Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yatak odasi ses yalitimi

Goering

Öne çıkan mesajlar

yan dairenin yatak odasindaki komidinin uzerindeki telefon saat 7:30'da titriyor (sesli bile degil) ve bu benim yataktan duyuluyor:

gecen hafta yan yatak odasinda gece fiziksel aktivite yapilana kadar farketmemistim, benden de oraya baya ses gitti ve gidiyor sanirim.

daire duvari arasinda buyuk bir gomme dolap var. sanirim karsi dairede de aynisindan var ve iki dolap arasinda yalitim yok (veya duvar?) (veya karsi dairenin yatagi benim gomme dolabin orada, ki o da buyuk skinti)

dolabi iptal etmeden cozemem sanirim?
Sosyal ağlarda paylaş

KehKeh said:

git ustasına sor ben şimdi nasıl yapacağını anlatsamda sen becetemezsin sonuçta usta yapacak.
ayrıca mekanı görüp sesini dinlemem lazım.

2kat'li ev, yatak odasi ust katta cati kati.

sesci tanidiklar var, sen oner onlara yaptiririm ben?

yatakBAŞları mobilya olarak duvara bagli (priz fln koymuşlar) o da sesi iletiyor olabilir.

ama ayrı bir yalıtım eksikliği var, eğlence sesi geliyordu...
Sosyal ağlarda paylaş

şu an telefondan yazabiliyorum bilgisayar başına geçince fotoğraflı anlatırım.
özet olarak bilgi vereyim yapı marketlerde yumurta kutularına tip olarak benzeyen polimer ürünler var siyah ses yalıtım malzemesi diye geçer ondan kullanabilirsin ama görsel olarak güzel görünmez. daha ileri seviyesi zaten ustalık ister sen yapamazsın profesyonellerden teklif ve fikir al.
Sosyal ağlarda paylaş

senin titreşimin geldiği duvardaki titreşimi sönümlendirmen gerekli, o yumurta kabı direk çıkan sesin emilmesi için. kaynaktan direk çıkan ses için yani. Senin sesin dışarı çıkmasın istiyorsan ideal fakat ideal olanı cam yünü vs olabilir ama basit bi çözüm istiyorsan, sünger koyabilirsin.

linkteki ürün, hem gelen, hem de giden ses için biraz işe yarayabilir.
https://www.hepsiburada.com/centera-coustic-akustik-kare-sunger-5-cm-siyah-59-x-59-cm-p-HBV00000BGX0P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...