Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

said:
sen en yakın rakibine 9 puan fark at, sonra 1 mağlubiyet al ve normalde 6'ya inecek olan fark 1 buçuk olsun

said:
dünyanın neresinde görülmüş, 3 puanlık sistemde kazanılan puanları yarıya indirip, yine 3 puanlık sistemle başka bir ligin devam ettirildiği?

Ekşiden böyle şeyler var. Play off önceden açıklandı belki ama git kardeşim puan kır diğer ülkeler gibi eksiden başlat vs vs ama şu yarıya indirme olayı bir ömür tff için anlatıalcak yüz karasından başka bir şey değildir.

Gs o sene 9 puan şampiyon olmuşken bu saçma uygulama ile 0,5 puanla şampiyon olmuştur. Birde fener falan şampiyon olsaydı görecektim ben curcunayı ama tff şanslıydı
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes lige 0 puanla başladığı sürece haksiz bence oyle düşünenler..

Getirilis amaci zaten bariz onu tartışmıyoruz.. ceza gelirse heyacan kaçmasın diye geldi

Ama gs 9 puan onde bitirir kesin ondan playoff koyup önünü keselim gibi algi yapiliyor komik bile degil :)

Ha serzenisler bosa degil tabi ki ama iste yani mehh
Sosyal ağlarda paylaş

Gelelim yabancı kuralına. O zamanlar anlattık dinleyen olmadı. Avrupa'da başarı kazanan bir takımın tüm ülkeye faydası var hem reklam hemde puan için. Bunun gs,fb,bjk,ts'si yok. Yerli futbolcular değere binecekti sözde ve şu an durum nedir? o kadar 6+0+4 ve 5+0+3 ler oynandı nerede milli takımda başarı ? Almanya altyapılı oyuncular olmasa milli takım tam bir felaket olacaktı ki şu an çok parlakta değil. Demek ki emir demiri keser, koydum sistemi bitti ile olmuyor. Başka yollardan denemek gerektiğini malesef acı tecrübeler ile öğreniyoruz. Bunu dediğimiz zaman sanki ş.l. kupasını alacaktınız diye eleştirenler oldu. Ş.l. kupasını alamasak bile son 4 e kalma veya final oynama bile muazzam bir başarıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama durust olmak gerekirse zamaninda Aziz kalksin diyordu yabanci kurali. Fener farki cok actigindan bizim ve Besiktasin isine gelmedi tabi bu is.

Yillar sonra tersi durum oldu filan. Olmasi gereken cok onceden buydu ama Fener kopup gidecek diye olmadi acikcasi yoksa Aziz hep diyordu kalksin bu iste - yanlis hatirliyor da olabilirim gerci.
Sosyal ağlarda paylaş

Geldi geçti bugünler ama hala yerli oyuncumuz yok neredeyse. Olanlarda Alman alt yapısını görmüş olanlar genelde. Daha düne kadar genç Sabri oynuyordu. Barça'da oynayan yerli oyuncumuzun hali ortada iken ne gibi çözümler bulunabilir onu konuşmalıyız. Aklıma Nokia'nın bitmesi ve ceo sunun "hiç bir yanlış yapmadık ama bir şekilde yenildik " tarzında konuşması geldi. Çoğunluğu yerli futbolcular ile uefa kupası kazanırken ve Real Madrid'in elinden süper kupayı kaparken şimdi halimiz içler acısı. Yanlış yaptığımızdan ziyade bir şeyleride kaçırıyoruz. Bir şeyler eksik.

Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Cok aceleye gelmisti bir de. Ses cikarsan da bagli oldugun federasyonda oynuyorsun. Liglere 2 hafta kala biz oynamiyoruz diyemezsin de. Yani ligde alinan puani yariya indirip playoffta alinana tam 3 puan vermek zaten sadece TR'de olabilecek sacmalik birsey - kimin avantajli oldugundan bagimsiz.

Allahtan sezonu hakeden kazandi. Yoksa cok olay kopardi. Ha bizim icin guzel oldu Fener stadinda kupa mupa geyik dondu.

Ama dedigim gibi. Day 1'a da bakarsan olaya FB-BJK dezavantajli olmasinlar diye kondu. Ceza gelmedi bir anlami kalmadi tabi.

şuna baştan sona +1
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

Red said:

Şu çok köylü işi ya. Ulan sanki paran beşiktaşta kalacak.

Gavur yapsa neyse diyecem en once türkler gidiyor bu alacak mevzularında.

Eve ekmek mi alamadın yani noldu 2 3 maaş alamadıysan.

Yemek mevzusu doğruysa efsane ama fjdjdj

Düşünsene soyunma odasında kebap yiyen bi tip

adam sözleşmesinde yazanı ister. bu mantıkla sen 10 bin lira maaşla çalışırken 1 ay geç alınca patron sana "yeaa bak fabrikada 2000 liraya adam çalışıyor, 1 ay almasan ölmezsin" dese nasıl hissedersin.

helal olsun, empati
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

said:
sen en yakın rakibine 9 puan fark at, sonra 1 mağlubiyet al ve normalde 6'ya inecek olan fark 1 buçuk olsun

said:
dünyanın neresinde görülmüş, 3 puanlık sistemde kazanılan puanları yarıya indirip, yine 3 puanlık sistemle başka bir ligin devam ettirildiği?

Ekşiden böyle şeyler var. Play off önceden açıklandı belki ama git kardeşim puan kır diğer ülkeler gibi eksiden başlat vs vs ama şu yarıya indirme olayı bir ömür tff için anlatıalcak yüz karasından başka bir şey değildir.

Gs o sene 9 puan şampiyon olmuşken bu saçma uygulama ile 0,5 puanla şampiyon olmuştur. Birde fener falan şampiyon olsaydı görecektim ben curcunayı ama tff şanslıydı
nerde var diye sorulmus, belcika liginde var. hani bizimkinden kotu bi lig de degil. siradisi bi durum degil. playoff sistemi puan silme sebebiyle getirildi. ok. ama onceki sezon gs 8. ydi yaw, ikinci playoff grubuna girerdi ancak gs. sanki gs 50 puan fark atti, ezici bir takim, aman 2 ye bolelim diye getirilmis gibi tarihi bukmeye calismayin soyle.
Sosyal ağlarda paylaş

ovunc ozdem'in soyledigine gore sikinti yasanan sadece tolgay degilmis. bundan kasti alacaklari icin TFF'ye basvuranlar mi soylemedi. birden fazla kisinin kadro disi birakilmasi istenilmis. senol sadece tolgay'i kadro disi birakmis.

bilgi olsun diye yazdim. her daim maasi odenmeyenden tarafim.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

fenn said:

said:

said:

nerde var diye sorulmus, belcika liginde var. hani bizimkinden kotu bi lig de degil. siradisi bi durum degil. playoff sistemi puan silme sebebiyle getirildi. ok. ama onceki sezon gs 8. ydi yaw, ikinci playoff grubuna girerdi ancak gs. sanki gs 50 puan fark atti, ezici bir takim, aman 2 ye bolelim diye getirilmis gibi tarihi bukmeye calismayin soyle.

Buna kısmen katılıyorum. Bizim taraftarda sanki puan farkını koyduğumuz an play-off gelmiş bir algı var Nisan'da. Açıklanma tarihi 23 Ağustos 2011. Galatasaray bir önceki sezon rezil olmuş, Fener şike ile tökezlese de yine bitik durumda değil, GS'nin yine önünde, Trabzon da öyle. Hatta BJK de. Tabii kağıt üstünde.

Ancak o dönem bir açıklaması var Demirören'in "Zaten federasyonun almış olduğu bir karardı ve kulüpler tarafından kabul edildi. Kulüpler olarak bu uygulamanın bu sezon deneme olarak yapılmasını rica ettik. Eğer aksilik olursa, önümüzdeki sezondan itibaren kalkmasını rica ettik. Yeni statü bu sene başlayacak"

İşte neyi denedin ve ne olmadı? Eğer olmayan, ulan GS de 9 puan farkla girdi puanları ikiye böldük son maçta zorla şampiyon oldu ise doğru bir önerme. Bütün senenin emeğini play-off'a taşıyacaksan farklı bir formül düşünmelisin. Hiçbir profesyonel sporda play-off'larda regular sezonu en iyi derece ile bitirip handikap yaşayan takım olmaz. Ya puanı sabit tutarsın ya puan farkı koyarsın ya da ev sahibi avantajı verirsin falan filan.

Fakat ben yine de proaktif görüş açısı olarak bu sistemin geldiğini düşünüyorum. Proaktif bakış açısından kastım ise GS'nin çok güçlü bir başkan ve Terim ile iyi bir kadro kurarak yeni stadının da etkisi ile coşma ihtimali. Bu şekilde Fener'in önünde yer alabilirdi, ki aldı. Fener'in de avantajı derbi takımı olması, bugün Fenerbahçe bu haldeyken bile 4 büyükleri sadece birbirleriyle maç yaptırarak bir lig kur Fenerbahçe kesin şampiyon olur. Adamlar iki hafta önce ilk yarı dağılmış bitmiş, ikinci yarının da başına GS son çiviyi çakmış derken, deplasmanda 2-0'dan derbi çeviriyor, 5 dakika daha uzasa kazanacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Play-off'un en iyi kullanım alanı UEFA spotu abi. Şampiyonluk da küme düşme de hayati işler ve yanlış uygulamalar ile tartışmaya çok açık kalır. Ama UEFA spotu çok olmazsa olmaz bir başarı kriteri veya hedef değil; zira büyükler için külfet, Anadolu takımları için de olursa üç-beş para girer isim yaparım diye bakılan bir durum, en azından açık oyun ve eğlenceli ekstra maçlar izleriz.
Sosyal ağlarda paylaş

UEFA için bence şart hatta. 3.olan takım aman play-off'a düşmeyeyim, atıyorum 9-10. takım da belki play-off'a girerim diye amaç edinir. Zaten 16'dan birkaç sıra yukarısı da küme düşmeme derdinde. Bu şekilde ligde erken kopmalar, ertesi sezon planlarını şimdiden yapmalar falan nispeten azalır. Tabii nispeten bu, UEFA spotu çok da önemli olmayabilir bazıları için. Ama bir şekilde heyecan katsa yeter takımlara, sonra fikstürün sonuna gelindiğinde şampiyonluk maçlarında millet yarıştığı takımın rakibine ekşiyor rotasyon yapma, yedeklerle çıkma ulan diye.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
This is the only playoff system used in Europe, where 12 leagues use decisive group stages as their preferred tiebreaker. Cyprus, Israel, Belarus, Scotland, Bulgaria, Macedonia, Northern Ireland, Wales and Andorra all allow qualifying teams to carry all their points into the final group stage, while Belgium, Poland and Kazakhstan only allow teams to carry over half of their points, thus reducing the gap that must be closed. Poland, Scotland, Macedonia and Northern Ireland are the only European countries to use a single round-robin rather than a double-round robin for this extra phase.

Merak ettim Avrupa'nın play-off olan liglerine baktım, 2015'den yalnız yaptığım alıntı. Biz mesela direkt Belçika'dan almışız. Zaten Belçika ve nispeten İskoçya dışında medyatik bir lig yok bu sistemde. Belçika da "kıl" ülke kimliğini burda da konuşturmuş. Tabii bu şampiyonluk için play-off kullanan ligler, UEFA spot, küme düşme vs. kullanan vardır. Bir ara EPL en centilmen takımı UEFA'ya gönderiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

nadir olan birsey; paticik'te bir tartismada ilk defa karsi tarafa katiliyorum fsds.

bu arada belcikalilar avrupa'nin turk fikralarindaki temel'idir. her toplum onlarin aptalligiyla dalga gecer. yani aptaldan almisiz ala ala playoffu. ha bizden daha ustunler lig olarak, ama yine de sacma heue
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyede futbolu güzelleştirebilecek yegane şey beraberliğe puan vermeyi kaldırmak ya, uefa muefa falan yine pek etkili olmaz. yerine nasıl bişi getirilebilir bilmiyorum belki direkt mağlup olmuş gibi iki tarafa da 0 verilebilir ama bu durumda da son dakikalarda iki takım da 11er kişi hücum yapar gibi aman neyse işte puanlamalara revize getirmeleri şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...