Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Buradaki problem golden ne kadar oncesine baktıgı zaten. Benim bildigim kadarıyla ve Dunya kupasındaki uygulanma sekliyle, golden hemen once(yani asist ya da gol vurusu yapan oyuncu dısında) yapılmıyorsa faul VAR incelemesine alınmıyordu. Burda alındı.

Faul var. Ama golden cok once ve gol(cok tanımının subjektif oldugunu kabul ederek) alanından cok uzakta oluyor. Ozaman bu pozisyon degerlendirme icine alınıyorsa, golden 50 pas once faul olduysa da hakemin izleyip durdurması gerekir. MCity gibi takımlar 76 pasla gol atıyorlar. 42. pastan once bir faul yaptılarsa bakılacak mı?

Diger bir acıdan da faulun verilmedigi durumlara bakılıyor. Peki faulun yanlıs verildigi durumlar ne olacak? Bazı fauller var. Faul oluyor oyun hemen durmamıs gibi tekrar baslıyor hızlı baslayan oyun da gidiyor gol oluyor.

Yani hakem gol yemene sebep olacak yanlıs faul verirse problem yok, gol yemene sebep olan gercek faulu vermezse problem var? Bu denklem nasıl kurulacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten %100 adalet sağlanamayacak..
Sadece direkt kirmiziya bakilip ikinci saridan kirmiziya bakılmaması da sacma mesela.

Direkt kirmizi eksik bırakıyor takimi da ikinci saridan kirmizi bırakmıyor mu ?
Yani bu tarz seyler zamanla duzelir ve daha net olur bence.
Ne kadar ne ne sartlarda geriye bakilacagi da daha netlesir o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada, benim cıldırmam hakemler besiktası falan koruyor diye degil. Hatta aklımın ucundan bile gecmedi. Macı da izlemiyordum. Hakemler ellerine verilen muhtesem bir sistemi en yanlıs ve tutarsız sekilde kullanıyor diye.

Yoksa bana soruyorsanız. Bence orta sahadaki faule de baksın, sarı karta da baksın. 2. sarıya da baksın, taca da baksın kornere de baksın. Hatta mumkunse hakemleri atsınlar gelsin robotlar baksın.

Dunku olaylara cıldırmam yuzunden de biraz fazla tahammulsuz olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ozet dusmemis sayamiyorum ama iptal edilen goldeki atagi set oyunlariyla falan kiyaslamak abes. kontra yapip attilar. zaman olarak itiraz eden olabilir. onu anliyorum.

city gibi oynayan takimlarin gollerinde hakem insiyatifini kullanir. seminerlerde adamlara ne diyorlar bilmiyoruz. kurallari bile bilmiyoruz ki. yaziyorsun, cikmiyor. hatta dalga gecermis gibi fifa aciklamasi cikiyor taraftarlara daha iyi aciklayacagiz diye. yahu sen hakemlere ne dagitiyorsun onu bir koy printable olarak once sdfg.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

nasıl dört gol attı lan bu takım, şenor kalp krizi geçirdi 10. dakikada falan götürdüler takım td'siz mi kaldı?

dorukhan ljajic güven master race

aquila said:

bosuna tartismayin olm, adamlar lesser liglerde beta test yapiyo sisteme.

şu bariz doğru bu arada

arcane said:

ozet dusmemis sayamiyorum ama iptal edilen goldeki atagi set oyunlariyla falan kiyaslamak abes. kontra yapip attilar. zaman olarak itiraz eden olabilir. onu anliyorum.

bunun zaman olarak alınmasının imkanı yok, 10 saniye dersin neden 11 değil olur, 11 dersin neden 12 değil olur. pozisyon olarak alınması şart, bunun tanımının da oyunun önceki durduğu andan sonrası olarak alınması şart. çünkü diğer türlü de maç başına kadar kontrole gider iş.

20 pas sonrası golde kimse dönüp ona bakmaz evet bu da conflict yaratıyor sistemde aslında bakılması gerekir, tabi o zaman da her kararda 3-4 dakika oyun durur.

bunlar hata yapıla yapıla öğrenilecek ama sorun bugünkü gibi hakemlerin inisiyatifi fazla bırakması durumunda oluyor. hakem o faulü çok net gördü mesela ama bjk 3 fark önde diye zaten tribünler de sıkıntılı deyip vermedi, top dönüp gol olunca ffs çekmiştir iptal etmeyi o an kafasına koydu zaten, hemen var'a döndü iptali verdi. gördüğü an eyyam yapmadan vermesi gerekiyor neyse. 20 pas sonrası gelen goller sorunu da bu şekilde çözülebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/MHK/oyun-kurallari/Oyun-Kurallari-2018-19.PDF

guzelmis bu. geri aldim lafimi sdfg. ben ingilizce arattiydim.

c/p'leyemedim karakterler cikmiyor. ss alamaya usendim.

- gol iptal nedenlerinde faulu saymis. ekstradan elle oynama demis. vesaire demis.
- inceleme hucum yapan takimin topu nasil kazandigini da icerir demis.

zamana dair kismi goz ucuyla okuyarak bulamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

pektemek uygun bir kontratı kabul edecekse futbolu bırakana kadar bizde kalabilir. ben isterim asdfds

benim için tek sıkıntısı o kontratı, onu da kendi almadı zaten verildi.

hak ettiği 750K-1.1M TL falan böyle rotasyon oyuncusu kontratı, ona ok diyorsa gelsin 5 yıllık imzalasın. Doğru kullanıldığında halen lig standartlarında iyi seviyede adam çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

tolgay yallah stutgart, zaten dorukhan direk 11 oynayabileceğini gösterdiği an kadro dışı bırakıldı sdfs büyük ihtimalle satılır artık
oğuzhan kalmalı bence zaten şu an iyi bir ücrete satılamaz
zektemek 1m tl'ye oynayacaksa kalsın direkt, love satılsın onun yerine
bunun dışında büyük ihtimalle yüksek kontratlı topçularla yol mecburen ayrılacak pepe, adriano, babel, love, vida en başta geliyor
quaresma bugünkü gibi her frikike salça olmayıp her topu istemediği sürece kalabilir ama takımın yıldızının ljajic olduğunu mutlaka kabul etmeli artık
adriano ayrılacaksa büyük sıçtık yalnız çünkü caner her maç istisnasız gol yediriyor, geldiğinden beri sol stoperde oynayan her adama boş yere küfürler edildi, kesinlikle düzgün bir sol bek alınmalı bu takıma, şu gs'ye giden ömer hayyam mıydı onu bile alabilsek iyiydi adriano giderse takımda bariz sol bek olmayacak çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Yani hakem gol yemene sebep olacak yanlıs faul verirse problem yok, gol yemene sebep olan gercek faulu vermezse problem var? Bu denklem nasıl kurulacak.

Evet, zaten bu yüzden de vermiyo hakem. Faulü görse de kendine güvenemeyip vermiyor, gol olursa da vara bakar iptal ederim diye düşünüyor. Burdan çıkan sonuç, hakem dandik olunca var da çok fazla kurtaramıyor, iyi hakem şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hemen göklere çıkarmamak lazım tamam iyi oynadı gol de kaçırdı abartmamak lazım. Sonra götleri başları ayrı oynuyor

Bu maçta ayrıca Necip canla başla oynadı, tebrik etmek lazım yeteneksiz ama gerçek Beşiktaşlı iş yapar takımda yeter ki ruhsuz adamları oynatmasınlar artık.
Sosyal ağlarda paylaş

tek basina pozitife yordurabilecek bir mac degil.

atiba, ljajic tekrar formda olacak mi. mustafa'nin pozisyon disi performansi denk rakibe yetebilecek mi. atiba herkesin butun mac gotunu basini toparladi. sonrasinda iki mac ust uste verimsiz oynayabilir.

taraftar gaza gelmis. komple romantizm. babel'i cok ararlar.

adriano'ya hayranim. fakat 94 yasinda olmasiyla birlike, bu kadar sakatlanan oyuncu ile kesinlikle kontrat yapilmamali. simdi bir de "acaba numaradan sakatlik mi" kuskusu cikti. caner'in oynamasi kabus gibi senaryo. ama cozum adriano olmamali.

pektemek baska yerde 500-800 bine oynar. bizden ise 1.2-1.5m ister. ve bunu verirler. tekrar sac bas yolunur. thanks, but no thanks.
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

Abi hemen göklere çıkarmamak lazım tamam iyi oynadı gol de kaçırdı abartmamak lazım. Sonra götleri başları ayrı oynuyor

Bu maçta ayrıca Necip canla başla oynadı, tebrik etmek lazım yeteneksiz ama gerçek Beşiktaşlı iş yapar takımda yeter ki ruhsuz adamları oynatmasınlar artık.

iste sabriyi sevme nedenim helal olsun boyle futbolcuya
Sosyal ağlarda paylaş

Necip yeteneksiz değil, futbol aklı yok.

aksine takımda en iyi uzun pas atan 2-3 adamdan biri falan olabilir. zaten genel olarak iyi pasör. sıkıntı verdiği pas kararları zaten kjdshfs

mental olarak seviyesi falan altyapı topçusu kıvamında olabilir. yoksa gayet bileğine hakim adam.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

mental olarak seviyesi falan altyapı topçusu kıvamında olabilir. yoksa gayet bileğine hakim adam.

bizim sıkıntımız o mental seviyeyi altyapı seviyesine bile getirememekte türkiyede yetişen futbolcularda

aha bir tane düzgün pozisyon bilgisi ve maç konsantrasyonu yüksek olan ve türkiyede yetişmiş oyuncumuz yok
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...