermek falan saçmalık.

ha olayı sidik yarışı olarak algılamak, yıldız savaşlarına çevirmek tamamen popülist bir yaklaşım ve tribünlere oynamak ama olması gereken bu başarıların yok sayılmaması.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

29 değilmiydi yahu fener 1 tane şampiyonluk alsa 4cu yıldız gelmeyecek miydi ben mi yanlış hatırlıyorum

yıldız 5 şampiyonlukta bir. 19 şu an fenerin

ayrıca eski şampiyonlukları tarihten silmeye çalışmıyor kimse ama "bu ligin" başlangıç tarihi 1959. Yıldız sayıları da buna göre veriliyor. Beşiktaş'ın GS-FB 3 yıldız için çekişirken tek yıldızda kaldığı sene yaptığı; "bize 2 şampiyonluk verin" hareketi de saçma sapandı şimdi Fener'in bu çıkışı da aynı oranda saçma. Hala TFF'nin sitesinde şu gereksiz/komik açıklama duruyor Beşiktaş'a zamanında geçilen kıyak sebebiyle:
Tff said:

Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul edilmesine karşın, TFF Tahkim Kurulunun 09.05.2002 tarih, 2002/52E ve 2002/68K sayılı kararı tahtında BEŞİKTAŞ Kulübünün 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında Türkiye Ligi şampiyonu olduğuna ve bu şampiyonlukların TFF Yıldız Kriterine dahil edileceğine karar verilmesi sebebi ile toplam şampiyonluk sayısı, toplam lig sezonu sayısından 2 fazladır.

Gidin web sitenize yazın, ülkenin en çok şampiyon olan takımıyız diye. Aziz'in 3. yıldızı GS'ye kaptırırken yaptğı gibi yıldız dolu forma basın onu giyin ama her geride kalan geçmiş için ağlamasın artık plz.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

övünmek değil ki bu. Olayın çıkış noktası ve amacı farklı olsa da ben talebin özünde doğru olduğunu düşünüyorum.

110 yıllık koca koca camiaların tarihlerinin yarısını yok saymaya gerek yok. en büyük efsanelerin kazandıkları kupaları yok sayıp sonra isimlerini lige vermek falan saçmalık.

ha olayı sidik yarışı olarak algılamak, yıldız savaşlarına çevirmek tamamen popülist bir yaklaşım ve tribünlere oynamak ama olması gereken bu başarıların yok sayılmaması.

de sıkıntı işte tarihlerinin yarısını bu kulüplerin kendileri, daha doğrusu türkiyedeki futbol idaresi siliyor.

uefa bana diyor ki ulusal şampiyon olduğunuzu somut, benim istediğim kanıtlar doğrultusunda ispatlayan herkesin şampiyonluğunu sayarım.

tr'de tff'ye gidip bir şekilde kendini ulusal şampiyon saydırsan bile uefa tanımadığı sürece resmen o şampiyonluklar hanene yazılmıyor. daha önce defalarca başvuruldu, bjk'den başka kimseye de verilmedi.

fb ve gs'lilerin 3 gün 3 geceden fazla ağlamasına sebep olan olayda bu zaten, yok işte resmi sayılabilecek bir şampiyonlukları yok.

gazoz liginde oynananları ben saymıyorum diyor. kendi kendinizi şampiyon ilan etmişsiniz, hiçbir ulusal oluşum yok, takımların %75'ini saymamışsınız bile saçma sapan bir düzende at koşturmuşsunuz diyor.

BJK'nin o iki şampiyonluğu alması bayağı işgüzarlık, çakallık ama hukuki temeli var ve kimse çıkıp reröererö yapamaz.

Verilebiliyor olsa diğerlerinin şampiyonlukları şimdiye kadar 1000 defa verilirdi. Ya da hani BJK'ye peşkeş çekildi ya, 2 tane değil hepsi verilirdi ya da 2 tane daha fazladan verilirdi o dönem herkesin önüne geçerdi.

O yüzden her sene 2 defa bu konuyu açıp ağlamak bayağı betalık veya zeka geriliği kusura bakmayın asdkjfhsa Çünkü beyin kullanılarak temel oluşturulabilecek bir savunma mekanizması yok bu olayın "bizim şampiyonlukları verin ulan hüüü" tarafında
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

CthuLhu said:

.
.
Aziz'in 3. yıldızı GS'ye kaptırırken yaptğı gibi yıldız dolu forma basın onu giyin
..

o formanın gs 3. yıldızı ile alakası yok besiktasa verilen fazladan yıldıza protesto amaçlıydı

eksisozluk said:

beşiktaş'ın 2. yıldızına tepki olarak ortaya çıkan bu forma, nedense galatasaray'ın şampiyonluğu kesinleştikten sonra giyilmeye başlanmıştır.

ben de böyle hatırlıyordum ama değilmiş. şampiyonluğun kesinleşeceği maçta giyilmiş.

beşiktaş'ın yıldızları onaylandıktan 2 ay sonra falan ama yine de. beşiktaş2ın yıldızları baya kılıf, başka bişey değil. amaç fernerliler hariç herkes için net.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...