Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

Bahamut farmından nefret ettim ya (Ulti Baha Normal Lv.150)

Raidfinderda pusu kurdum girmeye çalışıyorum, çıkar çıkmaz raid ID yapıştır diyene kadar raid doluyor, oha. Abartısız söylüyorum 30 defa filan denedim, 1 defa girebildim sadece. Bot filan mı kullanıyor bunlar?

Tek yolu kendi raidimi kendim summonlamam herhalde ama o da Türkiye bürokrasisi gibi bir şey. Summon matı için şu malzeme lazım, onun için şu animaları topla, bu da lazım ona başka anima lazım, yetmiyor Unlocklamak için Grand Order kesmek lazım o da ayrı bir bürokrasi zinciri, öeh.
Gerçi nasıl olsa Core için en az 1 defa hostlamam gerekecek, sırf EP ile olmayacak yani ama yine de bütün o Animaları toplamak ta ayrı bir zulüm.

Ayrıca yeterince Prestige Pendant birikti, M2 alacağım (AESler kendi kendine biriksin, M2 daha kansermiş toplaması).
Farmlaması en zor olan hangisi? R120ye az kaldı, 120 olunca M2 leechlemeye/hostlamaya başlayacağım ama yine de farmlaması zor birşey varsa Pendantla onu alayım.
Bir de mesela 0*M2 weapon 3*M1'in yerini alır mı gridde, yoksa 3* olana kadar işe yaramaz mı? (Lv.120 unlocklar hariç tabi, onlar belli zaten)
Sosyal ağlarda paylaş

raid id yapıştırmadan üstüne basıp otomatik girme yöntemini yazmıştım, tampermonkey diye aratırsan forumu çıkması lazım. summon seçip giriyorsun direkt.

o soruya evrensel bir cevap veremem, ben kendi adıma alex katana ile başladım. ama 120 lazım. alex axe, metat bow, grim harp diğer en büyük adaylar. bakman lazım hangi gridinde hangisi en büyük farkı yaratır, o zamana kadar bakın derim adaylara.

lvl40 hali neyi neyle değiştirdiğine göre, alabilir de almayabilir de. aldığında koyup deneyeceksin rakamları.

hangi bossun dropları sıradaki gwde kullanılacaksa onun lootunu toplamak en zor çünkü en hızlı ölür. değişiyor yani prriyodik.
Sosyal ağlarda paylaş

Addon riskli filan diye çekinmiştim ondan, ama yükliyim, Bahamut başka türlü olmayacak çünkü.

Rakam denemekle anlaşılır mı ki? M2lerin çoğunun getirisi crit, multiattack filan. Party ATK düşecek yani ama M2'den gelecek bonus ona değer mi ondan nasıl emin olabilirim bilmiyorum.

Mesela Grim Harpın, Alex Axeın getirdiği crit boost, ATK'ı baltalamaya değer mi?

Farmlaması zordan kastım böyle Lumi Sword, Celes Claw gibi milyarda bir düşen(hatta düşmeyen) weapon var mı diye sormaktı, ama M2 için hepsi eşit sanırım. Googleda forumlarda redditte filan bakındım hiç şunun drop rate diğerlerinden zor gibi bir şeye denk gelmedim.

En kötü gridim Dark şu anda, charlar sayesinde en OP partym olmasına rağmen grid kötü. 1 tane shoptan aldığım Claw var, hiç düşüremedim, geri kalanı Axe.
1- Dark Gridi toparlamak için Avatar Gun alabilirim o yüzden.
2- Ya da Wind/Earth partyleri toparlamak için Grim Harp/Alex Axe işte.
3- Uzun vadede düşünürsek bütün earth gridi Alex Katanayla değiştirmek gerekeceği için onu almak diğerlerinden mantıklı olabilir tabi. Onların hepsini toplayana kadar diğerleri de düşer nasıl olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

viramatei kullanıyor, onu hiç kullanmak istemiyorsan sen bilirsin ama zaten kullanıyorsan riskte değişiklik yok.

criti hesaplıyor oyun, ma hesabı da istiyorsan işte motocal var.

duruma göre.

hayır öyle bir enderlik yok özel. ama mavi chest lazım, ona da dps lazım, hızlı dps yapamadığın bosslar için daha zor yani.

avatar gun çok kötü bir seçim olur. m2 öyle alternatif tier birşey alacaksan ille önce motocalda hesapla mutlaka, hayalindeki hedef endgridde yeri var mı yok mu, ileride atılacak şey alınmaz hani. bir aylık pendant.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok Viramate yüklemedim işte risk var diye ama redditte risk tamamen teorik, fpslock filan haricinde banlanan kimse olmadı demişler. Güvensem mi bilemiyorum.
Hangi linkten yüklüyoruz twitterdan şu linki vermişler(ahahahahahhahah) bir de GitHub linki var, ikisi de aynı mı/güvenli mi?
Paket olarak yükletip ayrı ayrı mı özellik seçtiriyor, yükler yüklemez FPSLock, Keybinder filan default açık gelir de farkederler mi, gelişine banlamasınlar sonra :p

Bu arada Monika Arcarum shopa eklenmiş, 20k Arcapoint, bayağı güzel. Attacker/Tank, tam ihtiyacım olan karakter.
Skillseti bayağı güzel gibi gözüküyor.Oranlarını, buff miktarlarını filan bilmiyorum ama sağlam vuruyorsa top tier olur bu çok rahat.

Skill 1 Nuke/Dodge Rate Boost/Hostility Boost
Skill 2 AoE Nuke/Def Debuff(+Self buff)
Skill 3 Dodge All/Substitute, Dodge successte 20% Party CA Charge
EMP : Dodge->1 turn cooldown cut
CA : Damage+1 turn cooldown cut
Sosyal ağlarda paylaş

Bana ve knoxa birşey olmadı hala. :p chrome addon portaldan yükle, automupdate ediyor kendini.

Default açık değil, yükleyince bakarsın ayarlara ama. Magna2 raiding için maalesef lazım ben delirdikten sonra yüklemiştim raidlere giremeyince.

Monika fena gözükmüyor ama buffını maxlayabilmek lazım. Korwa ve rosetta ile çakışıyor çünkü onlar da tanklamak istiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Chrome Extensions arasında Viramate diye aratınca viramate çıkmıyor, sadece GBF Raiders 2:The Chrome diye bir var. Ama Redditte topiğini buldum şuradan link vermişler, bu mu en günceli?

DMCA uyarısı filan almış önceden, flaglenmiş filan belki aramada o yüzden çıkmıyordur. Bir de çok fazla permission istiyor ama reddit linkinde açıklamışlar, güvenlidir herhalde?

Rosetta ile Monika tank oldukları için çakışıyorlar zaten, Rosettam olsa Monika kullanmazdım herhalde. Korwa ile problem olabilir ama evet.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi auto updateliyor herhalde günceldir. onu yükledim diye biliyorum.

valla dediğim gibi kullanıyoruz ama "hiç risk yok" diyemem, yazdım hep geçmişte. 6 aydır banlanmadım halen. dediğim şeyleri açmayacaksın anlatmıştım eskiden.

korwa ile problem çünkü korwa vurulmak istiyor. aynı takıma koymamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

R120 ^^
Ne yapıyorum şimdi, ölümüne M2 mi leechliyorum?
(Hostlamak ta çok zor değilmiş gerçi, 1 tane Omega Imp matı istiyor ama Chapter 87 Unlock demiş, onunla uğraşasım yok şimdilik)
Bu M2 raidlerde vurulması gereken bir limit filan var mı OmegaImp.teki 120k limiti gibi filan? Wikide filan belirtmemişler öyle bir şey.

Yalnız Monika ÇOK iyi. Bayağı işime yaradı. Korwa ile de çok fazla problem olmadı. Korwa öyle sürekli dayak yiyebilecek bir char değil zaten, arada 1-2 denk gelse yetiyor buff sustain için. Gamewith tierlist Monika'ya 8.5 vermiş, haksızlık bence, Arriet/Petra'dan filan daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

oo grats, knox’u yakaladın neredeyse, gerçi o gene bıraktı sayılır ehu.

host zor çünkü düşmüyor host mat, ben pes ettim aylar önce. üşenmem dersen mavi ve red chest almanın tek garanti yolu host, leech imkansız çünkü. silahlar, gold anima ve normal animanın çoğu sadece blue ve red chestlerden. onlar için de deli gibi dps lazım.

150k cont max prestiji verir. xp cap çıtası çok daha yüksek ama önemli olan prestij. blue chest belirsiz ama devamlı dps lazım, biraz da şans. wanpana ekmek yok genelde.

korwa sürekli dayak yiyebilen bir char kendi def heal atabildiği için, yemesi de lazım. hostilşry upı da olmadığından monika ile uyumsuz, aynı anda kullanmıyorum şahsen. gamewith listesi süper controversial zaten, genelde pek sallanmıyor artık. gamepress güncellerse ona bakılır.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.reddit.com/r/Granblue_en/comments/9t5tuu/koregra_november_2018_edition/
said:
11/12: Beta event "Brave Ground", with new format requiring multiple parties. Enemies will be Fire element.

10/31~11/7 Trick or Treat "campaign" in progress.

11/9: Eye of the Storm rerun.

Main Quest Chapters 115, 116, 117, 118.

11/24: Rise of the Beasts.

+1 Gold Brick stock.

Huanglong/Qilin HL battle being added (requires clearing both regular Huanglong/Qilin to unlock), where you will fight both at once. Weapon skills and Summon auras will be in effect for this raid. Clearing this HL battle (as host) adds a 5th ★ to Huanglong/Qilin weapons, which can be leveled to 200 and skilled to SLv20.

Footprints on Sacred Ground being added to Side Stories. B-shop point skin for Zeta will become available in Side Story shop (10000 Crystals if you already have it).

November GW stuff.

Zeus on 5th day, weak to Dark and Fire.

Untiered crews or crewless players can fight a Lv60 Zeus.

Removing the once-only restriction, and will be AP/BP free to fight.

Removing the Retreat option, as last time many players accidentally retreated (instead of just temporarily leaving) and could not rejoin.

Zeus will have more HP across all difficulties.

Players not in a crew cannot create or join a crew while in a Zeus raid.

Special rewards for defeating Zeus will only be granted on first clear.

For second clear onwards, drops will be different (some Tokens included), and no EXP is gained.

Untiered crews or crewless players that defeat Zeus will only receive ranking rewards for untiered/crewless.

Adding auto-Recycle to drawboxes.

A-class crews can display up to 30 members' activities.

FLB Metera and Zaoshen (already announced).

Miscellaneous updates.

Cancel Attack button.

Healing items can be queued up.

A few Assassin Secret Gears had required Defense Order materials to craft, but this will be changed to special island materials. (whoops!)

Toggle to speed up Cross-Summon.

Skins for Summons.

IRL merch and event info.

11/16, 11/30: Granblue Channel

Handsome Gorilla TA energy drink @Granfes.

We celebrate(?) 2 years of KMR reign today.

Koregra December 2018 edition will be published after 12/17 as a summary of information announced during Granfes.

drawbox'a auto-recycle bekliyorum grail geldiğinden beri, en büyük sevincim o oldu. arcarum charlarını galiba aralık ayına bıraktılar, çıkışının birinci yılında getirecekler sanki.

brave ground beta event'i nasıl olacak bakalım, arcarum'dan bu yana ilk yeni oyun modu olacak galiba. hadi hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Collab event, free SSR filan yok mu? Asıl ondan haber versinler :p
Brave Ground detayları belli değil gerçi, belki onda vardır.

Arcarum charlarını da çıkarmasalar bile açıklasınlar artık, hangi Arcarumu kasacağıma karar vereyim en azından. Hiçbir Arcarum matına dokunamadım daha, aynen bekliyor öyle.

Spark progresste de 24k crystal, 3x10 Ticket, 37 Ticket birikti=147 Draw
Grid farmı bıraktım questlere abanıyorum. 2 ay içinde 200+ toplayabilirsem çok güzel olacak. Tabi ona rağmen Flash Galaya 100 drawı denk getiremezsem hiçbir işe yaramıyor, Mart Ayına kalıyorum :/
Sosyal ağlarda paylaş

collab bu yıl başka olmaz herhalde görünen o ki.

charlar çıkmadan detaylarını vermezler skill vs'nin, şimdiye kadar vermediler. hep spekülasyon yapıldı test charları üzerinden. summer ilsa mesela belli olmuştu öyle tahmin edilerek.

147 varsa, 120 daha yeter. günlük 10 bile gelse en kötü ihtimal, 30 tane cepte banner varken. yanlış hatırlamıyorsam geçen yılbaşı iki bonus banner üstüste geldi 6 gün filan, ikinci banner'da olivia gelmişti. flash gala o zaman henüz yoktu ama herhalde şimdi öyle olur.
Sosyal ağlarda paylaş

evet aynen öyle, %6 banner'lar gene 3 günlük. 3 kere 100lük 3 kere üstüste %0.5 mu ne sanırım lol. hatırlayamadım rulet şansını şimdi. banner'ın son günü beklenip basılabilir spark, hatta daha mantıklı çünkü önceki free draw'lardan gelebilir istenen şey. :p

yani tabii geçen yılki durum buydu, değişen birşey olur mu göreceğiz. rulet ilk defa yapıldı geçen yılbaşı çünkü. anni'de modifiye ettiler. gene modifiye edebilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun normalde uyarıyordu da bu sefer uyarmadı, bu hafta charlarınızın halloween sahneleri seyredebiliyorsunuz journal ve party'den.

doğumgünü, yılbaşı, haloween vs gibi seasonal sahnelere yenisi ekleniyor üyeliğiniz başına geçirdiğiniz her yıl, ben bu yıl ikinci sahnelerini görüyorum mesela. aklınızda olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel birşey.
Geçen sene geleni böyle birşeymiş.
said:

Free Daily 10-Part Draw Roulette
23:00, December 20, 2017 - 22:59, January 03, 2018

Spin a roulette for a chance to win free 10-part draws each day you log in. You can win up to 10×10-part draws a day. Check out the odds listed below.
Odds
1×10-part draws: 60%
2×10-part draws: 30%
3×10-part draws: 6.5%
4×10-part draws: 0.5%
5×10-part draws: 0.5%
6×10-part draws: 0.5%
7×10-part draws: 0.5%
8×10-part draws: 0.5%
9×10-part draws: 0.5%
10×10-part draws: 0.5%

2 hafta boyunca her gün 10-100 arası prem draw yani.

Anniversary'de de aynısını oranlarını değiştirerek ve 1 tane guaranteed 10x10 vererek yapmışlar. Umarım yine böyle yaparlar.

said:

Free Daily 10-Part Draw Roulette
23:00, March 09, 2018 - 22:59, March 23, 2018

Spin a roulette for a chance to win free 10-part draws each day you log in. You can win up to 10×10-part draws a day. Check out the odds listed below.
Odds
1×10-part draws: 40%
2×10-part draws: 40%
3×10-part draws: 18.5%
10×10-part draws: 1.5%

You'll get at least 1×10-part draw, 10×10 at most, by spinning the roulette.
Free 10-part draws that you win from the roulette will reset daily at 5 a.m.

Get 10×10-part draws at least once!
You'll get 10×10-part draws on the last day if you haven't got them yet during this campaign.
Last day: 23:00, March 22, 2018 - 22:59, March 23, 2018
The odds for the last day will be normal if you have already got 10×10-part draws once or more during the campaign period.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
aynı parti olayı nightmare zorlukta, 3 boss var, üçüncüde ilkinde kullanılan kullanılabiliyor.

yeni oyuncular için çift parti zor ama 21861287 ssr'ı olanlar için değişiklik oldu. :p

6 kollu boss atk/def down immune bu arada fyi. stackable çalışıyor olabilir, denemedim henüz. elem downlar çalışıyor. evet stacklablelar çalışıyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

New Yearda spark basabilme ihtimalim için bulabildiğim bütün ticketları toplayabilmem lazım, 80m honor tiere de x3 ticket koymuşlar. 80m honorı nasıl kasacağım onu düşünüyorum şimdi.
Grindblue Farmtasy Mode proclayabilirsem yapılabilir aslında :p

54x1 Ticket + 3x10 Ticket=84 Draw
29k crystal, 30k desek 100 Draw, toplam 184. Garantilemek için 270 lazım, 86 draw daha toplamak gözümde büyüyor. 25800 crystal de gözde büyümeyecek gibi değil gerçi, quest başına 50 crystalden 516 quest eder.

Bir de Aralık ayındaki cömertliklerine bağlı. Crystalleri ticketları bol keseden dağıtırlarsa toparlayabilirim belki. Aralık ayı event takvimi filan belli oldu mu, new year eventinden önce kaç tane story event var? Onlardan da 3-5 birşeyler gelir çünkü.

Ya da Flash Galaya x100 Draw denk gelirse bütün problemlerim çözülür tabi ^^

Edit: 9 Aralıkta başka bir Cygames oyununun collabı varmış, önceki collab eventler gibi olursa 10+3 draw oradan gelir.
Kaldı 73 draw :p
Sosyal ağlarda paylaş

ahah 80 milyon imkansız değil ama zor yani senin için. fire takımın ne durumda bilmiyorum gerçi. eğer ciddi olarak hedefleyeceksen nm100 başladığında ağır abanman zorunlu. ben bir günde 50m yapmıştım son gün geçen sefer.

bugün princess connect collab duyuruldu bir ay sonraya, ondan 13 ticket gelir dediğin gibi. hergün 200 kristal ayrıca basarlar bence 15 gün filan. stream filan olacak mı bilmiyorum ama kmr başgan seiyuu'lar filan oradan da 3-5k kristal patlatabilir.

ha bu projeksiyonlar bir de geçen seneye göre ama geçen seneki cömertlik diğer öncekilerden fazlaydı, belki kantarın topuzunu filan hepten sallayıp
https://i.imgflip.com/2mqtpz.jpg
yapabilir ehueh belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...