Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İki aylık kedi hk.

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Kedi cok tatliymis, sakin disari alistirma. Sokakta bin turlu baska kedi, kopek, pire, araba altinda ezilme tehlikesi var.

Sokakta yasayan kedinin gercek kedi hayati yasadigini dusunecek kadar ne iciyor bazilari bilmiyorum ama sen oyle dusunme. Sokakta yasayan hayvanlar dogal ortaminda degil, sefalet icinde yasiyor, normal omrunun 1/3u kadar yasasa sansli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yerine gore degisir o tehlike. Ben Bostanci'da yasiyordum mahalle sakin, herkes hayvansever. Evimin onunde trafik olmuyordu. Rahat rahat takiliyordu hayvan ara sokaklarda falan geziyordu. Diger hayvanlardan hastalik kapmamasi icin de asilarini takip edeceksin duzenli olarak kontrole gotureceksin. Tabi en onemlisi kisirlastirmadan salmamaniz.

Evinin duvarlarina cilginlar gibi duzenek yaptirmadigin surece hayvani salmak lazim abi kossun enerjisini atsin yoksa evde yastik gibi buyuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

abi kedi dediğin kum arıyor sıçmak için doğasında var yani eğitimiyle ilgili değil

hayırlı uğurlu olsun pek tatlıymış

pek öyle olmuyor gibi, bizim burada 4 tane yavru var, anası göstermediğinde kuytu köşe bir yere yapıyorlardı, ilk başta kum yoktu, koyunca da hemen gitmediler annesi göstermesi veya senin göstermen gerekiyor tabi anne gösterince daha iyi

birde bu yavrular ayaklanmaya başlayınca baya bir mobil oldular, çevre muhitte dolaşmaya başladılar 1 ay falan kedilerin yüzünü göremedik. şimdi 3 ü geldi bir tanesi yok. o baya sırnaşık bir kediydi, başına bir şey gelmediyse bu örnekte olduğu gibi biri sahiplenmiş olabilir

başlarda baya pire vardı üstlerinde ama büyüyünce kendiliğinden kayboldular, o damlalardan ben de vardı ama kullanmadım dolapta duruyor 4-5 tane satabilirim :)

not: yavruları sahiplenmek isteyen birileri varsa alabilir, yoksa büyüdüğü zaman anası sokağa kovalıyor bunları, nispeten medeni bir yerde büyüdükleri için sokak sıkıntı olabilir diye düşünüyorum yoksa bir sıkıntım yok onlardan
Sosyal ağlarda paylaş

Evet forumda :) yazmıyor ama pek.

Hayvan hem çok oyuncu hem akıl küpü masallah ya. Arasak bulamazdık böyle kedi kendisi geldi ayağımıza resmen.

Dışarı çıkartabiliriz aslında apartmanın yarı kapalı bahçesi var ama kaçar diye korkuyorum. Sonuçta sokağa alışkın hayvan orada büyümüş zaten. Çok üzülürüz kaybedersek.
Sosyal ağlarda paylaş

kaçar gayet de. aylarca evde beslenen kediler bile bazen fıttırıp bir iki ay gelmeyebiliyor. masa'nın cuma'sına bakın mesela.

bir süre sonra sokağı da çok tanımadığı için riskleri tehlikeleri araç trafiğini falan tartamaz, daha riskli olur. sokakta kedi yavrularına ciddi bir doğal seleksiyon işliyor. parazit, mantar, yaralanma ihtimali de cabası.
Sosyal ağlarda paylaş

çok tatlı pezevenk.

bu arada amerikan tarzı suburb'ler falan neyse de, şehir içinde "ayyy doğasında takılsın hayvan" diye dışarı salanları hiç anlamıyorum harbi.

bu arada evden dışarı çıkmayacaksa ve evde de kuru mama ile beslenecekse falan, aşıya bile ihtiyacı yok kedinin. 2 ayda 1 pire damlası yeter. hatta pire görmedikçe ona bile gerek yok. ha ama vetler para kazanıyor, insanların da içi rahat ediyor, ondan yaptırıyorlar sürekli aşı.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

bu arada evden dışarı çıkmayacaksa ve evde de kuru mama ile beslenecekse falan, aşıya bile ihtiyacı yok kedinin. 2 ayda 1 pire damlası yeter.

Ben böyle yaşatıyorum benimkileri valla, zaten bir allah dilim salam bile vermiyorum %80 kuru %20 yaş mama yiyorlar, dışarı çıkmıyorlar, evim temiz. Bir şekilde pire veya kurt olursa da zaten ya görürüm ya halinden tavrından anlarım, o zaman yaptırırım.
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 ay evde beraber yaşadıktan sonra size iyice alışır, evi benimser öyle salarsın dışarıya. Ben gereken her türlü desteği veririm. Evi benimsedikten sonra kaçması mümkün değil.
Sen dışarı salma diyenlere kulak asma. Dışarıda kedinin hayatını kaybetme riski var. Ancak sırf sen kedi öldüğünde üzülme diye kedi bir ömür boyu hapis hayatı mı yaşasın istiyorsun. Çok bencilce bir davranış değil mi? Tüm hayatı boyunca diğer kediler ile arkadaşlık kuramayacak, çiftleşemeyecek, avlanamayacak. Öyle saksı gibi oturma odasında oturacak.

Ben iki türlü kedi de besledim. Eve hapis edilmesine göz yumduğum kedi için çok üzülüyorum, yaşadığı hayat değilmiş. Sırf bizim hayvan sevgimizi doyurmak için yaşamış hayatını. Ayrıca şuan beslediğim ve dışarı saldığım kedi ile aramızdaki bağ çok daha kuvvetli.
Sosyal ağlarda paylaş

kediler kaçabilir tabiki, iyice alışması lazım eve. Biraz korkması lazım dışarıdan.

Benim kediyi ilk yılın sonunda salmaya başladım dışarı. Müstakil evli sitede oturuyorum gündüz çıkıyor dışarı, akşam işten gelince sesleniyorum yakınlarda olup duyarsa koştura koştura geliyor, yok böyle bir duygu :) Bazen duymuyor bahçeye gelip sesini duyurana kadar ağlıyor, gece dışarıda kalmışlığı yok daha.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Kayınvalide’nin kedi alerjisi çıktı. Kadının yüzü gözü sisti kediye dokunduktan sonra. Sahiplendirmek zorunda kaldık :( doktor bir hanım geldi ikiz çocuklarıyla aldı paşamızı. :( oturduk ağladık valla. Çok güzeldi be hayvan sıraya girdi millet sahiplenmek icin.

kayınvalideyi kovsaydın be abi naptın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...