Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

A Quiet Place (2018)

Marl0_on

Öne çıkan mesajlar

abi yorum bile yapamıyorum.
saygılar

quixef said:

Trias said:

Yıl 2018, Amerikan ordusunun öldüremediği yaratıkları, 2020 de Emily abla tüfekle öldürüyor.

Filmi düzgün izleyelim. Belli frekanstaki bir ses dalgasına hassas yaratıklar - kızın işe yaramayan işitme cihazının yaydığı o ses armor plakalarını kaldırıyor, araya ateş edince ölüyorlar. Amerikan ordusu bodoz ateş etmiş ise öldürememesi bu filmde anlatılanlar açısından tutarsız değil

Sosyal ağlarda paylaş

Bu filmi sevmeniz için fazla sorgulamamanız lazım, bu da nasıl bi mantıksa artık. Niye tutarsız filmler yapıyorlar, neden mantık hataları yapıyorlar? Her filmde var. Milyon dolarlık filmler mantık hatalarıyla dolu. Anlamak mümkün değil.
Filmi, abla ve kız çocuğu taşıyor. Çok başarılılar. Konu güzel, gerilim güzel. İzlenir. Yüksek sesle izlenmesi gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

spoiler'ları açamıyorum içim içimi yiyor. bu hafta içi gidişim de yalan oldu. daha doğrusu benim yalan olmadı da başkalarının yalan oldu. tek başıma mı gitsem napsam hem daha korkunç olur sadfhsaud

valla keyfini kaçırmak trollemek için söylemiyorum ama spoilerları açınca rahatladım, düşerse anca izlerim kategorisine girdi direkt sdfs. sinemada başka film izle, bunu snopy imax izle. az buçuk zevkini bildiğim için bu varsayımın riskini göze alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
pis pis kuru drama vereceğine neden daha bilimine inmemiş ya... beklentiyle açtım zaten iyice sinir bozdu. ya uzun yap derinlik kat filme sonra da de ki bu uzaylı mıdır hayvan mıdır nedir belli olmayan şeylere kurban gitmiş bilmem ne abimizin anısına, senin sayende yendik. ya da ne bileyim git başkaları nasıl savaşmış bunlarla onu göster. sinir oldum cidden
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
sinemada 2 hafta gidemedim sonra vizyonda çabuk kalktı çoğu ufak film gibi. neyse bluray ARRRRRRR yerlere düşmüş

tutarsızlık var falan denmiş burada, filmin kendi içinde tutarsızlığı 1-2 yerde ufak tefek vardı öyle çok kafaya takılmayacak şeylerdi. burada söylenen şeyler inanılmaz büyük saçmalık.

neymiş bunlar uzaylı mı yaratık mı ne olduğu işlenmemiş, neymiş yaratıkların nasıl geldiği nasıl yayıldığı falan anlatılmamış, neymiş aile haricinde başkaları konu alınmamış falan. ulan adam anlatır anlatmaz, oturup ona filmin 20 dakikasını gömmek istemez, kafanda sen kurarsın nasıl bu noktaya gelindiğini. herşeyi anlatmakla yükümlü değil yönetmen, bu bir eksik değildir yani.

bir de neymiş shotgunla ölmüş ama ordu öldürememiş. işte şansa son saniyede keşfetmiş oluyorlar belli bir frekansın yaratıkların ağzına sıçtığını.

benim tek garip bulduğum filmin başında gazete görüyoruz "IT'S SOUND!!" diye. her şey çok güzel işliyor, gazeteler devam ediyor, gazete dağıtımları devam ediyor sanki yaratıklar insanları avlarken patır patır :D ne biliim o garip geldi baya :D ama bi yandan da ses olayına en baştan vurgulamak için öyle bir işaretin filmde olması lazım belki de

Sosyal ağlarda paylaş

Bir anda her yerde yoğun olarak saldırıya başlamamış olabilirler. Mesela ilk başta bir kaç yerde sadece az sayıda ortaya çıkmışlardır. O aşamada gazete basımı ve dağıtımı gibi şeyler düzgün işleyebilir.

Bana saçma gelen bu frekans olayını kimsenin akıl edemeyişi ve ordunun zırhlarını delememesi oldu; o frekans kullanılmadan önce de kafalarını açıyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...