Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers: Infinity War (2018) (Çizgiroman sıpalarını belirtin)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Infinity War teorim:

spoiler

Filmin sonunda insan nüfusunun yarısı ölmedi, sadece farklı bir düzleme taşındı, gerçeklik taşıyla yaratılmış bir paralel evrene bağlanacak işte. Gamora öldükten sonra Thanos kazandığı zaferin buna değmeyeceğini düşünüp ölmeye karar veriyor, kahramanlar kadrolarının yarısını kaybetseler dahi toparlanıp kendisinin karşısına yeniden çıkabileceklerse onların elinde bilerek yenilerek ölmek istiyor. (çizgiromanda buna benzer birşey Adam Warlock'un ağzından anlatılmıştı) Hatta gauntlet yalama olduktan sonra Thanos uzay taşını kullanıp gittikten sonra bir de gerçeklik taşını kullanınca taşlar zaman olarak biraz daha gerideki diğer evrene/gerçekliğe dağılmış olabilir.

bu teorimin en büyük dayanağı Hawkeye'in Avengers'in 4. filminde tipi kaymış şekilde görülmesi. Belli ki adamın ailesi yokolmuş ortadan, ne yaptıysa bulamamış.

Doctor Strange Kamar Taj'a portal açıp o süre içinde hala hayatta olan alternatif Ancient One'ı bulacak ve ondan zaman taşını alacak.

Yeni Antman fragmanında kuantum boyutuna inmeleri, şimdiki zamandaki ekibin geriye dönmek için bunu bir tür zaman makinesi olarak da kullanabileceklerine işaret ediyor. Hakeza after credit'deki Captain Marvel sahnesinde işaret de edildiği üzere paralel evrendeki geçmiş zamana düşen Avenger'ların Captain Marvel tarafından bir araya getirilip kurtarılabileceklerini da düşünebiliriz.

Kesin olan şu ki şimdiki zamanda geriye kalanlar geçmişe gittiklerinde son savaşın başarılı şekilde sonlanabilmesi için geri dönmeyeceklerdir.

Sosyal ağlarda paylaş

üstteki mesaja

evet abi o kalıbıydı, gelip cücelere eldiven yaptırmış, yapınca da hepsini öldürüp birini bırakıp gitmiş reyiz, o sahnelerde uyuyor muydunuz nasıl kaçırdınız fds

DarKRideR said:

Thor

thor'un hayatta kalıp kalmaması içni thanos içni önemli değildir ki. elemanın olayı zaten nihai hedefine ulaşmak o da random olarak evrenin yarısını yok etmek.

parmağını şıklatınca zaten o hedefine ulaşıyor. ondan sonra öldürülmüş, oymuş buymuş fark etmeyecek ki onun için. keza ruhlar alemine kaçıyor olaydan sonra.

benim teorim;

ant-man kuantum alemine giriş çıkış yaparken bir şekilde ruhlar alemine gidecek ya da thanos'u oradan çıkartacak bir şey bulacak. thanos meydana inince taşların captain marvel tarafından da kullanılabileceğini görecek ve yaptığının geri kurtarılamaması için bu sefer bir savunma savaşı verecek.

he burada thor'u sağ bıraktığına üzülebilir ama o an için çok önemli olduğunu sanmıyorum.

Her ne kadar mad titan olsa da bir amacı var adamın, zenginden de fakirden de, gençten de yaşlıdan da gitsin mantığıyla, şıklattığı zaman her gezegenden her alemden random %50 gg oldu işte, thor a özel bi muamele sebebi yoktu, yapmadı. ha thor çok sağlam girdi yıktı yaktı ortalığı ama bütün gemleri toplamış thanos a karşı yine sinek gibi olmasını beklerdim. Ama sanırım orda hazırlıksız yakalandı thanos biraz öyleydi sanki, neyse.

Teoriye gelecek olursak,
kül olanların hepsi soul diyarına gittiler, büyük ihtimalle ant-man quantum ayaklarına o diyara gidip bunu fark edecek, captain marvel ın gelişiyle safları sıklaştıran avengers ekibi bi şekilde gauntlet ı alacak, cap mi tony mi takacak derken tony takacak ve soulları gidenleri geri getirecek, Gamora da dahil büyük ihtimalle. Dr. Strange boşuna tonynin canına kıyma dememiştir, böyle büyük bi sorumluluk yüklerler gibime geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

10 10 10 10 10 10 10

Film İNANILMAZDI. Ben ki ilk Avengers filmini çok çocuksu bulmuş, 2. filme ise baya yardırmış biri olarak gittim ve filmi hayretler içerisinde izledim.

Bukadar çok süper kahramanın olduğu filmde nasıl sahne paylaştıracaklar, konuyu işleyecekler derken adamlar resmen bir efsaneye imza atmışlar.

Hulk ı oynayan aktör Ragnarokta'da çok çok kötüydü bu filmde de baya kötü oyunculuk olarak. Yahu Tony Stark ile konuştuğu bir sahne var adamın gözleri ''Robert dün geceki koko partisi efsaneydi,hatunları da iyi götürdük ha'' diyor muahahaha. Bukadar iyi aktörün arasında baya sırıtıyor.

Bütün karakterlerin cidden fanlarını doyurucu sahneleri var, biri hariç tabii :)

Özellikle İron Man çok iyiydi. Cidden fanı olmaya başladım.

Kafamda deli sorular var hemen çizgiromanları okumuş ve gerçek hikayeyi bilen arkadaşlara sormak isterim;

Gerçek öykü?

Şimdi gerçek öyküde de olaylar aynen bu şekilde mi işliyor yoksa sinemaya uyarlanmış versiyon mu bu? Mesela Cidden thanos aptal aşık star lord yüzünden mi kurtuluyor ellerinden?

Thor

Thor reis resmen yargıladı. Geldi ve max gücüne çıkmış thanosu bile neredeyse öldürüyordu. Gerçek hikaye de bu şekilde mi? Stormbreaker Thor'un son bufflanmış hali mi yoksa Thor daha da güçlenecek mi? Stormbreaker Mjolnirden kat kat daha güçlü bir silah sanırım. Thor artık bu silahla mı takılacak?

Hulk

Yahu Koskoca Hulk 1 dakikada dayağı yedi ondan sonra da koca film yoktu. Efekte para harcamak istememişler sanırım. Ben film abartısı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta kızdıkça güçlenen bir Hulk var bizim bildiğimiz. Böyle tırsaklık yapmaz.

Bu arada Scarlet Witch baya baya OP bir superhero. Mega mutant falan mı nedir? Mesela Jean Grey Phoenix ile aynı güçte mi?
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

BiTcH_oFBaT said:

Infinity Gauntlet

Thor cücenin yanına gittiğinde orada da vardı aynısından?

filmden de anormal keyif aldım. Şu şımarık süper kahramanları tokatlayan adamın olması ve dalga geçer gibi tokatlaması of of

kalıbıydı o bence

hmm mantıklı...

yalnız

kalıp olsa, eldiveni çıkarmak için o kalıbı kırman gerekir, orada baya aynısından vardı :) çok irdeledik bence ya gereksiz detay da olabilir addsa

Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

O değil de D&R gibi yerler bile nasıl hemen Infinity Crusade, Infinity Gauntlet çizgi romanlarını girişe koymuş belli değil. Dün Bağdat Caddesi'ndeki D&R'da en az 3 - 4 kişi çizgi roman alıyordu.

SİZ GELİRKEN BİZ GİDİYORDUK ASLAN PARÇALARI.

normies get out diye bagirsaydin D&Rda :D
Sosyal ağlarda paylaş

Akuma_Blade said:

Infinity War teorim:

spoiler

Filmin sonunda insan nüfusunun yarısı ölmedi, sadece farklı bir düzleme taşındı, gerçeklik taşıyla yaratılmış bir paralel evrene bağlanacak işte.

Doctor Strange Kamar Taj'a portal açıp o süre içinde hala hayatta olan alternatif Ancient One'ı bulacak ve ondan zaman taşını alacak.

Hakeza after credit'deki Captain Marvel sahnesinde işaret de edildiği üzere paralel evrendeki geçmiş zamana düşen Avenger'ların Captain Marvel tarafından bir araya getirilip kurtarılabileceklerini da düşünebiliriz.

fazla basit kaçmış şu dediklerin, fan fiction bile olamayacak şeyler.

ölenlerin hepsi öldü. yoklar artık. Infinity Gauntlet çizgi romanında da olduğu gibi, tek yapılabilecek şey, Gauntlet'i Thanos'dan alıp zamanı geriye döndürüp ölen herkesi geri diriltmek.

Paralel evren paralel boyut paralel geçmiş paralel taşlar... felan hayal etmekle bile vakit kaybetmeye gerek yok.

Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:
Kafamda deli sorular var hemen çizgiromanları okumuş ve gerçek hikayeyi bilen arkadaşlara sormak isterim;

Gerçek öykü?

Şimdi gerçek öyküde de olaylar aynen bu şekilde mi işliyor yoksa sinemaya uyarlanmış versiyon mu bu? Mesela Cidden thanos aptal aşık star lord yüzünden mi kurtuluyor ellerinden?

Thor

Thor reis resmen yargıladı. Geldi ve max gücüne çıkmış thanosu bile neredeyse öldürüyordu. Gerçek hikaye de bu şekilde mi? Stormbreaker Thor'un son bufflanmış hali mi yoksa Thor daha da güçlenecek mi? Stormbreaker Mjolnirden kat kat daha güçlü bir silah sanırım. Thor artık bu silahla mı takılacak?

Bu arada Scarlet Witch baya baya OP bir superhero. Mega mutant falan mı nedir? Mesela Jean Grey Phoenix ile aynı güçte mi?

hiç bir MCU filmi "gerçek öykü"nün birebir uyarlanması (Watchman'de olduğu gibi düşün) olmamışken, "gerçek öykü" meselesine neden bu kadar gerçekten takmış olduğunu gerçekten merak ettim.

çizgi roman serisinin adını alan Iron Man, Civil War, Winter Soldier gibi filmler bile, o çizgi roman serisini bir referans olarak kullanmış, birkaç unsur dışında kendi taze senaryolarını yaratmıştı.
aynı şey bu filmde de geçerli.

o yüzden hayır, "gerçek öykü"de öyle şeyler olmuyor.

öyle olsa zaten bu filmi izlemek sıkardı, birebir kopyası olmasından o yüzden uzak duruyorlar.

Sorularına gelirsek,

1- X-Men dünyası abartılmış karakterlerin ve sınırsız güçlerin olduğu bir dünya. Bildiğimiz en güçlü karakterler Apocalypse, Thanos, Galactus felan iken, sonradan X-Men dünyasında "Omega Level Mutant" diye bir terim icat ettiler, shounen anime serilerinde olduğu gibi "this is not even my final form" geyiği gibi şiştikçe şişen karakterler görmeye başladık. Örneğin Franklin Richards ve Vulcan gibi tipler var. Scarlet Witch de dünyadaki gerçekliği değiştirebilecek kadar güçlü bir karakter. Ancak sinema ekranında bu kadar güçlü karakterleri göstermek absürt duracağı için, Scarlet Witch'in de gücünü baya bir kısmışlar.

Kendisinin gücünü görebilmek için iyi bir örnek olabilir şu hikaye:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/718w7nKJIuL.jpg

2- Stormbreaker'in "gerçek öyküsü" farklı bişi, filmde daha farklı bir öğe olarak kullanmışlar. Stormbreaker'in ne olduğunu anlaman için şu romanı önerebilirim:

https://i.pinimg.com/originals/95/08/f7/9508f71e38ef19e124ebba172f17419c.jpg

3- Bu filmin referans aldığı "gerçek öykü" şu, ama dediğim gibi epey bir değiştirerek kullanmışlar:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/S/cmx-images-prod/Item/15730/15730._SX1280_QL80_TTD_.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...