Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

son 3 kopyayı alsan da bir tane daha arada düşüremediğin sürece esas önemli stamina skill unlocklanamıyor zaten pek esprisi yok o yüzden. crew'dan mayumi 200 sefer mi ne yapmış düşürebilmek için lol, okuyunca ben vazgeçtim. zaten hemen varuna'ya geçme gibi düşüncelerim yoktu, sen de benim gibi kenarda dursun diyorsan bir tane alıp bırak veya onu bile alma ehu. magnadan varuna'ya geçişin karlı olması için başka şeyler de düşürmek gerekiyor zaten murgleis gibi.

bildiğim refreshlenmiyor o stock zaten. hani koy kenara önerim yılda bir filan geldiği içindi ama salla derim ikinciyi şu koşullarda. ben manyakları filan yapabildiğim halde uğraşmadım şahsen yani. bir tane alıp bırakırım belki, sonra varuna zaten ne zamana düşecek, düşmüş olsa başka mesele.

bu arada rulet başlamadan önce oynayan herkese tavsiye:

"oo bedava draw!" diye şak diye her gün geldiği anda çekmek yerine tavsiyem bannerların gidişatını gözlemleyip ona göre çekmeniz. 23'te rulet gelir ama banner değişimleri ertesi gün öğleden sonra filan olur. wiki'den filan bakın mevcut banner kaç saati kalmış yazar. mevcut bannerda özel istediğiniz xmas charları filan yoksa sonrakinde başka şeyler gelebilir. geçen yıl bir gün her drawda plus marks vardı, 100'lük gelmişti, 100 tane plus mark hop cebe indi mesela.

ayrıca ay sonuna doğru gene legfest olacak, 27-28 gibi bence gece direkt basmak yerine banner'ın 12 saati kalmışsa sonraki bannerı bekleyin, rulet drawını %6 varken kullanabilmeniz için.

ayrıca bu xmas charları büyük ihtimalle son legfest bannerlarında kalkmış olacak ay sonunda, bilginize. önümüzdeki bir hafta filan ancak bannerlardalar hatırladığım.
Sosyal ağlarda paylaş

Mayumi EX Rank Lucklı eleman değil miydi? O 200 seferde düşürdüyse bize min.500 filan lazım herhalde :p
Neyse o zaman 1 taneyle yetineyim, onu yapmak mümkün en azından. Zaten refreshlenmiyorsa uğraşmaya hiç gerek yok; Varuna düşer mi, düşerse ne zaman düşer belli olmaz.

Flash Gala bannerı ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek önceden duyurmuyorlar, o kötü. Wikide bitişleri yazıyor da şu kadar sonra şu banner gelecek filan demiyorlar.

Xmas charlarında güzel bir şey var mı? Metera, Mary filan iyi gibi ama öyle oyunu değiştirecek kadar abartı değiller sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

evet mayumi crew'ın binbougami ga'dan ichiko'su. çevresindeki bütün şans enerjisini emiyor, kimseye birşey kalmıyor. :p
https://www.youtube.com/watch?v=_SjASDMDeuA
o elemanın bir fransız restoranında et hazırladığını öğrendiğimden beri kafamda hep baotorda olarak hayal ediyorum lol.
https://66.media.tumblr.com/3b4e7bfa7bc5d4fad4da83a6006ecc70/tumblr_osbpbv2Lc51t1n8bmo1_500.png
şu event de side story'lere eklense yakında, en çok eğlendiğim eventlerden biriydi. lumiere knights ftw.

metera bugün bitti zaten de mayumi discord'a videosunu koymuştu, bakarsın. :p gerçi primal grid diye ben alakadar olmadım. amira yoksa bayağı iyi bence. mary bana geçen yıl rulleten çıkmıştı, eh tier. kötü diyemem ama orta karar, yoklukta.

flash gala işte söylüyorum 30-31 gibi, sonra da prem gala, bunlar arka arkaya. 27'sinden itibaren banner her bittiğinde gelebilir flash.
Sosyal ağlarda paylaş

Garanti 100 Draw da var, ondan daha iyisi de var aynı anda.
https://gbf.wiki/New_Year%27s_Special/2018#Free_Daily_10-Part_Draw_Roulette
said:
Get 10×10-part draws at least once!
You'll get 10×10-part draws on the last day if you haven't got them yet during this campaign.

Bunun üstüne bir de Frenzy diye bi mekanik daha eklemişler.
said:

About Gachapin Frenzy
Gachapin Frenzy is a special mode that allows you to repetitively do a free 10-part draw until you get an SSR item or perform 30×10-part draws.

How to Trigger Gachapin Frenzy
Gachapin Frenzy will start by either hitting the roulette's Gachapin area or by filling up the Gachapin meter.

Gachapin Meter
Based on the result of each roulette spin, the meter on the screen's left-hand side will rise. The fewer draws you get from the roulette, the more the meter rises. (The meter will not rise when you get 10×10-part draws.) Once the Gachapin meter is filled up, you can spin a roulette that guarantees Gachapin Frenzy!
Sosyal ağlarda paylaş

https://i.redd.it/dzsr05jc01501.png
said:
Daily roulette

Campaign-exclusive quest

200 Crystals login bonus

1.5x EXP and RP (except Co-op)

Half AP/EP in Raids

Half AP Free Quests

Half AP Extra Quests

All Rotating Showdows available at once

Half treasure cost to host some raids

Half AP in Co-op

Bonus pendants

Double buffs from Journey Drops

Bonus Arcarum tickets

kmr başgan yaa, cömertlik böyle olur işte. ellerinden öperim başganım.
"gbf reddit" said:

Christmas in FGO

Need a PSA to not kill yourself if you spend your life savings and fail to roll Merlin

Christmas in GBF

You have to actively go out of your way to not get something you want
Sosyal ağlarda paylaş

bunlar christmas event değil aslında, periyodik tekrarlayan eventler. christmas event o bilet veren sidequestler filan. önceden yapıldıysa bir daha uğraşmıyorsun zaten, ben dokunmuyorum xeno corow'a mesela. geçen aralık'ta xeno diablo denk gelmişti yıl sonuna.

fimbul elzem değildi ya, keşke söylemeseydim yani varuna yokken.
Sosyal ağlarda paylaş

40'ta sıfırsa frenzy çıkmadı mı? bugün çıkar herhalde o zaman.
ShadowFury said:

Bende şimdilik fena gitmiyor, tier listin dibindeki charlar olsa da 2 ssr düşürdüm şimdilik. Tabi asıl önemli olanı Flash Gala bannerı.

Frenzy meter benim de az kaldı, bugün yarın patlar o da.
Kötü oldu ama, %90 bu bannera denk gelecek, pek istediğim bir şey yok bunda.

kötü şansın devam ederse bir frenzy daha legfest'e denk gelebilir ehu.

bu da sana gelsin ehu, padoru padoru

cag & nero seiyuu aynı. :p
https://danbooru.donmai.us/data/__djeeta_fujimaru_ritsuka_and_producer_idolmaster_cinderella_girls_and_etc_drawn_by_pas_paxiti__be1fce94c68bef8375e54a74db080366.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahahahahah çok iyi (tu)

Banner konusunda da hesaplamaya çalışıyorum işte.
Şimdiki banner yarın öğlen resetleniyor değil mi? Yani bu gece 11de açmak yerine yarın öğlen 1den sonra açarsam saltmeter sonrakine patlayabilir (mi?)

Riske girmeyip beklesem mi?
Ne geleceği de belli değil gerçi. Başka bir xmas bannerı filan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

evet yarın öğlen son. bu bannerda bütün xmas charları olduğu için büyük ihtimalle son şans. bununla legfest arasındaki banner geçen yıl plus mark on every draw olmuştu sanırım ama limited birşey yoktu. ama kesin emin değilim yani.

ya da hergün başka elemente bonus chance veren bir banner olabilir 6 günlük.
Sosyal ağlarda paylaş

Aa evet, plus mark bannerı saltmeter patlatmak için en iyi zaman herhalde. SSR çıksın diye beklemek yerine çıkmasın diye bekleriz, tabi bu sefer ilk rollda çıkacak :p
Ama banner refresh beklemeye değer o zaman.

Xmas charları non-limitedlardan daha ezik zaten. Onlar gitsin, düz bannera basalım :p

Bu akşam açmıyim en iyisi.
Daily reset sonrası daily rewardı açıp frenzy proclatsam bile banner refreshi bekleyip drawları sonra kullanabiliyorum değil mi? Yoksa yarın öğlene kadar login olmamam mı lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Fıstık gibi banner, iyi ki saklamışım. 60 drawın ardından Melissabelle geldi.
(Gerçi bannerı görünce bi yutkunup bari corn potato gelsin demedim değil, ama geldiğine göre artık rahatlıkla konuşabilirim :p)

Aglovale da gayet iyiymiş gerçi.
Lunalu da çok nadir dark bufferlardan birisi pek güçlü olmasa da.
Melissabelle zaten hayvan gibi sustain damager.
Niye beğenmedin ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Ama Monika çok işime yarıyor diye sazan gibi atlayacaktım ki son bir defa baktım, humanmış o. Potato sanıyordum ben onu :p

Ama Niyon var wind meta harvin, ileride mecburen yaptıracak o Bahamut Pistolı. Tabi o zamana kadar Melisi partiden atarsın diyeceksin, haklısın ama yine de iş görebilir bence.
Bir de Korwa ile iyi anlaşırlar gibi geliyor, ikisi de bayağı setup gerektiriyor, ama gaza geldikten sonra sağlam gidebilirler.
Ya da Atma swordu yapabilirsem sword partyde iş yapabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

sword partide bir dönem kullandım, sonra yuisis bufflanınca çıkardım partiden. iyi ama yoklukta.

niyon için pistol yapılmaz gene zaten, niyon 5* data vs imbalığı yüzünden konuyor o tek istisna oyundaki yani.

neyse iyi bir char gelmiş önemli olan. ama harvinler üvey evlat gbf'de bayağı. charları az ve olanların da en güçlüsü işte niyon 5* ve melis, o kadar yani. pistolluk bir durum yok o yüzden. popüler de değiller fanbase'de işte charlotte ve lunalu hariç, o yüzden yeni yapmakla da uğraşmıyorlar artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...