Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

Fire takımım bayağı iyi.
Support eksiği çekiyorum Anila yok, sadece Aoidos var diye, ama geri kalanı hepsi hayvan gibi. Beatrix, Percival, Therese, Yuel var, yani Sturm ve Eternallar hariç ağır topların hepsi var. Shiva da var taze taze max uncapledim. İyi yani, Darktan sonra en güçlü partym. Sustainable değil gerçi, burst&die modunda gidiyorum ama elixir basabiliyoruz sonuçta problem olmaz.

Yalnız cömertliği daha da abartmazlar herhalde. Yoksa bir adım ötesi şirketi üstümüze yapmaya filan kalkışabilirler :p
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim gibi, 3. ve 4. gün abanırsan gayet imkan dahilinde o takımla. ben fo76 oynamıyorken et topluyorum, çok pis denk geldiler pişti üstüste. :p

nm95&100 pis debufflar atmazsa o takımla sıkıntın olmaması lazım. ama yine de hep clarity tavsiye ederim genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

Gaza geldik tier a'ya dustuk bu gw, dedik japon pingiyle yarismak zor, psikolojik ustunlukle baslayalim. Gece 1de acilir acilmaz baslasik abanmaya, strike time da var nasi catir catir kesiyoruz nm95leri. Gece 2de uykum geldi bi skora bakip yatayim artik dedim bir de ne goreyim adamlar 2ye katlamis bizim en saglam halimizi, onlara gore sabahin 7si daha eksik oynuyolar bi de :(
Tier A and slack iyidir kisacasi
Sosyal ağlarda paylaş

Tier B olsun bizim olsun :p

Atma swordu yetiştirebilseydim çok iyi olacaktı, Fire partym tamamen sword. Neyse, bir sonrakine artık.
Bir de damage cap problemi yaşıyorum Beatrix tam bir hayvan olduğu için, ama Arcarum matlarını da Sun'a gömmek istemiyorum, Oracle'ı tırt çıkarsa filan diye. Michael'de yok. Swordu da uncaplemedim daha.

Yalnız önceki GWlerde şunu koymuştun, Fire Partyde Ferry kullansam iş yapar mı? Zooeyim yok gerçi, ama onda off element aura kullanıyordu, bunda Shiva default summon zaten.
Sam said:

https://www.youtube.com/watch?v=g9rv5LF1Now
tam bir clever use of game mechanics durumu olmuş lol, kinayesiz söylüyorum. :p arriet ve zoeey spark'tan gelince şu grubu yapabildim, nm90'ı sadece %70 götürebildim ama. 3 turn sürdü. plus marklar filan farkı herhalde.

ama nm95'te başkasının raidine girince de 3 turn acayip burst oluyor, 4 kişi şöyle girse tek turn iner direkt. 3 turn'de 250-300k filan skor. 3 turn'den sonra düşüyor ama burst hayli.

tabii strike time'da sadece, full pot kullanmam bunun için lol.

Sosyal ağlarda paylaş

damage cap bütün endgame zaten, problemden ziyade o noktaya geldiysen sevinmen lazım. :p vuramamak esas kötü ehu. summonlarla gelen cap boost'lar daha yeni bir olay zaten. kaldı ki endgame yarı dmg alan HL bosslar olduğu için bunlarda dmg cap'e vurmak mesele değil yani, HL'de yarısını vuruyoruz çünkü.

yani denemedim, neden denemedim çünkü nm95 çıkıyor artık ilk final günü, nm90 ile uğraşmıyorum. honor per second olarak nm90 sololamak nm95'ten daha hızlı olabilir ama honor per meat olarak nm95 daha iyi crewa, ben de et toplamaktan bayılıyorum zaten çabuk.

reddit'te bazı nm90 otk videoları var, onlara bak istersen. bu da yarayabilir gerçi, emin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya işte grid güçlenip de böyle raid başına 1m yapabildiğin zaman son 2 günde yapabilirsin ama daha zaman var ona herhalde. gerçi o zaman bile oturup şöyle birkaç saat gömmek gerekiyor.

ben bugün kabaca toplam 3 saatte 25m yapmışım, et toplama kısmını ayırıyorum. bir fikir verir.
Sosyal ağlarda paylaş

işte ya önceki günlerden biriktirmiş olacaksın (son 2 güne 5m ile girmek çok az ama yine de, 2 günde 75m zor) ya da son 2 gün no-lifer, 80m her halükarda çok emek istiyor. bu ödüller sen oyuna başlamadan önce yoktu gerçi, max ödül 15m idi. ama top 50k oyunculara doğru düzgün birşey vermemiş oluyordu, o kademedeki oyuncular için yani aslında. ama tabii bu ödüller eklenince herkes abanmaya başladı, eskiden top 50k'ya girilen puanla şimdi 120k'ya bile girilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu sefer en iyi performansımızı sergiledik gw'de carryleyen bir üye sayesinde, 6449. olduk. çok da keyifliydim ama biri benden önceki kuruculardan iki eski ağır top ayrıldı çok oynayamıyoruz, arkadaş crewına katılalım diye. bütün keyfim kaçtı şimdi pff. fo76 oynuyordum tam da nihayet başarıyla bitti gw diye.

kurucularla sohbetin hatırına kabul edip liderliği sırtlanmıştım, şimdi böyle hepten havam kaçtı ya. :( bayağı stabil gitmiştik 2-3 ay, 5-6 tane yer açıldı birden.

tier b'de oynamak isteyecek, r100 üstü biriyseniz yerimiz var bayağı ama gw'lerde özel bahane yoksa kendinizi göstermeniz lazım abanmasanız da. bahane olmadan bir haftadan fazla afk olunamıyor. buraya da ilan vermiş olayım bari, discord'dan çok nadir geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya işin ironik kısmı bu en son çıkan adama devretsem mi liderliği diye düşünüyordum ara ara, adama çıkarayak bunu söyleyince "önceki kurucu lider bana sorduğunda reddetmiştim" dedi ehu.

valla adam bulmak bu oyunda çok zor ya. discord, reddit ilanları veriyorum ama damla damla. bir ay başvuru almadığımız zamanlar oldu. in-game scouting'den japon çıkıyor hep, onlarla da anlaşamıyorsun. ingilizce konuşuyor mu konuşmuyor mu anlamak imkansız.

in-game scouting'te de tavan rank 50, 100 altı adamlar başvuruyor hep doğal olarak benim vaktinde yaptığım gibi lol. onu en azından 100'e çekseler.

in-game raid finder ve in-game scouting'i keşke adamakıllı bir hale getirseler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
başka ticket yok, sadece anni ticket öyle her pooldan seçebiliyor. bunu da rulet öncesine koymuşlar ki millet tereddüt edip alsın çekemezse filan diye ama bunu alıp da sonra rulette çekmek üzer çok. :p bundan sonra sıradaki ticket da anni ticket olabilir nisan başı.

yalnız event wind char kokkoro bayağı kırık, KESİNLİKLE alın. korwa, hatta niyon 5* gibi bir char olmuş. ellerinin ayarı kaçmış resmen. bir de sword olsaymış ah ah. yine de takımıma koyabilirim yani sanırım, o kadar iyi. pecorine keşke o kadar iyi olsaymış, tüh. char olarak onu daha çok sevmiştim. o da gerçi grand vira gibi biraz ama kokkoro yanında zayıf kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Redditte şunu koymuşlar ahahah

https://i.redd.it/75xvi2t7f9321.jpg

Yalnız cidden bayağı top tiere oynar Kokkoro. Tek eksiği ougi dmg olmaması (ki Korwa'da da yok). Yerine göre Petra yerine göre Korwa kullanıyordum, ikisini de party dışında bırakır. Ama tabi uzun sürecek challenge content için hala Korwa daha iyi, Kokkoro damage capleyemez kolay kolay (benim için en azından).
Ama tabi Arriet ve Petra kalıcı olarak emekli oldu benim için, 5* olana kadar da dönüşü yok.
Pecorine tank lazım olunca kullanılabilir de onun haricinde 6 turnda 1 turn substitute için partye alınmaz sanki.

Bir de Surprise Ticketla ne alayım darlamasına başlayayım mı yine? :p
(Altair'i birazcık öv de alayım artık :p)

En güncel Tier List hangisi? Gaijins i kimse devralmadı sanırım. Gamepress te bayağıdır güncellenmiyor yeni charlar filan yok. Gamewith/wiki de tutarsız diyorsunuz. Hangisine güveneyim?
Sosyal ağlarda paylaş

yani korwa optimal kullanılabildiğinde potansiyeli daha yüksek çünkü atk buff'ı çok daha kuvvetli ve def sunuyor üstüne gerekirse. ama ramp up, setup uzun ve zahmetli, kokkoro ifrit axe gibi. benim halihazırdaki takımıma mesela zahmetsiz güç sunabilir ama evet, senin için bence de korwa daha etkili.

pecorine skyfall yiyebilen ikinci char oldu grand vira'dan sonra, bahamutlar için kullanılabilir. kokkoro gibi kullanılabilir bir char olsaymış ama genelde.

gaijins eski, gamepress de patladı wiki'den çaldıkları ortaya çıkınca, kötü oldu. discord'lar var onlarda sor bence ssr listenin ss'ini koyup. burada da sorabilirsin de benden başka yazan yok.

p.s: altair çöp.
Sosyal ağlarda paylaş

Şurada aşağıdaki tabloya bakıyorum işte, iyi bir referans olur mu?
https://www.reddit.com/r/Granblue_en/comments/a4jdfg/a_beginnerintermediate_guide_to_choosing_a_suptix/

Water partym yeterince güçlü olduğu için Altair'i almayı hep erteliyorum. Silva ve Yngwie bayağı sağlam CA vuruyor, buffer olarak ta Aqours#2 idare ediyor o yüzden.

Fire party zaten aldı yürüdü. Sustainable değil ama bayağı sağlam vuruyor yine de. Anila haricinde ihtiyacım yok.

Light partym Maids+Robomi sayesinde gayet iyi vuruyor, ama bir yandan gözüm Jeanne/Amira/Silva/Charlotta'ya kayıyor.

Dark party de aynı şekilde. Bir tek buffer lazım ama oyunda dark buffer yok sanırım Zooey haricinde. Full debuff üzerinden yürüyor gördüğüm kadarıyla. ATK/DATA bufflı dark char var mı?

Wind party Kokkoro'yu daha almadım ama buffera doydu zaten. Attacker lazım. Yuisis/Melissabelle/Scathacha üçlüsünden biri iyi olurdu.

Earth partym en güçsüzü sanırım, iyi CA vuruyor ama hem burst hem sustainable damage olarak bayağı kötü. Sağlam bi Earth attacker iyi olurdu. Vaseraga olabilir. Earth debuffer da lazım aslında, Earth Ilsa belki def down caplemek için.

TL;DR:
Wind veya Earth diğerlerine göre ezik kaldı, onları toparlasam daha iyi olur.
Ama sıradaki GWye kadar dark party boostlayayım dersem Dark Buffer daha iyi olur
(Tabi eğer spark planlarım patlamazsa Zooey gelecek o kurtarır)
Progress: 228 draw(238 diyelim nasıl olsa ticket alacağım için, +13 event=251)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...