Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cobra Kai

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

adamın nesini beğenmediniz anlamadım, gayet düzgün bence dizide. en iyiler zaten eski filmden oyuncular hepsi.

ikinci sezonu da şimdi bitirdim, üçüncü çıkmış neyse ki.

Spoiler

hawk zibidisi harbi gerçek bir yılan çıktı. tory hadi sonradan görme. demetri’nin ağzını kırdığı sahnede içimin yağları eridi. tam bir ne oldum delisi.

eski ekibin buluşması bölümü çok güzel olmuş, adam gerçekten hastaymış ve birkaç ay sonra vefat etmiş zaten. son rolü şahane veda olmuş.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci sezon çok kötü yerde bitmişti ama üçüncü sezon şahane bitti. soundtrack de yanıyor. referanslar da çok eğlenceli. eski oyuncuları da bütün sezonlara serpiştire serpiştire entegre etmeleri şahane.

Spoiler

ali geldi, elizabeth shue geldi.

en çok istediğim şeydi, o bağladı zaten sonunda eski defterleri. okinawa kısımları da süperdi. kreese’in hikayesini de iyi bağlamışlar. tek sevmediğim kısım hawk’ın o kadar yaptığı pisliğin yanına kalması, bayağı kreese tier bir pislik herif.

yalnız hikaye dördüncü sezonda biter gibi görünüyor şu gidişata göre. ama gayet güzel götürdüler, yapılabilecek kadar iyi yapılmış. teenage aşk üçgeni meselesine gelince, eski filmlerin de hepsi öyleydi. kavga için sebep lazım, olur o kadar.

netflix afterparty ilk bölümünde oyuncularla söyleşiler de var.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi dizi teenage flick ya

hani konsept ilgimi cekiyor, eski aktorleri getirtmeleri, ve sarisin karetecinin anticleri, boomerligi komik

ama o salak ogrencilerin kendi aralarinda gerizekali mevzulari beni zerre ilgilendirmiyor, zati storyline fln rezalet, 90lar dizisi seviyesinde olay orguleri.

ama muzikler fln cok gaz, guzel hype olyo, hic bisi beklemeden izliyorum, kefirlik

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.01.2021 at 09:36, ahmedinejad dedi ki:

Netflix dokunuşu o. Güzel olan herşeyi kendi seviyesine indiriyor. 

bence yine de yeterince bozamamışlar. normalde sonradan alıp kendi götürdüğü içerikleri beter ederken bunda yavaşlatmış diyebiliriz. ben keyif aldım ama tabi klişelerin dibine vuruyorlar illa ki

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

Son zamanlarda izledigim en hizli dizi oldu. Izlerken epey keyif aldim. 1. sezon cok iyiydi, 2. sezon gereksiz teenage dramasinin dozu cok artmis, 1. sezon kadar iyi degildi ama yine iyiydi. 3. sezon teenage i biraz limitlemisler ama olan olaylari cok ekstrem hale getirmisler.

Netflix hakkaten dokundugu bazi seyleri bozuyor, en azindan bunda limitli kalmis.

En iyi yani Star Wars'in beceremedigi eski filmlerdeki hikayeyi devam ettirirken yeni karakterler eklemeyi basarmasi ve basarili cameolariyla hikaye orgusunu tamamlamasi.

Genel olarak diziyi tasiyan Zabka, her sahnesi izlettiriyor. Zaten hikaye Johnny nin hikayesi. Macchio tekli kaldigi bazi sahnelerde zayif kalsa da (neredeyse 60 yasinda adam, normal), senaristler gecmis referanslari diziye cok cok iyi yedirdiklerinden dolayi durumu idare ediyor. Yeri geliyor Miyagi-san in olusu bile yetiyor.

Benim en hosuma giden sahneler Zabka ve Macchio nun Tango ve Cash formatinda takildigi sahneler.

Dizinin teenage lead i Miguel. Geri kalanlar flavour karakterler. Hele Robby ve Tory karakterlerinin hikayeleri karakterleri ekstremlestirelim derken inanilmaz kotu yazilmis.

Spoiler

Senaryodaki genel sikinti, sene 2018(2020) teenage kadronun her firsatta tekme tokat birbirine girmesi. Bu noktada senaristlerin biraz daha yaratici olmasi gerekirdi.

Olaylar 3. sezonda daha ekstrem hale geliyor. 3. sezonda cobra kai kadrosunun yaptigi kriminal olaylar (sene 2020, ev baskini nedir yahu), hepsini bir kac yil iceri tikacak seviyede.

4. sezon Terry Silver (bad boy of karate) gelisi ve gidisiyle beraber son sezon olur. Daha da uzatilmasi dizinin tadini bozar.

Sosyal ağlarda paylaş

Dizi gayet güzel, beğenmeyen problemi dizide değil kendinde arasın ?

Çocuk kısmı bi tık kısılabilir, yetişkinler daha çok yer almalı bence de. İlk iki sezonki anlatım tarzı, madalyonun öbür yüzünden göstermesi, kurduğu örgü hakikaten muhteşemdi. 3. sezonda dizinin rengi biraz değişince açıkçası biraz tadı kaçtı, ilk iki sezondaki "kimsenin kötü olmadığı" ortam çok daha iyiydi bence. Dördüncü sezon üçten bile daha siyah/beyazlaşacak gibi duruyor. O bakımdan biraz daha mehlettirdi. Ama özellikle ilk iki sezon çok çok iyi.

Yalnız kısmen Robby ve özellikle Tory karakterlerinin özensizce yazıldığına katılıyorum. Çok daha iyi entegre edilebilirlerdi hikaye akışına.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdiye kadar çıkan şu 3 sezon sadece Daniel'in

Spoiler

Karate Kid 2'de hayatını kurtardığı kızın

onun kariyerini kurtardığı sahne için bile izlenir.

Bak da ibret al Rian Johnson. Eski karakterleri cast edeceksen tabiri caizse beyzbol sopasıyla vura vura öldürüp suratına tükürmek için etmeyeceksin.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...