Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

fgo'da TONLA apple gerekiyor ama ayda 3-5 filan verdiği için toplam hiç harcamıyorum event'e filan gerekecek diye. tonla servant lvl 30-40 duruyor o yüzden, backline'da bile max lvl olmayan servantlarım var hala 1 yıl sonra.

bir yılda gbf'de LIKIR LIKIR harcadım, 3300 half pot ve 400 full potum var, fgo'da neredeyse HİÇ harcamadım, 150 golden apple ve 50 silver filan var. hiç kıyas kabul etmediği kesin. :p sen yüzlerce potu crate'e fışkırttıkları eventler biter bitmez başladığın için farkı hissemedin herhalde. :p

bu arada eventteki aluminum bat disparia'dan sonra oyundaki en iyi plain dmg MH swordmaster wpn slimeblasting için. disparia'sı olmayan herkes alsın.

318 char açıkken de doğumgünü kutlamaları bitmek bilmiyor charların lol, bu yıl sadece sevdiklerimi dinleyeceğim sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte FGOda pek grind olmadığından apple harcamaya da gerek kalmıyor çok fazla. Az da olsa verdiği applelar birikip duruyor o yüzden.
Grindblue Farmtasyde her gün 10 küsür elixir gömmem gerekiyor nonstop grind yüzünden. O yüzden verdiğinden fazlasını istiyor dedim.
Bende de biriken elixirler magnafestin birinde birikmişti, onlar suyunu çekmek üzere, yakın bi zamanda bi magnafest daha gelirse iyi olur ^^

Dispariam var ama yine de aldım, wind sword yoktu bende iyi oldu.
Gerçi Wind EX bolca vardı zaten sidequestlerden, birini atmam gerekecek herhalde. MH olarak kullanılır ama yine de.

p.s. hepi pörtlek
Sosyal ağlarda paylaş

ehu eyvallah. magna1 farm bitince harcayacak o kadar şey olmuyor bunda da aslında. dahası pot toplama görevleri de var tamamen dibine vurursa golonzo wheat farm veya zinkenstill clover farm gibi. ap positive görevler yapıyordum eskiden 200-300 potum varken ama ona bile gerek yokmuş yani uzun vadede. gwde 200 pot filan yaktım, yerine geri koydum neredeyse aynen.
Sosyal ağlarda paylaş

Arcarum Hard'ın getirileri/götürüleri neler?
Normali bayağı kolay farmlayabilmeye başladım ama R/SR karakterleri kasmıyordum bi süredir, SSR restriction bütün expedition için mi çıkıyor?
Bir de random demiş ama ne sıklıkta çıkıyor onu yazmamış. Mesela SR only çıktı diyelim, expeditiondan çekilip (yani bi arcarum badge yakıp) sonra girdiğimizde başka penalty le başlama şansımız var mı yoksa ille de onu bitireceksin öyle devam edeceksin diye zorluyor mu?

Bir de Oracleların detayları belli olsun artık, Arcarum summonları almaya başlamam lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

random? ne sıklıkla çıkıyor onu yazmamış? sorunun içinde cevabı var.

end expidition dersen, tekrar girdiginde random de-buff/buff vs geliyor.

birde kafanda daha iyi şekillenmesi açısından, atıyorum 6-1'de sr only karakter zamanzingosu geldi 6-2 de başka bişi gelebiliyor, posion debuff gibi hep resetliyor harita başına sdfs.

arcanum normal ile hard arasında, exp/arcanum point farkı var. hard'ı yap zaten normal ile ugrasma. rahat yaparsın hardı extremei bile yaparsın bence. o shopunda satılan buffları al 100 arcapoint falan istiyor onları kullanırsın olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Hardda sadece sr ile kısıtlar, r only extreme için. Normal ile uğraşma bence de, daha yükseklerde daha çok xp, loot ve storeundan alınca weekly cap var. Çıkma sıklığı 3-4 expte bir filan ama abandon etme derim, yapabilirsin herhalde. Srları filan backlineda koyup xp toplanabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

DW pintiliğini aşsa FGO çok daha güzel olacak ama işte napalım :p

Bu arada Cocytus Showdown 14 gün dedim de tam RotB eventine denk geliyor, hemen sonrasında da Xeno Sagittarius var, ve benim 80 elixirim kaldı.

Elixir farmlıyim bari, yapacak bir şey yok. RotB i pek sallamasam da olur ama Xeno şart, Showdown da şart. Bir sonraki rotationa bırakmıyim en azından.
Shopta günde mat başına 2 şer tane veren treasure trade var, matlarından 40-50 tane filan birikmiş hepsinin. Bunlara daha sonradan ihtiyaç duyar mıyım?
Seraphic Weaponlara lazım diyor wikide, kolay farmlanıyor mu bunlar?

Cocy de Extreme 2-4 Anima diyor, ortalama 3 desem
50 sefer filan lazım; = 1500 AP = 30+ Elixir sırf buna gidecek.

Gerçi Xeno Sagiyi leechleyerek te bitirebilirim sanırım, o durumda sorun olmaz bayağı berry birikti.
Sosyal ağlarda paylaş

aniplex en cimri gördüğüm gacha şirketi maalesef.

seraphiclere gerekenler kolay farmlanmıyor çoğu, ben bayağı pot harcamıştım. gw chestlerden gelmiştir. sadece clover ve wheat ap positive matlar toplaması, hele bazıları kazık. xeno sadece kaçırmaman lazım çünkü yılda bir. ep ile de olur ama evet.

rotb şimdi +10 emp cap ring satmaya başlayacağı için yeniden önem kazandı benim için şahsen. gerçi orada da ep ile halledilebilir herşey, ben geçen yıl öyle yapıyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu eventlerdeki, side storylerdeki weaponlar filan F2P Primal gridlerde işe yarıyor mu? Gerçi bu EX, onlar sadece normallere etki ediyor sanırım.
Sırf Engineer MH olarak bile işime yarar aslında, ama zaten elixir kıtlığı yaşıyorken bir de buna harcamasam daha iyi olur.

Gerçi daha primal summonum da yok zaten. Bir tek Zephyrus var ama onun için de wikide Tiamat Bolt çok güçlü olduğu için Zephyrus gridi pek fayda etmiyor demişler, o yüzden yok sayıyorum.

Damascus Crystalleri, Draw Ticketları da almak lazım tabi.
Durup dururken grind çıktı başıma :p

Yalnız bu event elixir farmlamak için bayağı efektif sanırım.
1 Extreme quest 30 AP, 8-15 arası medallion veriyor. Ortalama 10 Medallion bile desem 10 Medalliona 2 Elixir alınıyor=100 AP
Sosyal ağlarda paylaş

ex başka, normal başka ama event wpn'lar collab hariç max lvl 100 olduğu için endgamede yeri yok hiçbirinin. endgame primal grid silahları hep 150 lvl. kısacası hayır bugünkü meta itibariyle.

normal = primal
omega = omega
ex = primal veya omega grid'lere katkı

event potlar zaten ap positive şayet alırsan, ben alıyordum eskiden hepsini.
Sosyal ağlarda paylaş

çok miktarda char weapon'lar, gold moon wpn'lar, showdown wpn'lar vs tonla var ama primal işine whale grid denmesinin sebebi alın teriyle alınamıyor çoğu. o yüzden aylar önceden yazdım size düşünmeyin diye, fakir işi primal gridler zayıf çünkü belki water için varuna hariç. :p
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman hiç primal hayallerine girmiyorum, uslu uslu Omega gridimi kasmaya devam ediyorum :p

HL için de sadece Omega Impossiblelara giriyorum, bunlara hiç dokunmadım 6 kişilik diye.
Şu anda yapacağım başka R101+ ne var?
Grand Orderdan da aylık centrum için feather topluyorum.

Bir de Ecke Sachs toplamaya başlamam lazım, ama Twin Elementsle filan pek uğraşmadım, pendantla mı alınacak bunlar? Droprateler filan nasıl?
Pendantla Scimitar of Brahman vs. weaponları da alabiliyormuşum 4k pendanta. Magna 2 dedikleri bu değil mi? (Ecke Sachs filan nedir? 1.5?)

Bir de Shiva Impossible wikide 30 player yazıyor, buna girmem problem olmaz, değil mi? /edit: R120 istiyormuş zaten nvm.
/edit2: Magna 2 weaponlara baktım da atk stacklemekten çok utility gibi çoğunluğu. Multiattack, HP, Dodge filan. Gridin tamamını bunlarla değiştirmek yerine 1-2 tane yapılacak, geri kalanı eski omegalarla aynı kalacak herhalde?
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada, knox için yazmıştım geçenlerde özelden ama buraya da yazayım, gbfraiders kurucusu çünkü reddit'te patlıyor param yetmiyor gibi başlık açmıştı da gidici veya tümden gidik olabilir artık, o başlıktan aikatsu ile çözüm:
said:
You need to have viramate and have it's web api integration option enabled. Then, you grab tampermonkey and install it from the chrome web store.

Then you install this: https://greasyfork.org/en/scripts/30760-gbf-raidfinder-viramate-web-api-integration

With tampermonkey up and running it should install automatically.

By default, clicking on a raid on the aikatsu raidfinder should let you join with one click. If you want to use other raidfinder sites, you add their link onto the one-click join script's settings inside tampermonkey's dashboard. There's a settings box called user matches I believe. There you add the links of the other raidfinder sites.

aikatsu'ya tıklıyorsunuz, gbf'ye dönüyorsunuz. gayet pratik. devamlı çok miktarda raide girebilmek için kesin çözüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Grid guide çok iyiymiş (tu)

Ama sorular bitmiyor tabi:p
Arcarumdan Artemis düştü, işime yarayacak bir şey değil gerçi, ATK statı bile yok ama wikide şöyle demişler:
said:
This weapon is safe to reduce or use as fodder.
However, due to their rarity consider stashing them for a 4★ uncap.

Saklasam mı, değmez mi? Normalde gereksizken 4* gelince çok gerekli hale gelen bir weapon var mı?

RotB başladı, ama grinda abanasım yok bu sefer. Yine sadece draw ticketları, rupieleri filan alıp, daily questleri yapıp geçerim herhalde.
Droplarda da bir değişiklik yok değil mi? Yeni gelen ring limited stock sanırım, onu da gold nuggetlar gibi sonradan alabileceğim herhalde? Shopta göremedim gerçi, unlocklamak için bir şey yapmak mı lazım? event shopta değil normal shoptaymış
Sosyal ağlarda paylaş

primal grid lazım ona, mayumi öyle bir grid yaptı bir yıl uğraşıp ama io ve lucio silahları filan lazım yaniona yer kalmaz iyileşse de. iyileşenler oldu flb alınca bazıları ama bu ancient olmadığı için magna gride gitmez. ben bir adet tutuyorum hepsinden şahsen ama tut diye salık vermem hani.

ringleri bilmiyorum daha bakmadım ama endgame için çok değerli iyi charları güçlendirmek için, abanıp alacağım şahsen. iyi empli charlarda iş yapacaklar.

Ahah freesia eklendi char olarak, aklıma gelmişti geçen yıl. Lets hang side storye eklemeleri bundanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...