Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

farklı dönemlere yönelik bilim kurgu türleri

Bone

Öne çıkan mesajlar

aslında görselliği içeren her yere yedirilebileceği için (hatta hikayede işlenen temaları trope'ları da katarsak görsel olmasa da olur) bilgisayar oyunları bölümünde olması şart değil. basalım konu dışına gitsin :D

ha ama pc master race bölümünde olduğumuz için "arcanum kalpkalp" post'unu parselliyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

Her dönemin kendi kısıtlı gelecek vizyonuyla oluşturduğu kurguların, geçerliliklerini kaybetmelerine rağmen birer alt tür oluşturmasını göstermesi açısından beğendim ben.

Çocuklarımız artık o cyberpunkın sonundaki 2100ü silip 2030 yapar, xyzPunk 2030-2500 diye yazarlar 20 yıl sonra silinmek üzere lel.
Sosyal ağlarda paylaş

Post apoc belli başlı bir dönemi işaret etmiyor çünkü her erada bi apocalypse oluşma ihtimali var. Medieval post apoc bile çıkarabilirsin büyü vs. ile.

Fallout mesela atompunk - dieselpunk arası bi havaya sahip. Duck&coverlar falan zaten direk atompunk diye geçiyor sanırım, cem yılmaz misali kaçarak radyasyondan kurtulma kafası (gerçi kaçarak kurtulmak da mümkün asd)
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

tarihler ve her birinin altındaki tanımlar genel hatlar sunsun diye yazdığım şeyler, hikayeden hikayeye kişiden kişiye değişebilir onu belirteyim de...

karışık yapmışın cok ama
bazısının üretildigi yıllar bazısının konu aldıgı yıllar. raypunk iki konudada 1930luk birşey degil misal
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

cok iyiymis ya. bi tane site vardi ya hani, bole graph gibi birbirine hatlar cekip, baglanti olusturuluyodu.

o sitedeki gibi bi yerde aslinda node'lar olusturulup, sonra onlara bu baglamda filmler/oyunlar eklenebilir.

anlatamadim galiba ahah :)o

güzel fikir
Sosyal ağlarda paylaş

“aha gene bone başlığı” denmeyen bir bone başlığı olmuş sanırım 10 yıldır filan, en çok o hoşuma gitti lol.

eline sağlık, güzel yapmışsın. (tu)

bu arada evet fallout filan atompunk kısmına girer, o ssoğuk savaşın nükleer post apoc kısmıyla amerikan altın devrini doğrudan işliyor zira.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...