Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers: Infinity War (2018) (Çizgiroman sıpalarını belirtin)

progamer

Öne çıkan mesajlar

sanssizsansli said:

Filmi izledim, dünyanın en iyi filmi. Godfather, persona, stalker ne bileyim seven samurai olsun rashamon olsun ran olsun hepsinden iyiydi. İnanılmaz bir felsefik altyapı, iyi ve kötünün destansı anlatımı falan...
Sinemanın böyle işlere ihtiyacı var.

Dikkat et o edge ile kendini kesme.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet iyi film , keşke Kıbrıs'ta IMAX olsun dedirten cinsten. 2 gün sonra unuturum.

Thanos

Kardeş allı pullu kıyafetin, 6 tane taşın var. Milleti niye öldürüyorsun? Git evrendeki yaşanmayan galaksilere yaşam ver, vatandaşı oraya taşı. Hiç iyi niyet yok bu elemanda.

Sosyal ağlarda paylaş

Muazzam, neredeyse kusursuz. Uzundur beni bu kadar tatmin eden başka bir film yoktu. 10/10 direkt, çizgi roman türü dışında da her şekilde TOP50'ye girer sinema tarihinde ben abartıp TOP20'ye sokarım.

Tabii ilk bunu izleyen için belki anlam ifade etmeyebilir ama yılların birikimi ile üst üste binince her şey film cidden bambaşka bir seviyeye çıkıyor. Ya Thanos'un işlenmesi cidden sinema tarihinde bile çok az filmde görebileceğin bir karakter işlemesi. Kötü karakter-iyi karakter ayrımı bile yapmıyorum, genel karakter işleyişi.

Bir karakterin her yanını, psikolojisini, hislerini ve hepsinden önce iradesini daha iyi yansıtan çok az film var. Ve adamlar bunu screen time'ı total filmin 1/4'ü bile olmayan bir karakterde başarmışlar.

Cidden harika ya, çok şey konuşulur ama konuşuruz. Spo olmasın millete, herkes izlesin zaten buralar çoşar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de çok sevdim ama sinema tarihinin bilmem kaçıncı filmi değil yani.

Scale olarak şu seviyeye bir daha nasıl çıkarlar bilemiyorum. Yani sadece Marvel olarak değil, bütün stüdyolar kassalar yaratamazlar şunu gibi geliyor. Onca oyuncu, onca hikaye birikip bu noktaya kadar geliyor falan. Ve Josh Brolin'li Thanos... İnanılmaz iyi olmuş.

İstinye Park 4DX'de izledik, ilk 4DX deneyimim oldu TR sınırları içindeki. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Gereksiz koltuk sallantıları dikkat dağıtıyor, perde de küçük ve karanlık. Üstüne perde arkası dialog'ların verildiği hoparlörde sorun vardı, laptop speaker'ı kalitesindeydi ordan gelen sesler. Felaket. Tekrar bir IMAX gidesim var şuna.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Gayet iyi film , keşke Kıbrıs'ta IMAX olsun dedirten cinsten. 2 gün sonra unuturum.

Thanos

Kardeş allı pullu kıyafetin, 6 tane taşın var. Milleti niye öldürüyorsun? Git evrendeki yaşanmayan galaksilere yaşam ver, vatandaşı oraya taşı. Hiç iyi niyet yok bu elemanda.

Abi adam MAD TİTAN çünkü :)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

marvel'in empire strikes back'i diyolla

kimler diyor bilmiyorum ama iyi demişler. MUHTEŞEMMM. Spoiler vermeden yorumlamak da kolay değil. Ama bayıldım. Ben de diyorum sinema tarihinin ilk 50'sine girer benim kişisel ilk 10umda şu anda. Bir kez de 2D gideceğim Tınaztepe BATI sinemalarında.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben fazla mı hypelandım filme ya? Çok öyle 10/10 veya işte top20 gelmiş geçmiş falan ile çıkamadım filmden. He süperdi o ayrı, hani top20 falan değil diyorum ama yine marvel evreninde ki en iyi 3. film falan bana göre, sadece dünyanın gelmiş geçmiş falan gibi yerlerde değil.

Zaten benim tahmin yürüterek şu olacak bu olacak diye tahmin etmeye çalıştığım bi tane bile olay gerçekleşmedi, direk oha oha oha diyerek sürekli izledim. Hele sonda gidenler gerçekten hiç tahmin etmediğim tayfadan çıktı hep. Kaptanın kalmasına apayrı şaşırdım ilk o gider diyodum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...