Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

Öleceksin zaten şu aşamada bitiremezsin o raidi, vurabildiğini vur. Ubaha oyunun en zor raidi zaten, başka yok o kadar kompleks. Adamların logodaki boss, olsun o kadar ehu.

2,5 ayda 100 draw birikebilir belli olmaz. Ucu ucuna belki.

Mart başı launch anniv var işte bir de, anni ticket da satılıyor oyundaki her çeşit limited pooldan çekebilen.

Evet flash gala aynen, 100lük son güne düşerse o gün gala değildi bu yıl. Legfest bile değildi yani gg. Senin açından 300 drawı %3te harcamak bence çok yanlış olur öyle bir durum olursa şayet.
Sosyal ağlarda paylaş

UBaha=Ultimate Bahamut değil miydi? Benim sorduğum Proto Baha Impossible.
UBaha Atma Weapon için lazım ama onu da Impossible yerine Normal leechleyebilirim, 30 kişilik o. Ultima Core için de Normal hostlamam yeterliymiş.

Flash Gala haricinde hayatta sparklamam zaten. Sonraki eventi o yüzden sordum.
Belki Premium Gala Anila/Rosetta filan var diye, ama %3 e kalırsam anni eventi beklerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Haa evet doğru. Proto baha için odalara almazlar 130a kadar ama knox randomlarla kasa kasa yapmıştı daggerı. Random raidleri %95 patlat onun maalesef.
https://pbs.twimg.com/media/DptWKZDUUAEp9Du.jpg
darısı athena ve michael'in başına.
Sosyal ağlarda paylaş

Athena/Michael ayrı char serileri değil mi?

Europa Alexiel'in serisinden, bunun devamı olarak Flash Gala bannerına Grimnir ve Shiva gelmesi lazım.
Michael Archangel, Daha sadece Raphael ve Uriel summonları var char yok. Önce bi Gabriel ve Michael'in summonları gelsin, charlarına sonra bakarız :p
Athena'yı bilmiyorum ama o da Odin/Lich'in ekürisiymiş, onlardan hiç biri char olarak eklenmemiş daha.
Sosyal ağlarda paylaş

evet athena ile michael eski, maalesef bu yeni summonlar kadar popüler olmadılar, o yüzden benim dilek bayağı olmayacak dua ama isteyenin bir gözü ehu.

primarch'lar görevlerini bunlara devretti işte beyond the sky 2 event'i ile, onların charı gelmesi şu saatten sonra çok zor. neyse bakalım artık.

şu dolar fırlamasa aslında dark jeanne alasım geldi artık bekle bekle çıkmıyor da, çok para ticket ya. :/

ingilizce oyuncuları için survey koymuşlardı geçen gün, onu doldurdum da hangi platformlarda oynadığımı filan sordu, umarım steam'e eklenir shadowverse gibi de türk fiyatıyla satın alabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

gratz ^^

ben hala bitiremedim, orblar bitse bile bir sürü mat eksiği var onlarla uğraşıcam daha...

Arcarum demişken Monika gelmedi hala? Bu ay ortasında gelmesi lazımdı diye hatırlıyorum.
Bir de Oracleları açıklasalar da Arcarumları craftlamaya başlasam, bayağı mat birikti onlar için de.
Sosyal ağlarda paylaş

Proto Bahamut Primeval Hornları tamamladım, nasıl olsa 3x Legendary Merit shoptan alınıyor diyordum ama Daily Limit varmış 1 tane, üstüne bir de Champion Meritlerim bitmiş, ne ara bitirdim ben bunu anlamadım 100 küsür vardı bi ara. Revenant weapona 50 gitti diye sanırım.
Bir de bunun farmı çıktı başıma yani pff.
Ama Bahamut Daggerı upgradelemek için uğraşmaya değer açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

champ merit athena gibi raidlerden bol düşüyor, fosur fosur girip çıkıp wanpan ile toplanır 30 tane. bende de senin gibi 0'lanmıştı kışın, şimdi 1000 tane var. :p
https://i.redd.it/7zth4a5nnus11.jpg
yok artık labran ceyms olmuş bu lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Oha. Ömrünün geriye kalan şans rezervlerini bitirmiş adam, kafasına meteor filan düşebilir her an.

Champ merit Grand Orderdan bol düşüyor demişler, oradan farmlıyorum ama Champ düşmüyor, Supreme düşüyor. Supreme Merit lazım olsa düşmez, o yüzden sürüsüyle charı uncapleyememiştim şimdi ondan 60 küsür var, Champ merit düşüremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun vadede hep champ bottleneck, supreme sıkıntısı olmuyor en başlar hariç.

grand orderdan ziyade dediğim athena, odin, lich tieri raidlerden alması en kolay gördüğüm. çabuk ölüyorlar, arka arkaya gir çık yapabilmke için.
Sosyal ağlarda paylaş

Grand Orderda da Mechanicle Buff->CA->Exit diye gidiyorum, sonuna kadar beklemiyorum onun da. Athenanın Merit düşüren chesti 10% yazıyor wikide. Grand Order cidden daha iyi olabilir o yüzden.

Bir de Athenadan istediğim bir şey yok, Grand Orderdan Feather/Horn filan düşüyor, Silver Centrum alırım ya da birikirse Cosmic Weapon filan alırım belki ileride.
(Gerçi Athena staff ve sword da bayağı iyiymiş, skilleri güzel ama normal mod sanırım)
Sosyal ağlarda paylaş

Bahamut Daggerı tamamladım, Atma Weapona geçiyorum.

1-İlk olarak sword almak şart sanırım?
Bütün partylerimde kullanamam herhalde, Waterı Silva carryliyor(Gun), Lightı Maids carryliyor(Gun/Melee) ama en fazla char da Swordda. İlk atma weapon için başka bir şey alınmaz herhalde?

2- Atma Weaponların main skilleri birbirleriyle stacklenmiyormuş, 2x Sword alamıyorum yani. Ama mesela Gun/Melee spec bi charda 1xGun/1xMelee olduğu zaman stackleniyor mu?

3- Main char diyelim Glorybringer, Sword/Katana spec. Ama main hand olarak Katana kullanıyorum; Phantom Blade mesela. Atma Sworddan(Saber) bonus alacak mıyım? (-veya başka bir şekilde sormak gerekirse weapon skilli main hande mi bakıyor char speclerine mi?)

4- Element? Hangi element olduğu farketmiyormuş bonus için ama main hand için farkediyormuş. Güzel swordu olmayan hangi elementler var? Water vardı class weaponı water yaptım, başka? Lumi Swordun Glorybringer skilleri kötü sanırım, Atma Swordu light element mi yapayım?

5- Bonus skill için DA/TA(Strife) olanı en iyisi herhalde? Diğerlerine gerek var mı?

6- Atma/Ultima weaponlarla ilgili bilmem gereken başka bir şey var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle gz. :)

1- en çok char human, en çok char sword. genelde en güçlü sınıflar ortalama gene sword. mantıklı olan sword ama şart diye birşey yok tabii, benim önerim sword olur.

2- stack filan yok işte %20 DATA, gride bir tane konuyor.

3- class ve char speclerine bakar. sword, chaos ruler, glory, zerker vs.

4- earth swordlar kötü, ben sabırsızlık etmeseydim earth yapacaktım. xeno sword var light için, sıradaki xeno event.

5- atmanın olayı data vermesi zaten, magnalarda ana data kaynağı.

6- şu an toplam 3 çeşit yapılabiliyor oyunda ama 170'lere gelmeden 2'sini yapabilmen pratikte imkansız gibi, (ubaha hl lazım ona da sokmazlar, ben 175'te girebildim ilk, 174'te atıyorlardı lol) önümüzdeki 6 ay+ başka çeşit yapamayacağın için kafanda emin ol ne yapacağına, önemli bir seçim. gerekirse kırıp baştan yapabilirsin ama az emek değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...