Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

Solo Maniac 2% kalmışken kırdı ağzımı, sırf trophy için bi full elixir gömmek zorunda kaldım :/
Birazcık daha güçlü olsam Maniac farmlayabilirmişim aslında.
Ange'yi zamanında levellasaydım çok rahat keserdim. SR diye kıymetini bilememişim :p

Neyse ama, Extreme'e geri döneyim ben :/

Bir de Mechanice subskill olarak Miserable Mist kullanıyorum ama bayağı fazla missliyor.
Şu chip Main Chara etki etmiyor herhalde, değil mi?
"Enhancement Chip - 10% boost to companion's debuff success rate"(Gerçi niye böyle bir şey koymuşlar ki bi tane def debuffı var sadece)
Tek yolu EMP ye puan harcamak mı?
(Ya da subskill i mi değiştirsem?)
Sosyal ağlarda paylaş

öyle trophy için filan 1-2 full pot birşey değil, 400 tane var harcayacak yerim yok. :p kaz gelecek yerden tavuk esirgeme ehu. sağdan soldan birikiyor zaman içinde, kullanılırsa soloda kullanmanın esprisi var zaten.

maniac'lar günde iki taneyle sınırlı zaten, yapabilsen bonus ama yapamayınca da üzülme hani öyle. event boyunca toplam 24 kere filan yapabiliyorsun yani 12 günse. ama bitirince nightmare triggerlatır direkt, öyle esprisi var.

mist şayet solo kullanıyorsan kaçışı yok yani takımın kalanında mistle stacklenmeyen mistçi biri yoksa altair vs gibi. emp ve mastery tek çare, on element misslemesi çok nadir olur bunlarla.

ben de mechanic'e harcamadım debuff success emp nasılsa ex2 gelir bu kış diye ama sadece ona 3-5 harcanabilir belki. row4 & ex2'lere çok harcayacaksın ileride ama bugün işine yarayacaksa 3-5 kullanabilirsin, baştan sona donatma sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Nightmare 60 kesebiliyorum da sonrasını imkanı yok kesemem herhalde. O yüzden onun da pek esprisi yok.

Mist yerine geçen bir tek Arriet var sanırım, onu kullandığım zaman da Defense Breach kullanıyorum MCde, single olduğu için stacklenmesi lazım.

Ben ATK bonusa filan harcadım EMPleri, işime yarıyor. Pek saklamıyorum nasıl olsa Row4/EX2 açmama daha çok var diye. Ama daha var, debuff ta tamamlayabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında çok yok açmana, bu hızla gidersen 2-3 hafta. knox'a verdiğim tavsiyeyi sana tekrarlayayım madem 93 olmuşsun: class champion wpn için gerekli matları toplamaya başla. magfest half ap olması dolayısıyla en doğru zaman hatta şu anda. 100 sonrası gereken mat sadece centrum filan, eğer hazırlanmış olarak 101'e varırsan hemen açarsın 1-2 günde sonra.

bana bu öğüdü verecek kimsem olmadığı için vaktinde 108'de filan açmıştım. benim hatama düşmeyin yani. çünkü oyundaki en büyük gameplay upgrade'i customizable mc skilleri.

row4'ler için herhangi tek bir silah kafi ama ex2'ler her biri kendi silahını istiyor. o yüzden tavsiyem ex2 sınıflarından birinin (tavsiyem glorybringer) silahını elementini düşünüp seçmen ve matlarını toplamaya başlaman olur. çoğunu yapabilecek durumdasın.

bu arada, dmg calculator'u nihayet adam etmişler in game. rakamın yanındaki i'ye basarak ince ayar çekebiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda Mechanicin party charge'ına o kadar bağımlı hale geldim ki Glorybringer filan açsam da kullanamam herhalde :p
Mechanic EXII ne zaman gelecek, neler gerekecek belli mi? Onun matlarını toplayayım.

Co-op questleri boşvermiştim bayağıdır, çok nadiren yapıyorum. Co-oplarda replica drop nasıl? Düşürmeye çalışayım mı yoksa tek yol craft mı?
Ya da özet olarak sorayım, izleyeceğim yol şu mu?
1- Aschallon replica(drop veya craft)
2- Forge class weapon
3- Upgrade? Wikide "Change Aschallon's Element" demiş, 2 defa mı upgrade ediyorum (Bir de bayağı pahalıymış bu, kısa vadede bütün bunları toplamama imkan yok, Rank100 olur olmaz bu classlara ihtiyacım olacak mı?)

DMG calculator da çok iyi olmuş, beni çok büyük bir hatadan döndürdü.
Ben Normal/Omega summon farkını dikkate almamıştım, mesela Macula ve Leviathan birbirine çok yakın Water partym için. Leviathan 22,3k/Macula 22,5k, Maculayı main summon yapıyordum o yüzden.
Ama support olarak Europa summonlayınca Macula 37k, Leviathan 43k oluyor. eneyince farkettim ^^

Bu arada summon demişken aynı summondan birkaç tane kullanmanın faydası var mı? Mesela fazlalık Leviathanlar var, bunları da 3*/Lv.100 leyip side summon olarak koysam stat açısından faydası olur mu? Yoksa main summon dışındakileri call effectlere göre mi summon seçeyim Nobiyo, Rosetta filan gibi?
Eğer işe yaramıyorlarsa bu fazlalık Omega summonları ne yapayım? Reduce? XP fodder? vs.?
Sosyal ağlarda paylaş

mech ex2 bu yıl gelmez bence çünkü en son ex1 mech idi. diğer hepsinden sonra. bu hızla en erken ilkbahar.

replica droprate facia ve çok silah var, craft tek mantıklı yol.

evet yol o, birden fazla upgrade var.

şu anda bile ihtiyacın var, sadece oyun centrum istediği için yapmıyorsun. yoksa işi gücü herşeyi bırakıp en öncelikli yapılması gereken şey. mechanic gimmick kullanışlı ama kullanım yeri sınırlı. esas olay row4 & ex2, customizable skills.

glory silahı dememin nedeni glory kullan diye değil, glory + bütün row4 diye. tek tek unlocklayacaksın onları ihtiyaç sırasına göre. glory, neko ve kengo'dan daha kullanışlı genel olarak, ondan ötürü.

stat açısından 3* omega summonlar bayağı gimp. call'ları da kötü. ama lvl40 kullanmaktan iyidir daima lvl100 kullanmak. showdown summon'ları 4* yapmak mümkün, onları öyle kullanmıştım ben magna2 raidleri başlayıp omegaları 4* yapana dek.

ssr summon her zaman reduce işe yaramıyorsa ama reduce etme quartz ihtiyacın yokken inv'de yer varsa. fodder sadece silahlar için.
Sosyal ağlarda paylaş

Yetemedim, çok fazla şey istiyor.
Bayağı ölümüne grindlamak lazım, event filan var onunla uğraşıyorum bir yandan, diğer yandan FGO eventi var onda da farmlamam gereken çok şey var, bir diğer yandan Monster Hunter çıktı daha çok az oynayabildim filan.
En önemlisi üşeniyorum, daha kolay bi yolu yok mu bunun? :p

Neyse checklist hazırlıyim kendime, döndükçe bakar bakar farmlarım.

Aschallon Replica (drop yalan, shoptan alınacak)
1x Legendary Merit ✓
1x Warrior Creed ✓
1x Sword Master Distinction (bu yok, sanırım şimdi almamın tek yolu co-op farmlamak, prestige pendant veya rose queen farming 101+)

Aschallon
70× Infernal Garnet 0/70
(0/70, Ifrit showdown grindlayasım yok hiç Xeno zulmünden sonra :p Gerçi artık Maniac kesebilirim herhalde daha kolay farmlanabilir veya coopta bir yerde düşüyormuş Pandemoniumda yetebilirsem oradan farmlanabilir)
70× Red Tome ✓
10× Warrior Creed 3/10 (co-op)
40× Antique Cloth 17/40
30× Searing Stone 0/30 (co-op)
200× Prism Chip ✓
5× Blue Sky Crystal ✓

Aschallon Rebirth
10× Sword Master Distinction 0/10 (co-op)
256× Sword Stone 128/256 (reduce hariç bir yolu var mı?)
50× Fire Quartz ✓
25× Warrior Creed 0/25 (co-op)
30× Champion Merit ✓
120× Prism Chip ✓
2× Steel Brick ✓
5× Blue Sky Crystal ✓

Şimdi bunlar yetmiyor, sonrakini de upgrade etmem gerekiyor Incendo, Aqua vs.?
(Bu sworda ihtiyacı olan element gridi var mı? Hangisini seçeyim?)

Aschallon Incendo (ya da başka element, placeholder dursun)
30× Sword Master Distinction 0/30
512× Sword Stone 0/512
30× Rubeus Centrum 0/30
3× Silver Centrum 0/3
30× Fire Grimoire 0/30 (coop)
200× Ifrit Anima 194/200
15× Blue Sky Crystal ✓

Yalnız Glorybringer sayfasında Ridill yazıyor class weapon olarak, o upgradei de mi yapmam gerekecek mi, yoksa classı açtıktan sonraki iş mi o?

Farmlamaya nereden başlayayım, co-op mu? En efektif farmlama şekli nedir bunları? coopta neler yapmak lazım, arada sırada dailyleri yapmak haricinde pek ilerlemedim bunda.
Mesela Pandemoniumda coop hostlasam benim pek faydam olmayacak başkalarına kestirebilir miyim o şekilde?
Sosyal ağlarda paylaş

distinction pendant post 101
garnet coop, oda açıp hostlarsın hemen dolar yardım edecekler, drop boost kullanırsın
creed pendant
cloth farmla hergün mahfest bitmeden çünkü daily 2 host limit
wpn stone reduce, alternatifler kazık
grimoirelar bir sürü raidde düşer

ridill gerekmez, element changed aschallon kafi. elementi ben water seçtim ama sana kalmış, sword takımıyla oynayacağın bir element seçersen ileride ridille upgrade edebilirsin benim gibi.

çoğunu yapmışsın, kalanların da çoğu pendantla satın alınan şeyler. clothları topla daily, coop kısmını da bir ara yaparsın acelesi yok 1-2 saatte biter. half ap değiş nasılsa şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

Cloth questini de yapmaya başladım bayağı bol geliyormuş o.

Sword stone için yakabileceğim birkaç tane Prem Sword var aslında ama sonradan işime yarar mı acaba diye bekletiyorum hepsini. Farmable SSRlar da fodder olarak lazım, yakamıyorum.

Grimoire Tier 1 raidlerden düşüyormuş ben bunları yapmıyordum daha zor gelir diye, yapmaya başlayayım mı?
Gerçi summonlaması pahalı, mat harcatıyor hostlamak için, ama açılan raidlere katılabilirim/leechleyebilirim herhalde (grimoire silver chestmiş)
Ya da Pandemonium4 ten geliyormuş co-op farmlamaya başladığımda yapabilirim.

Sword build derken Light yapsam mı? Omega swordları toplamaya başladım şimdiden. Bir de en çok problem yaşadığım raid Celeste, faydası olacaksa Light yapayım. Tabi hiç Corow Anima yok, fazladan onu farmlamam gerekecek.
Sosyal ağlarda paylaş

işte bak wikiden, grand serisine air değilse ve skilleri kötüyse reduce gerektiği kadar.

yapılan raidlere gir zaten hostlamana gerek yok. vur bırak düşer paso. pandemoniuma filan gerek yok.

aschallon pek işe yaramaz da ne kullanıyorsun bilmiyorum, ben ridille yönelik düşünerek seçtim sword takımı kurup atma sword gridine koyabileceğim bir takım şeklinde. light sword kullananlar lightın daha gimp charları lucio hariç. o seçimi biraz kendin düşünüp, charlarına da bakıp yapman doğru olur. ben şahsen xeno corow sword kullanıyorum gerçi, ridill iyi swordu olmayan mesela earth gibi bir elementte mantıklı olabilir. ridill craft seviyesinde celeste filan dert değil artık, o noktaya da daha uzaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu event weaponların droprateleri raidlerde, sololarda filan % kaç onu yazan bir yer var mı? Bir de droprateler solo ve raidlerde aynı mı farklı mı? Wikide matları, hangi chestlerden düştüğünü filan yazmışlar ama droprate yazmamışlar.

Farmlamaya çalışıyorum ama daha 1 tane bile düşüremedim. Nerede farmlasam ondan emin olmaya çalışıyorum. Soloları biraz daha rahat kesebilmeye başladığım için onlara yöneldim tamamen, günlük maniac hakkımı yaptım, NM açıldıkça lvl100 yapıyorum, sonrasında da extreme farmlıyorum ama düşmüyor.

En azından Water Daggerı tamamlasam iyi olacak, ikisini birden yapsam daha iyi tabi ama Fire Axeın allahı var zaten, nispeten daha gereksiz. Ama wikide basic gridste 2 EX demiş, başka Fire EX im yok onu bulana kadar kullanabilirim işte. Yalnız şöyle bir skilli var
"Aspire to Shine! MC only: 20% Boost to charge attack DMG when not debuffed"
Main hand olması lazım mı yoksa griddeyken de MCye bonusu veriyor mu? Veriyorsa mutlaka almam lazım bunu da.
Sosyal ağlarda paylaş

side story silahları collablardan daha zayıf, ifrit katana alamadığın ve xeno cocy de tek staff vereceği içinikisini tamamlamaya çalış ama event bitene kadar alma storedan, o zamana kesin düşer. uncap matlarını da hesapla bakıp ne kadar gerekecek.

droprateler yok, test edilen şeyler olduğu için eventlerde uğraşılmıyor. nightmare genelde fena düşürmez. bana ikişer çanta ve ışık düştü şimdiye dek. manyak, nm, extreme bunlara devam. daha iyi token veren bosslar gelecek 14ünde, o zaman abanırsın esas bence. en verimli o olur, ben onu bekliyorum.

MH tarzı birşey yazılmamış, gridde de çalışır herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Side storyleri bir önceki magnafestte cost 1/2 eventi varken kuruttum zaten, işime yarayabilecek bütün fodderları aldım. Yaramayacakları da aldım hatta :p
Geriye birkaç tane tamamen gereksiz kaldı.

EX Atk olanlardan bir tek şu en son gelendeki Wind staffı almadım, ama o da çok acil değil çünkü Wind EX Bow ve Harp var daha öncekilerden. Ama onun da weapon skilli iyi staff charların CAsına boostu var o yüzden bi ara alırım onu da (veya bir sonraki 1/2 mat cost eventinde)
Sosyal ağlarda paylaş

Lumi swordları toplarken ne şekilde upgrade etmek lazım?
Diğer elementlerde uncaplemeden 1er 1er toplayıp weapon skillere abanıyordum ama Lumi sword farklı uncapleyince 2. skill açıldığı için.

3 tane var şu anda, ayrı ayrı tuttum weapon skillerini kastım gridde kullanmak için, şimdi 4. yü alıyorum buna weapon skill kasmak yerine diğerlerinden birine mi yedirsem?
(Gridde gun var birkaç tane, boş yer yok yani sword aldıkça gridden çıkarıyorum)

TL;DR:
Önce 6 tane Lv.40 sword yapıp sonra mı uncapliyim diğer elementler gibi, yoksa sword buldukça uncapleyerek mümkün olduğunca önce Lv.100 yapmaya mı çalışayım?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...