Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

ifrit axe ile zerker oyundaki en iyi fire team, gwde çok işine yarar. kısa ve solo savaşlar için gene çok iyi sınıf onun dışında. bütün extremeleri autoya bırakabildiğim class. skill kullanmadan bile gümbür gümbür vurur ve ölmez, mmolardaki warrior archeype.mechanic gibi bir sıkımlık kurşun değil ve wpn selectionı oyundaki en iyi sword axe, öbürü de sword dagger zaten. def cap down, rage 4 vs hala kullandığım üç sınıf var, zerker, elysian, glory, zor raid yapacaksam da spartan. glory silaha çok bağımlı, kötü silahla iş yapmıyor, zerker kötü silahla da iş yapar.

yok öyle bir seçenek bildiğim, build setupları işlevlerine göre kategorilere bir kere yapıp sonra dokunmuyorum şahsen. çoğu hala geçen yıldan kalma kullandıklarımın.
Sosyal ağlarda paylaş

Raid leechlerken nasıl leechlesem?

Mechanic partymle girince buffları+summonı zamanında açıp CA vurabilirsem, silver/bronze filan vurabiliyorum şansım yerindeyse. 10 denemenin 3-4 tanesinde diyelim ortalama, tabi bunlara red chest gelmesi de kesin değil ama yine de bonus işte.

Diğer bir seçenek te Septian Burner Main Hand, Nobiyo/Kaguya summonlarla vice mvp yarışını bir kenara bırakıp drop chance üzerinden yürümek.

Hangisi daha efektif olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Magna 4* uncapleri çok kasışmış ya, kolay bir şey sanıyordum ben bunları. Bayağı fazla mat istiyormuş.
Fire Griddeki Colossus Cane'leri uncaplemekle uğraşsam mı, yoksa nasıl olsa Ecke Sachsla değişecek diye hiç dokunmasam mı? Aynısı Lumi Rifle için de geçerli, swordlarla değişecek diye Rifleları atlıyorum.
O koyduğun grid linkinde çoğu player AES e geçiyor Cane kasmakla uğraşmıyor demiş ama ne kadar zamanda AES grid tamamlayabilirim bilmiyorum, hiç yok şimdilik.

Tia Rifle, Levi Dagger, Yugi Sword, Celeste Claw kalıcı sanırım, end-game'e kadar gidiyor 1-2 tane M2 eklenmesi dışında, değil mi? (M2 Earth Katanayı hariç tutuyorum, onu anca end-game'de değiştirebilirim herhalde)
Sosyal ağlarda paylaş

aes uzun iş, ben 2 tane tamamlayabildim, 3 tane cane var. bunları uncaplemek çok daha kolay magna2 ve summon silahı toplamaktan, sırayla yapabildiğini yaparsın, full aese geçmen çooook uzak yapacak olsan bile.

riflelardan tamamen sworda geçmen gene çok uzak, bu uncapler kolay yani diğer magna2 veya summon karşılıklarını almaya kıyasla. hepsini yapmasan bile her gridden birer birer zamana yay, o arada yerine birşey aldıysan uncap etmediğini değiştirirsin, ettiklerin de gridini güçlendirmiş olur.

uncap etmeden hiçbirşeyi atlayayım demek rtsde tier2 ünite yapmadan ultimate ünite yapmaya çalışmak gibi yani o arada çok geniş bir zaman dilimi var. kendin ne bulabiliyorsan ona göre ortaya bir grid çıkıyor yani, benim de hayalimdeki optimum gridler yok hepsinde ama uğraşmak istemediğimden yetiniyorum.

son paragrafın genelde evet, bazı dagger yerine aub gelebilir. full katana hayal.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki Skill 4* 5* Uncap, Skill Lv.10-15 olanlar gridden atıldığında ne oluyor? Reduce? Fodder? İnsan acır ya bayağı zor kasılıyor bunlar.

Prestige Pendantlarla ne yapsam konusunda hala kararsızım. AES mi alsam, yoksa M2 için mi biriktirsem?
AES daha önemli sanırım, ama diğer yandan da M2 drop rateler bayağı düşükmüş, AES kendiliğinden düşer mi?
(Twin Element farmlamıyorum gerçi, nereden düşecekse :p)

Bir de Hard+ raidler açıldı grind bayağı kolaylaştı ya, Hard raidleri teker teker yapmak çok zaman alıyordu. Omega+ ta gelir mi ileride :p
Onlar da 1+ saatimi filan alıyor her gün.
Sosyal ağlarda paylaş

5* uncap yapmadım halen hiçbirini, 4*'ten 100 kat filan daha zor çünkü ve o kadar da kazandırmıyor. 4* dagger ve cane köşeye koydum yani acınacak birşey değil öyle, mmo'da yeni dungeon çıkınca eski silaha yaktığımız dkp'ye de acımıyorduk. :p burada öyle demode olan silah çok az.

yani o sorunun cevabına optimum ben de birşey bulamadım, kafama göre kah aes aldım kah m2. ayda 1 adet stock zaten. ama sen 120 olana kadar bir tane m2 almışsın pek bir anlamı yok gibi. aes daha mantıklı olabilir.

m2 raidlerden flip düşebiliyor aes, aub, chev sword vs. demin bir tane chev sword düştü mesela flip metatron'da. arcarum'da da çıkabiliyor bunlar, benim aeslerin neredeyse hepsi arcarumdan.

o sorduğun bence asla gelmez çünkü omega endgame item veriyor, hard vermiyor. m1 itemların tamamen çöp olduğu bir gün gelirse ancak o zaman belki.
Sosyal ağlarda paylaş

gun sisters'a bayıldığım için event tam belik olmuş, event'i oynayacak kadar vc4'e ara vermek zorunda kaldım ehu. kukuru skin süper, light silva'yı da ileride çekerim belki kısmetse. animated event ekranı da çok tatlı olmuş. :)

bu event bitince xeno diablo geliyor, ondan imba katanayı almayı da ihmal etmeyin. sonra da precure collab.

besto şimai-taçi

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...