Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

49 yaşında yeniden okula dönmek. Tavsiye

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Merhaba İstanbul 4 senelik işletme mezunuyum. o zamanlar Londra da olduğumdan daha önce kazandığım İstanbul uni doğu dilleri ve edebiyatı fars dili ve edebiyatını 1. sınıftan ve Marmara üni Fransızca öğretmenliğini ise 3. sınıftan kendi isteğimle terk etmiştim. Şimdi Sormak istediğim. Benim merakım uzay, robotlar (Yapay zeka) ve quantum fiziği ve evreni. Hala oğlumu matematik ve fizik çalıştırdığımdan o kadar körelmiş değilim. Şimdi bu yeni çıkacak olan uni ye geri dönüş programı ile hakkım olan İstanbul veya Marmara uni ye geri dönüp herhangi bir şeklide artık dikey veya yatay bir geçiş yaparak bu isteklerime yakın bölümlere geçebilir miyim? 4 senelik işletme diplomamın bunda bir yararı olur mu dikey geçişte?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

abi otur Stanford kurslari fln izle, youtube da bi dolu video vardir onlara yonel. mezun olup is mi bakican, amac nedir?

Amaç iş para değil. O konuda çok başarılı oldum. Ama uni konusunda değilim. İstediğim bir bölümü zevk alarak okumak isterim eger yapabilirsem. Pek de bilmiyorum Basıl yapabileceğimi veya olurunu. Buraya yazdım belki biri yol çizer. Bu geri dönüş kanunu işime yarayabilir. İki okuldan birine geri dönebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

madem amacin hobi, evde kendine lab fln kur cocugunla free style ogren abi. uzaydi, kuantumdu, zilyon tane kaynak, video vs var.

ne ugrasican uniye git gel, bi dolu kacikla cebelle$icen yok yere.

cok bos vaktim var, anfi kokusunu ozledim diyosan bilemicem tabi. ama 4 seneyi bulmaz bu heves gibime geliyo asdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Valla ben de donuyorum. Hukuk okuyacagim diye Istanbul Iktisat'i birakmistim. Arada derslere giderim, sinavlara filan girerim. Olmadi nottan calisirim sadece. Bitirebilirsem ikinci diploma olur iste, bir ise de yarayacagi yok ama.

En azindan 7 sene aylik ogrenci istanbulkarti alirim =)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim okuduğum yüksekte bir 10 sene önce okulu bırakmış bir lise hocası vardı. Aftan gelmişti. "Bir maaşım var nasılsa, okurum. Bu iş daha iyi para kazandırıyor. Sonra buna geçerim." diye düşünmüş.

Fakat şöyle bir şey oldu. Bizim normal okuyan elemanların başka yerde işi yoktu. O yüzden staj olsun, hocanın çükü olsun her yere çok daha fazla asıldılar. Hoca iş deneyimi olarak geride kaldı. Sonra okulda işleri olduğu için derslerden de geri kalmaya başladı. Zaten yaş olarak bir fark olduğu için de sıkıntı yaşadı biraz. Bayağı bir sıkıntı yaşadı. Sonra eğitmenliğe geri döndü zaten.

Haa hobi olsun diye yaparsın tabi. Ama sonra bu alana yönelirim diye düşünen olursa alttan gelenlerin hırsıyla yarışması çok zor (herifin işi ve geleceği yok çünkü). Onu söylemiş olayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Okursan benden tavsiye. Erkeklerle muhattab olma. Ergen erkek cok kafa aciyor. Bul bi tane kiz grubu. Nasil mezun oldugunu anlamazsin fjdj.

Bizim donemde senin yaslarinda bi adam vardi. Onune gelen 18 lik hatuna gel raki baliga gotureyim seni diyordu. Sapik diye fislendi. Oyle yapma tabi djdjd
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım yapabilirsin ama belli yaştan sonra ders çalışmak hele ki atılıcam, işsiz güçsüz kalacağım derdi yokken çok zor.Onun yerine arkadaşların dediğini yapmak daha mantıklı olmazmı abi, hem alman gereken bir sürü hoslanmadigin derstende kurtulursun. Ben yerinde olsam pilotluk kurslarına basvururdum mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

ilgilendigin konularda kitap oku, belgesel izle, online derslere bak. kariyer olarak ilerlemiceksen okula gitmenin bi anlami yok, bi ton gereksiz seyi de yapmak zorunda kalican, ilgilendigin konudan cok. konular da pek undergrad konulari degil acikcasi, ne seviyede ogrenmek istiyosun bilemem ama misal ai icin once matematigi istatistigi cok iyi bilmen lazim, programlama falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Valla ben de donuyorum. Hukuk okuyacagim diye Istanbul Iktisat'i birakmistim. Arada derslere giderim, sinavlara filan girerim. Olmadi nottan calisirim sadece. Bitirebilirsem ikinci diploma olur iste, bir ise de yarayacagi yok ama.

En azindan 7 sene aylik ogrenci istanbulkarti alirim =)

afla geri geliceğin için herhangi bir öğrencilik hakkından yararlanamıyorsun

öğrenci kimliği bile vermemişlerdi bana, öğrenci belgesi ile girip çıkıyordum okula
Sosyal ağlarda paylaş

bizim bölümde vardi bi tane fabrikada tekniker diye dalga geçmişlerdi dgsye girip 3 yıl daha okuyup mühendisliğe tamamladı , sonra eski işine geri döndü bi daha dalga geçerlerde kendini öldürür diye korktuk bi tek. learning curve baya bi düşük oluyo kendiye yaşıt hocalara da pek soramıyordu baya zorlandı tabi fdfs
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben de arada sirada derse gireyim, tekrar o ortama giris yapayim isterim ama pek mumkun degil islerden. Nottan calisip diploma almayi deneyecegim iste. Haftada bir-iki giderim belki ama.

Benim zamanimda ulkuculer takimla okula gelirdi ama bir, ben is arasi (is yeri yakin aslinda, 15 dakika yurume mesefasi) derse tam takim gittigimde kendimi ulkuculerle kaynasir bulmayayim?

OSS puani ile yatay gecis yapma seyi vardi, ondan da yararlanabiliyorsam gidip Ingiliz edebiyatina da gecis yapabilirim ama. Dil puaninda 200. olmustum =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...