Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GTX 1080 Ti OC Edition (Asus)

tomkat

Öne çıkan mesajlar

bu resimde goruldugu gibi kart mutemadiyen 106% calisiyor. bunun 5% falan olmasi gerekmiyo mu idle durumdayken? yoksa baska bi manaya mi geliyor?

ayrica bu sicaklik degerleri normal mi? 0 db fan diye bi nane var onu acinca idledayken 56 dereceyi goruyor kart.

bi de OC icin kartin icinden cikan resimdeki program iyi midir? OC mode'a alip birakiyorum ben, kendim ayar cekmeden.

noob friendly baska OC programi var mi kullandiginiz?

bi de 4k ultrada bazi oyunlar bazen 60 fpsin altina dusuyo quantum break ve deus ex gibi. normal mi bu?

ty
Sosyal ağlarda paylaş

4K ultrada 60 fps altı normal olması lazım. AA falan varsa 4K'da kapatabilirsin fps'yi yükseltmek amacıyla.

0 dB tam nasıl çalışıyor bilmiyorum da fanı tamamen kapatıyorsa ve kasadaki hava akışı optimize değilse 55 dereceye çıkması normal. 55 derece yüksek bir sıcaklık değil, örneğin benim 970 61-62 derecede idle şekilde duruyor fan da çok az dönüyor veya dönmüyor.

Idle'da 38 derece, oda 23-24 dereceyse çok anormal gelmedi.

Clockspeed hikayesinde bug varmış dediler, HDMI/DVI bağlıysa monitörler downclocklamayabiliyo, DP'den bağlıysa sadece monitörler downclockluyo gibi bişi demişler ama nedir ne değildir bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

4K ultrada 60 fps altı normal olması lazım. AA falan varsa 4K'da kapatabilirsin fps'yi yükseltmek amacıyla.

0 dB tam nasıl çalışıyor bilmiyorum da fanı tamamen kapatıyorsa ve kasadaki hava akışı optimize değilse 55 dereceye çıkması normal. 55 derece yüksek bir sıcaklık değil, örneğin benim 970 61-62 derecede idle şekilde duruyor fan da çok az dönüyor veya dönmüyor.

Idle'da 38 derece, oda 23-24 dereceyse çok anormal gelmedi.

Clockspeed hikayesinde bug varmış dediler, HDMI/DVI bağlıysa monitörler downclocklamayabiliyo, DP'den bağlıysa sadece monitörler downclockluyo gibi bişi demişler ama nedir ne değildir bilemedim.

gpu monitorde gpu usage 0 diyor ama resimdeki gpu speed hep 106

anlamadim ne demeye calisiyo ordaki grafik

4k'in bi tik altina cekince zaten firliyo fps ultra dinlemeden ama goze batiyo o cozunurluk 4k'a alistiktan sonra
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

İşte onu diyorum ya, GPU usage 0 olsa da gene downclocklamıyormuş bağlantı DP değilse. Bir nevi bug ama sıcaklık düşük olduğu için çok önemli değil bu durum.

ben bu asus programindan dolayi o sorunun ciktigini dusunuyorum

kapattiktan sonra nasi gorucem ama clocklari

clock inmiyor problem o dedigin gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

144hz'de çoğu gpu idleda 2d clocka geri dönemiyor şu an hem amd hem nvidia, desktopda mecbur 120hz yapıyorum online fpsye giriyosam sadece 144 manual

muhtemelen şundan sorun. iki monitörü de dp'den bağlayınca düzeldi, sonra yine bozuldu. bir sonraki driverda yine düzeldi falan. baya kafasına göre takılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...